Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   97 / 122
(#) Plague hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
http://hangfaljavitas.hu/strobo.jpg
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy ez a stroboszkóp működő képes?
És,hogy a CX-el jelzett kondenzátor az milyen legyen?
(#) csajkib hozzászólása Máj 21, 2012 /
 
Szerintetek ez így jó lenne?
(#) csajkib válasza Plague hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Hi! Szerintem müküdökepes, de van ennel egyszerübb is, a CX erteke a villanocsötöl is függ de 33nF 47nF
(#) Georgee válasza Plague hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Kicsit sokallom a kondikat Ha itt a kapcsolások közt szétnézel biztos találsz egyszerűbbeket!
(#) Plague válasza csajkib hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Köszi a segítséget!!!
(#) Plague válasza Georgee hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Állítólag nagy teljesítményű strobi. Szerintem azért van benne ennyi kondi. Annyira nem értek sajnos még az elektronikához De szeretném mi hamarabb megtanulni
(#) csajkib válasza csajkib hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Dejó megjött az moc 3020 optodiak kipróbáltam az átrajzolt kapcsolást és tuti.
Bővebben: Link
(#) Georgee válasza Plague hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
A probléma ott kezdődik, hogy idő még a kondi bank feltöltődik. Tehát inkább vakuzási célokra lehetne használni.
(#) gyuszuSS válasza csajkib hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
A megadott link ugyanide irányít!
(#) proli007 válasza gyuszuSS hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ez így van, csak éppen a 1232345-ös hozzászólásra..
(#) csajkib válasza gyuszuSS hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
[OFF]igen, de az egy másik hozzászólásra visz azaz a felettire
(#) Doncso hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok, van két egyforma strobim, magyar gyártmány, de egyik sem működik, és nem tudom mi lehet a baja, átmértem az alkatrészeket, minden jónak mutatja magát, de mégsem működnek, az egyikből egyetlen villanást sikerült a próbálkozások során kicsikarni, de ennyi, biztos ismerős lesz a cucc, van esetleg valakinek használható ötlete?
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Hello!
Látom nincs kedved foglalkozni vele. Nem olyan komplikált ez, hogy ne lehetne kirajzolni 5 perc alatt (Ha csak az van benne amit látunk). És már is lehet tudni, mit hol kellene mérni..
üdv! proli007
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Mi tagadás.... Egy barátom nyaggat vele, hogy nézzem már meg, persze mindjárt kettő is van belőle. Egyik sem működik. Szó mi szó, nekem ezek a strobik, valami rossz ómenek, régebben volt egy ugyanilyenem, azt sem sikerült megjavítani, sőt azelőtt egy barátommal építettünk egy ilyet, az RT-s kapcsolást, a glimmlámpásat, IFK120-al, az sem működött sosem, szóval kicsit csóválom a fejem, mikor nekiállok. De délután lerajzolom, végülis igazad van, nem egy túl bonyolult szerkezet.
(#) csajkib válasza Doncso hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Tirisztor vagy a gyújtótekercs lehet.
(#) pjg válasza csajkib hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Vagy kondenzátor. Kösd le a sárgákat és köss rá egy pár mikrós motorindító kondit.
(#) Doncso válasza csajkib hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ebbe van tirisztor? A tekercset próbáltam kisípolni, sípol, bár ettől még lehet rossz.
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Megpróbálom.
(#) csajkib válasza Doncso hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Esetleg van benne glimm?
Ha nincs akkor mivel vezérled?
(#) Doncso válasza csajkib hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Még az sincsen. Csak egy sebszabályzó poti van benne, semmi vezérlés. Az összes alkatrésze : Töltőkondik, egy elkó, két három ellenállás, három dióda, ezek közül kettő ismert és egy ismeretlen tipus, zöld csík van rajta, lehet hogy diak, egy nagyfesztrafó, és egy villanócső. Ennyi a technika. De lesz egy kis időm, ma holnap, berajzolom, alkatrész megnevezésekkel együtt. Azért piszkálja a csőrömet, mert nevetségesen egyszerű technika, és nem tudom megjavítani...
(#) csajkib válasza Doncso hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Esetleg tudsz a panel teljes elől nézetéről és a hátuljáról egy-egy képet csinálni?
(#) Doncso válasza csajkib hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Persze csinálok majd. De visszarajzoltam, érdekes, hogyha a mérőzsinórt fesz állásban a K1vg21-es dióda katódjára és a villanócső egyik kivezetésére teszem akkor működik, 510v-ot mér és villog, de ha elveszem, megáll, ez most hogy? A kérdőjeles ellenállás el volt égve de a másikba benne sincs, értékét nem tudom.
(#) csajkib válasza Doncso hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Feltöltődik-e a kondibank.
(#) Doncso válasza csajkib hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Igen, feltöltődik.
(#) csajkib válasza Doncso hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Akkor a kérdőjeles ellenálás helyére tégy be 1-2 megásat ellenálást és akkor rá tud sülni a kondi a villanócsőre.
(#) Doncso válasza csajkib hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Na, ezt holnap kipróbálom, szerintem ott lesz a gond.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Hello!
Így kicsit "olvashatóbb". Ha a műszert ráteszed a pluszra, és a 100nF-os kondira, akkor azon keresztül fel tud töltődni. Vagy is vélhetően a kérdőjeles ellenállás, poti, vagy a 3Mohm szakadt.
üdv! proli007

jó rajz.png
    
(#) Doncso válasza proli007 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Kicsit olvashatóbb, igen. Jóvanna, a szomszéd kissrácok pont játszottak, és nem tudtam koncentrálni. Köszönöm a rajzon és a segítséget is. A kérdőjeles ellenállás elégett, így érkezett hozzám, akkor betennék oda 1-2Mohm-ot fentebbi javaslatra. Ezek szerint a K1vg21 az egy diak lenne?
Üdv.
(#) csajkib válasza Doncso hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Ha nincs benne glimm, akkor szerintem az diak lehet.
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Hello!
Működnie úgy kell, hogy a potin beállított feszültségből a 3Mohm-on keresztül, töltődik a kondi. Sha eléri a kb.32V feszültséget, a triac rásüti a kondit a trafóra. Így a cső begyújt. A 3Mohm töltőáramától fog függeni a sebesség.
Az érdekes, hogy ne a sima egyenfeszültségből, hanem a lüktetőből tölti a kondit. De lehet így hosszabb időt is elér, mert nem csak tölt, hanem süt is ki. Amikor a műszert a plusz és a kondi közé tetted, azon keresztül töltődött fel. Ezért pattyant el a vaku. Vagy is csak azt kell kisilabizálni, miért nem volt töltőáram..
üdv! proli007
Következő: »»   97 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem