Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   161 / 254
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Ezt a panelt Te küldted nekem, és sajnos nincs nyáktervem.(Ami van, azon pedig ez nincs rajta.
Valószínüleg az lesz, amit írtál, mert az egyikbe bele van írva a 100, a másikba egy kondi.
De a kapcsolásban sem találom...
Üdv:
Csupasz
(#) kisgeri válasza H2opok hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Ja hogy úgy "alatta". Már látom mire gondoltok, nekem sincs ez a 2 alkatrész a nyákon, meg a terven sem.
(#) Csupasz válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
akkor most mi is ez.....
Vagy marad üresen?
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
IC alatt jobbra 100K ellenállás, mellette 100 nF kondi van.
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Köszi!
(#) kisgeri válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A kapcsolási rajzba hová lettek ezek pluszban betéve és mi célt szolgálnak?
(#) Csupasz válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Igen, ez engem is érdekelne....
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A 100k az IRF730 G és S között, a 100nF az LM555 tápja és földje között van. Egyébként egy ohmmérő meg tudja mondani...
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Köszi a választ! Csak azért kérdeztem, mert az enyémben ez egyáltalán nincs benne. Így nekem a műszer sem mondaná meg.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia!
Kipróbáltam a 10f200-as PIC-et is de az meg se mukkan. A 10F200-as PIC-re találtam ITT egy kapcsolást, de ez sajnos csak a SONY kódolását ismeri. Kíváncsiságként összeraktam, hogy működik e , végülis a SONY készülékekhez kitűnő, de a Mule-t sajnos nem "viszi".
(#) sastas01 hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a legutóbbi működő kapcsolás az az, amelyik a mule v2-es cikkben van, vagy azóta van másik/lettek rajta változások?
Csak azért kérdezem, mert lassan eljön az építés ideje, és meg kéne csinálni a NYÁK-ot is lassan...
Előre is köszi.
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia!

Van változás: Egy RGB led -es panel került a csövek alá. A panelhez egy 4 pólusú csatlakozóval kapcsolódik. Méshol a kapcsolásban nagyobb változtatás nem történt.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia!
Megnéztem a 12F683 -as verziót. Egy helyen kellett javítanom... Egy programozott uart kóddal kiírattam, mit érzékel. Remélem megy...
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Most valamit nem értek... Ezzel a programmal nem csinál semmit, viszont a tegnapi utolsó verzióval (egy kis panelrendezés, kondicsere után) veszi az RC5 (korábban belinkelt kapcsolásom) kódolvasó a jeleket, az óra 9-es menüpontja pedig szintén ugyanazokat az értékeket írja ki, mint tegnap. A kódolvasó 1D címet ír ki a távirányítónak.
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Most van fejlemény, úgy érzem működik!!!!!! Átírtam a tegnapi .asm file-ban a címet és csodásan működik az egész. Nem akarom elkiabálni de SZUPER! Nagyon ügyes vagy!
Esetleg még egy kérés ha nem nagy gond, írtad, hogy ennek a PIC-nek a progija ugyanabból a forrásból származik mint a 10F200-as PIC-re való program. Nagy teher lenne számodra arra a PIC-re is átírni a programot? Nem leszek hálátlan, írd le mivel tartozom, tök sokat segítettél!
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Ja még az IR Ledet is kicseréltem egy más típusúra...
(#) Pali79 hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Végre minden működik, úgy tűnik! Volt egy kis zárlat a csőpanelon, ezért világított együtt a 9 és a 0.

Aztán volt egy forrasztási hiba, amitől az óra második csöve nem mutatta a 2-t.

Most úgy tűnik működik az RTC is. Amibe még segítséget kérnék az a trimmer kondenzátor beállítása. Még nem volt dolgom ilyennel és nekem meglepő, hogy nincs végállása, csak forog körbe-körbe. Honnan lehet tudni, hogy épp merre és mennyit kéne tekerni rajta?
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
SziaG
Gratula, hogy elkészültél.
A trimmerkondit tapasztalat útján tudod állítani.Nézz meg egy kb.2 hetet a DCF alapján, majd a sietés-késés függvényében állíts rajta.
Én is most ellenőriztem,4 hét után 1mp. volt a sietése.
De ha állandóan DCF-en vagy , nincs is jelentősége.
Üdv:
Csupasz
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a gratulációt!
Egyenlőre nincs DCF modul rajta, mert nem jutottam el odáig, hogy megvegyem, de új dolgot tapasztaltam: bekapcsoláskor gyakorlatilag onnan indul az idő ahol ki lett kapcsolva. Ez lehet a trimmer miatt vagy valami más baj lehet?
Másik kérdés, hogy az normális pl reggel 6 órakor az első cső nem mutatja a 0-t. Kezdjem nézegetni a panelt vagy ez ilyen?
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia
Szerintem a PCF környékét nézd át, mert valami ott nem jó..
Egyébként az első szegmenst kioltja, tehát, nem mutatja az első nullát.
Üdv:
Csupasz
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Tegnap már átnéztem a PCF környékét. Az elemről eljut a feszültség az IC-hez és onnan a PIC-hez az átvezetések is rendben vannak. Viszont nem tudom, hogy a kvarcot miként tudom leellenőrizni.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!

Vedd ki a PIC -et. Tegyél a PCF8385 7. lábára egy felhúzó ellenállást a PIC Vdd tápja felé. Kapcsold be az órát PIC nélkül. Nézd meg a jelet a PCF 7. lábán. 1Hz négyszögjelnek kellene lennie...
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!

Igen ezt a leírást olvastam a cikkben is, de nincs se oszcilloszkópom se frekvencia mérőm. Nem tudom mivel tudnám még abszolválni az ellenőrzést.
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Vagy ha nincs szkópod,az 1K helyére tegyél egy LED-et (áramkorlátozóval!)
Ha működik a PCF, a LED-nek 1Hz frekivel kell villogni.
Üdv:
Csupasz

DSC00509.JPG
    
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ez inkább megvalósíthatónak tűnik! Már csak az a kérdés lenne, hogy mekkora áramkorlátozót rakjak bele?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
5V -ról 680 ohm .. 1k vagy egy kicsit nagyobbakat lehet felhasználni.
(#) Pali79 hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Akkor összegzem, hogy jól értem-e: PIC kivesz, 4k7 ellenállás a PIC 14 lába és az RTC 7 lába közé, kb 1k ellenállás és egy LED az RTC 7 lábára, a LED másik lába a GND-re.

Így jó lesz?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Egy 1k ellenállás a +5V -ra, az ellenállás egy LED anódjára, a LED katódja az RTC 7. lábára.
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Azért tettem fel a képet....
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Akkor ha jól értem a 4k7 ellenállás a PIC 14 lába és az RTC 7 lába közé nem kell?
Következő: »»   161 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem