Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hulladéktömörítő szerkezet
Lapozás: OK   1 / 2
(#) zozz12 hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy olyan szerkezet építésében kéne segítség ami:

műanyag palackokat egy kockába olvasztja

a alukupakokat és aluitalosdobozakat öszeolvasztja

a papírt szintén kockába tömöríti.

Lehetséges ez? Ha igen, bonyolult lenne?
Drága lenne? PIC kellene?

Segítségeteket előre is köszönöm!!!
(#) sirály12 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Hát a tömörítés az egy dolog, az olvasztás egy másik.

tömörítéshez leginkább kidraulika kellene. egy nagy motor --> hidraulikaszivattyu --> csövek, szelepek --> hidraulikus munkahenger --> és a tömörítést végző fém eszköz.
Ez lehet egy kocka, aminek ez egyik oldalát a munkahenger által mozgatod.

Pic nem kell hozzá.

Az olvasztásos témához nemnagyon van ötletem, az kicsit bonyolultabb szerintem.
A fém olvasztás lehet lánggal( de szerintem az alumínium doboz inkább elégne: szalonnasütéskor mi is a tűzbe dobáljuk az aludobozokat, és szépen elégnek ), vagy indukciós úton.
Indukciós kemence rajzot találsz az Elektronikai Játékok építése c. könyvben a vége felé. (Beszkennelni sajnos nem tudom, nincs szkennerem. ) Hogy mennyire válna be, azt nem tudom.
(#) zozz12 válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Szia!

Mosógép v. centrifug motor elég nagy?
(most még nem tudok W számot mondani)
A hidraulika drág, bonyolult.
Mi az a "indukciós kemence"? Bonyolult?

Várom válaszod!Köszi!!
(#) feki00 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Ezeket külön külön lehetne sajnos megoldani.

A papír túl rugalmas hogy így tömörítsed, de ha egy kicsit megáztatod tuti összetapad kockába.

Alu cumókat lehet indukcióval csak megoldani, feltöltöm azt a bizonyos könyv oldalait, anno meg is akartam csinálni de elektroncsövekhez nem értek.

Hát az indukciós dolog müanyaggal nemhiszem hogy működni fog, mármint a fém váz biztos bemelegedik de sokkal jobban minthogy normálisan lehessen préselni a palackokat. Szerintem hőlégfúvó lenne a megoldás, házilag vagy 1 pisztolyból átalakítva. Beteszed a fém dobozb a a palackokat szellősen hogy a meleg átjárja. Aztán telenyomatni meleggel ameddig meg nem lágyul, az hogy mien lágyra kellene azt ki kell kisérletezni. Utána áttétellel "mosógép vagy centrifuga motor" simán összetolja a cuccot, persze sok sok buktatója lehet az egésznek. Mindenre ráragadhat a trutyi ha nem jól megy be a hő vagy túl forró.

De ezt az egészet mérnem a komszolra bízod??

Ui nekem van szkennerem csak nem jó marad a fénykép

S4030115.JPG
    
(#) zozz12 válasza feki00 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia!

Köszi mindent!


Az indukciós kemencének majd még utánajárok.

Az alunál te hogy gondoltad:

Folyékonyra olvasztani a fémet és utána formába önteni?
Vagy meglágyítani és összepréselni?


A műanyag olvasztáshoz milyen kemence kéne?(hogy átjárja a forrólevegő, de ne jöjjön ki cucc)

A tapadásos kérdést majd meg oldjuk valahogy. :yes:


Idézet:
„De ezt az egészet mérnem a komszolra bízod??”

Úgy nincs benne poén.
Meg vannak még egyéb okok is.
(#) mokus válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szerintem két egymásba forgó fogas hengerrel, vagy valami hasonló megoldással aprítsd fel az alapanyagot apróra, és ezt tömörítsd össze. Az aprításhoz talán elegendő kisebb teljesítményű motor is. Hidraulikához erősebb motor kell. Műanyagpalackot és a papírt nehezen fogod tudni tömöríteni.
(#) sirály12 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia!

Az, hogy a motorok elég nagyok-e az attól függ, hogy mekkora gépezetet képzeltél el. Egy kissebbhez biztos elég, egy nagyobbhoz biztos nem.

Az indukciós kemence, amit feki00 belinkelt, örvényáramok segítségével melegíti fel a fémeket. (ha jól tudom), de ehhez én sem értek.
(#) Macsek71 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
HY !

PET palackokat, papír és kupak nélkül rakd be a sütőbe kb 150-180 celsiusra. Meglátod milyen szépen összezsugorodik.

Alumínium olvasztását inkább NE próbáld otthon(műhelyben se).

Mechanikus tömörítőnek javaslok: megfelelően erős fém(acél) dobozt, erőforrás hidraulikus autóemelő. ~5 T nyomóerő már érdekes dolgokra képes

Üdv M.
(#) zozz12 válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia!

Ha én sütőbe PET palackot raknék nagy vita lenne otthon!(ezért nem próbálom ki)

Alumíniumot én sem akartam önteni! (elég veszélyes :felkialtas: )

Hidraulikus autóemelőt nyomogatni elég rossz. :szomoru1: (vagy esetleg lehet motorizálni?)

Köszi a segítségedet!

(#) Macsek71 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Létezik elektromos meghajtású autóemelő, de tudomásom szerint azok több10 T tudnak

Nem tudom mennyi italosdobozt akarsz tömöríteni, elsö(második) kísérletnek gondoltam az emelőt.
pl.: 20*20 cm préselőlap 2T "erővel" megnyomva pont elég, vagy kevés.... Később jöhet a munkahenger, és az olajszivattyú :yes:
(#) zozz12 válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia!

Én nem akarlak lehurrolni, félreértés ne essék.

Persze, kisérletnek jó az emelő.

Esetleg tudsz valami olcsó szerkentyűt amivel a nyomás erejét mérhetném?

Előre is köszi!
(#) feki00 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 22, 2007 / 4
 
Az alut semmiképpen se folyósra mert az veszélyes/ nehéz/ rosszat tesz a tartálynak. Elég csak hogy éppen izzásig melegdejen, mivel nem vastag a palack fala ezért elég ennyi a préseléshez. Gondoskodni kell a füst és 1éb gőzök elszívásáról mert a festék nem bírja a meleget. Persze szűrni is kellene ezt a levegőt mert sok retek keletkezik ha elég a festék, erre nincs 5letem.

Apropó ma jutott eszembe ez az oldal, csak az egészből 1 részt nem publikál a csávó. Ez is a sirály által emlegetett örvényárammal megy.

A palack olvasztásánál pedig arra a részre amegyik mozog, pérsekli majd össze a tartalmat csinálsz pici (1-2 cm-s) lukakat annyit amennyinek az össz felülete kiteszi a hőlégfúvó kiömlési területét (létezik ilyen szó egyátalán?). A lukakat flexibilis alu csővel rákötöd a fúvókára, iet lehet kapni ien gázos vagy ien fűtéstechnikai boltokban, bár eddig én csak 15cm átmérőjűvel találkoztam, az se kizárt hogy vannak kicsik is. Ezeknek az egyesítését úgy lehetne megoldani hogy 1 alu palack, aljára csinálsz lukat és ott bedugdosod a kicsi csöveket, a palackot meg ráteszed a fúvókára, persze úgy hogy a nem lukacsos vége le van vágva.
A doboz falára mégkissebb lukakat kell csinálni ahol ki tud jönni a levegő, így remélhetőleg az átjáró meleglevegő melegét elvonja a palack és így magukba roskadnak. Persze ahogy Macsek mondta kupak nélkül kell mert így egyszerűbb. A levegőt itt is el kéne tenni valahova mert a palack az párolog ha meleg vagy olvadt és az nem jó.

A darálás plussz jó ötlet de ahhoz nagy izom kell, bár ha kicsi a munkafelület akkor nem biztos. Egy kis
nézegetnivaló a darálással kapcsolatban. Ajánlom a "chopper anode, car, hippie bug" részeket.
(#) zozz12 válasza feki00 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia!

Köszi a hozzászólást!

De az örvényáramos cuccról írnál részletesebben?Mert semmit nem értek belőle. Előre is köszi!

A palckolvasztásos részt nem értem.

pl.: miért a prés lapra teszem a lyukat?(ott jön ki a legjobban vagy nem?)


Várom válaszod! Köszönöm!
(#) feki00 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Igazából én is hülye vagyok a fizikához de találtam 1 baba cikket itt.
Hátha ez segít valamit.

Palack: Hát nem tudom, csak szimpatikusnak tűnt az a megoldás meg jól is nézne ki Amugymeg ha megy a préselés akkor az egész felületen oszlik szét a nyomás, szóval tök mind1 hova rakom. De most beugrott, lehet alul kéne befújni mer a meleg ugye felfele megy, meg esetleg cirkuláltani a belső levegőt. Csak az lenne a probléma hogy ugye a hőlégfúvó psitolyon a motoron keresztül megy be a hideg levegő és lövi ki a meleget, nade ha cirkulálok (mármint a levegő) akkor meleg éri majd a motort. Azt kell megoldani hogy 1 hőálló csőbe vezetni a propellert aminek a tengelyét kivezetném a csőből a motorhoz.
(#) Macsek71 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
PET palackot ha megmelegíted nem kell nyomni !
Összezsugorodik szépen magától

Próbáljátok meg hőlégpisztollyal melengetni az asztalon


Volt a médiában "űber PET zsugorító" készülék : kerek fűtőszál egy hengeres kamra alján, tedd be a palackot melengesd és láss csodát
(#) zozz12 hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Sziasztok!

Feki00 belinkelt egy oldalt, amin egy indukciós "kemence" leírása található.
Csak a szövegből semmit nem értek.
Nincs oszcilloszkópom.

Ezért kérdésem:

Mekkora fesz. és amper szám kell a szerkentyűhöz, hogy működjön?

Várom válaszotokat! Köszi!!!
(#) sirály12 válasza zozz12 hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Ha jól tudom a tekercsben kis fesz és nagy áramerősség van, persze nagyfrekin.
A linken is az egyik képen 100A van írva.

De a neten keresve jónéhány rajzot lehet találni, köztük egyszerűbbet és bonyolulzabbati is. Némelyikhez teljes leírás is van (képekkel, rajzokkal, magyarázattal), csak keresni kell.
(#) zozz12 válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Szia!

Esetlek be tudnál linkelni pár egyszerűbb fajta, magyar leírást? Hálás lennék!

Köszi!!!
(#) THERMO PRESS válasza zozz12 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Ismerek egy olyan készüléket, ami a műanyag palackokat hővel meglágyítva összezsugorítja, és így 92%-kal csökkenti a palack térfogatát. Az elmés szerkezet ötlete ráadásul egy honfitársunk fejéből pattant ki. Érdemes megnézni a www.zsugorito.hu címen. Bővebben: PET palack zsugorító.
(#) Georgee hozzászólása Nov 7, 2008 /
 
A legegyszerűbb megoldások sörös dobozt bemelegíted majd hirtelen lehűtöd tutti h össze zsugorodik a másik nekem az a nyerő amikor a palackot belevágom a darálóba és kb 1%ra zsugorodik (off) Amugy arra akarok célozni hogy darálni is lehet és az ujrahasznosítható... , de a legtöbb esetben az a nyerő ha bemelegíted a palackot az olvadási hő általában 170-210 fok közzé esik, innentől magától elkezd zsugorodni nem kell semmi szerkezet. Jah hozzáteszem ha begyullad a palack nem enyhén mérgező gázok szabadulnak fel belőle!
(#) elektrorudi válasza THERMO PRESS hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
"PRESS palackzsugorító készülék lényege, hogy a benne lévő, elektromos áramot hővé alakító fűtőbetét hőjének hatására"

Eldobom az agyamat... nem bírtam tovább olvasni... !
Miket írtak még ???
(#) Georgee válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Pedig az ilyen üveg amugy is igy készül, akkor miért ne mehetne végbe a folyamat visszafelé??
(#) atus1981 hozzászólása Máj 2, 2019 /
 
Sziasztok!
PET palackot ledarálja az iratmegsemmisítő?
(#) Gafly válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
#1 Bele tudod dugni?
#2 Milyen?
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Biztos, hogy nem. Legalábbis az aljával és a felső részével biztosan nem bír. Párszor játszottma ilyen géppel, három - négy réteg (normál, 80 g/m2) papír alatt már igen csak nyög.
(#) atus1981 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
100W villamos teljesítménye van, ezen felül nem tudok semmit.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Az alját és a tetejét valóban nem tudja legyűrni, de esetleg az oldalát?
Vagy mivel lehetne? Persze nem feltétlen kell az oldalán kívűl más részét is darálnia.
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Mi a cél? Ha csak annyi hogy kevesebb helyet foglaljon, taposd össze.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Gratulálok a mérésadatgyűjtő cikkedhez amúgy
Extrudert szeretnék építeni, videó.
Ledarálnám a PET darálható részeit, majd megsütni, hogy valamellyest granulátum formája legyen, aztán extrudálni...
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Az iratmegsemmisítők általában 3 - 4 - 5 mm széles csíkokat vágnak. A jobbak darabolják a szalagokat is, 6 - 8 centinként. Szerintem ez még túl nagy méret neked, legalábbis a következő videó alapján: YouTube.

Én inkább ilyen irányba mozdulnék el: video.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem