Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 75
(#) atox válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hidd el ezekkel teljesen tisztába vagyok! Összehasonlítás képp, viszont szerintem ez a mérés is megfelel. A Olyan frekvencián mértem 50Hz amin az impedanciája közel 4 ohm.. Táp gyengesége lesz itt a hiba.. Amúgy gépről adom ki a megfelelő frekvenciát...
(#) atox válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
De, teljesen igazad van.. csak sajnos itthon most ennyit tudok tenni... Ha nem jutnék a hétvége folyamán többre beviszem a laborba és mérek ott..
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ez nagyon korrektnek látszik, gratulálok. Ránézésre nagyjából 100W-nak tippelem, de ha gyorsan mérsz, biztosan kibír ettől többet is.
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hidd el, nem bántani, vagy piszkálni akartalak, csak próbáltam egy konkrétabb irányba terelni a mérésedet, illetve azt elérni, hogy majd ez alapján ítéld meg a teljesítményt és a "jóságot".
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Köszönöm! Egy kerregő, de működőképes PC ventilátort készítettem mellé.
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Erre a +/-40V tápra kíváncsi vagyok. Megdolgoztattál feleslegesen?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Mérj te is eggyet!! Holnap behozok egy bikább tápot és mondom az eredményt..jó hogy msot derült ki, mint mikor megtekertem volna a tápot..
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Terhelve 44voltos a táp... és mérve 156W 4 ohmon.. persze ez nem pontos de ugyan azok a feltételek mellet mértem mint tegnap amikor 80körül jött ki.. Szóval bika táp kell
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A mellékletben lévő mérési elrendezéshez az adatok: mérés alatt a tápfeszültség +/-36,5V, terhelés 4,1 ohm, f=1000Hz. A cilppelés határán 23,0V-ot mértem az ohm-ikus műterhelésen. Sajnos nincs anyagom 2 ohm műterheléshez, ezzel még adós maradok.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
A clip-LED hajszál pontosan jelez, összevetettem a szkóppal.
Rákötöttem 2x8 ohm hangsugárzót párhuzamosan. Nagyon barátságosan kezeli a túlvezérlést. Újfent meg tudom erősíteni, nem szerencsés az a méretezés ahol a jelcsúcsot az áramkorlátozó töri le és nem a szaturáció.

(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Összehasonlítottam a 2 erősitőt és mostmár hallható a különbség.. keverő szerint 2-3dB vel erősebb mikor torzítani kezd. Erősen kell hűteni mert érezhető h ahogy melegdik be hamarabb torzit be..
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Két párhuzamos kapcsolás hidalásához van esetleg rajzod?? 74es alapján jó?
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Ilyet építettem hozzá. Elmegy simán az invertáló bemenetről hajtva is, a slave ebből a szempontból nem oszt - nem szoroz. Ha keverőről hajtod kár cifrázni
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Most nincs osk kedvem megfejteni, de ha jól gondolom akkor ezzel invertálod az eggyik panel jelét??
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Én a 74es adatlapja alapján gondoltam az invertálóra rákötni a másik panel jel kimenetét..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Értelek, azt írtam, hogy biztosan jó úgy is.
A lay-on van egy alul-áteresztő, 3x jelerősítő, és egy invertáló.
(#) mmajka hozzászólása Szept 23, 2012 /
 
Kedves reloop!

Megszülettek az általad tervezett lapok. Sok köszönet érte és a segitségért! Az alkatrészek beültetése várat még magára időhiány miatt.
Pár képet azért felteszek.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Szóra sem érdemes
(#) atox hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
A párhuzamos kapcsolás meghidalásával 350W-ot tudtunk kivenni! Jónak tűnnek a kis ic-k...
(#) peter1995 hozzászólása Nov 5, 2012 /
 
Sziasztok. Ha l tudom 4 db ilyen IC-vel már elég szép teljesítményt el lehet érni. Haverom akar venni egy 400W-os 3 utas hangsugárzót. Ha jól tudom ekkora teljesítményhez 2-2 IC párhuzamosan van és ezek hidalva.

Ehhez tudna valaki adni egy rajzot akár nyákrajzot az alkatrészek értékeivel?
(#) tshiga hozzászólása Nov 12, 2012 /
 
Sziasztok ! Mekkora bemenő jelszint kell ennek az ic-nek a jó működéshez? Gondolok itt a min. és a max. jelszintekre (érzékenységre). Egy erősítő hibás végfokát szeretném lecserélni ilyen ic-s megoldásúra. Feszültségértékekre gondolok pl. 1000 Hz-en.
(#) reloop válasza tshiga hozzászólására (») Nov 12, 2012 / 1
 
Szia! Az adatlapi kapcsolást 600mV/4 ohm vagy 900mV/8 ohm jellel tudod teljesen kivezérelni. Az érzékenységét széles határok között módosíthatod a visszacsatolás segítségével. 26dB (x20) alá ne menj, ott már gerjedést tapasztaltam.
Minimális jelszint nem értelmezhető
(#) tshiga válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Köszi
(#) csady hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Szeretnék építeni TDA 7294 IC-ből egy erősítőt.
Elképzelésem -->>4db IC felhasználásával 2x200w vagy 2x100w és 1x 200w (2.1)
Mennyire lehetséges az elképzelésem megvalósítása? milyen transzformátor szükséges 4db IC meghajtásához? Igazából megfelelő lenne egy 2x 200W -is 1-1 Hídba kötve. Kapcsolás keresésben,tervezésben tudtok segíteni? Köszönöm előre is!
(#) reloop válasza csady hozzászólására (») Dec 1, 2012 / 2
 
Szia! A TDA7294 témájában mindent megtalálsz. A trafót méretezd a kivenni kívánt teljesítmény másfélszeresére.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Kedves reloop!
Mennyire érzékeny az ic a táp aszimmetriára?? Megtekertem a tápot, csak sajnos elfogyott a drótom és 34.3V és 32.8V szekunder sikeredett!
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Próbáltam már ilyet, nem zavarja a működést. Természetesen külön kell egyenirányítani a két szekundert és a pufferek után összekötni a két féltápot. Bővebben: Link
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Miért? simán egy híddal miért nem jó??
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Gondold el, a kisebb feszültség hogyan vesz részt a puffer töltésében!
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Szerintem mennie kell. Annyi hogy az egyik tekercs jobban lesz terhelve a másiktól..
Következő: »»   37 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem