Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   435 / 841
(#) HobbiElek válasza abel55 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Helló.
Igen el kel szigetelni.Csillámlemezt szoktak alkalmazni,plusz csak zárójelben jegyzem meg hogy hővezetö pasztával is kend be vékony rétegben a csillámlemez mind két oldalát.Sőt kérj kis szigetelő alátétet is a csavar alá mert nagy galibát tud csinálni.
(#) Alkotó válasza abel55 hozzászólására (») Szept 27, 2012 1 /
 
Az attól függ, okozhat-e problémát ha a hűtésre használt felület, valamilyen potenciálra kerül. Általában a félvezetők hűtőzászlója valamelyik lábbal azonos (középsővel szokás), és általában a hűtőbordákat illik a dobozzal azonos potenciálon tartani, ezért általában elszigetelik őket, de ez egyértelműen árt a hővezetési hatékonyságnak.
(#) Alkotó válasza fecus hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
1. Nekem a TO3 tokos tranyókkal jobbak a tapasztalataim, de természetesen más tokozási forma is gond nélkül használható. Jelenleg nincs direkt BD249C-hez készült panelterv, de a huzalozásra szánt változathoz használható. (BD249C = 350Ft, 2N3055 = 185Ft -HEStore árak-, de a jobb márkák drágábbak is lehetnek.)
2. Minden általam tervezett panelre tudok gyártási ajánlatot is adni.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) _vl_ válasza abel55 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Pl. ilyenekkel: Bővebben: Link és Bővebben: Link
(#) Spyro1411 hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Helló!
Nem nagyon tartozik a témához ezért inkább off ba írom. Megjöttek az alkatrészek a labortáphoz... A doboz amit rendeltem fémből készült. Ebbe valahogy bele kéne operálni egy-két rést illetve lyukat a panelműszerre és potenciométerekre. Mivel szokás ilyeneket csinálni? Addig okés, hogy fúrom a lyukat, de ezeket a téglalap alakú réseket milyen szerszámmal alakítom? Beérem egy link-el is!

A segítséget előre köszönöm!
(#) kaqkk válasza Spyro1411 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Dekopír fűrész és reszelő ..Egyébként van olyan téma : hogy dobozolási technikák
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) Spyro1411 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Minifúróval ne lehet megoldani?
(#) kaqkk válasza Spyro1411 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
De lehet csak ahhoz akkor marófej kell , és eléggé meg fogj gyötörni a gépet ..De tényleg ott kéne ezt folytatni Doboz
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) HobbiElek válasza abel55 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Akkor már paszta se maradjon ki. TS 580
Bővebben: Link
(#) Spyro1411 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Kösz a válaszokat/segítséget, de még mindig van mit kérdeznem... át is cuccolok a másik topic-ba!
(#) Tinky válasza fecus hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Én TIP3055 használtam. Tökéletesen működik nálam, én erre voksolok.
(#) scooby_ válasza fecus hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Nekem BD245-tel, BU508-cal és még egy To3 tokozású BU tranyóval tökéletesen működött. BD249C-vel tuti biztos működni fog.
(#) proba válasza Spyro1411 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Ha nagyobb téglalap,akkor a sarkát fúrógéppel reszelővel ,azután a vonalakat fűrésszel.Lehet eleve fonalfűrésszel is lehetne ,de arra még nem ruháztam be.Igazán szépen maró/gravírozó gépen lehetne.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) Ghoost válasza proba hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Vagy ezzel.
Esetleg egy stancoloval.
(#) kameleon2 válasza Proci_85 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Melyik típusra (típusokra) gondolsz? Mert azért van egy pár a piacon. Amiket én használtam jók, de nagyon érzékenyek a körítésre. Némelyik nem megfelelő kondival akkorát szórt, mint egy sündisznó. Nem tudtam mitől resetel rendszeresen a mikrokontroller. Ha tudsz olyanról, ami jó - ne hallgasd el !
(#) kameleon2 válasza Spyro1411 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Régen nekem is ilyen gondjaim voltak. Ma már van kis CNC-m. Határozottan szebb az eredmény és jócskán felgyorsítja a munkát. 15-20 évig csak vágytam rá és reszelgettem tűreszelővel, dekopírral, de az új multifunkciós gépek sem rosszak. Oszlopos fúrógéppel és marófejjel is szépen meg lehet oldani. Legutoljára ezt használtam a legszívesebben. Esetleg kézi gravírozó a nagyoláshoz marófejjel. Nekem egy 135W-os van ez már elég jó, de csak vékonyabb anyagokhoz.
(#) pjg válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Ez a lézer szenzációs.
(#) Alkotó válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Van kapcsolatod a lézeres géphez? Vagy neked küldjük a terv-rajzokat?
(#) levaitamas hozzászólása Szept 27, 2012 /
 
Üdv! Az Attila86 féle labortáp 1. működhet 26V AC-ről?
(#) proli007 válasza levaitamas hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Hello!
Minden további nélkül, csak nem lesz 30V a kimenti feszültsége.
Most nézem, hogy AC 26V-ot írsz. Akkor nincs gond.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) levaitamas válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Rendben, köszönöm a gyors választ.
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Sajna ez a lezer, nem a mienk.
Egy regebbi tipussal rendelkezik a ceg, ok meg el vannak havazva allandoan.
De kuldheto rajz, hatha a stancolora fel fer
/Neked kulonben is ajanlottam mar, a segitsegeidert /
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) AzIgaziCsaby válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Elkészültem vele! Mint az első képen látható, olyan mint a gazdája. Könnyen kiborítható.
A másodikon az előlap kábelezése, míg a harmadikon az alja felől a segédtápok burkolata látszik.
A negyediken már a próbaüzem van.

U.i.: Úriember nem veszi észre, hogy minden műszer egyforma színű. Istenem, hát én is hibázhatok. A megoldás már folyamatban.
(#) kameleon2 válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Szép lett. A 3D plexi előlap viszont a marásoknál mintha átlátszana - jól látom? Egyébként . A doboz gondolom nem teljesen saját, mert nagyon gyárinak tűnik a felépítése... Az pedig, hogy kiborítható az csak előny, ha hirtelen javítani kellene. Gyáriból is láttam már rosszabbat.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2012
(#) AzIgaziCsaby válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
A műszereknél valóban átlátszik, mert a kicsi kínainak a mércéje is kicsi. Az e-mail -ben megadottnál 5 tizeddel nagyobbak a műszerek, ezért reszelni kellett. Ha cserélem a műszert a színe miatt, akkor ki fogom javítani.
A keretek valóban gyáriak, de jól használható. Eredetileg valamilyen rádióátjátszó egyik részegységét fogta össze, a MÉH telepről mentettem ki.
(#) fecus válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Küldtem privát levelet.
(#) Koree hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Üdv.Meg történt a tranyók cseréje és befejeztem végre a tápomat.
Képek a ki mit építettben.Bővebben: Link
(#) AzIgaziCsaby válasza Koree hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Igényes, szép darab lett. Sok örömet a használatához!
(#) levaitamas válasza proli007 hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Sikerült megvennem a trafót, ami egy BEAG erősítőben volt. Ez egy 2x26V-os toroid. A tervem az volt, hogy elkészítettem két darab labortáp panelt és az egyik szekunder tekercsére az egyiket, a másik tekercsre a másik panelt kötöttem. A 2x12V-ot egy Puskás trafóval oldottam meg. Külön-külön szépen működik mind a kettő táp, viszont ha a Puskás trafóra rákötöm párhuzamosan a másik panelt a kijelzett feszültség felugrik 36V-ra és a trafók iszonyatosan leterhelődnek.
Ez mitől van?
(#) sirály12 válasza levaitamas hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Szerintem ott zárlatba viszed a két tápot. Ha pedig 1 trafóval oldod meg a két oldal műszereinek táplálását, akkor nem fogod tudni használni +--os tápként a labortápodat.
Következő: »»   435 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem