Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1319 / 2489
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Nagyon király
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szerintem nagyon klassz lett.
(#) luluzulu hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
Sziasztok!
A dracula élesztés sajnos sikertelen lett.
A trafó primer ágába kötöttem biztosítékot(315mA) Azonban sajnos rögtön kiégett...
Kis szedtem a FET-eket szintén le verte, Csak a műveleti erősítő ki vétele után marad élve a biztosíték. Az IC 4 és a 8 as lában -+12V mérhető feltételezem az jó, azonban a 1-7 lábon pozitív tápfeszültség... Szerintem ez a hiba... Mi okozza?
Ez lett a végleges nyák:
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013

ez.JPG
    
(#) subwoofer220 hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
Sziasztok! Minap vettem egy Genius pc hangfalpárt (high end amplifier)
és arra vagyok kíváncsi hogy elbírná a pc táp 12v-os ágát? Az amper mennyire számít?
Az erősítőben 16v-os kondi van.. TDA2822
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) vipera1997 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
lehetséges hogy elbírja
Mi van a tápjára írva?
(#) subwoofer220 válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Sajnos az nincs rajta... A multiméterem sincs itthon
(#) vipera1997 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Az IC adatlapját kell megnézni.
(#) subwoofer220 válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szerinted melyik mond igazat?

Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Az 1, 7 lábakra az R8 adja a pozitív feszültséget, az normális. Ha jól van behelyezve az IC és kiolvasztja a biztosítékot akkor valószínűleg hibás lesz.
(#) reloop válasza MusicMan hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Tégy valami engedményt, a 9V-os elem hamar megrokkanna a 4W-tól.
Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) reloop válasza fecus hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Írd be a Google-ba: 5v amplifier audio circuit
(#) reloop válasza NaXuS hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Üdv! Egy külső erősítővel bele tudnál hallgatni az LM1036 kimeneteibe, mikor csak zúgás van? A tápfeszültség és az áramfelvétel hogyan alakul a két esetben?
(#) reloop válasza Bolfi81 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Készíts erről egy vázlatot! Milyen kapcsoltban áll a vevő a műveleti erősítő és a végfok egymással?
(#) blasz hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
Szia Reloop,emlékszel az én problémás végemre,azon van 2db 330pf kondi van szürésnek egy-egy tranzisztoron,nem tudom mi okból kicseréltem fóliára,eddig stiró volt ,és hopp eltűnt a keresztezési torzitás kis hangerőn,a másik, nem 1kHz,hanem 1.5Khz-en tudom tápfeszig vezérelni a végfokot,6ohm-os terheléssel.Ami 1v-sinus-ból áll,0.7v bemenetnél kezd el torzulni a jel, ami szerintem jó eredmény.Most 55vDc vel használom,51vAc ig lehet kivezérelni,áramot nem mértem most.
Lehet kusza a mondani valóm de gondolom érted

DSCN1058.JPG
    
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Tényleg az IC volt a hibás... Azonban nem értem hogy birta le verni a 300mA biztosítékot...
De nem lényeg működik, majd holnap tesztelgetem kicsit jobban mit tud...Nagyon csendben van eddig tetszik...

Mekkora bordákat illik rá rakni? Mekkora a legkisebb impedancia amivel terhelhetem így?
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
4 ohm-mal nyugodtan terhelheted. A bordát ne sajnáld tőle, mert a teljesítményhez képest magas a táp, és ettől fűteni fog.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Akkor marad a ventilátoros hűtés mert alumíniumból gyengén vagyok el látva...

4Ohm alá mehetek? Szerintem igen mivel 20V max 10A folyik meg azt meg a FET-eknek bírniuk kellene...

Hogyan számolhatom a teljesítményét?
(#) mezei dávid hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni,hogy a BD809-BD810 PÁR HELYETT JÓ -E VAJON A TIP35C-TIP36C
üdv:md
(#) fecus válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Megtettem. Nem igazán lehet 2W-nál többet kihozni belőle. Azt hittem van valami trükkös kapcsolás. Még a híd kapcsolásban lehet több.
Keresek 12V-os trafót
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Nehéz elképzelni, hogy a kondenzátor típusának változtatása feltűnő hatással legyen a keresztezési torzításra. Ha arról a kondenzátorról van szó melynek a C2 pozíciószámot adtam a neked készített rajzon, akkor annak az erősítő gerjedékenységében van szerepe. Az első sorban egy frekvencia függő helyi visszacsatolása az erősítőnek. Elképzelhetőnek tartom, hogy a csere az azonos névleges érték mellett a valós értékben változást hozott.
Az 50%-os frekvencia változtatás ebben a tartományban aligha függ össze a kivezérelhetőséggel, inkább a mérőeszközeid tréfálnak meg.
Maga a mérési eljárásod is rendkívül idegen a használati körülményekhez képest.
Idézet:
„55vDc vel használom,51vAc ig lehet kivezérelni”
Ebből arra tudok következtetni, hogy túlvezérléssel négyszögjelet állítasz elő, annak lehet ilyen kitöltési tényezője. Ez egyáltalán nem elfogadott mérési forma.
Azért használunk kivezérlés mérésnél oszcilloszkópot, mert arról tudjuk leolvasni mikor klippel a szinusz jelünk. Még szkóp sem kell hozzá feltétlenül. A műterheléssel párhuzamosan köss be egy hangsugárzót 100-200 előtét ellenálláson keresztül (hogy meg ne süketülj a szinusztól). Azon tökéletesen tetten érhető mikor kezd el torzítani. No ekkor olvasd le az AC feszültséget!
(#) reloop válasza mezei dávid hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia! Ha elfér, rakd bele nyugodtan.
(#) matyusz válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Üdv.
Valószínű, hogy elbírja a gyári puffereléssel mindennel szerintem 15V körül lehet a fesz. A graetz hidat akkor ki is hagyhatod és mehetsz közvetlen a pufferre, csak ügyelj a polaritásra.
(#) reloop válasza fecus hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Az 5V még híd kapcsolásban is erősen behatárolja a kivehető teljesítményt. A hangsugárzó érzékenységére fektess nagy hangsúlyt. Némelyekben 4-5W is elvész, épp csak megszólalnak tőle.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia a sinust amikor mértem szkóppal néztem a jelalakot/bedobozoltam/,és valóban 51vAc nál már torz volt,a torzitás kb 46-47vAc nál kezdett előjönni,a frekvencia meg valós volt 1kHz nél harminc valahány volt ami ki jött Ac ben,1.5kHz nél pedig 51v,persze műterhelés a kimeneten végig 6ohm,6.67A a terhelhetőséggel.
A kondenzátort mikor kicseréltem én sem értettem mitől változott meg,értékben ugyan az,vagyis amit betettem fóliát,az Mech laboros 1% és 332.7pf van rá irva ,de megjavult ez a lényeg.

Annyit hozzá tennék hogy a bemeneti sinus az 0.8v volt a bemenetre.

Egy kérdésem volna még észre vettem hogy a műveleti részen a 3 kis tranyó,BC556c melegszik,de talán 40c' lehet gondolom az nem probléma.Vagy nem kellene melegedniük?Ez a másik panel most,a melegedéssel,ugyan úgy 55vDc vel hajtva.
Köszi,kicsit hosszú lett
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) blasz hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
Ez most a műszer parkom. Ezekből gazdálkodom.
(#) fecus válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Akkor eldőlt. Ebben az olcsó és szélessávú hangszóró kategóriában csak 86dB-sek vannak. Marad az egyszerű 12V.
Esetleg - tudom google - van valakinek javaslata, hogy ez vagy az az IC egész jól szól? Gondolom így kb 10W-ot bele kell gyömöszölni oldalanként.
(#) reloop válasza fecus hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Válassz kedvedre az autós végfok IC-k közül. Itt egy kész megvalósítási terv.
(#) mezei dávid válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Kösz a tanácsot! elfér mert kivan vezetve hűtőbordára 50mm vezetékkel.
üdv:md
(#) luluzulu hozzászólása Máj 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Ma össze raktam a Dracula másik csatornáját is, az élesztésnél a negatív ágban lévő 10Ohm füsttel fejezte ki nem tetszését. Ki forrasztottam a FET-eket és a GATE lábaikon 10V és 20V mérek, a trimert hiába tekerem... TL431 a hibás?
(#) blasz válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Izzót használsz a trafó előtt a primer körben élesztésnél?
Következő: »»   1319 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem