Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elemmel (aksival) telefontöltő
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Bender hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Üdv

Nemsokára megyünk egy Balcsi körüli bicajtúrára és egy elemes telefontöltőn gondolkodtam. ilyen kis 4db-os ceruzaelem tartón. Ha ezt közvetlenül rákapcsolom a maga 6V-jával a telóm vagy GPS-em USB portjára akkor kinyírhatja? vagy az USB szabvány ennyit megenged?
Esetleg egy soros diódával fogjam vissza? Vagy tud valaki ajánlani egy olyan kapcsolást, ami pl 4-6V bemeneti delej mellett stabil 5V-ot csinál?
A telóban és a GPS-ben is lipoly akksi van. Szerintem a töldőelektronikájuk megbírkózna a 6V-tal is de gondoltam megkérdezem, nehogy kinyírjam valamelyiket.

A tavalyi dinamós telefontöltés nem jött be. Nehéz tekerni és a dinamó is kinyiffant pár km után. A napelem pedig drága és nagy és kényelmetlen. Ceruzaelemet pedig mindenhol lehet venni

4db elem vajon elég ahhoz, hogy feltöltsön egy 1500mAh-s akksit?
(#) Pulyka válasza Bender hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Helló

Én nem lennék olyan bátor,hogy 6v-ot rákapcsolnék a telefonom töltőjére ,bár üresjáratban az eredeti mobiltöltö 7,2V-ot ad le,de ha terhelem(telefonnal)akkor már csak 3,4V-ot ad le
Ha kevés a feszültség(énis szórakoztam már elemes töltéssel ),akkor a telefonom kiírja,hogy nincs töltés,szóval lehetséges,hogy valamit lépne a dupla feszültségre(pozitív irányba gondolom)
Viszont stabilizálásra ott van a 7805-ös stabilizátor...
Sorba kötött diódával,csak a polarításcsere ellen tudsz védekezni...
Ide párhuzamosan kötött zener diódára lesz szükség...
A 4db "elem" töltése a 4d elem kapacitásától függ,hogy meddig birja
De szerintem ha egy ceruzaakku vagy hasonló letudja adni azt az 1500mAh-t egy meghatározott időn belül,akkor feltudja tölteni,de szerintem akkor az aksinak adja át,és ezután a ceruza akkuban nem lesz szufla
de majd jönnek még a "hozzáértőbb" kollégák is

Tomi
A zener dióda,és a stabicé is feszültséget stabilizál,akkor mi a különbség?
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
javitás

"Én nem lennék olyan bátor,hogy 6v-ot rákapcsolnék a telefonomra"
(#) Bender válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 4, 2009 / 1
 
A 7805 nem jó, mert min 7,5V kell neki.
A soros diódán esik 5-600mV ami után a kimenet az 5V+-10%-ban benne van
A párhuzamos zenerhez kéne soros ellenállat is. Tölteni akarok az elemekkel, nem fűteni
(#) Ricsi89 válasza Bender hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Szerintem, megoldható egy soros diódával is, de akkor minimum 1A-es diódát kössél be. Egy 1N4001 jó is lesz. Mivel a töltők sem mindig pontosan 5V-ot adnak ki, így ezzel sem lehet probléma. Még az USB sem mindig ennyit ad ki magából. Szokott kevesebb és több is lenni.
(#) Thomm hozzászólása Júl 4, 2009 / 4
 
Szia! Egész bátran, a mio okostelefonomat hónapok óta használom így, csak én nem elemekről hanem napelemről. Ha USB minis a telefonod, gps-ed,... akkor gond nélkül müködik. Az USB mini 5,5v-ot használ, de minden ilyen cuccban van egy belső töltésvezérlő ami ebből a feszültségből kb: 4,7v-ot állít elő. Mindenképp tartós elemeket használj mert amikor az elemek összfeszültsége 4,5-5v alá esik megáll a viszatöltés, soros dióda felesleges, nem tudja "visszaszipkázni" az akkumulátort.
(#) Bender válasza Thomm hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Köszke

Nekem egy Glofiish X650 van és egy miniUSB-s Holux M-1000.
A GPS-t talán nem is kell majd tölteni, mert nagyon sokat bír.
A teló azért fontos, mert állandó GPRS kapcsolat kell, hogy a neten nyomon lehessen majd követni, hogy merre járunk
(#) Thomm hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Hi Jó utat, én a jövő honapra tervezem ugyanezt a túrát
2 kerék rulez!!!
(#) danmail hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Helló,
az lenne a kérdésem, hogy ha tényleg simán csak ráteszem az usb-t a 4 ceruza aksira akkor az ugye 4,8V ami tökjó, de a kb 2.5A nem lesz sok? Pl a gps autós töltője 1A-es. Nembaj ha ezt dublázza az elemes cucc?
(#) karpi válasza danmail hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ezt hogy kene erteni ?
Az USB kimenet nem akutolto , a kimenetre kotik az USB-hez tervezett akutoltot ez szabalyozza a toltest illetve a maximalis aramot valamint a toltesi folyamat lezarasat.
Hamarossan az uj USB szabvany szerint megnovelik a kimeneti aramot ,jelenleg 0,5A-rol 1A-re de lehet hogy tobbre is .Mindezt azert mert rengeteg cuccot USB-rol taplalnak.

"AA " NiMh 2500mA-es akukhoz van tolto ami USB-rol is mukodik es halozatrol is valamint 12V egyenaramrol is. Ebben van kapcsolouzemu tapegyseg errol gyors-tolti egy automatikaval a negy akumulatort.Van egy ilyen nekem is a tobb fajta kozott "FOTON" a tipus.
(#) danmail válasza karpi hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
őőő
Valójában a gps-t szertném tölteni ceruza aksiról.
A gps töltődik az 0.5A-es usbről és az 1A-es autóstöltőről is. A kérdés, hogy mitszólna a 2.5A-es aksihoz!? Azt mondod, hogy magában a gps-ben van valamilyen szabályozó??Vagyis szinte akármerkkora áramot rátehetnék?

Nem úgy van, hogy mivel az autó a normális felhasználási környezete ezért az 1A-es töltőre van kitalálva és az usb a fél amperével max lassabban tölti. nem!? Szóval azért csak kéne valami szabályozó a 2.5-ös aksik elé aminek 1A a kimenete.
Vagy nem így működik?
(#) zolika60 válasza danmail hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem így működik. Itt is Ohm bácsi törvénye a mérvadó. Tehát a te esetedben csak a feszültség számít. Ha ez annyi amennyi megengedett, nem lesz több az áram sem.
(#) danmail válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
A gyengébbek kedvéért(nekem), tegyek rá egy ellenállást? Vagy akkor annyi sem kell?
Az ellenállást ha kell akkor meg hogy számaljam, mivel az áram folyamatosan csökken!?
Sorry, de nemértem
(#) danmail hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
please.
??
(#) Tripod hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Valaki nem tudná megmondani, hogy
EZ hogyan működhet? Vagy egy kapcsolási rajz is jó lenne.
(#) Oraculum hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Üdv!
Én azt akarom kérdezni, hogy akkor ez az elemes telefontöltés hogy is megy? Csak adok neki 5 V-ot és kész?
6120c Nokiám van és szeretnék én is valami hasonlót csinálni!
PLS valami kapcsolást!...
(#) endre007 hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
heló
egy 4 ceruzaelemes elemtartót összekötöttem egy a telómhoz való töltőcsatlakozóval és bele 4 egyenként 700 ma-s akkut ez együtt 2800ma és a telóm akkuja csak 1000 ma vmi olyan alkatrész kéne ami csak 500 mah-t enged át magán.

előre is köszönöm
(#) Atis57 válasza Tripod hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szia!
Az MC 34063 ic vel működik fesz növelő üzemmódban.
Van is ilyen topic 34063 dc-dc . kapcsolási rajzokkal és kitárgyalva.....
(#) Atis57 válasza endre007 hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szia!
MINEK? minden telefonban benne van a töltő áramkör+az algoritmus is.tehát magától tudja ha a feszültség minimum meg van . a maximumot meg ne keresd!
A négy db akku sorba kötve CSAK 700 mAh óra!
(#) endre007 válasza Atis57 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
szia!
a töltője is 700 mah-s de valami mégis van mert rendes töltésnél egyenként mennek föl a csíkok ha meg ezzel töltöm ha például 2 csík van aztán azonnal öt ez nem baj?
samsung gt-s 5230 am van

és még egy kérdés a neten hogy lehet telefont vagy gprs-t követni?
(#) pucuka válasza endre007 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
A töltője nem 700 mAh -s, hanem 700 mA -es! Az akku biztosan jó? Ha hirtelen változik a töltöttség a kijelzőn, akkor többnyire akkucsere következik.
A telefont semmilyen üzemmódban nem lehet a net -en követni. (adatkezelési tv.)
(#) endre007 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
helo!
rendes töltővel jó és próbálgattam a mikor nem egészen jó az érintkezés akkor úgy mutatja mint töltővel és ha elhasznált gyenge elemmel próbáltam akkor jól működött úgyhogy mégis az akukkal van a baj

a követéssel kapcsolatban nézelődtem a neten de ingyen nem találtam ingyen de ingyenes kéne az nem baj ha nem legális
(#) endre007 válasza Atis57 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
szia!
mégegy amikor elhasznált gyenge elemet tettem bele akkor jól működött tehát mégis az akuk feszültségével lehet baj
(#) Brienter hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Üdv!
Építettem egy 5V-os stabil tápot az LM2576 alapkapcsolásából USB csatira kivezetve, mert egy mobiltelefont táplálna amit lehet usb-n keresztül tölteni.A Táp egy 3cellás Li-Po akksi. A problémám az hogy a telefon észre se veszi hogy rádugom, egyszerűen nem tölti, Nokiával Samsunggal is kipróbáltam de semmi. Az 5V a kimenet szépen jelen van.
(#) kiss_norbert89 hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok.
Eléggé kezdő vagyok és segítségeteket kérném. Az utóbbi időkben egy laptopból hozzájutottam 6 Li-Ion cellához (DataSheet-et is mellékelve) és csináltam töltőt is hozzá egy régi telefonból, és a biciklim világítását is ez viszi. Most új telefonom van, ami felveti ezt a témakört:

Építeni szeretnék egy vagy li-ion cellával üzemelő telefontöltőt. Lehet, hogy egyszerű, de sehol se találtam hasonlót.
Előre is köszönöm.
(#) bankimajki hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Ennek hamar bezárás lesz a vége. De a megoldás: Egy DC-DC konverter kell neked, ami átkonvertálja a feszültséget. Mivel a töltést a telefon elvégzi, annak csak egy fesz. generátoros meghajtás kell. A névleges feszültség pedig rá van írva. (Azt nem közölted.) Egyébként ha 2db 18650-es cellát sorba kötsz, akkor 6-8,4V között lesz a kapocsfeszültség a töltöttség függvényében. Elég sok DC-DC létezik, ami ebből képes előállítani 5V-ot. (Valószínűleg annyi kell a telefonodnak) (Kulcsszavak: Step-up, Step-down) Amennyiben telefon töltő kell. Olvasd át a LI-ion akkuk töltése topicot, abból sok mindent meg fogsz tudni. Gondolom most a telefon töltővel egy cellát töltesz direktben rákötve. De az nem hogy nem egészséges a cella szempontjából, de még gyúlásveszélyes is.
(#) kiss_norbert89 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Nos a cellákat egyesével töltöm úgy hogy a régi telefon akkuját szétszedtem és az abban levő elektronikát is használom. Eddig nem volt vele baj, már vagy 8X töltöttem vele.
A telefon töltője 5V és 850mA van kimenetként megadva.
Köszönöm a válaszod és elkezdek utánaolvasni az leírtaidnak.
(#) kiss_norbert89 válasza kiss_norbert89 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Megismétlem hogy nem vagyok még profi, de a leírtak alapján, ezt találtam:
MAX738ACPA+
Csatoltam egy DataSheet-et is róla.
Jó lenne ez nekem?
(#) nedudgi válasza kiss_norbert89 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
A telefon, pontosabban a legtöbb lítiumos akkumulátorral működő készülék akkumulátorában egy védelmi elektronika van. Feladata a robbanás, kigyulladás elleni védelem, semmi több.
(#) 5mate149 hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok! 12v-os 4-amperes akkuról szeretnék telefont tölteni. Szerintetek ezzel biztonságosan lehet tölteni? http://www.brighthubengineering.com/diy-electronics-devices/55313-m...arger/
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem