Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   97 / 123
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Már megbocsáss, de a minden infót leírtamba, rengeteg infó nincs benne... Se a pákán mért ellenállások, se azt, hogy a két ellenállás hova megy, lehet, hogy 1k-t mérsz, de lehet a színek az ellenálláson nem olyanok, azt se írtad, hogy kimérted volna, hogy esetleg a kontaktok jók a csatlakozónál, ésmég sorolhatnám. Amúgy is 0napos reggel ne oktass ki senkit!!
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Látszana hogy hová megy a 2 ellenállás, ha meglenne végre a kapcsrajza.
Az mit segít, ha megnézem?
Az R24 egyik fele az LM324 8-as lábára megy, a másik fele ugyanide a 12-es lábra.
Az R29 egyik fele a 11-es lábra megy, a másik fele a 9-es lábra, de közben mindenütt más csatlakozások, elágazások is vannak.
Hetek óta szívok a pákával, nem akarok napokig levelezni erről, éppen elég baj, hogy pont most romlott el végleg, amikor a hosszú hétvégén akartam haladni a forrasztásokkal, és pont most nem lehet semmit sem csinálnom.

Miért az számít, hogy 1 órája regisztráltam be ide? Nem oktatok senkit, csak a megoldás kell a problémámra, és nem akarok úgy járni, mint a többiek, mert ők sem kapták meg a választ.
Nem szívesen fórumozok, csak akkor, ha már nincs más választásom.
Ha lenne kapcsrajz és működési leírás, nagy eséllyel én is megtaláltam volna a hibát a nélkül, hogy ide kellett volna jönnöm.


Ez a topik pont azzal a pákával foglalkozik, amivel gondom van.
Ha nincs itt olyan ember, aki tud segíteni, akkor mondjátok meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A páka 2 csatlakozótűje között 1,6 Ohm-ot mértem, a másik 3 csatlakozótűn semmit sem mértem.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Meg kell a panelt fordítani, és megnézni... Az, hogy van kapcsolási rajz, max a wc-n segít ha nincs más. A kapcs rajzon max annyit olvas le az ember, hogy minek "kellene" ott lennie, de nem garancia, hogy az is van ott. Össze kell vetni a többi JLT rajzával, és meg is lesz mi az ami esetleg nem stimmel. Az, hogy ezen olyan led csík van a másikon meg kijelző, a harmadikon semmi, az elve a vezérlésnek ugyan az.
És ha megnéznéd, nem csak ez a páka "állomás" a szemembe ez nem számít állomásnak fut ezen a néven.
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Közben módosítottam az üzin, és újat is írtam.
Milyen adatok kellenek még?
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ez alapján mérd.
De ha a másik 3 közt szakadás van, akkor 90% fűtőbetét 10% kontakthiba
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ha a képet úgy nézem, hogy szemből a páka apás csatlakozóját, akkor az 1-4 között mértem az 1,6 Ohm-ot, a 3-5 között nem mértem semmit.
Ha a fűtőszál ment tönkre, akkor mitől olvadt meg 2 ellenállás?
A 2 dolognak van köze egymáshoz?
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szerintem az ellenállás az csak alul méretezett. Szedd szét esetleg, és a biztonság kedvéért ott is mérj. Lehet a kábel szakadt meg. A két vékony vezeték lesz az érzékelő a két vastag a fűtőbetét. Mérd meg ott is, ha ugyan az a helyzet akkor új betét kell.
Na látod, hogy nem írtál le minden adatot?
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szétszedtem a pákarész nyelét, ott a fűtőbetét egyik vezetékének 1 cm-es szakaszán kilátszik a zsugorcsöves toldásból a csupasz réz. Ugyanezen a részen az egyik érzékelő vezetékén is kilátszik 1 kis réz rész. Ha ez a 2 rész összeér, az okozhat ilyen hibát?
Ezen a részen nem tudok mérni, mert le van zsugorcsövezve a toldás. A kilátszó fűtőbetét rész sípol a csatinál, itt nincs szakadás.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ha a 24Vos fűtő fesz ért hozzá az érzékelő pár mVos részéhez, igen. Sőt, lehet az vágta haza a betétet is.
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Leszigeteltem a 2 részt, bekapcsoltam, de így sem fűt, szakadás van a fűtőszálban.
Hurrá, vehetek 4-5000-ért.

*
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szétszedéssel, csak módjával! Ugrik a gari is ha észreveszik, és az nem jó dolog.

Ha szerencséd van, ilyen kell bele. 4-5e Ft a komplett állomás nem ér...
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ezt az állomást használtan vettem pár éve, már akkor sem volt rá gari, úgyhogy nem érdekes a gari.
Új cuccnál sem érdekel a gari 1-20e-ig, jobban járok, ha kiszedem a csapdát, minthogy ez miatt romoljon el, mert ígyis-úgyis a gari lejárta után fog elromlani valami miatt.
Így legalább később romlik el.

Kb. 4 éve kb. 8e-ért vettem ezt használtan. Most újan 12-15e-ért lehet kapni.
Használtan még 5 évesen is ér 5e-et.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A fűtőbetét típusát hogyan lehet megállapítani?
Az egész fűtőrészt cserélni kell? A nyélben kell majd összeraknom?
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Valószínű, hogy ez a pákája.
De beviszed a boltba, és ott kérsz egy ugyan olyat.
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ilyen a pákarész, mint a képen. Akkor az egész fűtőrészt cserélni kell a kék résznél lévő fekete résztől a hegy felé, és a nyél részben kell majd összeraknom, ahol most a zsugorcsövezés van.
Nem pesten vagyok, hanem onnan messze, itt csak 2 elektronikai bolt van, az egyik jövő héten végig zárva lesz, és ott nincs ilyen cucc, a másik weboldala tegnap óta nem elérhető.
*
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Inkább ez lehet az enyémbe való.
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A beszerzésbe már nem tudok infót adni. Én pesti, vagy nagyobb cégektől rendelek, azok meg futár/posta-val dolgoznak. A 20dikára való tekintettel, még ha meg is rendeled holnap, szerda, de inkább csütörtök-pénteknél előbb nem kapod meg.
Azt nem néztem milyen pontosan. Ha így egybe van a tied öntve, akkor amit te linkeltél kell. Ha kihúzható belőle, Nem erőltetve, meg hasonlók akkor a másik. Sajnos a solomon meg a farenheit pákái kinézetre majdnem tök ugyanazok.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A kapcsrajzot és a leírást hol lehet megtalálni?
Érdekel a 2 ellenállás olvadása is, hogy mi okozta, ehhez infók kellenek.
Ha simán ugyanolyanra cserélem ki, akkor újra meg fognak olvadni.

Ha szűkítem 24V-ra, akkor csak az általam linkelt fűtőbetét jön ki találatnak, a tiéd nem. Miért?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) forrasztgatok válasza Gabó hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Hahó. A beszélgetésnek még nincs vége, mert eddig csak azt értük el, hogy megállapítottuk, hogy a fűtőbetétet cserélni kell.
Az ellenállások megolvadásának okát, a kapcsrajzot, a működési leírást még nem találtam meg.

Most újra megnéztem a fűtőszálat, levágtam a nyélben a másik vezeték szigeteléséből is, az egyik és a másik fűtőszál vezetéke is sípol mind2 csatlakozótűnél. Ez mit jelent?
A fűtőszál 2 csatlakozótűje között nem sípol a műszer. Ez érdekes.
Mekkora ellenállást kéne mérnem a fűtőszálnál?
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) lesliewednesday válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Bocsáss meg, de nagyon "agilis" vagy. Ez a stílus nem mindig vezet eredményre itt a fórumon. A modik sem kedvelik ezt. Gabó jó szándékkal próbál neked segíteni. Teszem most én is. Nekem is hasonló pákám van, amit többször már javítottam. A nyélben sajnos tényleg képes összeérni pár vezeték. Ha ha hőelemre jutott a fűtőfeszültség, attól a vezérlés is meghibásodhatott (lásd elégett ellenállások). A kiégett fűtőbetét cserére szorul. A jó betét (meleg)ellenállása nagyjából 24V*24V/50W, cca 10-12 Ohm, hidegen kevesebb, de mérhető. A hőelem ellenállása szinte 0. A hőelem vezetékeit a nyélben más színű szigetelő harisnyával (amiből az egyik általában színes csíkos) készítik, mint a fűtőszálét, aminek nincsenek megkülönböztetve a kivezetései.
Addig, amíg nincs másik fűtőbetét, tesztelheted a vezérlést egy alkalmas teljesítményű, 24V-os izzóval. A hőelem kapcsait próbaképpen addig zárd rövidre. Helyesen működő vezérlés ekkor 24V-ot kapcsol a fűtőbetétre. A panelen hibásnak látszó ellenállásokat próbáld meg színsávokkal azonosítani, ha látszik még rajtuk valami. Ha ez nem sikerül, lapozz a topic elejére és találsz több, a gyárihoz hasonló kapcsolást. Ezek analógiájára megtalálhatod a te vezérlésedben tönkrement alkatrészek (hozzávetőleges vagy pontos) funkcióját, így értékeit is. Ha már kezd észhez térni a vezérlés, a hőelem feszültségét, imitálhatod egy alaposan leosztott (néhány mV-tól indul) feszültség forrásból, pl. 1,5V-os elemre soros osztó ellenállásból és egy potiból. Ezzel lehet imitálni a hőelem működését., Legjobb esetben mire a csere fűtőbetét megérkezik, elég lesz már csak azt cserélni és mehet a forrasztás. Addig meg jó hibakeresést!
(#) forrasztgatok válasza lesliewednesday hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Türelmetlen vagyok, mert pont a legrosszabbkor romlott el, amikor a legjobban dolgoztam volna vele, és a boltok is pont most vannak zárva.
A nyélben szándékosan csináltak gyárilag hibalehetőséget, hogy előbb-utóbb biztosan tönkremenjen a fűtőelem és a vezérlés is. Ez most megtörtént, mert nem számítottam ekkora aljasságra. Ha tudom, a vásárlás után azonnal megnézem. Erről miért nem írtok a fórumokon? Ez biztosan nem egyedi eset.

*
A hőlégfúvómnál is kiégett az egyik fűtőbetét, a másik fokozat betétje is bármikor tönkremehet. Ebben is van valahol gyenge pont. Ezt csak azért sem fogom megjavítani, 1 hónapon belül megcsinálok mindent, amit ezzel kell, aztán elromolhat, és megy a kukába.

Kb. 4 éve 8e-ért vettem alig használtan. Most az egész forr. állomás max. 4-5e-et ér hibátlanul, mert újan 12e körül kapni. A fűtőbetét és a még ki tudja milyen alkatrészek cseréjére simán elkölthetek postával/futárral 3-4e-et. Ez már nem éri meg, és még nekem kell a másik pákámmal megjavítanom. A 3 chip darabja is kb. 100 Ft. Az ellenállások olcsók, de nem ez a lényeg. Így is min. 2 hét, mire minden alkatrészt megkapok, mert csak egyenként lehet megrendelni. Először a betétet, ha beraktam, és még mindig nem jó, akkor a 2 ellenállást is, ha még mindig nem jó, akkor mást is, és így tovább. Minden alkatrészrendelést külön meg kell várnom.
Akkor mi legyen?
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) Alkotó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Az Én JLT-02 állomásom hibátlan. A csatlakozója égett el egyszer, és többször cseréltem már a pákáját. Semmi nyoma nem volt egyik pákában sem gyárilag "kódolt" időzített hibáknak.
Idézet:
„Akkor mi legyen?”
Célszerűségi alapon azt javaslom, módosíts a hibakeresési/javítási elgondolásodon.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) forrasztgatok válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
*
Mit módosítsak az elgondolásomon?
Addig nem vehetek újabb alkatrészt, amíg nem tudtam meg, hogy az előző alkatrész cseréje megérte-e, vagy nem. Ellenállást, chipeket tudok helyben is venni, csak a fűtőbetétet kell rendelnem.
*
Soroljam még?
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) lesliewednesday válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Látod, reggelre felébresztetted a modik haragját... Hogy mi legyen? Tarts otthon tartalék pákát ilyen esetekre és légy türelmes. Főleg azokkal, akiktől segítséget vársz.
Egy biztos, pár ellenállás, 1-2 IC cseréje még simán megéri akkor is, ha a fűtőbetétet is végül ki kell cserélned.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) lesliewednesday válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Van itt egy orosz, eredeti kapcsolási rajz és leírás. A rajz akár jó is lehet neked.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_554694.html#554694
(#) Gabó válasza forrasztgatok hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Na első körbe, dolgozom, meg szoktam aludni is, tehát nem mindig vagyok itt! Még ha jelzi is, mert állandó bejelentkezésen van....
Kapcs rajzzal meg adtam már pár ötletet, meg infót, hogy mit lehet kihozni, de Lesliewednesday kolléga linkelt is. Ha ennyi infó nem elég, akkor hozzá se fogj javítani.
Rendelésnél, meg mutass nekem olyan kis településen boltot, ahol minden van... Marad a rendelés, én is ezt csinálom. Az ellenállás, meg ahogy néztem az ic-k elég kommersz alkatrészek, szinte majdnem mindenbe lelhető..., de árba is pár forint. Én munkahelyen használtam hasonlót, és eléggé nagy csalódás volt számomra, ár/érték arányba. Ha teheti az ember, inkább kicsit gyűjtsön, és valami normálisabb, tényleg állomásba ruházzon be.
(#) rostiron hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
Sziasztok.

Pár hónapja megépítettem Attila forrasztóállomását a 2 verziót. Minden rendesen működik szabályoz stb.
Ami nem hagy nyugodni az az hogy amikor a hőelem csatlakozóját rövidre zárom nem 000 mutat hanem 006-ot. Rövidre zárt hőelem bemenet mellett az IC1 3. lábán 0 feszültség van a 2. lábán 0.2mV mérek a 1. lábon 50mV. Amíg a kimeneten nincs 0V addig szerintem nem fog 000 mutatni. A kérdésem hogy a 2.lábon mért 0.2mV honnan kerülhet oda ? Lehet hogy ezt látom a kimeneten az 1. lábon ? Vagy ez az egész csak az offset miatt van ? Kipróbáltam vagy 8-10 db lm324-ez egyel se lett 000.
Valaki segítene ?
(#) fongab válasza rostiron hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Szia
Szerintem, nem lönek nyúlat vele. De ha téged zavar, akkor készítcs egy összeadó kapcsolást a IC1A 3lábára. Keres, egy 10kohmos potmétert a két vége menjen a IC tápjára ( VCC és test ) A potméter középső arra egy 10....100Kohmos ellenálásra majd a másik vége a IC1A 3lábára.
Minnél kisseb az ellenálás, a potméter forgatására, annál nagyobat fog változni. Neked az kell hogy a kis változás legyen. De ezzel, a teljes tartómányba hozzáadod, vagy levónod, a beállítot feszültséget.

Te 006 akarsz eltüntetni, így a 300 is 6 al kevesebb lesz. Ezt vedd figyelembe.

Esetleg, nézd végig, a te álltalad használt, tartómányt. 0 C=0mV 200 C=8.139mV 400C=16.397mV Ez a K típusú hőellem Ni-CrNi
itt egy elvi rajz a összeadóról. Ha azt vesszük, hogy neked, jelen pillanatba, csak a U1 van, akkor a U2 megy a potméter.
Bővebben: Link
üdv.
(#) rostiron válasza fongab hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Szia.

Köszi hogy írtál, azt tudnod kell hogy totál amatőr vagyok. Amit leírtál azt körülbelül értem, kivéve az elméleti rajzot. Ha jól értem ( nem biztos ) akkor a potméterrel a 3.lábon bemenő feszültséget tudom csökkenteni ?
Következő: »»   97 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem