Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1085 / 1674
(#) lukacsp válasza djloui hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Robusztus külseje van, pont olyan amilyen egy végfoknak kell legyen!
Nyúzás volt már műterheléssel? Mennyi szinuszos teljesítmény jön ki belőle?
(#) djhans válasza djloui hozzászólására (») Szept 18, 2013 / 1
 
Szép darab!
(#) kadargeri hozzászólása Szept 18, 2013 1 / 1
 
Hello mindenki. Én is szeretnék egy ujj munkámat bemutatni lehet hogy nem tull szép lehet hogy nem a legjobb de én csináltam én elég nehéz munkával. Nos mielőtt elkezdenétek Ukrajnában Kárpátalján élek és sehol nincs közelembe elektronikai üzlet(szaküzlet) úgyhogy csak a saját eszközeimet tudom használni ami nem túl sok és nem azokra van kitalálva de sajnos nincs mit tenni. A kritikákat tippeket várom mit tudnék máshogy csinálni, maga úgy 80-85%-ban van kész még kerül majd bele pár alkatrész úgyhogy ti is segíthettek nekem. Előre is kösz mindenkinek
Itt van pár kép róla
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2013
(#) mikrokapcsolo válasza kadargeri hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Jól néz ki, de a 7. képen azt a kötést szigeteld le, és azt a két kondid vidd távolabb a hűtőbordától, és ha úgy adódik cseréld is le őket. Ezektől eltekintve jól néz ki és csak így tovább!
(#) guliver83 válasza kadargeri hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Szia!

Kinézetre a doboz egész jó, mivel gyári dobozt használtál!
A vezetékezésen azért lehetne egy kicsit változtatni, szépen egymás mellé a vezetékeket és azt összekötni.
Ha megfigyeled a régi orosz magnókat például a majak ott a vezetékeket egy pamut szállal fogták össze az nagyon egyszerű és elég jól is néz ki.
Be is lehet szerezni.
Ha kell alkatrész beszerzésben tudok segíteni!
Akár nyák gyártásban is !
Helyileg Ukrajnában hol?
(#) zolika60 válasza kadargeri hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Hűtőbordára nem eszünk elkót. Attól hamar meghal.
(#) kyrk válasza kadargeri hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Helló,

Rendelésre sincsenek alkatrészek? Itt Németországban sem sok alkatrészbolt van már. Ha kell valami akkor van Conrad de az Stuttgartban van csak. Szinte már csak rendelni lehet postán. Nálad is hasonló akkor a helyzet?
(#) mikrokapcsolo válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Nem csak hűtőbordára, de én semmire sem eszek elkót, árt a szervezetemnek...
(#) Zoli_bácsi válasza kadargeri hozzászólására (») Szept 19, 2013 / 1
 
Szia.

Nagyon csúnya. Az egyes panelek elhelyezésére és a vezetékezésre is gondot kell fordítani. Ehhez nem kell semmi más, csak egy kis akarat és szépérzék. Ez így ebben a formában össze van hajigálva szerintem. Mindenféle köntörfalazás nélkül ki kell mondani, hogy ez szakszerűtlen, összecsapott, igénytelen munka.

Én mindíg arra biztatom az ismerőseimet, hogy amennyire csak lehet, legyen igényes a munkájára. Figyeljen oda arra, ahogyan dolgozik és foglalkozik a munkával. Tisztelje az épp készülő darabot. Abból tanul az ember, ha őszintén megtudja, mit gondol valaki az adott munkájáról éppen. Én bizony ilyen őszinte vagyok. Természetesen én is elvárom, hogy mások is legyenek velem teljesen őszinték mind pozitív, mind negatív irányban. Az egyenes válasz a legjobb. Vicsys fórumtárs fogalmazta meg egyszer itt a legjobban, amit édesapjától tanult. Pontosan nem tudom idézni, de az a lényege, hogy amit csinálsz, azt csináld a legjobb tudásod szerint és legyél igényes a munkádra.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2013
(#) zolika60 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Valóban lemaradt egy t betű.
(#) kadargeri válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Ukrajna, Kárpátalja, Nagybereg !
(#) kadargeri hozzászólása Szept 19, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tiszta kritika a jó kritika, de mint mondtam nincs teljesen kész úgy hogy a javaslatokat megpróbálom megvalósítani kb. 2 hét múlva és fogok ügyelni mindenre de egyelőre működik, amúgy az elektronikával csak most ismerkedek és még csak 16 éves vagyok úgyhogy ezt csak ugy hobbiból építettem de remélem ez csak az első és nem az utolsó erősítőm lesz de ha ujat építek jobb lesz. Ha még valakinek van javaslata nyugodtan mondhatja.
(#) papus51 válasza kadargeri hozzászólására (») Szept 19, 2013 / 1
 
Nekem nagyon tetszik, hogy szépen írsz magyarul. Néhány apróságtól eltekintve jó a helyesírásod. Sokan örülnének ennek a szintnek, határon belül élők.
Például az egyelőre szót csak nagyon kevesen tudják, hogy így kell helyesen írni.
Gratulálok!
(#) kadargeri válasza papus51 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Ukrajnába, Kárpátalján kb.10 000 magyar anyanyelvű ember él, magyar faluban élek magyar járásban és magyar iskolába is tanulok magyar nyelven. Bocs a sok „magyar” szóért
(#) 20sz Jófiú válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Zoli! Ne legyél ennyire szigorú.
Az építőnek: Az érintésvédelemre rettentően ügyelj! Az elektronikával foglakozó szakembereknek mindenek előtt ezt kell megtanulniuk. Saját és legfőképp mások élete védelmében az elektronikai készülékek érintésvédelmére vonatkozó szabályokat be kell tartani.
Talán még annyit meg tehettél volna, hogy a port kimosod a dobozból mielőtt nekikezdesz a munkákhoz.
Ezek negatív kritikák. Gondolj úgy ezekre, hogy ha kijavítod vagy tanulsz belőlük akkor már egy lépéssel előrébb vagy a szakemberé váláshoz. Persze ez csak egy a millió lépésből.
(#) guliver83 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Ezt nem lehet kihagyni, hogy ne írjak rá valamit!!!!
Kárpátalja csak ennyi!!!!
Magyarok lakják , pontosan nem tudom, mennyien, de szinte mindenki az !
(#) guliver83 válasza kadargeri hozzászólására (») Szept 19, 2013 /
 
Ha jól tudom, akkor tegyél még átunna egy nullát és akkor lehet megvan a végösszeg. Pontosan 151516 Magyar él ! Azt a mindenit!
(#) havranarpi hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészültem új Mule2-es Nixie órámmal.A panel H2opok kollegától származik.
Az RGB led panel még nincs benne mivel nem kaptam RGB ledet.
(#) nagym6 válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
A két kis glimmlámpa vezetékei nem érhetnek össze a zsugorcsőben? Egyébként profi.
(#) havranarpi válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
A Glim egyik lábára van melegítve egy vékony zsugor és után a 2 egy nagyobb zsugorban
Köszönöm
(#) Csupasz válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Gratulálok! Pofás kis óra lett!!!
(#) Spyro1411 válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
A csövek előtét ellenállásai nem melegednek nagyon?
Én 2W osakat tettem oda, de azok nem férnek oda rendesen...
(#) havranarpi válasza Spyro1411 hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Semmi melegedés nincsen
(#) kameleon2 válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Nagyon helyre kis óra lett. Talán az áttetsző zsugorcső kicsit esztétikusabb lenne - de ennyi.
(#) havranarpi válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Gondolkodtam rajta ,de végül a piros mellett maradtam ,mert a fénye is nagyjából piros
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2013
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 22, 2013 /
 
Nem csak a melegedés miatt terveztünk, használtunk 2W -os ellenállásokat a 180 - 200V -os feszültségterhelésre. Nem minden gyártó garantálja, hogy a 0.6W, 1W ellenállásai kibírják az üzemszerű 200V .. 250V -ot (legyen benne egy kis tartalék is).

A bal alsó sarokba egy TSOP1636 való a 4 tüske helyére.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2013
(#) kistee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Idézet:
„Úgy hogy széthajtja a portot, 100 Ω -ot tett be a tervező egy 2410pF Gate kapacitású fetre, így impulzusban 50mA-rel terhelődik a Pic kimenete. (gondolom hogy a gate kapacitás ne nyalja a négyszöget nagyon)
Elképzelhető hogy működik, de nem követendő példa.”


Ha jól értem, a gate ellenállás növelése csökkenti a PIC kimenet terhelését, de "lekerekítené" a négyszögjelet. Ez okoz valamilyen problémát ebben a motorvezérlőben?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2013
(#) _vl_ válasza kistee hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Idézet:
„Ez okoz valamilyen problémát ebben a motorvezérlőben?”

A konkrét motor és freki ismerete nélkül ez a kérdés nem megválaszolható. Nyilván van olyan motor és van olyan freki, ahol igen, és van, ahol nem.
(#) djhans hozzászólása Szept 23, 2013 / 6
 
Készen lettem a PC táp alkatrészek felhasználásával épített labortápommal. 0-40V; 0-5A A feszültséget voltonként az áramot tized voltonként mutatja a műszer. Ha meg pontosabb beállítás kell akkor ott a multiméter.
(#) kadargeri válasza djhans hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Gratula nagyon szép lett
Következő: »»   1085 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem