Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1143 / 1673
(#) kaqkk válasza llaczo hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Bővebben: Link 1m*30cm forrmaszk fólia ...
(#) StefuPeti válasza llaczo hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia. Na azért ennyire nem értek a monitorokhoz. Szerencsém volt, hogy nem figyeli az elektronika a fénycsöveket, és nem kapcsolja ki az egész monitort a hiányuk miatt.
A lötstop fóliára kaqkk kolléga megadta neked a választ, bár nem onnét szoktam rendelni.
A dry fóliát és a lötstop fóliát az octamex-től rendeltem. Bővebben: Link
Remélem tudtam segíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) llaczo hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Köszi mindkettőtöknek az infót.
A monitor ügyet nem zárom le. Jobban rászállok a témára. Megéri.
Üdv.
(#) satlokk válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Ügyes,Ötletes és Kreatív!Gratula!
(#) elekes hozzászólása Feb 19, 2014 / 1
 
Most múltam 12 éves és ez a 4. projectem nagyon egyszerű! Szeretnék kérdezni valamit, mivel tudnám stabilabbá tenni ezt a kis, rádió modulátort?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014

Rádió.JPG
    
(#) elekes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Köszönöm szépen! Egy feszültség szabályzó ic nek szeretném kérdezni a nevét ?? Rendelni akarok valamit és nem nagyon tudom mijent is kéne rendeljek!! Ijennel még nem dolgoztam
(#) depi52 válasza elekes hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
LM317-es el terjedt kis IC, az oldalon is a google-ben is találhatsz sok kapcsolást rá.
(#) elekes válasza depi52 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) elekes válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) vladcepes hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem egy akku töltőt. "Li Ion, Li Po, Ni Cd, Ni MH" Egyenlőre csak próbálgatom.
3 db ceruza akkut sikerült rendesen lemeríteni meg feltölteni.(már régóta szunyáltak lemerült állapotban). Most egy 12V-os csavarbehajtó akkuit raktam oda,hát majd kiderül hogy mit sikerül vele produkálni. Ez is már régóta kómában van. A képek nem az igaziak mert telóval csináltam és nincs elég fény.
A menüben van 3-tól 6 celláig töltő, merítő, ciklus funkció.
Ha beválik akkor felirat is kerül rá.
(#) Csupasz válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Gratulálok, nagyon jól sikerült darab!
Esetleg egy cikk nem készül belőle?
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Köszönöm!
Nem én terveztem! Itt a leírás! Bővebben: Link
(#) kirally válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Akkor is tök hasznos és jó dolog.
Gratula!
(#) vladcepes válasza kirally hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Köszönöm!
Remélem az lesz. Jó lenn ha még lenne valakinek ilyen(vagyis megépítené),mert legalább véleményt tudna róla mondani.( a szerző nem sok mindent írt le róla).
Lenne róla egy két kérdésem,de azt már nem itt akarnám feltenni.
(#) mhatalyak hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Megmutatom már Én is a művemet...
Nem lett túl szép, sajnos a vas-klorid már nem mart rendesen és sokáig kellett áztatni, néhány helyen alá mart, így befuttattam az egészet forrasztó ónnal, nem szép, de működik... Az ellenállások azért vannak benne ilyen "bután", mert régen terveztem már a nyákot, viszont csak most rendeltem bele alkatrészeket és elfelejtettem, hogy nem 0.6W-os ellenálláshoz terveztem, így nem fértek a helyükre...

Az egész kütyü annyit csinál, hogy a plafonon lesz 1-2-300db LED és azokat vezérli PWM-el, bekapcsoláskor behúz egy relét, ami kapcsolja a 12V-os tápot, aztán lassan erősödik fél fényerőre, aztán lehet állítani a fényerőt fel-le, kikapcsoláskor lassan halványodik el, majd ha minimumra ért kikapcsolja a tápot. ugyanez még egyszer hangulatvilágításnak. 3sebességes mennyezeti ventilátort vezérel még relékkel, illetve kijelzi LED-ekkel a fokozatát. Még egy elektromos redőny vezérlés van benne, semmi extra, végálláskapcsoló és fel-le. Mindezt lehet távirányítóval és nyomógombokkal is kapcsolni, mert van benne egy 11csatornás tanítható RC5 távirányító vevő is.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2014
(#) kérdező válasza mhatalyak hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szép munka. 12V-os tápnak mit használsz?
A most épülgető modulrendszerű erősítőm alaplemezének nyákja nem lett túl jó. Ha nagy nyákot maratok, sose sikerül szépre. Át kellett ónoznom.
(#) mhatalyak válasza kérdező hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Köszönöm!

Még nem tudom, szerintem vagy LED-ekhez való kapcsitápot, vagy PC tápot átalakítva, nem tudom még, hogy mekkora terhelést kell bírnia...
Akkor nem csak én jártam így vele.
(#) kérdező válasza mhatalyak hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Ha 40-100W feletti, szerintem használj PC tápot. (Legjobb lenne PFC-set) Én így oldanám meg. Persze majd az okosabbak kiegészítenek.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Kész lettem a lágyindítómmal a leválasztó trafómhoz. A kapcsolás az oldalon a cikkek közül van. A dologhoz hozzátartozik, hogy ez az első vasalt nyákom, az ez előttieket, a kisebbeket filccel, a komolyabbakat a suliban fotózással csináltam. A vasalás szerintem jól sikerült, a relé behúzótekercsének egyik forrpadját téptem csak fel véletlen, de filccel javítottam. A vastag vezetősáv kondik fölötti darabjai pedig maratáskor vesztek oda, attól csipkés egy kissé. Műnyomópapír híján, mivel még nem tudtam szerezni, majd jövőhét végére hoznak, egy 40Ft-os füzet fényes borítójának belsejére nyomtattam lézernyomtatóval, amit szintén pár napja vettem itt az apróban. Innen is köszönet az eladónak. Valamint egy új tonert is kapott, mert a régi már halovány volt.
(#) Mybuster válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Ügyes, bár a nyákot szebben is lecsiszolhattad volna, lapos durva-finom reszelővel szép egyenletes felületet kapsz.
(#) mikrokapcsolo válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Persze, tudom, de csak lenagyoltam, mert be lesz dobozolva. Jó kifogás...
(#) elektroncso válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Szia, jó kis nyák, nagyon szép lett. Viszont egy jó tanács tedd aljazatba a biztosítékot, ha kiégne könnyebb lesz cserélni.
(#) mikrokapcsolo válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Abba lett tervezve, csak azt kifelejtettem a HEStore-os listámból, itt meg nem volt olyan méretű foglalat. Ez olyan Codegen PC tápos megoldás.
(#) pjg hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
A kezdet és a donor.
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
A nyáklap professzionális.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Némi haladás:
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Köszönöm szépen. Igyekszem.
(#) mikrokapcsolo válasza pjg hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Ezt gyorsan összeraktad! 8 perc! Nem semmi!
(#) pjg válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 21, 2014 / 1
 
25 évig készültem rá.
(#) enree válasza pjg hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Szia!
Tényleg gyönyörű a nyák! Egy észrevételem lenne; magasabb fordulaton, élesebb fúróval, gyengébb előtolással sokkal szebbek lesznek a furatok, főleg azon az oldalon, ahol kijön a panelból! Csak, hogy a jó még jobb legyen!
Következő: »»   1143 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem