Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 208
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Akkor ennek a tvnek itt a vége? Pénzben így mennyit érhet,mennyiért lehetne eladni?
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Kijelzőn lévő elektronikát megnézném hátha valamit lehet ott javítani.
Sokat nem adnak érte szerintem, relatív elég régi darab.
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Hát már teljesen összeraktam,mondván kuka...Hátha donornak még jó lenne valakinek.
Lehet,hogy még egyszer szétszedem,akkor keresni foglak,ha nem probléma
Köszönöm az eddigi segítségedet!

Üdv: Attila
(#) Andr3wJ válasza attila1 hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Rendben.

Alaplap kb 10-15 ezerért szokott menni, tápegység kb max 10.
(#) poci261 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék egy LG LCD-tv-vel kapcsolatban. Tipusa az 26lg3000.
A problémája az hogy be sem tudom kapcsolni folyton villog a piros led és nem kapcsol késszenléti állapotba sem.ja és halk cincogást hallok a táp egység felől.
előre is köszönöm
(#) eyess válasza poci261 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Ez egyszerű be kell tenni hozzá egy macskát , és megfogja az egeret , és mindjárt meg fog szűnni a cincogás.

Azt tudnám javasolni , ha nem vagy egyáltalán jártas a dologban , akkor szerelő.
(#) poci261 válasza eyess hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Pár Monitort met Tv-t már megjavítottam de ez egy más hibajelenség amivel eddig még nem találkoztam.Tehát már az összes elkót kicseréltem a tápban,a biztik jók + inverter panelon is jók.
ccfl cső test megtörtént OK.inverter trafók kimérve.OK
Valami javaslat hogy merre kutassak?
(#) attila1 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Köszi a választ!
Rajzot nem lehetne valahonnan leszedni, megnézni a feszültségszinteket?Ha azok a feszkók jók lennének,amiket mértem (1.2, 3.3, 11V ) akkor már csak a kijelzőn lévő panel lehet a rossz?? Vagy maga a kijelző is? Hátha lehetne olcsó szerezni olyan panelt....
(#) attila1 válasza poci261 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia! Amatőrként csak annyit tudok hozzáfűzni,hogy ha véleményed szerint mindent jónak tartasz,akkor valamelyik stekkernél nincs rendes kontaktus,ha a rövidzárat szerinted nem okozza egy alkatrész sem.Ha lehúzod az inverter felé menő tápkábelt,akkor sem indul be? Persze,ezen már biztosan túl vagy...
(#) Laca13 hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Van egy Lazer DVD-600 Tv-tuneres LCD kütyüm, ami azt produkálja, hogy hangja van, de a kijelző csak fehéren világít, kivéve hogy az OSD megjelenik, a TV hangolásjelző is látható, de kép az nincs. Eddig próbáltam méregetni a tápfeszeket, de nagy eltéréseket nem találtam. Ha van valakinek ötlete, ossza meg velem.
Laca13
(#) stivi768 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok.Kene egy kis segitség vagy egy tanács.Van egy Samsung LE32S86BD LCD tv amelyik ha felmelegszik akkor a képernyon a jobboldali felen csak kéken és pirosan van kép a masik oldalon viszont gond nelkul mukodik.Volt már valakinek ilyennel tapasztalata es ha volt,hogyan sikerult megjavítani???
(#) attila1 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok! Lenne egy Orion LCD T26B típusú monitor,ami tv-ként is működne,ha jó lenne benne a tuner. Kérdésem,hogy mennyiért lehetne bele szerezni kb,és persze hol? Állítólag azért nem javíttatták meg,mert monitorként használták legfőképp. Nekem viszont pont tv nézésre kéne első sorban...
Várom a segítő válaszokat.
Üdv!
(#) Buvarruha válasza attila1 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Set Top Box-ot használj az a legegyszerűbb.. De ha leírod atuner típusát, esetleg fényképet mutatsz róla, könnyebb.
(#) attila1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia! Hát az a helyzet,hogy még nem vettem meg,alkudozom rá.27 körül adná a tulaj.Sajnos olyan szobába kerülne,ahol nincs box,csak a upc-s kábel,egy alap analóg csomaggal...
(#) Buvarruha válasza attila1 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
27 egy hibás tuneres, 26-os orion Tv-ért nevetséges.
(#) attila1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Arra gondoltam,hogy nem olyan sok talán érte,ha még a tunert 5 körül hozzáadom. LED -es,pc kábellel,távszabbal,hdmi,scart,usb,pc. Nem találok olcsón jót....
(#) attila1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
25ért odaadná,de mennyi lehet hozzá a tuner?5,6,7 ezer körül?
(#) Buvarruha válasza attila1 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Komolyan azt várod, hogy telepatikus úton nézzük meg, hogy milyen tuner van benne?
(#) attila1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nem,dehogy is...Csak gondoltam,Te,vagy valaki jártasabb alkatrész ügyben,mint én,és tud valami hozzávetőleges árat mondani.Sajnos én típus után még rajzot sem találtam,így tuner számot sem tudok mondani.
(#) attila1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Hát nehezen jönnek össze a dolgok... Írtam az Orion márkaszerviznek,típust,sorozatszámot kértek,és sajnálatos módon nem tudnak segíteni a tuner beszerzésében.Kérdeztem,hogy valami másik fajtát esetleg,és átvariálná az ember a lábkiosztását,de ebben sem tudnak segíteni. Még ilyet....
(#) clive hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Kaptam egy rossz 80cm-es Thomson 32E90NH22 tipusu lcd tv-t. A hibajelenség a következő:
A hálózatra csatlakoztatáskor a bekapcsolt állapotot jelző kék led 3-4 másodpercig világít, majd standby üzemmódra vált. Azután már csak a standby piros led világít csak.
A tipikus kattanó hang amit a tévéknél lehet hallani ki és bekapcsoláskor nincs.

Felteszek pár képet róla.
Kérlek benneteket, aki tud valamilyen tanácsot adni, hol kezdjek neki és milyen módon segítsen.

Köszönöm előre is.
(#) attila1 válasza clive hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia. Ezeknek a készülékeknek a tápja már sokkal finomabban indul.Kattanásra ne várj
Nyilván valami meggátolja az indulást.Ez lehet táphiba is.Táppanelt túrd át elsőkörben,pufferkondi,feszültség a kondi után,stb...
Húzd le az inverterek felé menő táp csatit is,hátha valami ott fogja le.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) pcb12 válasza attila1 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
10e alatt nem nagyon van tuner
(#) deak francis hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Helo.Egy D-Boss márkáju LCD tv lenne egy kis gondom.Nem volt tápja ,igy csináltam én egyet.Kikapcsol-bekapcsol,halszik sziszegés a hangfalakban,hangerőt lehet állítani a távirányítóbol de a kijelzőn semmi se látszik.Hol keressem a bajt? Előre is köszönöm.

ma 009.jpg
    
(#) attila1 válasza pcb12 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Köszönöm,de úgy már nem érné meg anyagilag szerintem

Köszi!!
(#) clive válasza attila1 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia! Megnéztem a feszültségeket a kondiknál.
A hálózati fesz rákapcsolásakor a pufferkondi feszültsége 388V, az inverternél lévő kondik 23V.
A pár másodperces várakozás után mikor kikapcsol standby ra a pufferkondi feszültsége leesik 288V ra, az invertercsatlakozóknál levő kondik feszültsége 0-ra.
Lehúztam az inverter csatikat, de akkor is ugyanúgy kikapcsolt 3-4 mp után.
Ezek után csak a stadby led világít. Ha kihúzom a konnektorból akkor tudom újraindítani a folyamatot.
(#) attila1 válasza clive hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia! Ezek szerint az inverterek előtt már hiba van. A 288V az kevés. Van jó pár fet,esetleg stab ic a tápegységen, azokat én megméregetném,és ha látsz gyanús elkót,azt mindenképpen először cseréld ki.Egy rossz kondi nagyon meg tud szivatni.
(#) clive válasza attila1 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Szia!

Hát ez így nekem elég nehézkes lesz. Gyanús kondit nem láttam. Viszont amit észrevettem hogy mindent összedugva és a feszt rákapcsolva a puffer feszültsége 388V majd leesik 288 ra.
Ezek után, mikor a program+ gombot megnyomom rajta a puffer feszültsége ismét felugrik 380-390V ra. Majd ismét leesik és így megy ahányszor megnyomom a gombot. Az inverter kivezetéseinél oda van írva hogy 24V nak kellene lenni, ott nem mérek semmit.
Amelyik csatlakozó a tuner egységhez megy, ott a sok féle feszből csak egy 5V és egy 3 V található. A 12 és 24V ott is hiányzik.
(#) attila1 válasza clive hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Szia! A készülék típusa alapján próbálj meg keresni kapcsolási rajzot,és végig követni a hiányzó feszkók útját. Méregetted,hogy van-e köztük rossz fet,vagy tranyó? Megpróbálok én is keresni kapcsolást. Pedig azért nem indul be üzemszerűen,mert valami kuka a tápban! Nem olyan nagy panel az,kitartóan kell keresni,méregetni. A hűtőbordára szerelt dolgok körül méregess,kiforrasztva,persze
(#) adu84 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Üdv.. van egy Samsung LE40M61B tip tv-m mire tippeltek? mi lehet a probléma?
Én Scaler, vagy memória hibára gondolok, de melyik lehet a kettő közül? szinte óránként új csik jelenik meg rajta
Következő: »»   28 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem