Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 208
(#) eyess válasza adu84 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Memória tuti nem .Ezek a csíkok fix helyen vannak , vagy az adással együtt változik a helyzete .Esetleg fel le mozog stb.Antenna jelre változik e , vagy csatorna váltásra stb.??
(#) adu84 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Attól függ, Composite jelbemeneten ilyen a kép, de más bemenetnél PL HDMI, vagy VGA jelnél már másabbak a csíkok PL VGA 1360x768 nál csak egy kis részen csíkos a kép. A teletext mindenféle ürbéli hieroglifákat írkál, de nagy részben elolvasható.

Itt egy friss kép a jelenlegi helyzetről. Mozgatom föl vagy le a képet composite jelnél akkor a csíkok is ugyanugy elmozdulnak föl vagy le a képpel együtt. szinte óránként új csík jön rajta elő
(#) zozo93 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Sziasztok. Orion lcd pt 26s tv-vel lenne egy kis problémám. Ha bekapcsolom a tv-t fehér kijelző fogad hang van csak a kép fehér. Valaki tudna segíteni ? Előre is köszönöm
(#) eyess válasza adu84 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Csak azért kérdeztem , mert ha mozog a képpel együtt a csík , akkor nem az lcd panel lesz a ludas .Ugyanis , akkor állandóan ugyan ott maradnának a hibás csíkok .Valamelyik adat kábel érintkezési hibára gondolok , vagy szalag kábel érintkezési hibára , illetve ezen csatlakozóinak forrasztási kontakt hibáira.Bekapcsolva a tévét egy csavarhúzó nyelével ami legyen azért szigetelt óvatosan kocogtatni kellene üzem közben , és ahol amelyik részen változás történik akár jó , vagy akár rossz irányba , akkor ott kell tüzetesen átvizsgálni a helyet kontakt ügyben.
(#) adu84 válasza zozo93 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Nézd át a T-con nál van e tápfeszültség
(#) adu84 válasza eyess hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Digitális hibára gyanakszom, és ha a scaler ic döglödik az nagy cumi még memóriát csak csak tudnék rajta cserélni, de scalert beszerezni hozzá szinte lehetetlen
(#) zozo93 válasza adu84 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
a t-con biztosíttékán 6,20 v van
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) zozo93 válasza zozo93 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
de ha lehúzom a kijelzőt akkor 11,8 v van
(#) adu84 válasza zozo93 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
akkor ott valami zárlat van. a t-con után huztad le a kijelzőt?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) zozo93 válasza adu84 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
megy fel a t-conra egy lvds szalagkábel és azt huztam le a t-con-ról
(#) mineral hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy Technika LCD TV. Típusa: 32L-914 Tápegység hibával került hozzám. (Vestel 17PW25-4)
Nem kísérleteztem a javítással. Rendeltem bele egy úgy tápegységet. De sajnos a TV nem indul el... Bekapcsolás után 1-2mp re felvillan a képernyő. Ennyi az összes életjel.
Tudnátok nekem segíteni, hogy mit mérlek át benne?
(#) Buvarruha válasza mineral hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Az invertert és tápfeszültségeket kezdésnek.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) zozo93 hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
a t-con típusa v260b1-xc11. egy srác ajánlott nekem olyat hogy keressem meg a t-con panelen hogy mi zárlatos és azt a részt egy kábellel vezessem el a kijelző oldalán lévő megfelelő éritkezőre. De ez szerintem nem kivítelezető mert ha egyszer a zárlat lehúzza a feszt akkor szerintem nem fog beindulni. Szerintetek mit lehet tenni ?
(#) zozo93 hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
a t-con típusa v260b1-xc11. egy srác ajánlott nekem olyat hogy keressem meg a t-con panelen hogy mi zárlatos és azt a részt egy kábellel vezessem el a kijelző oldalán lévő megfelelő éritkezőre. De ez szerintem nem kivítelezető mert ha egyszer a zárlat lehúzza a feszt akkor szerintem nem fog beindulni. Szerintetek mit lehet tenni ? csatoltam egy képet hogy mit ajánlottak

unnamed.png
    
(#) mineral válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Ilyen inverter van benne. F1 biztosíték jó. Q102 és 102 Fet nem zárlatos. D101 jó. Trafó primer és szekunder oldalán is 0,1 ohm-ot mérek. De rajz nélkül nem sokra megyek. Mekkora feszültségek kellene mérnem a kimenetén?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) adu84 válasza zozo93 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Tápegységnél nincs púpos kondi? Amiadt is csökkenhet a feszültség. Ha nincs akkor T con vagy cof zárlat. Húzd ki a T con ból a kijelzőkábelt NE AZ LVDS-t!! és nézd meg, hogy úgy is le e csökken a feszültség.
(#) adu84 válasza mineral hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Kép is van amikor bevillan a háttérfény?
(#) zozo93 válasza adu84 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Milyen kijelző kábelre gondolsz? egy szalagkábel megy a t-conra azt ha lehuzom ,a tápban nincs pupos kondi de az egész tápot átkondiztam mert elsőre énis erre gondoltam. mellékeltem képeket
(#) papazsolt hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
sziasztok! tudnátok abba segíteni, hogy miért van az hogy ha csatlakoztatom a fali konzolt és becsavarom teljesen (távtartó is használva van) valamiért nem kapcsol be, de ha egy picit lazítok rajta akkor viszont semmi baja!? olyan mint ha valami fémhez érne vagy olyan dolgot szorítana meg ami zárolna valamit benne.
(#) Buvarruha válasza papazsolt hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Lehet, hogy túl hoszzú a csavar...
(#) mineral válasza adu84 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia! Nincs kép. Csak "fehér" villanás.
(#) adu84 válasza mineral hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Akkor nem biztos, hogy a háttérvilágítással van baj mérd át az alaplapon a tápbemeneteket, hogy nincs e valahol szakadás, vagy zárlat. Arra gondolok, hogy az elözö tápegység esetleg nem e futott meg, és nem e csinált további galibát
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) adu84 válasza zozo93 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ahogy látom neked a T-con, és a kijelzöelektronika egyben van ritka az ilyen, de sajna előfordul. dugj vissza mindent, és menet közben fogdozsd meg a chipeket az LCD teteén nen e forrósodik valamelyik. Erős gyanúm a COF zárlat
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Köszönöm a segítségeteket. Meglett a hiba. Az új Táp panalen volt egy átkötés ami a régin nem. (S814) Ezt leforrasztva elindult a tv.
(#) rakos28 hozzászólása Márc 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok!Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Volna nekem egy Panasonic tx-32lxd60 Tvm ennek sajnos betört a kijelzője, most viszonylag olcsón találtam egy Sony KDE 32U2000Tv kijelzőjét (lta320w2-l14). A kérdésem mindössze annyi lenne, hogy működhet a a Tvm azzal a kijelzővel?

Köszönöm előre is a segítségeteket!
(#) Buvarruha válasza rakos28 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Ott van előtted a TV-d, akkor legalább a törött kijelző típusát írd le.
(#) rakos28 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Bocsi kicsit szőkéskedtem!
DE cserébe megtaláltam a kijelző (mellékletben)és a Tv szervice manualját is! Link: panasonic_tx-32lxd60
Tehát a kijelző:L5EDD8Q00019 [L5EDD6Q00013]

Köszönöm előre is!
(#) Buvarruha válasza rakos28 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Akkor most ezek szerint a donor kijelző pontosan megegyezik a célkijelzővel, tehát a kérdés egyértelmű.
(#) rakos28 hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Én, kérdeztem, de ha így van köszönöm szépen!
(#) Buvarruha válasza rakos28 hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Én most elvesztettem a fonalat, kicsit egyértelműen kellene leírni, hogy miben mi van.
Következő: »»   29 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem