Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   476 / 607
(#) zotya1983 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Természetesen hallgatok rá.Csak az nem egyértelmű hogy így nem lesz külön mindegyik csatornának +-ut je.Tehát közösen lehet táplálni 1x es közös ut ről mindkét panelt.Ha így van köszi szépen.
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Így van!
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 15, 2014 / 1
 
Az ismert tápkialakítást itt is alkalmazhatod.
(#) zotya1983 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Köszi,elnézést az értetlenkedésemért mindenkitől,de inkább rákérdezek 2x mint hogy gyakorlatban elrontsam,meg ugye itt mégis áramokkal játszunk nem is kicsivel.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Ez lényegében ugyanaz mint amit fentebb ajánlottál.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Kösziszépen a biztis híd terveit nektek, kissé méretben el tértem a nyák tervtől mivel sajnos csak kézzel tudtam megrajzolni. Az ic 10es lábától induló összekötést a nyákon felül oldottam meg egy átkötéssel és nem a fólián , illetve csak az ic nél van átkötés egyébként a fólián megy tovább, nekem ez így egyszerűbb volt. A jel bemenetnél lévő 560nf kondi helyet 680nf es van továbbá a másik ic nél mindkét oldalt a hídban az 1és3as lábnál szereplő 560nf kondenzátor csak 250voltosban volt ezt is raktam bele . Nagyob mint az ic
(#) gabesz.mi074 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
A hűtő bordát arra az alu sínre akarom ráfúrni vagy pedig mint fúró sablon felhasználom. Hűtő bordám nincs de van ithon egy hűtő bordához hasonló alu profil szerintetek lehet használni hozzá ?
(#) pont válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Nem akarod elszigetelni az IC-t a hűtőbordától? Egyébként a mindegy milyen profil, csa a felülete legyen elegendő.
(#) gabesz.mi074 válasza pont hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
De azt mindenkép szigetelem csillám lemez +hő vezető paszta. Itt a környékünkön a híradástechnikai boltban nem találtam csillám lemezt,csak 560nfes kondit 250voltosban BD250es tranzisztorhoz vásároltam még régebben az pontosan alá megy az ic alá . Szerintem azt teszem majd oda .
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Esetlegesen létezik valamilyen módszer arra hogy a táp kiadása előtt méréssel meg tudjam álapítani hogy működőképesek e az ic ék ?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 16, 2014 / 1
 
A tápot semmi esetre se kösd rá direktben az első bekapcsolásnál!
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Ok . Majd az izzó lámpás megoldást választom. Bízom benne rendben lesz
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Leírtam már párszor az élesztést, pillanatnyilag nem akar engedelmeskedni az oldal keresője, hogy belinkeljem.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Kösziszépen ! Akkor majd rá keresek a régebbi írásokból . Van itt egy fotó ami engem már rég foglalkoztat , legaláb is számomra nagyon érdekes. kép . A fotón megfigyelhető mintha az ic ék foglalatban volnának . Ez azért volna nekem jó mert ha el szál esetlegesen az ic forasztgatás nélkül cserélhető . Nekem az üzletben az eladó azt mondta hogy ezekhez az ic hez nincs foglalat mert szükséges nekik hogy a lábaikon is el tudja vezetni a hőt . Egyébként már bánom hogy nem a javaslatodat csináltam meg külön nyákon az ic-ket illetve hát 2db 70wattos kapcsolást hídba kötni. Ezt külön fel élesztve könyebben kizárható az estleges probléma 1-1 icnél, ha valamit be néz az ember. Azért bizakodom . Ha meglesz a hűtés és a táp oldva akkor látok majd neki az élesztéshez.
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Nézd csak! Elvágtam egy lemezes DIL foglalatot. Tartós üzemhez azért nem ajánlanám. A táp- és főleg a kimenet láb áramát ez nem viszi át megbízhatóan. Kizárólag tesztelésre használom.
(#) zotya1983 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 16, 2014 / 1
 
(Erősítő Élesztése)Szia! Mielőtt áram alá helyeznénk a gondosan átvizsgált erősítőnket, dióda vizsgálóval nézzük meg szakadást mutat-e
a táp és a test a megfelelő polaritást alkalmazva. A mérőcsúcsokat felcserélve tapasztalhatunk nyitó irányú diódát, az
nem baj.
A bemenetet kössük testre, a kimenetre 100-200 ? ellenálláson keresztül csatlakoztassuk a hangszórót.
Labortáp hiányában a hálózati körben elhelyezett 60W izzó önmagában még kevés védelmet biztosít, a tápágakba
illesszünk 10-10 ohm soros ellenállást. Ez a védelmi funkción kívül segít az áramfelvétel mérésében a rajta eső feszültség
alapján.
Ha van kisebb szekunder feszültségű transzformátorunk, kezdjünk azzal, durva hibával jobb ha ilyen körülmények
között szembesülünk. Középmegcsapolásos transzformátornak elég az egyik tekercsét helyettesíteni, az így
létrejövő egyutas
feszültségkétszerező egyenirányítás elegendő a működőképesség vizsgálatához.
A tápot felsrófolva az üzemi feszültségre állítsuk be a nyugalmi áramot és mérjük meg az egyenfeszültséget az
erősítő kimenetén. Ez utóbbinak 100mV alattinak kell lenni.
Mikor ily módon "felállt" a kapcsolásunk keressünk rendellenes melegedést és szüntessük meg.
Adjunk jelet a bemenetre és fokozatosan növelve vezéreljük ki az erősítőt.
A gyenge feszültségtűrésű alkatrészek ilyenkor szoktak meghibásodni.
Helyes működés esetén először a tápból távolítsuk el az áramkorlátozót és ismételjük
meg az erősítő által igényelt beállításokat. Ismét hallgassuk meg! A hangszóró előtét ellenállását vegyük ki utoljára.
Fokozatosan növelve a leadott teljesítményt, ellenőrizzük a hűtés elégségességét.
Ettől még a későbbiekben elromolhat az erősítőnk, de a tápágban elhelyezett helyesen méretezett biztosítékok és
hangsugárzó elé iktatott DC védelem minimálisra szorítja az ilyenkor keletkező kár mértékét.
A megépített áramkörre kisütött állapotban
kösd rá a pufferkondenzátorokat! Használj valamilyen
áramkorlátozót! Jobb híján köss izzólámpát sorba a primer
tekerccsel! Ha simán felfut a táp mérj kimeneti egyenfeszültséget,
párszor 10mV megengedett, volt nagyságrendben már nem.
A hangszórót először 50-200 ? soros ellenálláson keresztül kösd rá, egy
estleges gerjedés ne égesse szénné munkádat.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 16, 2014 / 1
 
Van itt segítség
(#) gabesz.mi074 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 17, 2014 / 1
 
Először is kösziszépen nektek a segítséget és reloopnak is mert mindíg válaszol ha kérdezek tőle valamit. Ha rajta lesz a hűtő borda élesztés előtt mindenképp megfogadom a tanácsodat .Jól jönnek ezek a segítségek mert ez valójában nem az én szak területem én villanyszereléssel foglalkozom . Az első mondatodat már ki próbáltam dióda vizsgálóval rá mértem a táp részére . Én úgy gondolm ha itt probléma lesz az azért lehet mert be forasztáskor esetlegesen sokáig melegítettem az ic ét, hát nem igazán begyakorolt dolog nekem ilyet összeállítani, nyákot nyomtatni sem tudok és hát sok energiámba telik de idáig mindig megérte. A tápom az TDA2030as ichez való 2szer 14volt körüli azaz+-között 28volt. Remélem próbára ez a kis feszültség nem okoz zavarokat. Vagy pedig van ithon még kétszer 33.5volt tápom jelenleg egy urbán féle quad405öst hajtok vele , igaz így nem hozza ki a csúcsot magából de az szépen működik.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Sziasztok fórumtársak,megrendeltem és meg is építettem az alábbi képen látható kitet.
Adott egy Sony erősítőből kiszedett táp,2X29 és 2X 41 voltos és 12 voltos ac feszültséggel + pár segédfesz pl 1.6 ,3.3 v AC stb.
A 29 voltos ágat megcsapolva csináltam(egyenirányítva 13600 Uf) +- 40 voltot a kondik közöse vagyis a töltőfesz és egyben a stabil gnd az ac egyik ágáról van megtámogatva ez egyben a testpont is.
Kérdésem a következő: Megpróbálhatom ezzel a feszültséggel a hídat? Vagy meg sem próbáljam mert magas lesz az ic nek?
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Próbáld meg. 16 ohm -nál ne kisebb műterheléssel.
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Műteherként jó lesz 2db 40 es 8-8 ohm os fal is hídban? Mert jelenleg csak ez áll rendelkezésre
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Műterhelésnek nem igazán szokás hangszórót használni, ugyanis a hangszóró impedanciája frekvencia függő. Tehát nem állandó "ellenállás"ként viselkedik. (Nem tudom mit értesz azalatt hogy hídban. Csak tippelek arra hogy sorba kötésre gondoltál)
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Ha csak az van, akkor tedd rá azt.
(#) zotya1983 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Igen, 16 ohmon fogom zörgetni!
(#) kolbika hozzászólása Márc 18, 2014 2 /
 
Sziasztok!Nézzetek rá erre a kapcsolásra legyetek szívesek! Szeretném megépíteni.A kérdés érdeme e és jó lesz e.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Alakulunk.. Elég a hűtőzászlónál rögzíteni az ic-ket? Vagy fúrjak+ 2 lyukat és laposvassal is rögzítsem?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) lukacsp válasza kolbika hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Biztosan jó lesz, de melyik alkatrész TDA7294 ebben a kapcsolásban?
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 20, 2014 /
 
Üdv! Kipróbáltam a tda7294 hídat élesztettem kisebb táppal, majd élesben is.
Nos próbából egy kis szüttyögő 4ohmos szórót akasztottam rá. Idáig oké is a dolog szól is szépen viszont ha épp nem szól a zene, elkezd brummogni. Valami ötlet a medvék elűzésére?
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Gondolom a kábelezés sem előnyős pláne hogy közvetlen a csoki a kondik tetején csücsül...
De ha kábelezési gond lenne akkor zúgna zene közben is...
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Szia! A híd bemenetét helyben kösd testre, azzal kizárod az odáig vezető szakasz zaját. Ilyenkor mennyire búg?
Következő: »»   476 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem