Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   196 / 360
(#) vilmosd válasza Bakman hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Azt nem ertem miert kell bonyolultan megcsinalni valamit amit sokkal egyszerubben is lehet. Irtam mar egy par I2C kezelest ASM-ben, C-ben is, de mindig bonyolultabb es foleg idoigenyesebb mint az analog beolvasas. Melle meg a mai PIC-ek el vannak latva elegendo (sok) analog bemenettel. A FC is tud AD kezelest, matematikai muveleteket, tehat felesleges I2C eszkozoket raaggatni. Melle meg ugye jon, hogy egy ilyen analog szenzor arban is sokkal olcsobb (100 Ft alatt). Lehet Neked a bonyolult az egyszeru, de ezzel nem mindenki van igy. A I2C busz specifikacioban van egy fontos adat: a buszvonal kapacitiv terhelese max 400 pF (pikofarad), tehat ez alapvetoen korlatozzza a busz hosszat. Ezert nem lehet hosszu vonalat hasznalni. Persze ha a PIC homersekletet mered akkor ugye kis tavolsagra van a szenzor, de erre mar a PIC-ekbe is beepitettek erzekelot. (az ujabbakba). De gondolom a felhasznalok altalaban mast szoktak merni, nem a PIC kornyezeti homersekletet.
Na jo nem ragozom tovabb, mert nem sok ertelmet latom ennek a vitanak.

i2c_hu.pdf
    
(#) rammeradrian válasza Bakman hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Na, ez már kicsit érthetőbbé teszi, de mik ezek a feltételes elágazások, miért kell x értékét vizsgálni? Az tulajdonképpen micsoda?
(#) djadji hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Meg tudja mondani, hogy mit jelent az, ha egy parancssor ponttal kezdődik? Van egy fcf-m amit nem tudok értelmezni és minden parancsot ponttal kezd.
(#) Bakman válasza rammeradrian hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Perpilanat nem tudom megnézni, csak holnap este, addig kis türelmet kérnék. Egy trükk van még a DS18B20-szal kapcsolatban, a PIC órajele min. 8 MHz legyen.
(#) djadji válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Ha felrakom segítetek az értelmezésében?
Elvileg ez egy DHT11-ez hőmérséklet és pára érzékelő lekérdezése. de nem igazán értem...
Annyit értek belőle, hogy figyeli a bejövő értékeket és ha nem nulla jön, akkor azt bedobja egy változóba. Gondolom ezt a végén mint egy számot kiolvass és, hopp, már meg is van a hőfok.
De mi van akkor, ha valamit csinálok közben a PICkel, és amit elkapok "nem nullát" az nem az első bit. Nem értem a szinkronizálást. csak úgy "valamikor" elkezdem olvasni, hogy nulla vagy 1 jön e?
Segítsen valaki értelmezni, vagy egy pszeudo kóddal megmagyarázni, hogy is megy ez? Nem bírom átlátni... (nem értem pl azt a 40es delay-t sem..)
Köszönöm!
És a file:

DHT11.fcf
    
(#) djadji válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Köszönöm, azt hiszem értem. Neki is fogok holnap tesztelni. Még egy kérdés. Miért van ott is 40 us késleltetés? Miért pont 40?
(#) Bakman válasza rammeradrian hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
A mellékletben van egy alap DS18B20 kezelő (tized fok nélkül). Ebből könnyen tovább lehet lépni.

A két elágazás két ok miatt van benne. Az első akkor fut ki hibára, ha a OneWire busz nem reagál jól a Reset parancsra, a második akkor, ha a beérkezett hőmérsékletadat CRC hibás.
(#) NyariG hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
nincs valakinek egy működő usb híd programja 18f4550 hez?
(#) Bakman válasza NyariG hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
HID (Human Interface Device). Talán ezt keresed: Bővebben: Link
(#) NyariG válasza Bakman hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Sajnos ott sem találtam 18f4550 höz semmit
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Az baj, 4MHz-en megy a cucc amibe illeszteni kéne. De azt hiszem nincs nagy akadálya 20Mhz-re cserélni
(#) NyariG hozzászólása Máj 17, 2014 /
 
Már működik az usb valamilyen szinten, viszont csak akkor tudom inicializálni ha össze van kötve a pic a géppel. De ügye nem lesz mindig összedugva.
Szóval, azt hogy tudom figyelni hogy mikor lett bedugva a kábel?
Tehát működik a pic, aztán csatlakoztatom a géphez elküldöm neki az adatokat és kihúzom. De eközben a picnek folyamatosan kell csinálni a saját dolgát is.
(#) Gagyicom válasza NyariG hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Az usb 5V-ot vagy GND-t vidd be egy bemenetre és csinálj feltétel vizsgálatot.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2014
(#) djadji hozzászólása Máj 18, 2014 /
 
Hello!
Meg tudná nekem mondani valaki, hogyan kellene beállítani a Flowecode-t (5.1) hogy egyből tudja a chipbe égetni Pickit3-mal? Most azt csinálom, hogy lefordítom, majd a saját pickit3 programmal beégetem.
Esetleg megoldható, hogy a Flowcode maga be tudja beírni?
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
(#) djadji válasza kokozo hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Köszönöm szépen, ezt meg is kaptam, olvastam is, de nekem nem segített. Azért kérdeztem meg, hogy hátha valaki tud másik megoldást adni (no ezt persze nem írtam bele...)
Az a helyzet, hogy nekem nincsenek ilyen file-ok...
(#) NyariG válasza Gagyicom hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Igen erre én is gondoltam de nem szeretnék feláldozni egy lábat sem erre a célra mivel meg lehet oldani e nélkül is.
Megoldás:
A tulajdonságoknál ki kell pipálni a "Enumeration Wait"-ot utána én 1 s-t írtam így elég gyorsan átlép rajta és utána már bármikor lehet csatlakoztatni le és fel....
De az egész működése még tesztelés alatt van, ha végzem vele majd teszek fel ide egy minta példát.
(#) djadji válasza djadji hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Azért köszönöm, megint megpróbáltam, de nekem nem sikerült beállítani. Mindegy, csinálom, ahogy eddig. Külön fordítom és égetem.

Azt viszont nem találom sehol, hogy az FCFX-et lehet e konvertálni fcf-re? Az ilyen újításokhoz szoktak készíteni, hogy ne ztárják ki teljesen a régi használókat, de én nem találok. Közben a példa programok FCFX-ben vannak... ez nem túl szép a szoftverfejlesztőtől.
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Ha a Flowcode-ot telepítetted biztos, hogy vannak ilyen fájlok, csak az útvonal lehet hogy nem ugyanaz mint nálam..
(#) Szamy válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Nnno. Összedobtam ugyanezt a pic-et egy demoboard-ra, miután az eredeti panelen lekapcsoltam mindkét kapcstápot és a hiba maradt ugyanaz (a mért ADC nagyon ugrál). Sajnos a demopanelen is ugyanaz a helyzet, (pedig merőben más a stabic, és a "huzalozás" is). Marad a DS szenzor, én nem görcsölök vele tovább.
Azért köszönet az ötletekért!
(#) Szamy hozzászólása Máj 18, 2014 /
 
A következő kérdésem ez lenne:
megoldható valahogy, hogy a programom egy 3. vagy mélyebb veremből a főprogramba térjen vissza egy feltétel teljesülése esetén a makróból?
(#) Bakman válasza Szamy hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Ha teljesül a feltétel, akkor ott csinálsz egy ugrást a makró végére. A magasabb szintű veremben, ahova visszatér az előző makróból, ismét egy feltételes ugrást csinálsz az adott makró végére. Lásd példa. Esetleg a goto mainendloop parancs C -ben, bár ahhoz nem értek.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014

Kilepes.fcf
    
(#) Szamy válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Egy C parancs jobb lenne, összesen 18 makró van, áttekinthetőbb lenne ha egy utasítással megoldhatnám a visszatérést.
(#) Bakman válasza Szamy hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
  1. mainendloop: goto mainendloop;


Elvileg ez kell egy C blokkban, a program lefordul hex-re probléma nélkül. Tesztelni nem tudom, viszont Flowcode szimulációban nem működik. Eredményért várjuk vissza.
(#) Szamy válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
akkor gyorsan lepróbálom...
(#) Szamy válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Így például ? Nekem így nem fordult le...

1.jpg
    
(#) Bakman válasza Szamy hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
A Flocode fájl mappájában elvileg van már egy C kódot tartalmazó fájl (korábbi fordításokból). Abba nézz bele és keresd meg a főfüggvényre utaló meghívást (?). Én onnan másoltam ki, lehet, hogy nálad másként néz ki. Elvileg a végén van. Mondom ezt úgy, hogy nem ismerem a C nyelvet...
(#) Szamy válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Attól tartok, ez így nem fog működni. Azért köszönöm.
(#) djadji hozzászólása Máj 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Sajnos nem tudom beüzemelni a DHT-11es szenzort hogy működjön. Próbáltam felkutatni a neten amit csak lehet, de nem sikerül. Nem egészen értem, hogy hogyan is kezdem el az egész kiolvasási folyamatot.
Ebben a hozzászólásban levő állapotot szeretném elérni. Esetleg megkaphatnám az FCF file-t egészben, ha megvan még?
Köszönöm előre is.
(#) djadji válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Szia! Igen ezt az oldalt láttam és több másikat is, de nem sikerült megoldanom vele. Ezért szeretnék egy programot egészben látni, ami működik, és nem csak a feldolgozás van benne. Nem kaphatnám meg? Persze csak ha nem titok.
Hiába indítom el véleményem szerint a lekérdezést, nem tudok adatot kiolvasni belőle. Legalábbis azt hiszem itt akad el a dolog, hiába adom ki a a start jelet.
A gettemp lekérdezés ad valami uint eredményt, ami valtozik is ha melegitem, de az csak két byte, nincs benne a paratartartalom.
Következő: »»   196 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem