Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   20 / 42
(#) olahtamas válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Mit tud csinálni? Érdemes vele foglalkozni?
(#) szamóca válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Feszültségstabilizálás, kapcsolóüzemű tápegység alkatelemek. Az erősítéstechnikához ezeknek semmi közük, tehát itt off.
(#) olahtamas válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
értem, köszi az infót
(#) hajlalajos válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Szia. Megmértem a rossz oldalon a feszültséget. 49- 50 volt. a jó oldalon semmi. Ez konkrétan utalhat valamire?
(#) szamóca válasza hajlalajos hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen. Nagy bizonyossággal halott az IC.
(#) hajlalajos válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Lehet most butaságot kérdezek (de nem értek hozzá legyen mentségemre) Van 2 stk 4151 ic - m, ugyanugy mind a kettőn csak egy-egy oldal megy. Nem lehetne őket valahogy " összeházasitani" és beültetni ennek a helyére? Ezek már voltak benne.
(#) reloop válasza hajlalajos hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Szia! Az eddigi tapasztalatok kíméletes hajtásra intenek. Az IC 50W-os terhelhetőségét a ±50V tápfeszültséggel összevetve 20 ohm-ra jön ki a terhelő impedancia.
Jó, köthetsz rá 8 ohm-ot is, de azzal kész öngyilkosság bulizni!
A házasítás, STK javítás nem amatőr feladat, akkor már inkább új IC.
(#) hajlalajos válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat. Amig nem lesz erősebb hangfalpár addig megy be a sufniba. Már költöttem rá eleget. Kitudja lehet ott is marad.
(#) HNorby válasza Ronin hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Nekem is van 1 ilyen szerkezetem csak a lemezjátszós, kellene kapcsolási rajz. Ha ennek lenne az is használható volna szerintem. Válaszotokat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Norbert.

Bocs most nézem 2010 hozzászólás, tehát egy Siemens Klangmeister rs407-ről volna szó.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Sziasztok Épp egy akai erősítőt javítok stk 1050 van bene, már addig eljutottam, hogy bekaocsol,de a relé nem húz be, az egyik csatorna megyen a másik megse mukkan, dc nincs a kimeneten...Bővebben: Link Mi lehet a baja IC csere ?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Szia! Mérd meg a uPC1237 1,2,4,7,8 lábain a feszültséget, lássuk miért is nem akar a relé meghúzni.
(#) scid válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2014 / 1
 
Lehet az RL1 relé érintkező hibája is, ha az egyik oldal szól.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Nem én adtam GND-t a relének hogy húzzon be.
A gyanús oldalon kivettem a panelből a STK 1050 IC-t és észrevttem hogy a 8 és 9 illetve a 3 és 2 es lábak rövidzárlatban vannak, ez az IC végtranzisztorjainak az állandó nyitására utal. Rendeltem új IC-t, remélem jó lesz.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Jól látod. Ez okozta a tiltást is.Nem égett meg semmi a zárlattól?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Érdekesnek tartom, hogy a biztosítékok nem olvadtak ki, +/-50v-ról megyen, ebből tranzisztorral állít elő +/-15V ot a segéd áramköröknek. Az előlap sem működött az egész halottnak tűnt, de kiderült hogy a +15V nincs meg, egy ellenállás volt elégve 8,2 ohm FR3, helyette 10 ohmos 1/2W ellenállást raktam be, most megyen minden amúgy.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Az erősítő megjavítva, rendesen működik, viszont a védelmi relét nem akarja behúzni az uPC IC, lehet meghalt az over-loadot biztosító tranzisztorok?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Valószínű, ebből kiderül az igazság.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
A TR2 PNP bázisán +50V van, nem kapcsol pozitív feszültséget az 1 es lábra.
Az IC 1 es lábán nagyon kevés feszültséget mértem, a műszer 200 as állásába 3,1 et mutatott (clampmeter 266C), R21-et pedig lemértem megvan az ellenállása, és R22 nek sincs semmi baja, mindennel érintkeznek.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szabi a 3,1-nek írhattál volna mértékegységet, V vagy mV.
Az IC-ről és az erősítő állapotáról csak akkor lehet véleményt mondani, a méréseket elvégzed.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Az 3,1 az mV, attól hogy nem látom megszakadva az ellenállást rakjak be egy másikat ? R21 a+ táp és az 8 as lábra megy, R22 meg a 8 as és 7 es láb közzé. Amúgy az uPC védelmi IC ről van szó, nem pedig a végfokozat IC ről.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Van rajzom, letöltöttem az Elektrotanyáról, hogy segíthessek neked, látom az alkatrészek elrendezését. Az a négy mérés lenne még fontos.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
De ha nem kap egyáltalán a protect IC VCC re csak 3,1mV ot akkor hogyan várjam el hogy működjön.... És azt nem tudom mi okozza.
Az 1 es lábon nincs feszültség.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014

Capture.JPG
    
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Egészen jó az a rajz. Láthatod a 8-as a Vcc. Még mindig ott tartunk, mint egy héttel ezelőtt. Mi gátol a mérés elvégzésében?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Működik!
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Áruld el a titkát!
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Türelmetlen voltam, és nem hagytam a 230v-ban sokáig először mert féltem, hogy valami hiba miatt elég valami, aztán egy krokodil csipeszel ellátott kábellel adtam GND-t a relének, úgy ment az erősítő szépen. Kivettem a kábelt: 1 perc után kapcsol csak be gyárilag a relé Még csak egy műanyag rudat kell eszkabáljak az előlaphoz mert elszórtam. nagy pakolózás van itthon.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Azért az nem túl egészséges, az R22 C17 időállandója messze nem ennyi.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Nem tudom pontosan mennyi, nem mértem stopperrel.
(#) gaben110 hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná mondani hogy az STK 488-010 tipusú ic nek hányas láb kivezetés a MUTE bekapcsolása?
És hogy azt hová kell kötni hogy bekapcsoljon GND re?
Nem találok róla rajzot.
Köszönöm!
(#) Gabó hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Régebben vettem két erősítőt, amibe az STK végek szálltak el. Ha jól emlékszek, mind a kettőnek csak az egyik oldala halt meg, a másik ment. Most jutottam oda, hogy vegyek bele új STK-kat, de nem szeretném, ha beleteszem, indítom, és ez is elhalálozik. Mit ellenőrizzek, hogy jó ne következzen ilyen baleset be? Az erősítők típusa: Sony TA- FE500R-520R STK-k amik benne voltak: STK4191V és STK 4221II, de helyette ez lesz benne: STK 4231II
Következő: »»   20 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem