Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   297 / 580
(#) szasza032 válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
13-at villog lassan utánna átvált az említett két lámpára.
(#) szasza032 válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
resetre nem reagál ki kell húzni az aljzatból és utánna újra bekapcsol.
Akkor szénkefecsere és ha nem javúl az állapot jelentkezem.
köszönöm válszodat.
szia
(#) botesz válasza szasza032 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Szívesen.De azért túrtam neked valamit.Bővebben: Link
(#) szasza032 válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Köszi.
A kép alapján a jobboldali ledsor legalsó lede villog és az ajtózár visszajelző led nagyon gyorsan.
(#) lukovicsek válasza szasza032 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Üdv.
A táblázat szerint motorköri triac zárlat, vagyis vagy a panelen vagy a motor körül kell keresni a bajt.
(#) szasza032 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Köszönöm a választ.
(#) stevepapa hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Hali!

Egy E. Bregenz WA 220 típusú masina adta fel a leckét. A gépben elkoptak a szénkefék, ezért már régebben idétlenkedett. Mire idekerült, már semmit nem csinált, a " vorvasse " lámpa villog, az ajtót lezárja, de tovább nem lép. Régebben is csinált ilyet, akkor : kikapcs, start gomb nyomva bekapcsol, ajtót zár és évekig működött. Biztos, hogy vagy panelhiba, vagy "resetelni " kellene valahogy. Másik gépben az elektronikát próbálva a helyzet változatlan. Ha esetleg valaki, ismeri a gép lelkivilágát, most jól jönne Köszi
(#) tyurrusz hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok! A következő a problémám: Miele Gala 3248 gép, bekapcsolás után azonnal elindult a motor 1600 fodulaton. Tanácsotokra az IGBT kicseréltem ami zárlatos volt. Nagy boldogságomra megjavult. A centri programon próbáltam ki 3 szor, szépen lefutott. Jött a próba mosás! Elindult a program, de a dob csak a centrizés irányába forog. Ha a másik irányba kellene forognia mosás közben, kattan egy relé, a motor kicsit búg, (1sec) és villog a spülen led. Majd az ütem vége után,az ellenkező irányba rendesen forog.
(#) botesz válasza tyurrusz hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Szia!Ha FU motor van benne akkor szerintem paneles ha sima kefés akkor vagy a motor rossz esetleg a relével van valami.Amit linkeltem ott még mást is cserélt az illető azt is kicserélted???
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Szia! Véletlenül nem 2220 a típusa?mert nekem 220 ra nem dobott semmi a gugli.
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Igen reggeli sietségben elírtam WA 2220
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Ez esetleg újra nem segítene?Bővebben: Link
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Igen, ez én voltam Akkor segített, de most nem jött be.
(#) tyurrusz válasza botesz hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Egy elektro man kimérte, csak az igbt volt a rossz! Ha lesz időm tovább játszom vele!
(#) t1szabcsi hozzászólása Júl 15, 2014 /
 
Szaisztok! Van egy Electrolux EWT 10420W tipusú mosógépem. Tegnap leált mosás közben ugy hogy benne hagyta a vizet. Nem ir ki hibaüzenetet, a programkapcsoló és minden más müködik, de mikor inditanám a zölden villogó START gommbal, átvált pirosra csipog egyet és Err villog a kijelzőn. Ugyanazt teszi mintha nem lenne becsukva az ajtó. Az ajtónyitó nem is kattan. Leengadtam a vizet. Szétszedtem a nyitot, és jónak tünik. Előidéztem az ajtónyitoval hogy kattanjon, de azonnal kattant még egyet és lezárt ujra. Olyan mintha azért nem kattanna mert valami hibát észlel valahol, és ezért lezár. Mit elenőrizzek rajta? A szénkeféket megnéztem, kopottak de meg egy jo 1,5 cm-t tudna kopni. Kimérjem a fütőszálat? A mágnesszelepet? Más ötletem nincs. Valahol olvastam hogy EWM1100 platform alapján a START a szélső funkciógomb és a 10. program egyszerre megnyomásával öndiagnosztizál. a pirossal levilogja az első a zöldel a második számjegyet ez ennél a modelnél is igy van? Vagy más platfromba tartozik. Ötletek a hiba detektálására?
(#) botesz válasza t1szabcsi hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
A legtöbbször a starthoz legközelebbi gomb és a start egyidejű lenyomásával(miután lenyomtad utána elfordítod a programválasztót egyet jobbra és közben nyomva tartod a gombokat míg nem kezdenek el villogni a ledek)indítható a tesztmód.A szivattyút ellenőrizd.Fűtőbetétet testzárlatra ellenőrizd és szakadásra.Amúgy tesztmódban kiirja a hibakódot.
(#) t1szabcsi válasza botesz hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Igen itt is müködött, én mondjuk forditva olvastam elösször a 10 dik program majd utánna a két gon egyidejü megnyomása (Start és mellette lévő funkciógomb). K iis irta, le is villogta a 66 os hibát, már utánna is néztem hogy fütésvezérlés hibára utal, meg azt is olvastam hogy vagy a termosztát vagy a fütés szabályzó relé, söt azt is olvastam hogy lehet hogy csak leragadt a relé, ugyhogy egyet ráütöttem a csavarhuzó végével a relére és lás csodát már müködik is a gép. Épp a tesztmosásom fut végig
Azért köszönöm a segitséget, de ugy tükik megoldodott a probléma.
(#) maszek0005 válasza t1szabcsi hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Hát ideig óráig megoldódott, de most várhatod mikor jelentkezik újra. Ez nagyon relé cserére mutat.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia! A start gomb nyomogatásával jó helyen jártál.csak után is nyomkodni kell az a tesztmód.
(#) yulo5310 hozzászólása Júl 17, 2014 /
 
Sziasztok! Az a gondom,hogy a család egy ifjú tagjánál beadta az unalmast egy Ardo TL 1010 ED típusjelű mosógép. Hogy lehet ezen elindítani a teszt programot,vagy újraindítani a gépet. Bekapcsolásnál csak kattan egyet a relé,és néma csend. A tömlőszűrőket már kitisztíttattam velük(jól tele voltak kosszal,vízkővel),de nem indul el. Mint írtam egyszer,én már vagy 6-8 éve nem javítok mosógépeket.nem járok címre eü. okokból,de a család ezt nem érti és mindig engem nyaggatnak. Ezt a márkát egyáltalán nem ismerem,azt sem tudom hogy néz ki! Kellene róla,főleg a kezelőpultról egypár fotó a gugli nem ad ki ilyesmit,és ha ad azt oroszul! Köszi előre is!
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Hali! Nincs valaki aki segítene ebben az Ardo TL 1010 ED problémámban?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Bővebben: Link
Itt van a kezelőfelület.
Az ajtót bezárja?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia Botesz! Azt nem tudom,mert csak skype-on beszéltünk. Pont azért kellene az újraindítás módja,és a hibakód! Állítólag csak egy relé kattan,de még csak a vizet sem engedi be.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
De addig amíg az ajtót nem zárja be addig várhatod a messiást is az egy mukkot nem fog neked produkálni.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Értelek,de már csak holnap tudok velük tárgyalni. Szóval ha nem tudja bekapcs után nyitni az ajtót akkor oké?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Sajnos igen mert akkor máshol van a hiba.Ha pedig a kattanás után is nyílik az ajtó akkor próbálja meg kicsit erőteljesebben becsukni értsd becsapni az ajtót.De egy jól irányzott ütés is orvosolhatja.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Oké,köszi! Majd holnap referálok róla,hogy mi a helyzet. Lehet hogy csak el kell mennem hozzájuk. Utálok kimozdulni!
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Az ajtózár jó,a vizet beengedte,de utána nem csinált semmit. Azután szivattyú állásnál kinyomta,ennyi.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Motorszénkeféket ellenőrizd.Esetleg a panelon a relét ezeknél a Minisel meg merloni elektronikáknál sose lehet tudni.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Köszi!Úgy látom sehogy nem úszom meg a kiruccanást.
Következő: »»   297 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem