Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   296 / 580
(#) omuta válasza velegiistvan hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Szia!

Programkapcsoló kicserélve vadonatújra: tipus is egyezik a régivel.A gép tökéletesen működik!
Nincs olyan érintkező,ami a kapcsolgatástól szét ne égne.Csak idő kérdése.Esetemben az idő 12 év volt.
Ami még lényeges: a mosásnál a motor forgásiránya oda-vissza változik.Ezt a programkapcsoló végzi.Szerintem ez az érintkezőpár van a legnagyobb igénybevételnek kitéve,ezért itt a legnagyobb az esély a meghibásodásra.

Köszönöm ,hogy segítettetek!

(#) lukovicsek hozzászólása Júl 9, 2014 /
 
Sziasztok.

Nem tudja valaki, hogy hol lehetne szerezni Indesit WIDL146- valló eepromot programmal feltöltve?
(#) musaemese válasza oregharcos hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Köszönöm,. a páromat ráugrasztom a dolgokra!
(#) kipkop válasza Szabacs hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Sikerult megjavitanod a problemat? Nekem is ilyen problemam volt.
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/whirlpool-awe-6416-mosogep-l1782-lap
(#) zolika60 válasza kipkop hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Írj neki emailt, mert három hónapja volt fent utoljára és nem valószínű, hogy olvassa a hozzászólásod.
(#) lukovicsek válasza kipkop hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Szia.

Ott neked ki kell cserélni szinte mindent, az LNK ic-t a diódákat, az induktivitást és a 22ohm ellenálást, a kondik ritkán mennek tönkre ilyenkor ugyhogy azokat nem muszáj , és ha a trafó még jó benne akkor valószinü, hogy müködni fog.
(#) etm válasza kirsy hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Hali! Nállad a program kapcsoló el van törve,azért forgott először csak a dob(akkor beakadt),aztán pedig eltört,és most forgatja magával az egész kapcsolót.Csak a csere segít(szerintem). De előtte még szétszedném. Üdv!
(#) lukovicsek válasza kirsy hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Minden program végén van egy pötty ami vagy piros vagy kék szokott lenni, a lényeg, hogy tedd rá arra a kapcsolót és ugy dugd be, egy pár másodperc után törlődik a program.
(#) tyurrusz válasza botesz hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, a mosógép elindult.
(#) csimaher hozzászólása Júl 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Whirlpool felültöltős mosógépem van van. Nem a legfiatalabb,de a célnak megfelelne.
Az a problémám vele, hogy amikor töltöttem fel szennyes ruhával és hozzáértem a dobhoz megrázott, de egyébként kifogástalanul működik. Azt szeretném kérdezni, hogy mi lehet a probléma vagy hol kezdjem a hiba keresését?
Válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2014
(#) botesz válasza csimaher hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Valószínűleg a védőföldelés hiányával illetve szakadásával lesz a gond.
(#) zolika60 válasza csimaher hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
A fűtőbetét zárlatos a test felé. De gondolom Fi reléd nincs, mert már nem is menne.
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Igen ez is.
(#) szekely bela hozzászólása Júl 12, 2014 /
 
Helló mindenkinek!
Zanussi ZWG mosógéppel vannak próblémák! Tud-e valaki olyat honnan tudnék, kapcsolási rajzot letölteni?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2014
(#) botesz válasza szekely bela hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Azt ne keress hozzá mert nem fogsz találni.Mi a baja?És egy típust írj!
(#) yulo5310 válasza csimaher hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Hali! Ezt egy esetben szokta csinálni bármilyen gép,fűtőszál zárlat,ha fűt,kontroll nélkül akkor tuti
(#) csimaher hozzászólása Júl 13, 2014 /
 
Köszi a segítséget! Holnap délután szétborítom.
(#) szasza032 hozzászólása Júl 13, 2014 /
 
Sziasztok.
Van egy Ariston AVSL105 tipusú mosógépem. Centrifugázásnál leverte a biztosítékot. Miután visszakapcsoltam az áramot annyit reagált, hogy az alsó led és a kulcs led folyamatosan villog és csak szivattyúzik.
Hozzászólásotokat előre is köszönöm.
(#) palko0125 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Szia!
Én mindenek előtt ellenőrizném a védőföld vezetéket, valamint, hogy hová van bedugva és ott van e rendes védőföld.
Ha ezek rendben vannak, akkor az EMI szűrőt kidobni belőle, mert az szokott ilyet csinálni, nem a fűtőbetét.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Egyetértek!
(#) botesz válasza szasza032 hozzászólására (») Júl 13, 2014 / 1
 
Az alsó led gondolom a centrifugázásra gondolsz azt jelenti hogy melyik fázisban állt meg.A kulcs led milyen gyorsasággal villog?Normál ütemben vagy az átlagnál gyorsabban?Ha gyorsabban akkor ott még másnak is világítania kell.
Motort testzárlatra ellenőrizd.
(#) szasza032 válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Szia botesz.
Nem a centrifuga led ég, hanem az extra öblítés lámpa villog és az ajtózáz visszajelző.
Gyorsan villog.
A motorszénkefék elég kopottak ez is okozhatja a pobélmát? Vagy az ettől teljesen független?
(#) yulo5310 válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Igazad van! De "annó" EMI szűrő még nemvolt a régi gépekben,és majdnem mindig fűtőbetét zárlat vitte rá a fázist a gépre. Persze abban igazad van,hogy kell hozzá egy laza,hanyag védőföld bekötés is.
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Természetesen nem akarok beleszólni de a gép kikapcsolt állapotában tapasztalta a kérdező a hibát így kizárt hogy fűtőbetét lenne.(mert ugye akkor nem kap áramot)
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Akkor bocsesz,úgy látszik hogy átsiklottam felette.
(#) botesz válasza szasza032 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Szia!Nagyon is sok köze van hozzá ugyanis lehet hogy már akkora ívet húzott hogy az valahova a testre is áthúzott.Ilyenkor persze fennál annak a veszélye hogy motort is cserélni kell vagy felszabályoztatni a kommutátort.Az extra öblítés az melyik lámpa ezen a gépen mert a kódlistámba csak betűjelek vannak a funkciót nem írja mellé.
(#) szasza032 válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Szia!
Az extra öblítés úgy néz ki egy edény 2 sor vonallal fölötte pedig egy ferde nyíl balról jobbra.
előre is köszi.
A kommunátoron csak feketdés volt látható amit letakarítottam, mást nem vettem rajta észre szépen egyenletesen fut.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2014
(#) botesz válasza szasza032 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Erre ugyan nem ír semmit de az ajtózár ledjének a villogását ha megszámolod akkor elvileg megtudjuk a hibakódot.
(#) szasza032 válasza botesz hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
megállás nélkül gyorsan villog.
(#) botesz válasza szasza032 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Akkor nem tudom.Mindenesetre a motort kéne jobban vizslatni illetve lehet hogy nyomni kéne neki egy reset et.
Következő: »»   296 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem