Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   339 / 489
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
when i connect 9v battery to remote control and push any button it working and then remote is not working
(#) vicsys válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hello!
The + 5V via the PIC? The 78L05 work?
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hi,
where the hex files downloaded from? There may be a difference in device address.
Instead the 78L05 an LP2950-5 is with lower quiescent current is better. Don`t forget to add a 10..22µF capacitor to the output of the regulator.
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
thanks but other rc5 hex code working with your remote
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
can you plz give me placement pics of 7805 and irl530 ,
1. motor + _ placement
2. how many turn of wire for primary and secondary coil
3. primary and secondary coil mm
4. how many volts / amp apply to base supply
5. indication of 12v dc fan placement in base
(#) attika hozzászólása Okt 29, 2014 /
 
Sziasztok.
Még a legelején én is megépítettem egy ilyen órát és elsőre hibátlanul működött is.
Most megint neki állnék egynek és annyi lenne a kérdésem,hogy az álló és a forgórész tekercseit ugyan abba az irányba kell feltekerni vagy az teljesen mindegy?
Nem emlékszem már,hogy az elsőt,hogy csináltam.
Köszönöm.
(#) vicsys válasza attika hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Célszerűen egyirányba. Persze volt már olyan, hogy fordítanom kellett és úgy is jó volt.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Tök mindegy a tekercsvégeket kell abba a helyzetbe beforrasztani hol erősebb az átvitel. Egy kis 12V 2W izzót javasolnék a szekunderre kötni és hol erősebben világít az a jó. Mérni ezt nem lehet (egyszerű műszerekkel) . Primér tekercsel párhuzamosan egy 10nF kondi sokat javít a hatásfokon! Ha nagyon melegszik a fet a kitöltést vagy a tápfeszültséget érdemes csökkenteni. Adatátviteles óra már kényesebb a tekercselés irányára és minőségére..Amúgy ha fizikailag nézem érdemes úgy tekerni,hogy a forgásiránnyal ellentétes legyen a szekunder mivel így a fellépő fizikai erőhatások összeszorítják a tekercset és nem "bontják" főleg ha jó meleg.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) scooby_ válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Köszönöm szépen Mester! Ez csak a bázis, vagy a fölötte lévő pedig az óra programja? No majd olvasgatok még! Köszönöm szépen ez eddigieket! Már átnéztem a keresővel az egész fórumot, mégse találtam, nem ZIP-re kerestem rá.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat.Szeretném a komolyabb órát most életre kelteni,de előbb még sokat kell olvasgatni,ha valahol elakadok akkor jelentkezek.
Köszönöm.
(#) Hp41C válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Szia!
Abból többféle is fel van töltve 16F628(A) -tól a 16F886 -ig. Keresd így: Prop_<típus_utolsó_3_syámjegye>*.zip. Pl. Prop_886*.zip.
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
hi,
thanks hp41c i use vicsys remote hex file
plz tell me base input supply , primary and secondary winding details thanks in advance
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
12V 7WA transformer is good for base supply.
Primer windig 100..120 turns, sedundary 120 .. 150 turns of isolated wire with 0.2 .. 0.3 mm diameter.
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
thanks hp41c can i connect direct 12v 1amp supply to base if yes tell me positive/negative connection and primary winding for base and secondary winding for propeller
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
As fare as I remember, the base circuits start with a Greatz rectifier. If You connect the supply before the Greatz rectifier connection with both polarity makes the same. The connection of windings are not critical as well. The rotor circuit has its own rectifier but this one has to be built with fast diodes. The frequency here is 25 .. 50kHz.
(#) attika hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Múltkor valahol megtaláltam az összes hex fájlt egy csomagban de most sajna nincs,a legelső óra bázis hex,prop hex,és táv hex-re lenne szükségem.
Köszönöm.
(#) tibapu hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
Először is szeretnék érdeklődni,hogy hőpisztoly hílyán hogyan tudnám eltávolítani a dsPIC30F6015-öt a nyák sérülése nélkül?Egy processzor cseréje végett nem akarok egyet vásárolni vagy kölcsönözzek?
Másodjára pedig.Hát.Nemtudom jól tettem-e,de beküldtem egy videót a Discoveri video pályázatára.A tudomány világnapja felhivására.Mondván,hogy én változtattam az eddigi áram átadón.Janocsi ötlete alapján.Ez egy 30 másodperces videó és csak a lényeg fért bele.Remélem nem sértettem meg semmi féle jogokat vagy ijesmi.Az itt található órák szabadon megépíthetők és modosíthatók.Jóltudom?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2014
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
hi vicsys can you plz tell me replacement of tsop 2236 because its not available in my country
i use sm3800 1E22B, aa73 ae44h but its not working plz help me its my humble request
(#) vicsys válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Hello!
Send a link to the data sheet of the IR receiver. The pins are not the same allocation as the TSOP2236.
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
TSOP1126, TSOP1736, TSOP1836,TSOP2136, TSOP2236, TSOP2436, TSOP4136, TSOP4436, TSOP4836, TSOP34836, TSOP32236, TSOP34436, TSOP32436, TSOP38236, TSOP38436, TSMP1136 and other IR receivers with 36kHz carrier frequency and at least 5.5V maximum supply voltage works well but pinout may be different.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia! Futtasd be jól fluxos ónnal körbe körbe melegítve le lehet kapni fél perc alatt .) Nekem van egy Aoyue 962 hőlég állomásom de eszembe sem jutna bekapcsolni ha ilyen soklábút cserélek Egyedül a ledek felrakására használtam eddig.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Szia!
Köszi a tanácsot,de nekem ez a fluxos ón új dolog.Ez az a dolog amiről egy régebbi hozzászólásodban írtál,hogy jól tapad az alkatrészhez és a nyákhoz?Akkor idelye megismerkednem vele mert eddig csak halogattam.Tudsz valami olcsó és jó fajtát?
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
download from vicsys rc5 hex file both file not work 78l05 output volt 5 volt but remote not working
(#) vicsys válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
The IR LED is blinking? Use your mobile phone or webcam is to view.
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
plz show me your rc5 in working condition
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
A jó minőségű forrasztóón tartalmaz fluxot is amely fel van tüntetve a csomagoláson. A régebbi fajtákban gyanta van. Inkább fluxot vegyél ilyesmire azt külön tudod adagolni. Nem kell félni le fog jönni bármelyik ónt is használod,de a beforrasztásnál kell inkább a flux mert a gyantás sok maszatot hagy maga után és a nyákot sem kíméli nagyon.Kiforrasztás után ónszívó harisnyával tisztítsd jól meg de vigyázz nehogy felszakadjon a pad! Legjobb ha nem mozgatod a harisnyát hanem csak ráteszed melegíted,arrább teszed melegíted.Én letörlöm,lemosom a forrasztásokat alkohollal majd jól megszárítom,megvizsgálom nagyítóval szakadásvizsgálóval nincs e zárlat majd élesztem.
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Here You are. It is a bit modified version.

RC5X.ZIP
    
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
YES I KNOW THAT BUT IR LED IS NOT BLINKING
(#) noor.rahman88 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
THIS HEX FILE IS WORKING BUT BY CHECKING MOBILE CAMERA IR LED BLINKING IS VERY LOW
(#) vicsys válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Please do not yell! (The uppercase writing, that means ...)
If the LED flashes = work. If you do not detect the signals of the rotor, the receiver (TSOP) is a problem.
Következő: »»   339 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem