Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   507 / 607
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Szia! Linkeld be milyen paneled van, rárajzolom.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ehhez hasonlít legjobban.

00536.jpg
    
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Nov 7, 2014 / 1
 
Voilà!

Hidalás.gif
    
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
köszönöm
(#) reloop hozzászólása Nov 10, 2014 / 4
 
Tekintettel az érdeklődésre, bemutatom milyen mohón nyeli a kábelt
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 / 4
 
Kész állapotban.
Ezzel a munkával ötleteket szeretnék átadni, ezért a viszonylag sok fotó.
Végfok kapcsolási rajza.
A tápot, potis panelt, védelmet, clip-jelzőt, némításkapcsolót és a ventilátor-vezérlőt is lerajzolom idővel.
(#) Gabó válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Szépen összerakott mű, sokan vehetnének tényleg példát a kivitelezésről, de egyet sose értettem, hogy miért raknak 6,3 jack aljzatot a hangfalkimenetnek ?
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Úgy volt, hogy egységesen speakon-re állok át, Bővebben: Link, Bővebben: Link - de aztán mégse
A jack amúgy nagyon megbízható, könnyen kezelhető, egyedül a hangsugárzó felőli végével kell csínján bánni.
(#) Hurkafej1 válasza reloop hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Szia. Szép lesz az összhatás!
(#) tiborjan válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Ha elmegy a féltáp meghal az IC? Eddig 4% os pc hangerőnél, hallgattam, most 100%-nál éppen hallani. Kb 2-3 másodpercig jött belőle teljes hangerőn zúgás, aztán elhallgatott mire kikapcsoltam és észrevettem hogy az egyik tápkábel nincs a helyén...
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Szia! A féltáp kimaradása sajnos tönkre szokta tenni a TDA7294-et.
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Tehát elvileg elég "csak" az IC-t (IC-ket) kicserélni? Illetve csak az egyiket, vagy mind a kettő mehet a kukába?
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ez most egy hídkapcsolás? - hogy így teszed fel a kérdést.
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Igen, híd.
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Köss próbahangszórót a test és a hídkimenet közé. Ha jó az első (ami a bemenőjelet kapja) IC, akkor megszólal. Ha a második ugyan olyan halk mint az első, akkor az az IC reményteljes.
(#) Helios hozzászólása Nov 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Mivel a Watson erősítőm halott marad, így azt és egy másikat felhasználva készítek egy újat. Mivel van egy közel 400W-os toroidom így a TDA7294-esre esett a választásom. Illetve ebből kettőre. Szükségem lenne egy kis tanácsra/segítségre hogy Ti melyik verziót építettétek meg, melyek a jól bevált kapcsolások esetleg KIT-ek?

Több oldalt vissza olvasva arra a megállapodásra jutottam, hogy maximum +-35-36V-os egyenfesznél többet nem adok nekik. Mivel pont nincs ilyen trafóm, ezért egyet át kell tekernem... De csak 1 - 1,2mm átmérőjű huzalom van itthon. Az ha jól tudom 5A-es áramerősséget jelent. Elég-e ez az áramerősség a fent nevezett végfoknak, illetve puffernak a 2x10000µF/40V elegendő-e? Továbbá milyen segédfeszültségekre lesz szükségem? Gondolok itt hangszóró és végfokvédelemre, továbbá mivel átlagban 30%-ot eldisszipál így egy ventillátor vezérlés sem ártana... Szívesen fogadok bármilyen tanácsot Tőletek! És előre is köszönöm!
(#) Helios válasza Helios hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Kis kiegészítés, elnézést a dupla postért!

Szóval elég sokat olvastam róla, hog ezeknek az IC-knek bizony kényes oldala a hűtés... Vagy hűtőtönk teljesen elszigetelve mindentől - az IC negatív tápja és a hűtőzászló kapcsolata miatt, vagy leszorító bilincs kell hozzá. A leszorító bilincsnek nem nagyon vagyok híve - más IC-vel szívtam már miatta, viszont hűtőtönköt nem tudok gyártani... Egyéb alternatív megoldást tud valaki?

Másrészt viszont ha jól értem, hűtőtönk használata esetén közvetlen a kapcsolat az IC és tönk között, nem kell se szilikon se pedig csillám. így viszont magát a tönktö kell elszigetelni a további hűtőfelülettől. Javítsatok ki ha nem jól értelmeztem!
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
(#) Sebi válasza Helios hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Minden olyan félvezető, ami viszonylag kis méretű tokozással készül és nagy a disszipációja, kényes a hűtésre. Mivel itt a negatív táppal közös a hűtőfelület - ha nem használsz szgetelő alátét-lemezt (szilikon, vagy csillámlemez) - akkor a borda a negatív tápra kerül. Attól függ, hol lesz a borda: ha belül van a dobozban, akkor maradhat rajta a táp, ha kívülre kerül, akkor nem ajánlatos (mivel a doboz feltehetőleg fém, ami viszont a GND-n (nulla volt) van.
A bordára való szerelésnél - a magam részéről - előnyben részesítem a lemezzel való két csavaros leszorítást (a tok furatát nem használva). Egy csavarral sosem lehet egyenletes nyomóerővel leszorítani a tokot, rosszabb a hőátadás, szigetelő gyűrű kell a csavarhoz, lyuk a szigetelőlemezre - ami mellett gyakori a későbbi átvezetés. A hővezető pasztát sohasem szabad kihagyni: bármi - még a disznózsír is - ezerszer jobban vezeti a hőt, mint a levegő.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
(#) Helios válasza Sebi hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Köszönöm a reagálást! Én arra lennék jobban kíváncsi, hogy melyik a hatékonyabb, és egyszerűbb megoldás. A hűtőtönkös megoldás vagy a szigetelés és lefogatás? Tudom, mind a kettőnél kell szigetelni, de ha jól értelmeztem, akkor a tönk az mehet rá szigetelés nélkül, majd utána magát a tönköt kell a nagyobb borda testtől elszigetelni egy akkora méretű csillámmal, vagy szilikonnal amekkora maga a tönk, ugye?
(#) Alkotó válasza Helios hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Nézd meg ezeket. A leszorító kengyel nagyon jó megoldás, és sokkal egyszerűbb mint a hűtőtönk. De a jó tönk is rendkívül hatékony tud lenni (pl. olyan lyukacsos mint a képen), de ehhez nagyobb mechanikai felkészültség kell. A tönk gyakorlatilag egy közbenső hűtés.

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
(#) Helios válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Megnéztem a képeket... A tönkös megoldás tetszik... Viszont a kialakításához nincs eszközöm... szóval marad a lefogatós megoldás...
(#) lukacsp válasza Helios hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Idézet:
„A leszorító bilincsnek nem nagyon vagyok híve - más IC-vel szívtam már miatta,”


Mesélj már erről a tapasztalatodról egy kicsit, nem szeretnénk beleszaladni valami csapdába!
(#) Alkotó válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Ne aggódj. A kengyel nagyon jó, és hatékony. Bátran használhatod, sőt kimondottan javaslom.
Ott lehet esetleg melléfogni, hogy a kengyellel akár olyan nagy szorító erőt is létre lehet hozni, ami elcsípi a szilikont. De ez szélsőség, ne ebből indulj ki.
(#) lukacsp válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Köszi!
Szilikont egy ideje nem használok, mióta egyszer vettem egy nem túl jó fajtát. Azóta csak csillámlemez. Bővebben: Link

A szorító kengyelt sikerrel alkalmazom az IC-s erősítőkhöz mióta itt olvastam ezt a módszert.
(#) palp hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Egytápos hidat szeretnék építeni. Adott egy transzformátor (SM102B maggal) 1 X 41 V szekunder 1,2 mm huzalvastagsággal. Kb. 100-120 W kimeneti zenei teljesítmény elegendő lenne. Megépíthető ezzel a trafóval vagy át kell tekernem a szekundert?
Köszönöm
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia! Így jó ahogy van
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Köszi. Gondolom (miután mélyládát hajtana), egy szűrő előfokot, ventillátor vezérlést, hangfal védelmet (Alkotó-s átrajzolat v1.1b) 2 X 15 V szek. még elbír.
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
A kiszolgáló áramkörök terhelése jelentéktelen, bírni fogja. A 2x15V szekunder nem sok egy kicsit? Mégy egyenfeszültségnek is tetemes.
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Ezt sajnos szabályoznom kell vagy + trafó. Letekerni nem tudok, mert a 41 V-s tekercs alatt van. Vagy rátekerek?
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Azt hittem még rá akarod tekerni Majd elfűtöd akkor a felesleget.
Következő: »»   507 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem