Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   146 / 188
(#) rhesus23 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Megépítettem az LCM-3 műszert, az induktivitás mérése pontos, viszont a kapacitásra többet mutat 25% kal , itt van egy mérési adat érdekesség hogy a kondenzátor ESR értéke között van eltérés egy gyári műszer között, de van olyan kondenzátor ahol nincs.

KC-503C LCR meter 1kHz:
100µF/50V ESR kondi. 101,5µF - 70 mOhm
47µF/16V normál. 44,7µF - 300 mOhm

LCM-3:
124µF - 90 mohm
56µF 850 mohm
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2014
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Még annyit hozzátennék hogy 1 µF kondenzátort mérve (ez az érték mindkét helyen mérhető) a nem elkó mérőponton nagyon pontos értéket ad, a másik elkó mérőpontnál mutat csak többet.
A kondenzátor kalibrációba 1nF nem tudtam még belépni.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2014
(#) Mircsof hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Bekapcsolva az LCM-etaz RS lábon 5V merhető, a BS gate lábán 2.5V, amikor aktiválódik a kikapcsolás Rs láb 0V viszont a BS gate lábán 1,4V mérhető (GND-hez képest) ami lassan elkezd csökkenni, és valahol 1V környékén stagnál.
A kikapcsoláskora 4,7u kondi lábain 7,5V mérhető a kikapcsolás pillanatában ez egyből eltűnik maradéktalanul. Viszont az IRF5305 drain lába és a GND között 0,5V mérhető (C3 lábain). Ha ezt egy ellenállással kisütöm akkor szép lassan kúszik felfelé a feszültség rajta 0,5V-ig.
Átnéztem a kapcsolást nem-e kötöttem el valamit, de nem sikerült megtalálnom a hibát. :S

Névtelen.jpg
    
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Hello! Én nem látok alapvetően semmi gondot itt. Nem működik?
- Ebben az áramkörben akkora ellenállások vannak, ami hibás mérési eredményekre, vayg következtetésre adhat okot.
- Ha az RS lábon 5V van, azért mérsz a BS Gate lábán 2,5V-ot, mert a műszered belsőellenállása is 10Mohm, így a mért érték feleződik.
- Ha az RS lábon 0V van, akkor a GS-en is egy idő után 0V lesz, hiszen a 47nF-nak fel kell töltődnie a 9V-ra. Ha mégsem lesz nulla, akkor vagy a kondi, vagy a panel szivárog. De ha a 4,7F-ban a feszültség leesik, akkor gond egy szál sem, hiszen azt jelenti, hogy a BS lezárt.
- Ha kikapcsol az IRF, akkor a vele párhuzamosan kötött 33Mohm még feltöltheti az LCM pufferkondiját. De ez a 0,5V nem jelenthet gondot, mert a mikrokontroller erre nem kapcsol be. De az IRF-nek is van szivárgási árama, ami a hőmérséklet növekedésével még nőhet is.
- De nem is látom értelmét a 33Mohm-nak. A 100nF kisütését meg lehetett volna oldani egy vele párhuzamos 1Mohm-al, ami a telep 10uA-es terhelését jelentette volna, mikor a kapcsoló "Be", az LCM "Ki" van kapcsolva.
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Szia!
Felmérgelt teljesen lemostam ismét hígítóval + fogkefe.... 10 perc sikálás után szárítás, és próba. Csodák csodájára, de működik. Nem tudtam, hogy az a 0,5V normálisnak mondható.
Ezt az egész panelt át terveztem és úgy építettem meg. Mikor megrendeltem az alkatrészeket figyelmetlenség és tudattalanság egyaránt közrejátszott és lett akkora SMD ellenállásom mind egy sima furat szerelt , de gondoltam akkor csinálok hozzá nyákot (ekkor még nem volt kész a forrasztó állomásom), és mikor kész az állomás akkor megnézem képes vagyok-e a kb 1mm-es 22pf SMD kondít beforrasztani a kvarchoz, úgy hogy előtte sose használtam SMD-t.
Ha minden igaz a kapcsolás minden további nélkül működik (bár elkot még nem jöttem rá, hogy kell mérni).
Sajnos elrontottam a nyákot az In Circuit kiegészítést is ráraktam az auto off funkcióval együtt, viszont egy alig észrevehető helyen le írták, hogy az nem lehet folyamatosan rajta az áramkörön...
De az SMD annyira megtetszett (nincs fúrás stb.), hogy valószínű ismét át tervezem a nyákot, ezúttal még jobban ügyelve a mérőpontok helyére és az alkatrészek elhelyezkedésére és egyben több smd alkatrészt használva, már most van sok amit másként csinálnák rajta.
Említetted, hogy a 33Mohm "feleslegesen olyan nagy, és egy mezei 1M vagy 10M is megtenné. A kérdésem az lenne, mivel nekem ez a 33M sok helyet foglal (mivel 4 ellenállásból van összerakva) így ha csak egy 10Mohm-ot rakok bele akkor minden további változtatás nélkül működni fog?
Egyúttal szeretném megköszönni mindenkinek aki segített ide eljutnom! Külön köszönet neked, Hp47C, és KKobra fórumtársnak!!
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Szia!
Gratulálok. Szépen fejlődik a technikád. Ha ez jól működik, nem biztos, hogy több példány kell belőlé... Egy AVR tarnzisztor teszter jól kiegészítené. ((Ne felejts el az 1nF mellé 22pF -is bekötni az AtMega328 Aref lábához.))
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2014
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Szia!
Erre eddig nem is gondoltam, de igazad van a 2 műszer egyben nem lenne rosz. De mint tudod nekem pickit 2 klónom van AVR programozás azzal nem megy, ha jól tudom (vagy lehet tévedek). Ha rájönnék végre, hogy kell elkot mérést kalibrálni, és mérni a műszerrel akkor rá merném mondani, hogy müködik-e teljessen vagy sem. Induktivitás és 100nf kondit le tudom mérni vele, de az ellenállás és az elkora még nem jöttem rá
Ezt a részt nem tudom értelmezni:
Idézet:
„Elkó (ESR) kalibrálás

Elkó mérésnél a mikrovezérlő a töltő ellenállást (180Ohm+PIC kimeneti ellenállása) kalibrálja. Hasonlóan üzem közben át kell váltani a nullázó kapcsolót vagy gombot, majd ha a készülék kiírja "Válts mérésre" [1], akkor vissza kell váltani, ekkor nullázza a kijelzést és a kapacitásmérést is kalibrálja.
Ugyan ezt megismételve, rövidre zárt mérővezetékkel (Cp+GND), az ESR mérést kalibrálja és nullázza [2]. Szintén megjelenik itt is a nyugtázó üzenet [3].”
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Én nem követtem ezt a fórumot, az LCM-et sem ismerem. Ha jól tudom Skori készítette ezt a kiegészítést. Ő talán tudja miért tette bele ezt a 33Mohm-ot. Én nem látom ennek szükségességét, de az is lehet hogy csak nem tudom a behelyezésének szándékát, okát.
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 20, 2014 / 1
 
Nem egy dobozba gondoltam. Nekem két különálló műszer lett. Köszönet a kitartó segítségért.
A PICkit2 -vel lehet AVR -t is programozni. PICkit2 is great oldalon volt egy megoldás. Ez nem lehet gond.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Ezt a honlapot nekem nem nyissa meg mindenféle más linkekre küld ahányszor betöltöm annyi helyre lukadok ki
De azt hiszem megtaláltam amiröl szó van akkor ha jól értem az AVR simán rá a pickit 2-re+ számomra egyelőre nem világos módon össze kel kötni 2 com portot egy programmal, és már lehet is programozni?
Bár ez még a távoli jövő, de a fent említett kontrollerhez tudnál linkelni egy kapcsolást is?
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Az AVR tranzisztor teszternek külön topikja van.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
(#) attika hozzászólása Nov 22, 2014 / 1
 
Sziasztok,egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy belevágnék egy ilyen műszer után építésébe és,hogy melyik verziójú software-t töltsem le hozzá? Melyik a legpontosabb és legmegbízhatóbb?
Köszönöm.
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia!
Bővebben: Link Tudomásom szerint a fazékmagos pontosabban mér.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Köszönöm a választ,és az is tud áramkör belüli mérést?
Még egy olyan kérdésem lenne,hogy ez mennyire hivatalos forrás?
Vagy ő is egy csaló,tőle lehet vásárolni?
Kérdeztem tőle és az volt a válasza,hogy a fejlesztőtől engedélyt kapott az árusítására.
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Olvasd át ezt! Bővebben: Link
Nem tudom mennyire hivatalos a forrás, de szerintem van olcsóbb lehetőség is.
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Ezt átolvastam többször is de vagy én vagyok a hülye,de ebből csak az derült ki számomra,hogy amit a Hestore-ba szállítottak műszerek ahhoz már a legújabb software jár,de az gondolom nincs közzé téve itt.
Tudom,hogy van olcsóbb megoldás is,a pic kb 600 ft-ba kerül,egy ilyen nyákot meg fotózással is kb 1000ft-ból ki lehet hozni.
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Idézet:
„de az gondolom nincs közzé téve itt.”

De közzé van. Cikk 7. oldal legalja.
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Ezt is átfutottam jó párszor ez lenne az?
lcm3_v1.2.hex //alap verzió, InCircuit méréssel, messzemenőkig tesztelt, ezt szállítottuk a KIT-tel. akkor ezzel járok a legjobban?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Az hogy mit programoztatsz bele a Pic-be attol függ, hogy milyen az induktivitásod Ha ilyen akkor az 1.2 mehet bele (vagy bármelyik másik) kivétel az LCM3-v1.35 verzió mivel az fazékmaghoz van! fazékmag
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Rendben,nekem akkor marad az 1,2-es verzió.Neki állok a nyáknak.
Köszönöm az eddigi segítséget.
(#) Mircsof hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis információra lenne szükségem, melyik a jobb érték? Egyik egy SMD fojtó tekercsel készült a másik egy sima furat szerelt fojtóval.
SMD:
F0=515,9
FCal=367,3
RE=0,238K
USER0=57,mV
FESR=86,8K

furat szerelt:
F0=507,2
FCAl=362,1
Re=0238K
USER0=87,6
FERSR=85,8
(#) attika hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Sziasztok.Nézegettem a kapcsolási rajzot és ha jól értelmeztem akkor ha a d1-es 1n4148-as diódát egy átkötéssel helyettesítem akkor 9V-os elemről is menni fog az LCD világítása?
(#) eyess válasza attika hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Nem jól értelmezed .A kapcsolás eleve 9v ról üzemel.A D1 dióda szerepe fordított polaritás ellen véd a D3 dióda pedig leválasztja az elemet .Elvileg elhagyható , de nem árt ha benne van.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) eyess válasza attika hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Egyébiránt menne az lcd világítása elemről ,ha átkötöd a D1 diódát , csak nem sokáig birná az elem.
(#) attika válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
igen azt gondoltam,hogy hamar lemerítené az elemet,akkor az jobb megoldás ha ezt akarom,hogy elemről is menjen,hogy nem a diódát hagyom ki,hanem átkötöm a dióda után a katódra a világítás szálat?
Köszönöm a válaszod.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) eyess válasza attika hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Teljesen mindegy , hogy átkötöd , vagy a dióda után kötöd az lcd világítási szálát attól ugyan úgy jobban merülni fog az elem .
(#) Kera_Will válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
A nagyobb jóságú tekercsek esetén az Uesr0 értéke nagyobb lesz ...
Kb.: ez a különbség az egyik vagy másik javára.
(#) attika válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Az teljesen tiszta ,hogy gyorsabban merül tőle az elem,de én csak annyit szerettem volna megtudni,hogy úgy jó-e,és megtudtam.
Köszi a választ.
(#) Walkman_walk hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Hello Friends,
Nagy pontosságú; ellenállás, kondenzátor, induktor, ohmos feszültség, azt akarom, hogy egy áramkör, amely képes mérni jelentése. Várjuk a tanácsot
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
Következő: »»   146 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem