Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC által vezérelt 16 szegmenses kijelző
Lapozás: OK   2 / 3
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Egy kis tévedés van a leírásodban ! 16db 7 szegmenses kijelződ lesz és ez 3* tehát lesz 7 szegmens kivezetés és 3*16 anód ,elég a 40 lábú kontroller ? Én minden sort felfűznék egy isp -s ledmeghajtó ic re és a kontroller csak a meghajtókat igazgatná ... Ha jól emlékszem 74hc595
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Én csak 3 db 16 szegmensesre gondoltam bocsi ha elírtam!
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Ja akkor csak a hónapok nevét akarod kiíratni a kijelzőkkel ? A másik témában láttam azt a kijelzőpultot , azt hittem az egészet meg akarod építeni ..
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
De ha egy hónapig nem akarod változtatni a kijelzést én akár egy dip kapcsoló sort is el tudnék képzelni a pices vezérlés helyett
(#) ktamas66 hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Nekem is tervbe van véve hasonló feladat. 5db 16 szegmensest gondoltam I2C-re (vagy univerzális I2C/SPI-re) kötni. Eredetileg egy ICL7135 kijelzéséhez és vezérléséhez gondoltam, de még bennem sem forrt ki teljesen .
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
A74hc595 öt erre találták ki ... 5 db ot veszel minden kijelzőre egyet és szépen sorban beletolod az adatokat a picből majd örülsz ...
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
"Hazudtam "! Ha 16 szegmenses a kijelző akkor 2db 74hc595 kell kijelzőnként .
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Á, nem gondoltam annyi áramot fogyasztani , majd szépen egyenként villogtatom őket. Valami intelligens kijelzőre gondoltam mint mondjuk egy soros LCD panel. Megcímezni a regisztereket, a PIC pedig majd "kijelezget" (10db IC árából már kijön a PIC is ).
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) kaqkk válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Arra is van megoldás de azt nem ebben a témában kell kivesézniBővebben: Link
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Valóban meg akarom építeni az egészet, csak külön feladatokra bontom le mert egybe hirtelen elég sok. Valóban kilelsz írva 3x is a hónap, és minden sor tartalmaz még 10-10 kijelzőt ami 7 szegmenses 4db év + 2db nap + 2db óra +2db perc=10 ezeknek beteszem a dekódert és egy demuxot így 8 bittel megvan a 7 szegmenses rész és további 4 biten megvan a hónap is és ez a PIC megoldja a számból betű csinálás kérdését.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Ráadásul egy 2 jegyű számból kellene dekódolni 3 karakterből álló szövegre, szerintem egyszerűbb ha kiadom 4 biten a hónap valós számértékét és ez elindítja a 16 szegmensest vezérlő picben tárolt hozzá tartozó programot, miközben a többi kijelzőn multiplexelve megjelennek a számok így kiírva a teljes dátumot.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Ezt nézzétek mit találtam. Intelligens kijelző dekóderrel és rommal , igaz nem 16szegmenses de minden gondotokat megoldhatja ...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Valóban nem rossz de én pontos másolatot szeretnék készíteni.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
De ha már megvan hogyan akarod csinálni mi a probléma ?
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Nincs még meg! Egyrészt szeretném tudni hogy a megoldás amiben töröm a fejem ésszerű e, és a programmal is van egy kis gond. Végülis a külömböző hónapokat egyenként valószínűleg ki tudom íratni mivel az csak annyi hogy kimozgatok információkat a portokra, aztán időzítés és tőrlés, majd jöhet a következő. Igaz nem programoztam már kb 3 éve de ezt még szerintem hellyel közzel össze hozom. Ami a problémát jelenti az az hogy a bemeneten megjelenő 4 bit információt valahogy figyelni kellene programból, és ha változik akkor az annak megfelelő hónap szubrutinjához kellene ugrani.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Ezért írtam a hc74595 ic-t egy láb pilickálásával az összes infó kitehető a kijelzőre , az ic-k ben az adat akár másodpercenként frissíthető és csak pár portlábra van szükség, de vannak i2c-s ledmeghajtók is amik sorbafűzhetők és az egész (de tényleg az összes) kijelződ 3-4 portlábról vezérelhető
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Nincs ennek egy kicsit kevés lába?
(#) Hp41C válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Kicsit kevés lába van (8 darab kimenet), de láncba kapcsolható.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 11, 2014 /
 
Végülis végig pakolhatom az egészet shift regiszterrel nem drága dolog ahogy elnézem és I2C periférián maga a PIC is tud kommunikálni végülis akkor egy viszonylag kevés lábú pic is elég lehetne amiben a program fut hiszen akkor már csak a billenytyűzet vesz igénybe több lábat, meg még a hangok kezelése lesz egy jó kérdés. Akkor azt javasoljátok hogy minden 7 szegmenseshez 1-1 shift regiszter és minden 16 szegmenseshez 2-2 db? Esetleg egy I2C óra naptár IC is bekerülhetne a körbe vagy programból is elég megcsinálni hogy könnyebb?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
A shift regiszter nem is kell , a 7 szegmensesekhez 1-1 db 595-ös a 16 szegmensesekhez 2-2db és akkor csak egy féle komunikációt kell a picnek csinálni és sorban feltölti az összes adatot majd egyszerre kiteszi a kijelzőkre , egymásodperces frissítés elég is annyi idő alatt bőven kitolja az összes adatot a pic
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
az 595 ös az nem shift regiszter?
(#) ktamas66 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Hasonlót már építettem, I2C slave-ként lehet írogatni rá . Aztán átírtam párhuzamos LCD-re is.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Tulajdonképpen az , csak benne van még a kijelzőmeghajtó buffer is
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Tetszik nekem ez az elképzelés mert ez viszonylag egyszerü hardwert eredményez. Viszont kellene választani egy picet ami képes lesz az egészet lekezelni, futtatni az órát kezelni a billenytyűket stb. Ráadásul ezt tuti nem fogom tudni felprogramozni
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Akár egy 18f252 is elviszi a dolgot vagy talán még egy "kisebb" testvére is . Az órát leprogramozni egyszerű ujjgyakorlat ,ha megelégszel a kvarc által "biztosított" pontossággal (kb havonta 5 s ) A beállításhoz is elég 3 gomb , ahhoz sem fontos billentyűzet
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) Marty McFly válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
A PIC16F887 esem meg tudna bírkózni a feladattal?
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Vagyis akkor évente kb 1 percet csúszik az szerintem elfogadható.
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Szerintem a 887 is elég "okos" megbírkózik a feladattal, de a hónapok nevét és az éveket jobb lenne kézzel beállítani , mert egy öröknaptár leprogramozásának már nem sokan állnának neki ...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) Marty McFly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Nem az öröknaptár algoritmusa van az óra naptár IC kben?
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Van olyan rtc amiben van naptár is de akkor 3 rtc-t kéne kezelni a picnek , vagy 3rtc-3pic lenne a végleges hardver, de eszembe jutott még egy dolog : ha a pic kezel egy rtc-t akkor megvan a pontos idő és a dátum , ezeket az adatokat egy egy számítással módosítva a másik két idő is szinkronban kiíratható ...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem