Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   505 / 1121
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Lehet a frissítési freki is baj . A monitorok teszt üzemben mennyin mennek (Nincs a gépre csatlakoztatva )De az is lehet hogy valamelyik eltérítés nem megy ezért írja ki .
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Várjál, elsiklottál egy apró dolog mellett:
Idézet:
„indítás helyett 8 rövid csipogást ad”
...
Lehet félreérthető voltam: BOOT helyett madárkát játszik.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) Prendick válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ezek osztott RAM-ot használnak az integrált vga-hoz. Tehát az alaplapi RAM-ot szedd ki, alaposan pucold meg, rakd be többször a helyére és némi masszázs a környékén segíteni szokott.

Úgy gondolom, hogy a felső címvezetékeknél lesz a kontakthiba, mert a bios indulásnál csak az alsó tartományba néz bele, hogy egyáltalán van-e RAM, viszont a videómemória a felső tartományban van, ami ugye logikus. De ez nem is lényeges, csak az elméleti alap miatt jegyeztem meg.
(#) BEMcorp válasza Prendick hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Köszi a tippet, holnap d.e. megpróbálom.
Igaz nem sok esélyt látom a gyógyulásra, mert a teszteléshez más RAM-ot raktam bele, mint amivel eddig használta a gazdája.
Köszi!
(#) david10 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Probáltam csökkentett módban indítani,de a file-ok betöltésénel lefagy.
Feltelepítettem egy másik Windows 7-et is.Most arrol írok.
Van egy kb 2. honappal ezelőtti .reg file-om.(280 MB)
Gőzöm sincsen,hogy azt miért is mentettem ki.
2 honap ota semmi sem változott.
Valahogyan a régi file-t tudnam alkalmazni a jelenleg muködő Windowsra?
(A particiok betujét megváltoztatnám,es ha még valami szukséges,akkor azt átmásolnam.)
Szerk.:A mellekletben van a "sfc /scannow" eredemenye.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015

Capture.PNG
    
(#) BEMcorp válasza Prendick hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
'Reggelt!
Kipróbáltam, próbálgattam...
Sajnos még azt se mondhatom hogy rapszódikusan hajlandó működni, mert nem.
Egyszer elindult, bejutottam a BIOS-ba, azóta semmi. Ha nincs benne RAM, adja a 3 sípot, ha van, akkor a 8-at.
Kapott takarítást, kontaktsprét, és még takarítást, de hálátlan maradt a dögje...
Na nyolc, nem fiatal már, kiszolgálta az idejét és néhány családtagot (de azért könnyeket nem hullatok érte...)
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Hali !
nem siklottam el csak a AGP kártyára értettem. Hány RAM van a gépben ? Ha a hiányra panaszkodik az jó jel ,de ha a RAM nem teljesen döglött akkor okozhat olyan problémát hogy csak részlegesen indul. (Nem rég futottam bele egy ilyenbe )Próbáld másik RAMmal vagy, ha több van benne akkor váltogasd és másik slotokban is nézd meg.
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Megpróbáltam, áttettem a kettes slotba a modult.
Elindult, betöltött az xp, minden szép és jó,
HALLELUJA... és hirtelen (30-40mp): "szinkron nem megfelelő" csipcsipcsipcsipcsipcsipcsipcsip...

Eddig 3 teljesen különböző RAMmal próbáltam ki (128-256-512 -es modulok), egyesével tesztelve, áfkórz.
De van még pár 512-esem, néhányat még belepróbálhatok.
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Újabb 'fejlemény':
Egy 4. modullal kipróbálva elindult, és nem akadt ki, szépen betöltődött, működött a Windows.
Majd újraindítást kért (új hardver érzékelése blabla...).
Szerinted?.... csipcsipcsi......

Szóval, inkább ráhagyom. Úgy se sok mindenre használható. Már szinte netezéshez is kevés a P4.
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Alaposan takarítsd ki a slotokat. Mindig csak egyet használj, egy slot egy RAM. Ha lesz egy stabil állapot akkor lehet tovább lépni de lehet hogy a RAM vezérlő hibás. Nincs a lapon felpúposodott kondi? Jó lenne RAM tesztet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Csak egyet használtam. Mindkét slot alaposan kitakarítva, kontaktsprével megtisztítva, majd még egyszer alaposan áttakarítva.
De hagyjuk rá, mint írtam kiszolgálta az idejét, nem éri meg az időt amit beleölök (beleölünk).
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Rendben!
(#) Szabi1 válasza david10 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Szóval két Oprendszert telepítettél? Én a helyedben a régit töröltem volna, és elmentettem volna a felhasználói fiókodon belüli adatokat (pl. Böngészési előzmények, jelszavak (%systemdrive%\Users\*\Appdata\Local\ stb, %appdata%\Roaming) azután újratelepítettem volna.
(#) david10 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A regi oprendszert szeretnem helyreallitani.
Az ujat azert telepítettem fel,hogy a "sfc /scannow" parancsot el tudjam elvegezni.
Van egy .reg fileom a mukodo windowsrol,es azt szertnem visszaallitani a regihez.Hogyha valamire jo...
Maskepp hogyan tudnam vissza allitani a rendszert egy mukodo kepes pontra?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) belfi2 válasza david10 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Szia!
A régi opsyst akarod helyreállítani úgy hogy közben letörölted?Hát ha már feltettél egy újat akkor a régi ugrott, hacsak nincs teljes lemezképed a régiről és azzal felül nem íratod az újat.
(#) david10 válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A regi a C-n van,amikor telepitettem az elsot,hagytam az 1TB-os adattarolon kb.100GB helyt.
A 100GB-os particiot formaztam,es arra telepitettem az uj Windows 7-et.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 12, 2015 /
 
A legkevésbé gondoltam volna ezt a témát illetékesnek, de ide irányítottak a bajommal.
Némi kis fejlesztés után, újra telepített operációs rendszer mellett, frissen letöltött firefoxot használva, a HE oldal nem indul el. Csak ez, minden egyéb próbált oldal simán megy. Mellékeltem a hibát, és a tulajdonságokat is odahívtam, hátha az is segít.
Akár az explorer, akár a chrom simán nyitja a HE-t, de én a firefoxot szoktam meg, azt szeretném használni.
Segítséget kérek, mi okozza a jelenséget, és ha rajtam múlik, akkor mit és hol állítsak be?
(#) _ampervadasz_ válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
DNS cache, sütik, előzményeket törölted már?
(#) _ampervadasz_ válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 13, 2015 / 1
 
Sikerült a rejtélyes RootKit -et megtalálnom a rendszeremben.
Nem csodálom, hogy a vírusírtó sem látta, ezt nehezen találta volna meg.
Úgy sikerült megtalálnom, hogy kihúztam a billentyűzetet, felfordítottam és cseréltem benne egy szem csavart, mert annak a csúcsa nyomta a érintkező fóliát így a Print Screen gomb hiperérzékennyé vált.
Egy Acer Travell Mate laptopnál ugyanígy jártam, ott egy morzsa miatt nem működött a tapipad tiltó/engedélyező kieégészítő funkciógomb.

Legyen nektek is ekkora szerencsétek.
(#) Kovabe hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Sziasztok
Tegnap valamivel sikerült szereznem egy mystartsearch kiegészítőt és nem tudom eltüntetni, a böngészöm egy opera és crome de egyikből se tudom kiirtani. Van valakinek ötlete?
(#) Gombszem válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 13, 2015 / 1
 
Az AdwCleaner-t javaslom

Letöltés: innen vagy innen.

Fertőzés, Adware tisztító, eltávolító. Törli az összeszedett, és a böngészést zavaró Adware, Toolbar programokat.
Fontos: Mindig a legfrissebbet kell letölteni.

AdwCleaner támogatja az Internet Explorer, Mozilla Firefox, a Google Chrome és az Opera böngészőket, és működik a Windows XP, Vista, Win7, Win8 (32 és 64 bit) rendszer alatt.

Használat:
1. Kilépni minden programból
2. futtatni, Search, kész kb 1-2 perc alatt
3. Készít egy C:\AdwCleaner mappát, majd ebben egy szövegfájlt (R2) a talált hibákkal
4. Ha el van fogadva a vizsgálat (és talált hibákat): Delete
5. OK, a gép újraindul (ha nem volt hiba, kilépni a programból)
6. Készít a C:\AdwCleaner-be egy újabb szövegfájlt (S2) az új állapotról
7. A törölt fájlokat, bejegyzéseket elmenti a C:\AdwCleaner-be. Ha nem kell, az egész mappa törölhető
8. Az Uninstall-t nem kell használni, mert evvel önmagát törli a program
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) Kari55 hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kis bibi a weblapok megjelenítésével. A mellékelt képen lévő tolakodó alkalmazás eltávolításával vannak gondjaim. Van róla leírás, hogy távolítsam el a programot, de nincs ilyen program telepítve a gépemre. Mivel tudnám eltávolítani? A SpyBot - Search & Destroy nem talál semmit.

Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015

Kép 2.jpg
    
(#) Kovabe válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Köszönöm, most neki is látok a dolognak mert az örületbe kerget a dolog.
(#) Kovabe válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
És igen, müködik a dolog, mégegyszer köszönöm.
(#) Gombszem válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Örülök.

Mindenkiknek ajánlom, ha ilyen gondja van. Manuálisan képtelenség kiszedni ezeket a bannereket, toolbarokat.

@ Kari55
Próbáld meg te is ezt a programot, hátha...
(#) antikzsolt hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Sziasztok.
Én is köszönöm. Már napok óta ezzel küzdöttem. Én is ajánlom. Működik.
(#) golem hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Volna nekem egy olyan kérdésem hogy ha ki van kapcsolva a számító gép akkor az internet csatlakozónál világit az egyik led a másik megvillog ugyan úgy mintha be lenne kapcsolva a gép.
Alaplap asus p5p800se
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia!
Ne foglalkozz vele, de ha zavar, akkor áramtalanítsd le a számítógéped térségét.
(#) help hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Szép napot,

a következő a problémám: Van a szüleimnek egy nagyon öreg PC-je, egy intel pentium. 1,7 Ghrtz-es, 0,76 GB Ram-os kis jószág, több mint 10 éve működik szépen. Elég lassú, XP van rajta, ennyit bír, de netezésre, szövegszerkesztésre eddig megtette szépen.

Most azonban néha elkezdett szirénázni a belső hangszórója. Gondoltam túlmelegszik valamiért, feltettem rá egy hőmérőt, és valóban 70 fok környékére hamar felment a proci-hőmérséklet, és akkor kezdett el szirénázni. Felnyitottam a gépet, és hát az van, hogy a procin lévő hőleadó-ventilátoros egység egyszerűen meglazult, lötyög. A ventilátora szépen pörög, csak hát az egész lötyög. Próbáltam a helyére nyomni, de nem megy, valamelyik anyag talán elengedhetett.

Na a kérdés adja magát, mivel lehet azt az egységet rendesen visszarögzíteni a helyére? Sajnos egyik sarka a négyből még tart, tehát kivenni sem tudom (csak ha azt leszakítom), meg nehéz is a hozzáférés a sok zsinórtól. De gondolom nem lehet megúszni, ki kell szedni ahogy lehet, és valahogy visszaerősíteni. De hogy? Még soha nem csináltam ilyet.

Pár kép:
(#) KTobi válasza help hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Felső keretet ami nyomja le a ventilátort szépen leveszed, akkor kijön a ventilátor, a hűtő, a proci, és akkor lehet foglalkozni az alsó kerettel.
A felső keret egy U alakú profil. Feszíted szét és ki fog akadni. Neked eltört az alsó tartókeret. Elmész a legközelebbi PC boltba és kunyerálsz régi lapról ilyen keretet. Valószínű kénytelen leszel mindent kiszedni a házból, hogy kijöjjön az alaplap és ki bírd cserélni.
Következő: »»   505 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem