Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   510 / 1121
(#) mikrokapcsolo válasza Gabó hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Böngészőből, LANon, a 10.1.10.174 címen meg el tudod érni, de kintebbről meg nem? Jól értem?
(#) Gabó válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Igen elérem, de ebben az esetbe, kintebbről nem. De akkor elérem kintebbről, ha, ha a HFS-be beállítom, hogy ne a 10.1.10.174es címe legyen, hanem a szolgáltató IP címe.
(#) mikrokapcsolo válasza Gabó hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
A router a DHCP táblájában is azt az ip címet látod, azt osztja ki a szervernek? A szervert meg úgy állítsd, hogy ne fix legyen a címe, hanem hagyja, hogy a DHCP szervertől kapjon ip-t, ha most nem úgy van.
(#) Gabó válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
A szerver DHCP-s, de fixen kapja ugyan azt az ip-t. Routerbe direkt úgy van beállítva, hogy MAC címhez van rendelve az IP
(#) mikrokapcsolo válasza Gabó hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Akkor pedig, ha arra az ip-re van kinyitva a port, és nem éred el, akkor valami van a routerrel. A hálózaton feljebb nincs más router, csak a modem?
(#) Gabó válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szolgáltató modeme, ami ilyen potikai/utp kombó. PPPoE-s cucc

Sőtt, fut rajta IIS is, amit belső hálóról elérek.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) fecameca hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Help! Segítsen kérem valaki. Kaptam egy HP PSC2175 nyomtatót, és nem tudom sehogyan sem feltelepíteni. Letöltöttem hozzá ezt a programot:rw2_021_w02_hun_110605.exe de nem csinál ez semmit. Ha elindítom a Setup-ját megkérdezi, hogy hová települjön, kicsomagolja magát abba a könyvtárba, és onnantól kezdve nem tudok vele mit kezdeni. Van benne egy setup, ha elindítom, ezt írja:
Idézet:
„The file cannot be accessed by the system.”
Mi ez?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) elektros90 hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok! Van itt nálam egy ASUS EeePC 1001 pxd tipusú netbook.
1GB-os RAM van benne, DDR3, 1333MHz. 2GB-ra kell cserélni. Az 1GB-ossal bekapcsol, a 2Gigással nem. A saját notimban megy mindkettő probléma nélkül. Mivel lehet gond?

Netbook
1GB RAM
2GB RAM
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) pittti válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Valószínűleg eltérő a memóriamodulok szervezése, mivel mindegyik 8 bankos a „rank” eltérése lehet a gond. Nincs más hátra, a gyártó weboldalán kell megnézni a támogatási listát.

(venni pedig csak úgy szabad, hogy viszem magammal a készüléket, belerakatom - és ha megy vele akkor kifizetem - hozzáértés hiányában ez sajnos alapszabály)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) fecameca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Windows XP.-SP3 A régi nyomtatómat, amit boltban vettem, és megvan hozzá a lemez vissza tudtam telepíteni, csak abban rossz a patron, és az drágább, mint a gép volt. Emez az új meg szépen nyomtat magában tesztlapokat, mert a géppel nem kommunikál.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) pittti válasza fecameca hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Pedig amit letöltöttél, az jó - hozzávaló.

Idézet:
„The file cannot be accessed by the system.”

Viszont az nem lehet, hogy korlátozott az a fiók ami alól futtatod? Ennek a telepítéséhez mivel minden felhasználót érint, rendszergazdai jogosultság kell. Tehát próbáld meg egy rendszergazda jogú fiókból telepíteni, a hibaüzenet erre utal (vagy rendszerhibára).
(#) fecameca válasza pittti hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ugyan ki korlátozna, itthoni saját ócska gépem. A Lexmarkot miért tudom telepíteni, és a HP-t miért nem? Azért, mert az előbbi CD-n van, az utóbbi meg a HP oldaláról, és olyan fájl, ami belecsücsül egy könyvtárba, és nem futtatható.
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Milyen fájlok vannak a kicsomagolás után? (kiterjesztés is kellene, nem csak a fájlnevek)
Idézet:
„...olyan fájl, ami belecsücsül egy könyvtárba, és nem futtatható”

Elég sok gyári telepítő ilyen (belecsücsülős).
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Hogyan tudnám kilistázni? Van benne több, mint száz. És hat alkönyvtár is van benne.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
A fő könyvtár a lényeg, ott lesz az indító fájl.
Pl. Total Commander -rel. Az mutatja a fájlkiterjesztéseket is.
Ha pedig a lista feletti sorban a Kiterjesztés (vagy Kit.) feliratú gombra kattintasz, akkor sorba is rendezi fájlkiterjesztés szerint, azon belül pedig ABC szerint a fájlokat.
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Nem értettél meg ezek szerint. A több száz fájlnevet Windows intézőben, és a Total Commanderben is én el tudom olvasni, de neked nem tudom ide kilistázni (feltenni, elküldeni?) Vagy fotózzam le esetleg a képernyőt?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Letöltöttem, ki is csomagolta magát, ahová megadtam és elindult magától a Setup.exe fájl, elindult a telepítő.
A főkönyvtár volt a lényeg, az 45 fájl.
Van két .msi fájl, azok installer fájlok. Próbáld meg futtatni a aiodrv.msi fájlt, az a nyomtató driverét teszi fel közvetlenül, ha jól láttam.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
HP photo és imaging parancsikonnal együtt feltelepült, egy órára lefogta a gépet, nyomtatóm továbbra sincs. Ezek az msi.-k futnak. A többi nem. Indítsam el őket egyenként?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Lefuttattam a másikat, most már HP directorom is van de az usb csatlakozón továbbra is pendrive-ot, vagy fényképezőgépet (?) lát, és nem nyomtatót, kint van a hardver biztonságos eltávolítása ikon.
(#) KTobi válasza fecameca hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ugye nincs bekötve a nyomtató még a drivert telepíted?
Csak miután elindult a telepítés és kéri akkor szabad összekötni.
(#) steelbird válasza KTobi hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Setup/hun/Olvass el.html:
Idézet:
Hibaelhárítás

Mi a teendő, ha a telepítés nem sikerül, vagy a 'piros X-et' látja?

Ellenőrizze, hogy ki van-e kapcsolva az összes vírusellenőrző, tűzfal-, rendszerfelügyeleti vagy rendszerfrissítő szoftver. A legtöbb alkalmazás esetében ezt úgy teheti meg, ha a tálcán a jobb egérgombbal az óra melletti megfelelő ikonra kattint, és kiválasztja a megfelelő menüpontot.
Ellenőrizze, hogy az USB-kábel megfelelően van-e csatlakoztatva a számítógéphez és a HP PSC vagy HP Officejet készülékhez (további segítségért tekintse meg a telepítési kártyát).
Ellenőrizze, hogy a kezelőpanel-matrica megfelelően van-e elhelyezve. Ennek érvénybe léptetéséhez előfordulhat, hogy ki kell húznia a HP PSC vagy HP OfficeJet készüléket, majd újra csatlakoztatnia kell.
Húzza ki, majd csatlakoztassa ismét a tápkábelt. Nyomja meg a HP PSC vagy HP Officejet készüléken található Be gombot. Ellenőrizze, hogy a HP PSC vagy HP Officejet tápellátása be van-e kapcsolva (a Be jelzőfénynek (LED) világítania kell).
Lehet, hogy a hiba oka az az USB-port, ahová a HP PSC vagy HP Officejet csatlakoztatva van. Egyes esetekben a számítógép elülső részén, a billentyűzeten, a dokkolóegységen vagy a saját áramforrással nem rendelkező elosztón (hub) található USB-portok nem rendelkeznek megfelelő tápellátással. Használja az egyik hátul található USB-portot, vagy csatlakoztasson egy saját tápellátással rendelkező USB-hubot a számítógéphez, majd kapcsolja a HP PSC vagy HP Officejet készüléket ehhez a hubhoz.
Válassza le a HP PSC vagy HP Officejet készüléket a számítógépről, és távolítsa el a HP PSC vagy HP Officejet szoftvert (válassza a Start, Programok vagy Minden program (XP), Hewlett-Packard, HP PSC vagy HP Officejet szoftver és a Szoftver eltávolítása pontot.) Telepítse újra a HP PSC vagy HP Officejet szoftvert. Mindenképpen kövesse a Telepítési kártya utasításait, és addig ne csatlakoztassa a HP PSC vagy HP Officejet készüléket a számítógéphez, amíg a Telepítési kártya nem utasít erre.
Egyes esetekben ütközés alakulhat ki másik USB-eszközzel (feltehetően egy másik nyomtatóval). Próbálkozzon az USB-eszközök leválasztásával (például nyomtatók, lapolvasók, külső meghajtók). Ha ez sem segít, próbálja meg eltávolítani az USB-eszközöket, és telepítse újra a HP PSC vagy HP Officejet készüléket.”
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Van fóruma egyébként a nyomtatónak és oda tettek fel telepítőt is:
Itt
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Ezt köszönöm, nem tudom, hogy miért nem találtam rá a keresővel. Biztos, mert csak általánosságban "nyomtató telepítés"-re kerestem. A Lexmark-kal meg az a hiba, hogy ez már a 3. vett patron, ami egyébként méregdrága, 2-3x annyiba kerül, mint a nevesebb, HP, Canon, stb patronok, viszont olyan kicsi, hogy negyedannyi tinta elég bele. 1 utántöltőt vettem hozzá, azt sem sikerült beletölteni, miután 2x kifogyott, úgy lelevegősödött, vagy beszáradt? Hogy minden nap tisztítani kell, hogy egy oldalt ki lehessen nyomtatni, másnapra újra beszárad. Pedig rengeteg tinta van még, de nem akar fogni.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Vírusirtót, tűzfalat kikapcsoltam. A helyzet ugyanaz: "Cannot accessby the system." Megjegyzem, hogy ugyanarról az USB portról a Lexmark hibátlanul működik, csak éppen nyakig tintás kell legyek ahhoz, hogy fogjon a patronja. A kezemről meg kb. egy hét,mire lekopik, lemosni nem lehet.
(#) fecameca válasza steelbird hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Egyébként régen nem írtak bele oda, és a feltett telepítő helyett valami Livid és Torch +trójai vírus jött le.
(#) morgo válasza fecameca hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Szia! A HP oldaláról próbáltad?
Bővebben: Link
(#) fecameca válasza morgo hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Először onnan. De a többi is ugyanaz, akárhonnan töltöm. Lehet, hogy a számítógépet kellene kidobni. Win 7-hez már túl öreg.
(#) elektros90 válasza pittti hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Szia!
Mindkettő 1 rankos. A kingstone oldalán van egy termék választó oldal, az szerint nincs kompatibilis termékük. Az ASUS oldalán nincs releváns információ ezzel kapcsolatban, úgyhogy felvettem velük e-mailban a kapcsolatot. Szóvval most várok. A boltban ez az egy volt, a többi rendelésre. Az is problémás kipróbálni 10et, hogy hátha 1 jó lesz. Úgy adták, hogy vigyem próbáljam ki, ha nem jó kicserélik. A neti nem az enyém, úgyhogy nemvihettem magammal. Na meg az az első eset a sokból, hogy egy RAM nem ment.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Értelmes válasz:
Idézet:
„Lehet, hogy nem kompatibilisek. Próbáljak ki másikat.”
Következő: »»   510 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem