Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   58 / 130
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
OK, egyetértek, ha cserélsz Hajdúra, az évtizedekre van tervezve, nemcsak évekre.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sajnos nem tudom kihúzni, nem kínlódok tovább. Megfogadom a tanácsod, holnap veszek egy Hajdu bojlert.
Köszönöm mindenkinek segítséget!!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) zolika60 válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha sikerült volna a folyás akkor is marad. A belső cső teljes hiánya sem okoz folyást, csak kapacitás problémákat.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Szerintem is maradt volna a csepegés.Holnap veszek Hajdú bojlert.Köszönöm a válaszokat.
(#) Bajnok Szabolcs hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Hajdú bojlerrel lenne egy kis problémám, vízkőmentesíteni szeretném de a belsejét nem tudom kiszedni! A műanyag burkolat lejött az elektronika részét ki is bírtam szedni de ilyen homorú vas az alja és az nem akar megmozdulni! Ütögettem kalapáccsal hátha megmozdul, az egész bojler fejjel lefelé lett fordítva hátha visszahull a vízkő és akkor kijön, fújtam csavarlazítót mindenhova és mindenhogy , de egyszerűen lehetetlen kiszedni! Valakinek valami épkézláb ötletet esetleg ?
(#) user1914 válasza Bajnok Szabolcs hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Hi!
Megfogod a kezedbe lévő 13 mm-es villáskulcsot, és nem a lapjával, élével feszegeted le a csavar rögzítő helytől a lemezt, szépen haladva körbe körbe, a vízkö egyszer csak eltörik mindenhol.
Üdv.
(#) Bajnok Szabolcs hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Azt a villáskulcsos ötletet én egy pajszerral csináltam és közben ütögettem kalapáccsal is magát a lemezt de még így sem sikerült!
(#) kadarist válasza Bajnok Szabolcs hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Az anyákat letekerted?
(#) gyuszo válasza Bajnok Szabolcs hozzászólására (») Jan 29, 2015 / 1
 
Van egy könnyebb módszer is. A fűtőbetét középső csavarját távolítsad el.
Ez lehet, hogy kinyílt, mint a tubarózsa, benne a vízkőben és ezért nem enged könnyen.
Ezután már le tudod venni a zárólemezt., utána jöhet ki a sok vízkő.
Majd a fűtőbetétet is ki tudod venni.

Ez a módszer, amikor nagyon sok a vízkő és nehezen jön le a zárólemez.
Ezzel megmented a fűtőbetétet is, ha nincs kiégve.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
(#) Bajnok Szabolcs hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
kadarist- ennyire hülye azért nem vagyok!
Gyuszo köszönöm az ötletet holnap megpróbálom így is, már azon agyaltam hogy flexel szétvágom és darabokba szedem le!
(#) kadarist válasza Bajnok Szabolcs hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Én meg azt nem hiszem el, hogy nem tudod lenyitni azt a nyomorult deklit.
(#) laszlo11 hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Sziasztok
Hajdu 120 l bojler kicserélve az aljlemez..az anod rud..a fütövezeték höfokszabályzö ,vizkötelenitve,,és mintha nehezebben fütené fel a vizet mint a régi vizkövel teli korában
kb mennyi idö alatt kell felmelegiteni a hideg vizet uj 2400w fütöszállal. hány perc...óra..
mert melegit..csak..hmm..lehet türelmetlen vagyok..
vagy valamit rosszul kötöttem össze?
a fütöszálra megy két Y vezeték az egyik Y megy a kontrollámpára és a höfokszabályzóra..a másik Y vezeték megy a kontrollámpára és a doboz alján lévö termora..gondolom az mindegy a fütöszál melyik sarujára melyiket teszem.
és a höfokszabályzó lenti két sarujára mindegy melyik a táp és melyik a O vagy ez se mind1
(#) Bajnok Szabolcs hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Képzeld el kadarist, hogy sikerült szétszednem kétkezes pajszerrel és közben mint a nem normális püföltem kalapáccsal kb 20 percig megállás nélkül! Utána megmozdult és már ki bírtam feszgetni! Kettő azaz kettő 15 literes vödör lett púposan vízkővel, és a rozsdát lapos vágóval kellett lekaparnom! Szóval nem gyengén volt összerohadva!
(#) lanti válasza laca80 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Pont ezt az ipari hulladékot dobtam ki én is! Neked meddig bírta ?
(#) lóri válasza Bajnok Szabolcs hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Akkor az vízkőtermelő gép volt és nem bojler. Egyébként mennyi idő alatt lett ennyi kő? Én 1-2 évenként szoktam kitakarítani.
(#) magery hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Hajdu Z120EK bojlerem és az utóbbi időben elég sokszor leoldott a hőkioldó. A minap vettem egy új szabályzót és beszereltem. Gondoltam most már nem fog többet leoldani. Hát bírta is egy napig. Ez is leoldott. Nem értem miért old le hisz teljesen új. Ahogy én tudom a hőkioldó kb. 100-110 fok körül old, de a szabályzó kb. 80 fokon old. Tehát hamarabb mint a hőkioldó. Mi okozhatja még a leoldást?
(#) zolika60 válasza magery hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Nem nagyon vízköves?
(#) Tomi111 válasza magery hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Üdv!
Ahogy zolika60 is írja, ki kell vízkövezni. A fűtőtestre ill. köré rakódott vízkő miatt túlmelegszik, közben a víz még hidegebb.
(#) Bakman válasza magery hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Ahogy előttem is írták, minden bizonnyal sok vízkő van benne. Viszont, ilyenkor általálban már a fűtőbetétet sem lehet egyben kivenni, a sok vízkő miatt szétnyílik. Tehát készülj erre is.
(#) gyuszo válasza magery hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
A problémát az is okozhatja, hogy a fűtőbetét hozzáér ahhoz a csőhöz, amiben az érzékelő van. Elképzelhető, hogy a sok vízkő odanyomta , körülötte a vízkő szigetel és így azon a részen melegebb van, tehát leold.
(#) magery hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Akkor szerintem szétszedem és megnézem mi van belül.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) kisida_2008 hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Hajdú 200 leteres vill. bojlert most 3 -szor vizkőtelenitettem. Minden vezetéket, biztonsági és szabályzó termosztátot is kicseréltem, nagyon szépen felfűt, de nem kapcsol ki. Van 2 érzékelője az egyik az anod végében a másik egy csonk lyukba van bedugva. Kérem, segítsenek mi lehet a hiba.
(#) ronin75 válasza kisida_2008 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Jól lett össze vezetékezve? Mennyi idő után nem kapcsol ki? A szabályozó termosztátot tekergetve sem kapcsol ki sehol?
(#) lóri válasza kisida_2008 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Nem biztos, hogy igazam van, de olvastam itt, hogy a vadi új termosztát is hibás volt valakinek háromszor, egymás után. Esetleg ki lehetne sípolni, lámpázni a termosztátot kikötve, hogy, ha tekergeted, akkor megszakít-e. Mert ugye lehet, hogy kattan, de nem biztos, hogy bont is.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) Kranki hozzászólása Feb 16, 2015 /
 
Hajdu Z80EK villanybojlert szeretnék megjavítani,eleinte pár óra működés után levágta a villanyt,majd már rögtön,és szikrázott is a bojler...végül leszedtem a hőfokszabályzó műanyag burkolatát,amiben víz állt és az érintkezők vízben állhattak és eloxidálódtak! Majd nagyjából lekapartam az oxidációt és megszárítottam,és újra összeraktam,de már nem működik,és a megszakítót sem vágja le! Tökremehetett a szabályzó? vagy mi lehet az oka? És esetleg vki tudja hogy hogyan lehet leszerelni teljesen a hőfokszabályzót? Mert én nem nagyon látom!
Egyébként hogy kerülhetett víz a szabályzóba?? Az elektronikán keresztül ereszt a tartály valahogy? Vagy a pára csapódhatott le,mivel fűtetlen helységben van a bojler?
(#) kisida_2008 válasza ronin75 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
A kapcsoló kattan, de az izzó nem alszik el, és fűt. At 1800 W-os 5 óra alatt nem kapcsolt ki, most 1-1 órára bekapcsolom, hogy legyen melegviz. Komplett vezeték garnitúrát vettem, remélem a kapcsolásiraj szerint egyeztettve jól kötöttem át.
(#) lóri válasza kisida_2008 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Akkor most volna érdemes rámérni a csipogóval a kapcsoló két pontján, lehúzott saruval, óvatosan. Ha sípol, akkor nem jó a termosztát. Áramtalanítás után. Ha most vetted a termosztátot, akkor még garanciás, érdemes volna kicseréltetni.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
(#) kisida_2008 válasza lóri hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Nincs csipogom.
(#) lóri válasza kisida_2008 hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Akkor valami elem és izzó párosítás, vagy zseblámpa kapcsolója helyére bekötni, vagy led és ellenállás elemmel.
(#) kisida_2008 válasza lóri hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Digitál multiméter nem jó??? / feszültségmérő lehet hogy így hívják/.
Következő: »»   58 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem