Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   16 / 43
(#) Doomer hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Elnéztem egy biztosítékot, a töltőáramkörben halt meg egy. Kicserélem és beszámolok az eredményekről. Ha megint lehal további diagnosztika kell. Lehet hogy csak 1 hónap múlva lesz ez, mert egy Littelfuse 5A 125V ment ki, amit csak Kínából tudok venni úgy hogy meg is érje (itthon 2x drágább+posta). Az ilyen kategóriájú nyákba szerelhető biztosítékok legjobbja szerintem, nem szeretném gyengébbel helyettesíteni.
(#) Kovabe hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Sziasztok
Egy FSP 800-as szünetmentesselküzdök és nem találom a hibát. A hiba röviden: lemetült az aksi és úgy ketyegett még 4 honapig hogy rosz volt az aksi, ezután aksi csere és lásss csodát müködik az első áramszünetig ami kb 5s volt. Azóta rövid ideig müködik (20s) és utánna 5 perc semmi, aksi le várok 5 percet majd viszadugom ésismét 20s müködés és semmi.
Van valakinek ötlete?
(#) antikzsolt válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Szia.

Esetleg az aksi már alapból rossz. Lehet hogy már régóta állt a boltban. Szünetmentes aksit vettél vagy riasztóba valót?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) Kovabe válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
riasztobavalót de most egy vad újról tesztelem, lehet hogy az áramleadása gyenge?
(#) antikzsolt válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Na ott a hiba. Sok ampert kellene leadni rövid időn belül. És azt meg nem tud. Ezért áll le a szünetmentes.
(#) Kovabe válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
De most konkrétan csak az elektronikavan rajta, még a trafó is levan húzva. Illetve most ráadtam a szünetmetesaksira egy labortápot és azzal sincs áramfelvétel, semmi csak amit az aksi felvesz.
(#) Kovabe válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Hamarosan feltelepítem a softvert és megnézem a beállitásokat.
(#) antikzsolt válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
A leadott amper számít. A riasztó aksi 0.5A körül tud leadni. Mig a szünetmentesnek 1.5-3.0A közötti kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) Kovabe válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
De áramfelvétel relatív nincs vagy cak csekély. Az elektronika(relék és vezérlő)n vehet fel sokat.
(#) Kovabe hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Siker, ha jólsejtem ha aksi merülés álltal kikapcsol akkor csak akkor lehet visszakapcsolni ha teljes feltöltött állapotban van az aksi, most 10%-on van ás simán müködik nem kapcsolgat ki.
(#) Joe_001 válasza Doomer hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Bocs, elfelejtettem mondani, hogy az akksit egy kb. 47 Ohm körüli ellenálláson keresztül add rá mert a biztit kiverheti az üres elkóra folyó áram. Nem szikrázik, és pár másodperc után kiiktatandó. A mi kisebb gépeinkben 3-5 5A-os van párhuzamosan, és ha abból csak 1-2 száll el sajna nem mérhető egy ilyen akksi felrakás után (A mienk ilyen). Tehát ellenállással told rá a sarut!
Joe
PS.: Mousernél láttam biztit 1,5 € körül van +posta
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) kormika hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok! Kaptam egy szünetmentes tápot, pontosabban a maradványait... Működik, de hiányzik a feltehetően előlapi panel. Az oda menő vezetékek közül a barna és a zöld volt összetekerve, így bekapcsol, ha szétszedem őket, akkor leáll a táp. Típust nem tudok, csak annyit, hogy a panelra az van írva, hogy: IPS-CTL-013 REV.:01 CODE:12. Szeretném beüzemelni, egy kapcsolási rajz kellene, legalább az előlapi panel bekötéséről. Az előlapi panelhez 6 vezeték megy, a táp lelke egy SG3524-es IC, ez mellett van benne még 2db LM324, egy db LM339, és egy TC4081. 4db FET van benne, IRFZ44V típusúak. A táp valószínűleg tud RS-232 kommunikációt, látszik, hogy a csatit kiforrasztották. Aki tud az előlapi panel felépítésében/bekötésében segíteni, kérem ne fogja vissza magát.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015

DSC_0099.jpg
    
(#) xr4 hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Szereztem egy akkuhibás PowerMust 800usb szünetmentest
Tesztnek rákötöttem 3db 2Ah akkut(párhuzamosan)
A szünetmentes működik, de amikor az akkuról üzemel nem stabil az áram, egy olvasólámpa a tesztalany és vibrál.
Mi lehet az oka?
Köszi!
(#) xr4 válasza xr4 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Beszereztem egy multimétert
A szünetmentest hajtó akkukban 12.7 Volt van(feltöltve 13,5)
A kijövő feszültség akkuról hajtva csak 160 volt
A felvett áram az akkuról 0,7A üresjáratban egy 60wos izzóval pedig 3A
Szóval az akkuknak bírnia kellene
(#) Doomer hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Hali,

A Smart UPS 2000i javítási projektre visszatérve: A biztosítékot beszerelve sem javult a helyzet, süket mint az ágyú. Úgy döntöttem hogy nem költök többet a javítására, bontásra ítéltem.

Van viszont egy SU1000INET típusú APC-m ami bekapcsolás után az öntesztkor internal UPS fault-ot jelez. A hibajelenség: amikor akkumulátor tesztelésre kapcsolna, a trafó egy nagyon furcsa és erőteljes búgó-zörgő hangot hallat (mintha egy elektromos fűnyírót indítanánk be), aminek következtében az egész szünetmentes letilt és a ledekkel hibát jelez.

A tápot korábban megpróbálták már javítani, szemmel látható sérülés nincs rajta. Ami észrevehető az az új szalagkábel ami az előlapi panelhez vezet, a régi valószínűleg elszakadhatott. Egyéb cserélrt komponenst nem véltem felfedezni.

A kérdésem a következő: találtam egy képet, ami nem pont ugyanez a típus, hanem kicsit újabb, de alapjaiban megegyeznek. Ami fontos rajta az a bordákra vezető fekete és fehér trafó kábel:

http://obrazki.elektroda.pl/7443419800_1360346604.jpg

Nálam ezek fel vannak cserélve, okozhatja-e ez a hibát? Valamint mi a legrosszabb forgatókönyv ha megcserélem őket, és kiderül hogy mégis jól voltak rákötve?
(#) mazsola83 hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Sziasztok !tudna valaki segiteni?Szünetmentes tàp trafojànak mejik a bemenete ahova rà tudom kötni esetleg a 230 voltot.Ha valaki tudna segiteni az irjon.köszi.
(#) erbe válasza mazsola83 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Idézet:
„mejik a bemenete ahova rà tudom kötni esetleg a 230 voltot.”

A kimenete. Előfordulhat, hogy elé kell tenni egy ellenállást. Ez tápfüggő, mert úgy oldja meg az akku töltését, hogy csökkentett feszültséggel táplálja meg a nagy trafót.
(#) mazsola83 válasza erbe hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
De èn autós ràdió hajtàsàt szeretnèm megoldani vele.leheccsèges?bocsi a bemanete.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) erbe válasza mazsola83 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Lehetséges. Mindenképpen kell még utána egyeniránító, pufferkondenzátor és ha túl magas a feszültség, stabilizátor is.
(#) mazsola83 válasza erbe hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Ez lenne a trafo.
(#) erbe válasza mazsola83 hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Ez már rég nem ide tartozik. Transzformátor (információ) készítés Itt kb naponta leírják, hogy először kimérni a tekercsek kötését, ellenállásait, majd égővel rákötni a 230 V-ra a legnagyobb ellenállású tekercset. Ezután közvetlenül rákötni, mérni az üresjárati áramot.Ha kevés a szekunder feszültsége, lehet váltogatni a megcsapolásokat.
Máskülönben, hacsak nem ismeri valaki pontosan ezt a transzformátort, senki nem tudja megmondani neked, melyik két szál jó az 5-ös (hatos) csatlakozóból. A 3 vastag a szekunder.
(#) Orbán József hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Üdv! 3 db APC CS650 is itt van nálam parlagon, akkucsere után is új akkut követelőzik...
Ismeri valaki ezt a hibát?
Villog a Replace Battery és csipog...
Friss új akkuval és hálózattal kényeztetve és mégis.
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Az új akku behelyezése után hagyni kell az UPS-t úgy 14-16 órán át tölteni az új akkut, utána elvégzi az öntesztjét, és onnantól már jónak kell lennie. Feltéve, hogy az új akku hibátlan és a csatlakozások is rendben vannak.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) Orbán József válasza NGY hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Köszönöm! Kipróbálom. Eddig rövidebb ideig volt a hálózaton és próbálgatva, mert ezt a csipogást folyton művelte...
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Egy másik fórumon elkeserítettek, az van, amit sejtettem, spec kábel és progi, amiben nyugtázni kell, hogy nem a Józsi bácsi cserélt akkut, hanem a szenteltvízzel meghintett szakszervíz.
Amúgy meg el se lehetne rontani, semmilyen más fajta és feszültségű akkut nem lehetne belenyomorgatni, inkább lehúzás illata van a dolognak.
Egy külföldi fórumon is írtak erről, akármeddig is a töltőn volt az új akkuval, akkor is csinálja a hibajelzést és akármilyen jó akku (új) van benne.
Egyelőre nem küldeném jókívánságaimat a gyártónak...
Vajon hány új berendezés állta, állja a helyét egy ilyen kis húzásnak?
Az egyik, nálam landolt készüléken a szervíz ezt írja: Javítása gazdaságtalan...
Persze, miért is néznének utána, az nem üzlet, újat eladni, hulladékba a régit.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) Ge Lee válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Gondolom AVR-es vezérlés van benne. Szenvedtem én is hasonlóval, nincs értelme. Ha megér neked annyi melót (vagy pénzt a tulajnak) akkor kell bele fabrikálni egy analóg vezérlést, és akkor örökös.
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Ezt azért nem értem, mert a családban vagy öt APC szünetmentest használunk, és még van kettő a szekrényben használaton kívül. Ezekben évek óta én cserélem az akkut, megveszem a riasztós boltban fele-harmada áron, és kész. Sose volt ilyen jellegű problémánk, hogy ne fogadta volna el az akkut. Az újabb modelleket nem ismerem, de a régiekhez van kábelem, mindkét fajta, és régi szoftverem is.
(#) Orbán József válasza NGY hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Nem tudom okát, 3 darab is itt cincog, ahelyett, hogy rendesen működne.
Szereznem kell kábelt, hátha...
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Vagy megcsinálod magadnak, nem túl bonyolult. Itt van egy elég jó gyűjtemény, hátha köztük van az is, ami neked kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) Orbán József válasza NGY hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Heurékli!
Szétszedtem és mit tesz isten? Ott volt egy 470µF 16V-os puposka kondika.
Kapott egy normálisat, azóta meghúzza magát...
Így van 3 db hadra fogható szünetmentesem!
Ez ezek szerint egy típus hiba!
Következő: »»   16 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem