Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   345 / 580
(#) serinus válasza botesz hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
спасибо, действительно помогло
(#) banya012 hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Sziasztok, ismet..
Elakadtam, egy Bauknecht (whirlpool) szaritoval...
A kepen lathato panelon valami elszallt, mert se kep, se hang.
Tettem bele egy tipusazonosat, es avval csodalatosan elindul..
Tobb ilyen esetem is volt, (szerintem tipushiba) de kifogytam a cserekbol.
A relleket kicsereltem. Forrasztasok, kondik jok. Minden hibatlannak tunik, de megsem..
Valaki csak tapasztalt mar hasonlot es tudja, mit csereljek.
NAgyon koszonom..

L1790.jpg
    
(#) banya012 válasza banya012 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Meg egy...
Bosch Maxx szarito..
Valamiert, csak akkor kapcsol be a szivattyu, ha kinyitom az ajtot..
Inditasnal szivattyuzik rendesen.. De amugy nem.. Inkabb megall "megtelt a tartaly " hibakoddal.
(#) palko0125 válasza banya012 hozzászólására (») Márc 12, 2015 / 1
 
Szia!
R47 pozíció számú ellenállást cseréld, valamint az LNK304PN ic-t LNK306PN típusúra cseréld és menni fog. Annyit még csinálhatsz, hogy a puffer elkókat is kicseréled.
Üdv,
(#) povinum hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Van egy Fagor felültöltős mosógépünk(évjárat kb. 2009) és azt írja, hogy a dob ajtajai rosszul záródnak. Nyilván való valami más zavar lehet, mert rendesen le van zárva. Tud valaki tippet adni, mi a teendő? Köszönöm
(#) banya012 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szia Palko.
Nagyon koszonom..
HOlnap megprobalkozom vele...
(#) stenglt válasza povinum hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szia !

Nekem is volt hasonló problémám. Az ajtóban van egy mágnes, fölötte az üstben egy reedrelé.
Indulásnál fordul egyet a dob és ha reedrelé érzékeli a mágnest elindul a program. Lehet hogy gyengült a mágnes.
Ebben az irányban keresd a problémát.
(#) botesz válasza povinum hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Inkább meghalt a reed relé.
(#) maszek0005 válasza banya012 hozzászólására (») Márc 13, 2015 / 1
 
Szia Banya012. A kép jobb felső sarkában ha jól látom, akkor LNK 314. Csere 316-ra. Régebben engem is megszívatott. Primer körben kettő 400V- os elkó, egy tekercs, meg egy zenner dióda. Ezek a panelek WH.... Meg Bauknecht, tök ugyanaz... Nekem, utoljára Ukrajnából küldtek javítókészletet hozzá. 22- Euróért...Többit Privire.
(#) banya012 válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Szia maszek.
Koszonom szepen.
Ezt is megkukkolom.
Sajna, az utobbi par napban, semmire nem volt idom. Ott all a konha kozepen, meg mindig kibelezve..
A zuhanyoztatas is meg hatra van.
Ez a javitoszett erdekelni fog.
Tobb geptipushoz is van esetleg?
Pl: csapagy-szimering, lengescsillapitok, stb..
(#) saltex hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Tisztelt Kollegák

Sajnos vissza kell térjek egy előző problémámhoz. Van egy AEG 1403 electronik tipusu mosogépünk .A multkoriban előtérben került a szerencsétlen, kaptam is néhány tippet , lefuttatatm a saját tesztjét, a kiirt hiba "víz tultőltés" . Rendben van , tudomásul vettem, vizszint érzékelő , rendben, közben kitakaritottam a szerencsétlem minden porcikáját ahonnan csak befolyásolható volt a hiba, és közben abba kellet hagyjam. A nejem csinált amit csinált kimosott vele, mikor egyik programon , mikor ahogy tudott. A jelenség az úgy mutatkozott , hogy program elindult, ment egy kb 5 percet, és le állt elkezdet villogni a "start led." A benyomásom az hogy nem füti fel a vizet. azért áll le mert ne érkékelte a hőfokot Ami nem megy a fejembe, a nejem közölte hogy mostmár nem megy semmi végig, Jó , rászántam magam, kivettem a vezérlő panelt, a panelon , olyan nyomok voltak mintha valami éget volna, vagy hasonló mert a panel a kis trafó környékén kivül belül koromszerű lerakodással volt szennyezve. Letakaritottam , nagyitó, semmi se látszik, ami tényleges égés nyom lenne.
Elindiottam a gépet egy 40 fokos könnyü mosással , végig ment, utánna egy lightbügellel, megált,
most ugyszintén a 40 fokos feinwasche vel megy és végig megy, ezzel kizárom a fütés hibát is.
Szerintetek mi a fitty- fene lehet ezzel a géppel azon a hibán kivűl hogy kiirta hogy tultőlt.

Elektronika típusa: GE Procond Elettronica
Typ P 451510063 F6210
Typ E 124303929
SW ver W2C01450 11/03
(#) banya012 válasza saltex hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Hello saltex..
Probald ki, hogy kihuzod a masinat egy napra a konektorbol.
Ha rendesn lefut egy program utanna, akkor sajna vezerlesnel van valami meghulyulve..
Itt kint rengeteg ilyen gep van. Egy ideig meg lehet igy hasznalni,, aztan passz..
Itt mar tenyleg a szakik kellenek...
(#) szadvari hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy csodálatos Indesit WIL106 SP Mosógépünk.
Kb 2 hónapja áramtalanítás után nem lehetett bekapcsolni mert csak villogott minden led halványan.
Ezt a hibát sikerült orvosolni egy kondenzátor cserével,majd nagyjából 2 hónapot üzemelt is.
A napokban újabb jelenség állt be:
Bekapcsolás után a start gomb megnyomása után nem indul el semmilyen program.
Ellenőriztem az ajtózár érintkezôkapcsolót,ami vèleményem szerint jó. Kattan,dolgozik.
Korábbi hozzászólásokban olvastam a légcsapda ellenôrzésérôl de nem világos a működése ill ellenőrzèse. A csöveket kitakarítottam (2db 10Ft-os) volt bent. A hiba megmaradt.egyébként ha a légcsapda csövecskét lehúzva belefújok a szenzorba,akkor elindul a szivattyú ameddig fújom.
Van valakinek ötlete, mi lehet ennek a "csodás" gépnek a baja?
Köszönettel:Tomi
(#) botesz válasza szadvari hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Ha az ajtó bezár akkor a szénkeféket ellenőrizd.
(#) szadvari válasza botesz hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Köszönöm a gyors vàlaszt,màr kapom is ki a motort!
Üdv!
(#) szadvari válasza szadvari hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Bizony-bizony megkajálta mindet
Köszönöm a hasznos információt!
Holnap kutatok is egy párat!
Üdv: Tomi
(#) peterimr hozzászólása Márc 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy LG WD8013-as mosógépem, amivel ez idáig teljesen megvoltam elégedve. 12 éves, heti négyszer megy. De sajna most ... bekapcsolom, beállítom, hogy mit szeretnék csináltatni vele és start után úgy tesz , mintha tenne valamit, csakhogy nem engedi be a vizet és kb 12 sec múlva hétsípolással és a hőfok, centrifuga és az öblítés ledjeit villogtatva kiáll hibára. Az ajtó nyitható strat után, de kicseréltem a kapcsolót és így sem zár be. Utána gondolván, hogy esetleg az ajtó rosszul áll, rövidre kötöttem az ajtózár vezetékét , de így sem indul el. A szervízkönyve szerint sem ajtó hiba , mert a könyv szerint a temp, wash és a rinse oszlopoknak kellene villognia. Feltölteném a gépkönyvét közkincsnek, de sajna 3,3MB-os. Tudtok valami okosat mondani ezzel kapcsolatban?
Köszi Imre
(#) palko0125 válasza peterimr hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Szia!
Az új ajtókapcsolóval se zárja be az ajtót ezek szerint!? Elképzelhető, hogy az ajtózár meghajtása nem megy (triak). Mivel összekötötted és úgysem ment nézd meg a motor szénkeféit. Lehetséges, hogy kopottak.
Üdv, Palkó.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy AWE panel ami azt csinálja, hogy amikor kiválasztom a programot de még nem inditom el akkor a felső ciklust jelző ledek felváltva ugrálnak két led, de mindig mások, de valamikor meg nem csinálja ezt hanem normális. Frissitve volt a program de semmi változás. Valaki találkozott már hasonlóval?

Üdv
(#) mindenes válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Ez nem valami hibakód?
(#) lukovicsek válasza mindenes hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Hát nem, mert akkor csak ég. meg van ugy hogy centrire rakom és előmosásos programot indit, van hogy meg forditva ezért gondoltam a frissitésre, ami után le is mosott két adagot aztén megint ez van .
(#) mindenes válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
üdv. LNK tápos? meg kellene vizsgálni közelebbről.(5V, 12V) "rendben"meg van e.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) lukovicsek válasza mindenes hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Igen az a táp van benne csak már az újabb kiadás amelyikben a nagyobb proci van, ma szétszedtem a programválasztó részét hátha ott vezet át valami, ha igy sem lesz jó akkor én is a kis feszültségekre gyanakszom.
(#) SKT hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Sziasztok. Ma sikerült megjavítanom az elromlott mosógépemet, gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat, hátha valaki fog még hasonló cipőben járni. A gép DAEWOO F1012 (Air Power 6 kg), "LE" hibakóddal leállt, ami ajtózár hibára utal. Szerencsére hétvégén nem lehet zárat venni, ezért próbáltam kisakkozni, hogyan is működik a zár. Kiderült, hagy záráskor a két-eres (vékony kék és mégegy vezeték) kimenetet NULLon levő középső lábra kapcsolja, vagyis működik és ráadásul a panelig követhető a jel. A panelt megmutattam egy elektronikával foglalkozó kollegának, aki a tünetek meghallgatása után 30 másodperc alatt kimérte, hogy az ajtózár egy diódán és egy 200k 2W ellenálláson keresztül egy optocsatolót hajt meg (ezek mind a panel megfelelő csatlakozója mellett vannak). Az ellenállás megszakadt. a boltban 20 Ft volt. Kivágás, forrasztás, lakkozás, szilikonozás után vissza a gépbe és már le is ment két adag mosás.
Az már csak hab a tortán, hogy a kijelzőn a szegmensek fele nem működött, ezért ahhoz, hogy lássam a hibakódott először saját kijelzőt kellett gyártsak. 4db 7 szegmenses LED kijelző + 4 db led (összesen 1000 Ft) és egy kis darab forrpontos nyák mellé csak kb. 4 óra kellett a multiplexek visszakövetésére és az összerakásra. Ez nyilván egy olyan dolog, amit az ember csak saját részre barkácsol, egy szakinak nem kifizetődő.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) Katyi hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem van egy Whirlpool 2316 mosógépem mikor elindítom akkor minden jó egy ideig megyen, utána gondol egyet és mintha kimaradna az áram elalszik a led világitás utána pihentettem, megint megy tovább vagy 5percig és utána megint ugyan ugy csinálja.Mi lehet a problémája?
(#) .colin válasza Katyi hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Szia! Cseréld ki az 1µF kondit, és a táp elkókat, utánna menni fog.
(#) Emil69 hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Van egy Indesit WITL 105 felültöltös mosógépem, ami elromlott. Ahogy bedugom a konnektorba, rögtön el kezd villogni az összes LED. Ez néha öt másodpercig, néha öt percig tart. Miután a LED-ek kialszanak, a mosógép hibátlanul végigviszi a programot. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a hiba?
(#) Katyi válasza .colin hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
szia. nincs 1µF kondi csak 10µF van
(#) TheShaft válasza Emil69 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
A tápegységben van egy kiszáradt / felpúposodott kondi. Azt cseréld ki ugyan olyan kapacitásúra de nagyobb feszültségtűrésűre, pl 35V-osra. Nálam is ez oldotta meg a gondot.
(#) Katyi válasza Katyi hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
leírnád pontosabban hogy mit is kellene kicseréltetnem. koszi
Következő: »»   345 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem