Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátoros fúró (üzemeltetése hálózatról)
Lapozás: OK   10 / 17
(#) dhjoco hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok.!
van egy akkus csavarbehajtóm.
kérdésem az hogy eddig fokozatmentesen tudtam használni a sebességet most meg csak a legnagyobb van rajta.
mit kellene Cserélnem ?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015
(#) erdgab válasza dhjoco hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szia!
Valószínű megadta magát a kapcsolója,elkopott belül a csúszó ellenállás érintkezője.Általában nem javítható,cserélni kell a kapcsolót.
(#) dhjoco válasza erdgab hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szia .
előtte javítva volt ez .
A fet az nem is tudom pontosan milyen benne és hiányzik egy szerintem ellenállás is .
képet rakok fel róla később .
(#) dhjoco hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Sziasztok .
Lefényképeztem amiről idáig beszéltem hogy világossabb legyen mit is szeretnék javitani
(#) zolika60 válasza dhjoco hozzászólására (») Jan 20, 2015 / 1
 
Szerintem ott egy kondenzátor volt zavarszűrésre, de a nélkül mennie kéne, csak nem lehet hallgatni közben a rádiót. Más hiba lesz ott.
(#) erbe válasza dhjoco hozzászólására (») Jan 20, 2015 / 1
 
1. Zárlatos a FET.
2. A képen a kicsípett eszköz dióda lehetett, ami a FET-et védte, emiatt az ment először tönkre. Aki kicsípte, halálra ítélte a FET-et.
(#) dhjoco hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
És mit kellene bele rakjak akkor hogy ismét működhessen rendesen.
(#) uniman válasza dhjoco hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Hello.
Az enyémben egy 6A4 feliratú dióda van ott...
(#) erbe válasza dhjoco hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Cserélted a FET-et és még jó? Akkor valószinűleg kár erőlködni, mert belül a kapcsolóban is tönkrement a vezérlőáramkör.
Szeretem az ilyent, mikor "hozzáértő egyének" csak úgy kicsippentenek valamit.
(#) dhjoco válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
és a fet az buz11 es ?
bocsi a hülye kérdésekért de nem értek hozzá.
(#) uniman válasza dhjoco hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Hello!
Ami éppen a kezemben van, azokban STP62NS04Z, IRL3103 típusú FET-ek vannak...
(#) Chipmunk1960 válasza dhjoco hozzászólására (») Jan 21, 2015 / 1
 
Szia,
IFRZ44-et nyugodtan rakhatsz bele, abban dióda is van.
Üdv: Mike
(#) dhjoco válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Köszi szépen a segítséget.
rendelek egy olyat és meglátjuk
(#) tibi9011 hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne hogy van egy aksis fúrógép töltőm( 19éves kb) , ami nem tölt, csak felvillan a piros led 1x és újra kialszik.
Feltöltöttem képeket hogy is nézki a töltő maga, esetleg van ötletetek mivel kezdjem a probléma keresését?
Van bennük két analóg áramkör (gondolom mindkettő az): Mitsubishi M34225M2-44SP és egy ST LM324N nevezetű IC, hogy ezek okozhatják e a problémát?
(#) erbe válasza tibi9011 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
M34225M2... 4 bites mikrovezérlő
Az M34225M2... egy felprogramozott mikroszámítógép. Felderíti a csatlakoztatott akkumulátor képességeit és annak megfelelően addig tölti, amíg a legjobb neki. A másik a mért értékeket alakítja a számítógép igényeihez. Talán meg kellene nézni, mit jelent az az 1 felvillanás. Bár ha totál rossz az akku, inkább folyamatosan gyorsan kellene villognia, de persze ez gyártónként változhat.
Próbáld valakivel feltöltetni az akkudat! Utána többet tudunk.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) Petyaa hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy használaton kívüli 18v-os akkus fúró/csavarozó készülékem, aminek a fordulatszabályzó része már nem jó. Hogyan lehetne átalakítani hogy a saját akkujáról, vagy adapterről (univerzális táp) direktben tudjam üzemeltetni? Ha jól tudom ezeknek szaggatott dc feszültség kell.
Köszi előre is!
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
A motorra kötöd a tápot és kész. Persze a PWM jobb.
(#) Petyaa válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Fog működni hogy egyenáramot kap, nem pedig szaggatott egyent?
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Fog.
(#) Massawa válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
Arra vigyázz, hogy ezek a furogépek jelentös áramot igényelnek, >10A is lehet. A külsö tápok ennyit nem mindig tudnak.
(#) Petyaa hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
19v-os feszültségen 3.5 ampert tud,(papíron) notebookhoz utángyártott szabályozható táp.
Köszi a válaszokat!
(#) Massawa válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 22, 2015 / 1
 
De ha azt tulléped, akkor lekapcsol és várhatod mire ujraéled....
(#) Petyaa válasza Massawa hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Okés köszi figyelek majd.
(#) Ge Lee válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 23, 2015 / 1
 
Azzal kb. üresben fog menni, mert olyankor 1,6A körül elég neki (12V-os). Ha viszont rendesen terhelve van akkor 15-20A között vesz fel a motor (26A volt a max amit a sajátomon mértem), attól a laptoptáp jó esetben lekapcsol, rosszabb esetben tönkremegy.
(#) Tomi111 válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 23, 2015 / 1
 
Üdv!
Nekem egy 24v 250W-os trafó(10A!), graetz(35A-es)+kondi van tápnak(24V-os a fúró). Fúrni, ütvefúrni, csavarozni jó, de nem olyan erős így sem, mint akkuval. Nagyobb csavar megfogja. ( Pl.: fába egy 6×100-as facsavart akkuval simán behajt, ezzel a táppal nem, de ritkán kell ilyen erős csavar)
Az a tápegység kevés lesz szerintem. Ha hirtelen indítod, már üresen is tilthat.
(#) Petyaa válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Csak magát a motort kiszedve akarom majd meghajtani, úgy hogy csak egy 20mm-es filc korongot teszek rá. Akkor talán még nem vesz majd fel akkora áramot.
(#) Petyaa válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
6x100-as facsavar már nem semmi. A héten összerakom kipróbálásra majd megírom hogy hogyan viselkedett.
(#) pika75 hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Sziasztok, nekem is van egy 18v-os akkus csavarbehajtom, jo nehany eve mar hasznalom. Ennek is meghalt a fordulatszam szabalyozo resze, most egy egyszeru kapcsolorol megy max fordulaton. a 2 aksi kozul az egyik meghalt, a masik meg birja, de mivel ritkan hasznalom, allandoan azzal kell kezdenem a munkat, hogy feltoltom az aksit. Mar regota gondolkozok en is azon, hogy halozati tapot keszitek neki, van is egy ac 16v 2.5A trafom, ami gondoltam tokeletes lesz. Azok szerint viszont amit itt a forumon olvastam, nagyon nem lesz eleg. Van egy eredeti Delta laptoptoltom 19v 7.1A , ez talan megfelelobb lesz. De milyen tapcsatlakozot ajanlotok ekkora aramhoz?
(#) molnarf válasza pika75 hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Igen, így használhatod a géped mint ventilátor ha szerelsz rá egy ventilátor lapátot.Ahhoz , hogy fúrógépnek nevezhesd min. 20 A táp kell hozza, de extrém terhelésnél lehet, hogy ez is kevés!
(#) pika75 válasza molnarf hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ha a laptoptap sem eleg neki, van egy 1200VA-es UPS trafom, a gond csak az hogy 24v AC-t tud. Mondjuk felaldozom es letekerek belole. A tapba kell puffer kondi is? vagy jo neki a pulzalo egyenaram is? Meg milyen tapcsatit hasznaljak ami elbir ekkora aramot?
Következő: »»   10 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem