Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IR távirányító
 
Témaindító: tibiiii00, idő: Jan 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 7
(#) Hp41C válasza BLUER hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Akkor próbáljuk így:
(#) BLUER válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Hát a helyzet változatlan, minden marad a régiben... :S
(#) Hp41C válasza BLUER hozzászólására (») Jan 27, 2015 / 2
 
Na még egyszer..
(#) BLUER válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Na igen erről van szó! viszont még egy kérdés, ha szabad? :

így elég rövid az bekapcsolt állapot szinte már le is lövi a kimenetet épphogy bekapcsol, (mondjuk ez volt a kérés) és mivel tranzisztort kapcsolna a tranzisztor fel sem fogja hogy mi van.. be ki kapcsolás közti időt nem lehet valamilyen módon késleltetni?

Amúgy Köszönöm az eddigi fáradozásod!
(#) Hp41C válasza BLUER hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Mekkora időzítés legyen?
(#) BLUER válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Kb úgy, hogy 1 másodpercre maradjon bekapcsolva.
(#) Hp41C válasza BLUER hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Néhány ms nem lenne elég? A program úgy van megírva, hogy addig nem tud venni, amíg vissza nem törölte a kimenetet.
(#) BLUER válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Igazából annyi elég lesz, hogy egy pillanatra megjelenjen az 5V a kimeneten
(#) Hp41C válasza BLUER hozzászólására (») Jan 27, 2015 / 2
 
Íme...

Rx_629.asm
    
(#) BLUER válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Remek! Köszönöm Szépen a segítséget, így már jó lesz!
(#) djuice hozzászólása Jan 31, 2015 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy a beltérink távirányítója időnként nehezen reagál a gombok megnyomására. Ilyenkor ha szétszedem, a szilikon gumigombsor érintkező része körül mindig apró cseppekben páralecsapódásszerű folyadék látható. Fehér törlőkendőn sárgás, olajszerű nyomot hagyva. Természetesen az eszköz normál fűtött szobai körülmények között van használva, nincs leöntve stb. semmivel, tisztán van tartva az asztalon tárolva és ennek ellenére 1-2 hónapon belül a tisztítást követve (izoprop. alk. törlöm le), érzékelhetőek ezek a furcsa cseppek melyek megjelennek belül. Ha megtisztítom teljesen jól működik a távvezérlő, de nem értem mi történhet belül vele, hogy a gumin megjelenik ez a mázgás réteg. Persze a nyák grafitozott kapcsolórészein is ott van ez a "kicsapódott" anyag, gondolom azért nem működik.
Tudtok erre valami ellenszert, mert elég nehezen szedhető szét a távvezérlő és unom állandóan tisztogatni?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) carp07 hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni egy ir távirányító klónozásában.
(#) Peter65 válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia!
Egy kicsit több információ kellene, hogy tudjunk segíteni. Jó lenne tudni milyen távirányítóról van szó, miért nem jó az, hogy vegyél egy univerzálisat, és azt megtanítsad a tiedre? Milyen a felkészültséged, mikrovezérlőkkel foglalkoztál-e valaha, ha igen, milyenekkel?
(#) carp07 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
A távirányító egy jvc RM-RK52-es típusú autórádió távirányítója ami teljesen jól működik, klonozni azért szeretném hogy a kormányra tudjak építeni egy egyedi irányítót mivel gyárilag ez nincs benne így nem jöhet szóba a gyári kormányos gombos vezérlés. Mikrovezérlőkkel már foglalkoztam azon belül pic-kel. A segítséget abban szeretném kérni hogy a mostani távirányító jelét valahogy gépre szeretném vinni és onnan egy pic mikrovezérlőre ráírni.

Előre is köszönöm a segítséged.
(#) nedudgi válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
A legegyszerűbb megoldás, ha a kívánt parancsok impulzusait megméred. Egy program, ami összegyűjti az adat/szünet időtartamokat az infravevő kimenetén, még egy PIC10F322-be is belefér egy rövidebb sorozat. A végén el tudod küldeni a PC-re az elkapott sorozatot.
(#) carp07 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Esetleg tudnál vmilyen programot javasolni amivel a távirányító jeleit feljegyezhetem PC-re ??
(#) nedudgi válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Nem. A TMR1 remekül használható erre a célra. Az infravevő kimenetét rákötöd egy PIC lábára.
Alapállapotban magas a jel, ha alacsonyra vált, indítod a timert. Magasra váltáskor mented az értékét, és nullázod. Ez az első impulzus hossza. A szünetet ugyanígy mérheted.
Amikor vége a sorozatnak, soros vonalon el lehet küldeni a PC-re, ott lehet szépen elemezni...
(#) carp07 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Értem köszönöm szépen a segítséget.
(#) kzozo válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Én régebben úgy csináltam, hogy egy fotodiodát tettem a PC mikrofon bemenetére, és egy hangrögzítő programmal "felvettem" a jelsorozatot, majd leírtam a kódot. Nemrég már a Pickit2 logikai analizátorát használtam erre, egyszerűbb volt.
(#) proba válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Ha sok gomb van rajta, az időzítések lemérése után, a girder nevű program a gombokhoz tartozó kódokat már megmondja.
(#) carp07 válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Én is valami hasonló megoldást kerestem. Nekem pickit 3-am van esetleg a logikai analizátor használatában tudnál segíteni ??
(#) carp07 válasza proba hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Köszönöm, ki is próbálom ezt a programot.
(#) kzozo válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Pickit3-at nem használtam még, nemtudom milyen szoftver van hozzá (Mplab-on kívül). A 2-esnél a logikai analizátort megnyitva szerintem egyértelmű minden. A triggert kell beállítani, majd nyomsz egy gombot a távon, és ki is rajzolja a jelsorozatot. Utána arra kell rájönnöd, hogy a képen hogyan van kódolva a "0" és az "1". Ebből simán felírhatod bináris formában. A bitidőket meg a kurzorokkal le lehet mérni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) carp07 válasza kzozo hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Azt hiszem ugyan azok a programok vannak mint a kettes verzióhoz. Ez a bit időmérés még érdekelne, a programban ez hogy fog visszajönni ??
(#) kzozo válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Az "A" kurzort rárakod a felfutó-élre, a "B"-t a lefutóra, és van egy ablak, ahol az '"A-B" közötti időt kiírja ms-ban.
(#) nedudgi válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Ha az általam javasolt módszert használod, a vevő program és az adó program azonos órajele esetén nem kell vacakolni az idővel. Elég a TMR1 értékét beállítani a vételkor kapott értékkel, és utána lehet billegetni az adó IR LED áramát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) kzozo válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Igen, csak meg kell "szaggatni" kb 36kHz-el.
Ha a PIC hardveres PWM generátorát beállítja 3xkHz-re, a kitöltést 50%-ra, akkor a modul ki-be kapcsolgatásával kész is az infra-adó.
(#) carp07 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Honnan fogom tudni hogy azonos e az órajel ??
(#) nedudgi válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Te írod a programot!
(#) Peter65 válasza carp07 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Nem tudom mennyire ismered az IR kommunikációt, ezért némi infót írnék róla.
Jellemzően két frekvenciáról beszélhetünk;
1. Vivő frekvencia. Ha sima fotodiódával fogad a jelet, akkor látni fogod, hogy kb. 36-40kHz körüli frekvenciájú jel érkezik csomagokban. Az adónak ezt a frekvenciát is elő kell állítani. Ha nem fotodiódát használsz a visszafejtéshez, hanem infravevő modult, akkor ezt már nem fogod látni, mert a modul elvégzi a dekódolást.
2. Soros jel frekvenciája, vagy ha jobban tetszik boud-rate-je. Az adó valamilyen protokoll szerint kiad "1" és "0" jeleket (küld kb. 36kHz-es jelet vagy nem), amikeknek a sebessége, frekvenciája szintén jellemző. Ezt is pontosan le kell követned, mert lehet aszinkron a kommunikáció.
Ha ezek a frekvenciák ismertek, akkor még a vezérlő jelekhez tartozó bitmintázat kell, amit a fentebb ajánlott valamelyik módon visszaméred.
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem