Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1056 / 1268
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
arra gondoltam, hogy asz öszes kondit kicserélem, a táp -on. Kezdetnek ez jó lesz?
(#) stevepapa válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Nem kell mindet cserélni. Az sem biztos, hogy a táplapon van a hiba. Mint azt a másik fórumon is írták az 5 v-t meglétével kell kezdeni. A main panelon is van jó néhány kisebb táp ic. Ezeken kellene mérni!! Azt ugye tisztáztuk, hogy a nagy táp valamelyest működik. Hiszen mértél feszültségeket. A main panelon áll fel a processzor táp, illetve a stby is. Ezeknek a megléte az induláshoz elengedhetetlen. Értékük kritikus!!!! Már 0,5-v eltérés is megakadályozza , hogy beinduljon. Tehát nem biztos, hogy minden tv-ben kondi hiba van.
(#) gyeneratus94 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Értem! Akkor most rá állok az ic méregetésre.Ezeknek esetleg van valami értékük aminek meg kell lennie? Igen a nagy táp az működik.
(#) stevepapa válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Nem egy ic-ről beszélünk, kb 8-10 helyi táp van. Ezek közül van : 12, 1,8, 5, stb feszütlségű. Valahol a tápból jön még a hangvégfoknak 18-30 V kb feszültség. A nagy táp tetején van még 3 stekker ha jól tudom . Szerencsés estben ott fel vannak tüntetve a kilépő feszültségek. Ha nincsenek akkor mérni, és lejegyezni melyik szálon mit mértél. Lekövetni hová megy, mert ezekből a kilépő feszültségekből állítódnak elő a helyi " segédtápok", valamint a stby is.
(#) gyeneratus94 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Értem! Nállam négy darab stekker van és föléjük van irva hol hány voltnak kell lennie. akkor ezeket ellenőrizzem vissza?
(#) stevepapa válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Igen, és nézd meg hová mennek, milyen ic-re és az ic kimenetén is megjelenik e valamilyen feszültség. Vigyázz, nem mindegyik kimeneten lesz feszkó. Van amelyiken csak a bekapcsolás után jelenik meg. Először a stby vonalat mérd végig.
(#) gyeneratus94 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Rendben akkor estére írom az eredményt, hogy meddig jutottam.
(#) Lali24 hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Sziasztok!
11ak30a11-es tv-nél nincs kép hang van. Képcső fűtés sincsen. A D619 és D616 diódák olyannyira melegednek, hogy az ón is megolvad rajtuk. Hol keressem a problémát?
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Szia!
Sortranzisztor, C613 jó? Rajz.
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Szia!
A sortranzisztor jó. A C613 ki van cserélve. És mégis semmi.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
R628, R633 ? Mérni , ha eltér cseréld.
(#) Lali24 hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
A két ellenállás is jó.
(#) gyeneratus94 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
na egyszer! Ott a sktterek között az egyiknél van egy power feliratu tüske. Az kell nekünk?? mert ott kereken 5 voltot mértem. Viszont mellette mintha lenne egy kis égés folt.
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Értem a két zéner biztos , hogy jól vannak bent ?
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Szia!
Igen jól vannak be helyezve!
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Mint emlitettem van egy kis égés volt QAzzal szemben van egy ic aminek nem igazán van mérhető értéke. PÁr mili voltot mértem.
(#) kadarist válasza Lali24 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Esetleg fordítva tetted be a C613-at. Ha az is biztosan jó, akkor vedd ki a diódákat és indítsd be úgy a készüléket.
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
akkor a kondikat ne cserélgessem ki?
(#) stevepapa válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Így találomra nem igazán van értelme. A táppanelon van kb 30, a mainon kb 100 db felületszerelt. Aminek a cseréje egyébként is macerás. A main lapon van 6 stabilizátor azokat kellene ellenőrizni. A táp mivel működik, felesleges mindet cserélni. A hibás kondi megtalálásához műszer kellene. Minimum szkóp, kapacitás illetve esr mérő. Ennyi kondi minimum egy 10-s, és teljesen felesleges.
(#) gyeneratus94 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Értem akkor a kondikat hagyom. Esetleg azt megtudná nekem mondani, hogy azok a stabilizátorok hogy néznek ki éás hogy mit kel mérni rajtuk?
(#) stevepapa válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Feketék Mondtam, a tápbál kijövő vezetékeket kövesd végig. Általában 5-12 v megy ezekre a kis stab ic-k re. ebbál lesz 3,3 1,8 volt a prociknak.
(#) gyeneratus94 válasza stevepapa hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
ja hogy azok azok az ic-k NA azokat megméregettem és majdnem mindegyiken van feszültség. Ugye irtam. hogy van egy power feliratú pin amiből jön ki 5 volt. Na az mellet van egy pici elszíneződés és vele szemben van egy ilyen ic amin csak pár mili volt van.
(#) Lali24 hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Végre meglett a probléma okozója, a sortranzisztor hűtőlapjának egyik lába felszakította a vezetősávot(föld), még ilyennel nem találkoztam itt volt a szemem előtt és nem láttam. Köszönöm a segítséget!

DSC_0677.jpg
    
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Ilyen van főleg akkor , ha sokszor van hajlítgatva . Kép minden ok ?
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
"Kép minden ok ?" ezt nem értem?
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Idézet:
„11ak30a11-es tv-nél nincs kép hang van”


Ezt írtad nem rég
(#) Lali24 válasza eyess hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Igen így került hozzám!
(#) eyess válasza Lali24 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Akkor már érted a kérdést gondolom
(#) newtreader74 hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Kaptunk ajándékba egy Thomson 21MF10e tipusú tévét.A képe szép,meg a hangja is megfelelő,csak van egy háttérzaja.Ha halk a tévé akkor a zaj elnyomja a hangját.Mi lehet a gond?
A válaszokat előre is köszönöm!György
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
(#) villanyipi válasza newtreader74 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Rá kéne tekinteni a hang vékfok körüli elkókra valamint megnézni a hangszórókat, lehet púposak vagy kiszáradtak és már nem simítják jól a tápfeszt.
Következő: »»   1056 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem