Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   529 / 1121
(#) devergo74 hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Uh, akkor egy magamfajta felhasználó, ezt hogyan derítheti ki? Vagy vigyem el szervízbe? Mert nem nagyon vágom.
(#) steelbird válasza devergo74 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Akkor van gond, ha le is lassul olyankor a gép. Egyébként nem biztos, hogy hiba.
Első körben töredezettségmentesítést kellene csinálni.
Utána erőforrás figyelőben megnézni, mi dolgoztatja nagyon a vinyót.
Bocs, hogy a netről ollózok, már nem használok Win 7 -est, nincs előttem olyan gép.
(#) BEMcorp válasza devergo74 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Üdv!

A feladatkezelőn belül, látsz füleket. A "Folyamatok" fülre kattintva láthatod, hogy milyen programok futnak a gépeden, akár a háttérben is (máshol nem látszanak).
Itt a CPU oszlopban figyelheted meg, hogy melyik program, mennyire terheli a processzort, mellette (ha nincs átrendezve) a felhasznált memória mennyiségét írja.
(Ezeket rendezheted emelkedő-csökkenő sorba, így könnyebb kiszúrni, ami kilóg a sorból, és túl sokat "eszik" valamiből).
(#) devergo74 válasza steelbird hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Köszi a tippeket. Megpróbálom az általad ajánlott módszereket. Majd meglátom mire jutok.
(#) devergo74 válasza BEMcorp hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
rtem, akkor ha valami túl sokat fogyaszt, érdemes letíltani? Mert ezekszerint biztosan valami futhat a háttérben, azért homokórázik a kurzor.
(#) BEMcorp válasza devergo74 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Ez azért nem így működik. Fontos tudni, hogy MI, és miért használ túl sok erőforrást (akár CPU időt, akár memóriát).
(#) gyeneratus94 hozzászólása Máj 15, 2015 2 /
 
Üdv mindenkinek! A segitségeteket szeretném kérni! Az lenne a problémám, hogy ha elinditok valamien programotpl: most ez élegyen a potsal 2. egyböl felnyomja a procit 100% ra és kicsit akadozik is. ugyan ez a flash player nélis. Tehát a youtub videóknál. Próbáltam a procin húzni de a bios-ban nem, leghet. A gép adatai: inel pentium 255-ös proci, 1,5 giga ram( ezt alig dolgoztatja meg a gép) 256 os ati radeon kártya.
(#) eSDi válasza devergo74 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Üdv!

Mivel nem mai darab már, lehet, hogy a processzor hűtése már nem megfelelő és így nagyon visszafogja teljesítményét, hogy ne főljön meg. Ebből te azt tapasztalod, hogy többet dolgozik szegény minden műveleten és/vagy többet megy a hűtése és melegszik is. Én egy alapos kitisztítást és processzor újra pasztázást javasolnék. Főleg azok után, hogy friss rendszerrel is ezt csinálja. A HDD-t pedig le kell teszteni egy másik gépben rendesen (teljes SMART diagnosztika és felület teszt, persze adatmentés után).
(#) devergo74 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Hali.
Mondjuk a venti szint állandóan pörög elég rendesen, lehet hogy takarítani kell.
(#) eSDi válasza devergo74 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Igen! Akkor mindenképpen ráfér.
(#) david10 válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
A Chrome-rol csináltam egy mentést,letörültem a Chrome-ot,újra telepítettem,AdwCleanert futtattam,de még így se megy.
Érdekesség:A Firefox-ban jól megy a YouTube.
(#) Gombszem válasza david10 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Nyilván még most is van valahol egy adatfájl, amit észrevesz, és használ a Chrome.
A helyzet nem egyszerű, mert ha van egyéb Google program telepítve, lehet hogy abban van. Ha nincs, egyszerűbb: uninstall, majd minden Google és Chrome nevet tartalmazó mappa, és Registry bejegyzés törlése. Ezután újra telepítés.

A legjobb lett volna, ha lett volna partíció mentésed. Evvel az egy problémával százszor annyi időt totál el, mint egy mentéssel. És még nem is látod az eredményt.
Mint már írtam, az időnkénti partíció mentés nagyon fontos, és sok bosszúságtól ment meg. Mint most is. De mindenki úgy tolja el az idejét, ahogy akarja.
(#) steelbird válasza david10 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
A mentett fájlok visszamásolása előtt, a frissen újratelepített Chrome -mal is jelentkezik már a probléma?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) david10 válasza steelbird hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Igen,a probléma most is jelen van.
A file-okat még nem másoltam vissza.
(#) gyeneratus94 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Valaki??
(#) sastas01 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Nem teljesen érthető a kérdésed. A 255 ös pentium procit még a google sem ismeri. Azt értem, mi a hiba, de az alkatrészek pontos ismerete nélkül nem lehet segíteni.
(#) gyeneratus94 válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Köszönöm a válaszát! Az azt akarta jelenteni, hogy 2,55 ghz es a proci. az eszközkezelő enyit it. Intel (R) Pentium (R) 4 2, 53 procesor
(#) orizon hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom e sorokat , de ha nem, akkor elnézést érte.Következő a problémám.
Van egy CHM Editor nevezetű program, ami interneten keresztül a szöveget a Google Trtanslatationnal fordítaná magyarra. De nem teszi, ad egy hibaüzenetet, a képen az látható. Valamikor működött, de most már nem. Mi ez a hibajelenség? Mi a megoldás rá?

Minden megoldást köszönettel veszek.

CHM.JPG
    
(#) steelbird válasza orizon hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Hello.
Szerintem... de nem biztos, csak a hibaüzenetből gondolom:
A google translator már csak biztonságos kapcsolaton keresztül érhető el (https) a korábbi nem biztonságos (http) protokoll helyett.
Ha nem állítható be a programban, akkor meg kellene próbálni egy frissebb verziójúval.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
(#) orizon válasza steelbird hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
A második verizóval működik. Frissebb programot telepítettem.
(#) Szabi1 hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki találkozott már olyan hibával Win 7 sp1 ultimate alatt, hogy a control panelban, a "Notification Area Icons" beállításaira kattintba az explorer.exe leáll/lefagy ?
(#) elektroncso hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok.
Egy problémával fordulnék hozzátok. Összeomlott az operációs rendszer a számítógépünkben. Elősször csak belassult, majd újraindítás után nem állt fel a Windows XP (magyar). Hirens BOOT CD-ről indítva a gépet, ha a HDD-ről való indítást választom akor mielőtt a Win felállna
Idézet:
„Hiányzó NTLDR.”
hibakódot kapok. Az interneten utána olvastam, nagyjából értem mi ez, de nem tudom mit csináljak. Jelenleg ugyan erről a gépről írok, csak a Hirens BOOT CD-n lévő Parted Magic LINUX alapú operációs rendszerrel indítottam el a gépet, vagyis hardverhiba kizárva. Innen el tudom érni a HDD-t is. A rajta lévő adatok olvashatóak, bele tudok menni a rendszer mappákba is. Mit tudnék tenni?
Még valami. Mielőtt végleg megállt a WIN az Avast több dolgot is blokkolt ,,fenyegetés miatt" a rendszermappában. Lehet, hogy valami vírust kaptunk? És ha igen, hogy tudnám eltávolítani a gépről?
Előre is köszönöm.
Nem örülök neki, hogy ezzel kell foglakoznom. Annyi más érdekesebb, jobb dolgom van, illetve lenne, de ilyenkor látszik, hogy számítógép nélkül megáll az élet.
U.i.: A WIN telepítő CD-je nincs meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) kadarist válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Szia!
Idézet:
„Először csak belassult, majd újraindítás után nem állt fel a Windows XP (magyar).”
A nem felállás mit takar? Meddig jut el?
(#) elektroncso válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
A RAM teszt lefut hiba nélkül (rövid sípszó), lefutnak a BIOS beállítások, utána amikor már magának az operációs rendszernek kéne betölteni az előtt akad el. Eddig már nem jut el. Fekete képernyővel kiakad és úgy is marad. Vártam vele fél órát, de hibakódot sem kaptam. A hiányzó NTLDR-t is már a Hirens BOOT CD-vel sikerült kicsikarni belőle.
Pontosan az történt, hogy az AVAST blokkolt általa fenyegetésnek titulált dolgokat a rendszer mappában, de a gép még működött, csak egyre lassúbb lett. Majd lefagyott. A főkapcsolóval kikapcsoltam (reset gomb nincs), majd miután visszakapcsoltam utána már nem állt fel az operációs rendszer.
(#) pittti válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Idézet:
„Hiányzó NTLDR.”

Mindenképpen kelleni fog az XP telepítő CD-je (méghozzá nem egy berhelt példány, hanem eredeti - vagy egy arról készült pontos másolat).

Bebootolsz róla, majd a második képernyőn (az F8-al történő elfogadás után) a „J” betűt kell megnyomni (javítóteleptés). Ekkor lefut a telepítés, a rendszert teljes mértékben kijavítja - az összes telepített program és az összes adat változatlanul megmarad.

Új telepítés esetén pedig legalább az adatokat át kell menteni egy másik partícióra, vagy egy külső adathordozóra!
(#) zoszka válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ha a Hirens-el indítod nem is fog találni NTLDR-t. Ez a hiba azt jelenti hogy nem talált boot particiót. F8-ra bejön valami? Nem feltétlen kell javítani a telepítést. Elég a boot sector-t. Általában segít.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) Gombszem válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Idézet:
„A WIN telepítő CD-je nincs meg.”
. Gondolom, partíció mentés sincs.

Inkább nem szólok egy szót sem.
(#) elektroncso válasza Gombszem hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Nincs. Az üzletben ahol vettük a gépet, nem adták oda hozzá a telepítő CD-t. Akkor még sokkal fiatalabb voltam, még tapasztalatlanabb, ilyen eszembe sem jutott. Eddig semmi ilyen jellegű dologgal nem volt dolgom, de még csak nem is hallottam ilyen próblémáról. 16 évesen az ember gyerekének nincs nagy tapasztalata ilyen téren. Sajnos ez van, az okos ember más kárából tanul, a hülye a salyátjából sem.
A többit mindjárt próbálom.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) elektroncso válasza zoszka hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ellenőriztem a boot.ini fáljt, az egyezik azzal a mintával amit az interneten találtam. Azon gondolkodok, van itthon egy másik WIN XP, csak szlovák. Arról nem lehetne ezt a NTLDR fálj átmásolni erre a gépre valahogy? Meg találtam a Hirens BOOT CD-n egy olyan nevű dolgot, hogy
Idézet:
„Fix "NTLDR is Missing"”

ezzel nem lehetne valamire jutni? Nem ismerem anyira ezt a BOOT CD-t, meg a számítástechnika világában sem vagyok valami otthonos.
(#) zoszka válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Bármilyen nem agyon moddolt xp cd jó. Ha elindul a telepítő rögtön a hibajavításba kell lépni. A javító megkeresi a boot-sector hibákat és javítja azokat, ha tudja. F8-ra nem reagált?
Következő: »»   529 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem