Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   672 / 1152
(#) Chipmunk1960 válasza djsms hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Puskamikrofon
(#) djsms válasza Sebi hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Valószínűleg... De amennyibe ez került annyiért antennát is lehet kapni...
(#) elektroncso hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Sziasztok.
Ma kaptam egy érdekes valamit. Örültem neki, mert láttam benne, hogy ha sikerül életre keltenem akkor jó alap lesz egy későbbi kísérletemhez. Viszont szükségem volna a rajzára. Magyar gyártmány, legalább is az alkatrészek zöme magyar. Feltételezem, hogy egy fiókos felépítésű műszer része lehetett. Mellékelek róla képet, hátha valaki felismeri.
(#) whalaky hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy tablettel küzdök, úgy néz ki a helyzet hogy csatlakozó cserés, de fogalmam sincs hogy ezt hogy mi ennek a csatlakozónak a becsületes neve, és hol lehet beszerezni. A szalagkábel csatlakozóra keresve teljesen másokat találok. Ez az érintőpanel csatlakozója, de erősem viharvert és nem érintkezik.
Esetleg valaki aki ki tudja cserélni????
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) szucsistvan123 válasza whalaky hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Tessék: ITT lehet ilyet kapni.
FFC vagy FCP csatlakozó a neve.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) szucsistvan123 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Én úgy nézem, hogy ez egy sima képernyő a meghajtásával.
A jelet a hátulján található csatlakozón kapja. (egyszer már láttam hasonlót, de nem tudom már hol. )
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Vagy ITT
(#) Sebi válasza whalaky hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Idézet:
„Ez az érintőpanel csatlakozója”

Ez a display csatlakozója, az érintőpanelé ennek kb negyede széles.
(#) Sebi válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Nagyon hasonlít az én példányaimhoz.
A bescannelt anyag a hozzá kapott eredeti füzetkéről készült, nagy vonalakban biztosan hasonlít, de az is lehet, hogy a benne lévő 3 rajz közül az egyik pont a Tiedhez való.
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Az EMG
Idézet:
„számológépemnek”
volt ilyen monitora narancssárga csővel . Volt rajta vagy 300 billentyű. Már 30 évvel ezelőtt is ósdinak számított. Ma már ritkaságszámba menne - ha nem fiatal lettem volna és bontom szét mindkettőt. Meg egy hatalmas Robotron nyomtatót. Utólag már megbántam. A Wang is gyártott hasonlót. Volt egy nagyon kedves mérnök barátom, aki életet lehelt mindegyikbe - még utoljára. Körbeálltuk. A nyomtatót is megbántam. Ha a mai ismereteimmel rendelkezem - életben hagytam volna mindet. Persze 5 éven át rakosgatni, kerülgetni elég volt.
(#) elektroncso válasza Sebi hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Sajnos egyik sem. Ennek az integrált áramkörei :TBA810, CD4011. A TBA810 az eltérítés részben van, nem a HF részben.

Kameleon: Elképzelhető, bár ez zöld színű cső lesz. A cetli alapján TUNGSRAM M17-II GM.

Amit tegnap elfelejtettem, a panel forrasztási oldalán van egy maratott felirat:
Idézet:
„CRT 4350051291A/1-3”
. Lehet, hogy segít. Más feliratot nem találtam.
(#) whalaky válasza Sebi hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Idézet:
„Ez a display csatlakozója, az érintőpanelé ennek kb negyede széles.”

Nem. Ez határozottan az érintő panel csatlakozója, de az ügy szempontjából mindegy is. Egy 39 pines flex flat a touchpanelről.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, úgy tűnik a farnellnél lesz az ami nekem kell. (talán)
Így már sokkal egyszerübb keresni ha tudom mit keresek
Ez lesz az
Nincs valakinél a fiók mélyén egy? Esetleg aki a cserét is bevállalja mivel a szemem már nem a régi, és alkalmas szerszámaim sincsenek hozzá.
(#) shoginc hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki be tudná azonosítani így ránézésre, hogy ez milyen erősítő végfok modulja volt? Elvileg valamilyen Videoton. Előre is kösz a segítséget mindenkinek!

DSC_0040.jpg
    
(#) shoginc válasza shoginc hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Érdekessége, hogy a panelt is felcsavarozták a hűtőbordára...
(#) shoginc válasza shoginc hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Valahogy így lenne... A végtranzisztorokat(243-244) a panel felirata alapján (BCE) kötöttem be a meghajtótranzisztorok alapján(NPN az NPN-t vezérli).
A kérdés már csak a bekötés lenne... A bemenet talán megvan, a nagy sárga kondi előtt.
A kimenet a kollektorokról jön le két (kicsi) tekercsen keresztül.

DSC_0041.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza shoginc hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
A tápfeszültség meg a két végtranzisztor emittere körül keresendő.
(#) killbill válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Irigylesre melto ketyere! Visszarajzolni lehetetlen? Nem tunik tul bonyolultnak. Egy resze a vizszintes elterites es nagyfesz resz lesz, a TBA810 a fuggoleges elterites. A kepcso vegen levo panelon meg tobbnyire szikrakozok szoktak lenni meg a video vegfok. Ha szerencsed van es eleg neki egy tapfesz is, akkor be is lehetne kapcsolni, es akkor lehet meregetni.
(#) elektroncso válasza killbill hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Az, hogy a tápfeszültség ráadása után elindul lehetetlen, mert hibás. Fel van rajta tüntetve. Megpróbálkozom a visszarajzolással.
(#) killbill válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Hibas. Az szomoru. Ugy kicsit nehezkesebb bekapcsolni. Igazabol mit szeretnel vele kiserletezni?
(#) elektroncso válasza killbill hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Hosszú távú, akár több évre elhúzódó kísérlet, egy wobleroszkóp. Nem tudom, hogy mikor fogom elkezdeni, jelenleg még nincs meg a hozzávaló tudás, illetve az éppen futó munkáimat szeretném befejezni. Most ez kapóra jött, de szerintem még egy ideig pihenni fog a polcon.
(#) Gafly válasza killbill hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Ha van rá időd, akkor nézegesd.
Szemrevételezéssel és gondolkozással és türelemmel sokra el tud jutni az ember ebben a szakmában
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Hát időm az van rá...
Gondolom nekem szántad a választ.
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
MIlyen alkat rész: Gamma MECH.FILTER R455M-80?
(#) elektroncso válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Így láttatlanban? Rádióba való mechanikus sávszűrő lesz, 455kHz-es, talán. Ha látnánk könnyebb volna.
(#) kissattila88 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Csak rádióba való? Máshol nem lehet használni szűrőként?
(#) elektroncso válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Ezt a GAMMA telekommunikációs célokra gyártotta, rádióvevőkbe, rádióadókba. A 455kHz egy általánosan használt AM KF érték. Hova szeretnéd használni?
(#) kissattila88 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Még nem tudom! Van belőle két csomag. Ha csinálok egy rádió vevőt oda nyugodtan használhatom?
(#) Sebi válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Persze. Anno az AM 01-27 CB adó-vevőben is ilyen lakott, égen földön kerestem, de nem volt hozzáférhető, mert csak rendőrség használta....
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015

AM01-27.GIF
    
(#) elektroncso válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Igen, egy AM szupervevő KF fokozatába jó lesz.
(#) kissattila88 válasza Sebi hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Kerestem google -ban de nem sok találat volt rá.
Következő: »»   672 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem