Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   87 / 141
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Egy darab 18650 akkuról üzemeltethető. Nagyobb feszültség megöli.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Kell hozzá valamilyen meghajtó?
(#) CRU3L válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Szia!
A cél nem titok. Egy ilyen lámánk van ami már elromlott (meg van egy új is, az jó), és szeretnék egy hosszú hatótávú lámpát készíteni. Az akku helyére végig hűtést tenni, majd egy külső akkuról táplálni.
Ilyen lámpát vettem alapul, nagy fényerő, stb.

Ezért keresek ilyen erős led-et.
EZ mennyire tartozik a gagyi kategóriába?
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Az elromlott lámpába (mi is a baja?) egy "drop-in" modul lehet a megoldás, vagy egy kapcsolócsere.
3 XML-L szinte mindenre elég. Ha messzire akarsz világítani, akkor inkább zoom lámpát keress.
Hiába teszel hűtést az akku helyére, ha a hőleadó felület nem változik. Legfeljebb egy kicsit meghosszabbítod a max hőmérséklet eléréséig tartó időt.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Erősebb LED kellene bele, az akku is kuka és a töltője, stb.. Nem éri meg ugyanolyanra megcsinálni.
EZT a LED-et néztem ki bele, de kérdés, hogy ennek mekkora hűtőfelület kellene? A lámpa váza is alu, arra nem lehet a hőt átvezetni?
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Cseréljem le másikra? Milyet nézzek ki rá?
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
ITT elég nagy a választék. Annyiban még tudnál segíteni, hogy mire kell figyelnem? Átmérő?
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
A lámpában levő eredeti modul segítene. Az akkupakk méretét is jó lenne tudni.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Készítettem róla képet.. Az akku nem lesz visszarakva, kettes párhuzamos 18650 tartó lesz a lámpán kívül.
(#) erik001 hozzászólása Júl 15, 2015 /
 
Sziasztok.
Vettem 10W 12V power ledet. 600-700mA szeretném őket hajtani a táp 12V lesz . Áram generátor kéne lm317/lm350.
Ahoz kéne kapcsolás meg pontos ellenálás érték. Neten keresgéltem de sehogy se jött össze az áram generátor.
Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv Erik.
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Az LM317 adatlapjában van kapcsolás, és képlet az ellenállás kiszámításához. Annál egyszerűbbet nem lehet kitalálni.
A tápfeszültségnek körülbelül két volttal magasabbnak kell lennie, mint a LED nyitófeszültsége. Figyelj oda a legfeljebb 65oC LED réteghőmérsékletre, az LM317 is értékeli a hűtést.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) erik001 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Próbálkoztam már. Táp 12V És ezzel az értékkel meg a kapcsolással a leden 390-420 mA megy át a leden. De mért?

áramg.jpg
    
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Alacsony a tápfeszültség az LM317-en eső feszültséghez, és a LED nyitófeszültségéhez képest.
(#) erik001 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Mennyire kéne növelni a táp feszültséget?
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Mennyi a LED nyítófeszültsége 700 mA esetén?
Az LM317 dropout feszültségével kell megnövelni ezt a feszültséget, és akkor működnie kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) hotib válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Én ezzel barátkozom mostanában. Nem kell vele sokat vesződni, 500-700,-Ft/db körül meg lehet venni, mennyiségtől függően.
Általában 700mA-re vannak beállítva (láttam 350-est is) de bármire belőheted, 3 párhuzamos ellenállásnak van hely rajta.

Mod.: a képen nem látszik a meghajtó felirata, de PT4115, természetesen.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) erik001 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
13.5V nál éri el a 700mA.
(#) erik001 válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
És ha ezt a módszert használom itt elvileg simán 12 volttal is meg lehet oldani az áram korlátot.

http://www.homemade-circuits.com/2011/12/make-hundred-watt-led-floo...t.html

Ezzel meg lehetne szerinted?
(#) erik001 válasza hotib hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Egyenlőre magamnak akarnám itthon megcsinálni mert vannak alkatrészeim. Meg várni nem akarok 2-3 hetet legalább. De a végső megoldás ez lesz ha nem megy 12v ról. Mert 12v kapcsolóüzemű tápom van.
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ez is működhet.
Eredetileg LM317 volt a cél.
(#) erik001 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Csak úgy kellene megoldanom hogy 12V legyen a táp feszültség. Mert a kapcsolóüzemű tápot nem lehet állítani. Egyenlőre labortáppal próbáltam.
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ha szabad kezet kapok, akkor PT4115+egy induktivitás, két ellenállás a megoldás.
Ha van teljesítménytranzisztor, akkor az előző rajzod is működhet. Hosszú távon a legjobb hatásfokot válaszd. Hálózati üzemeltetésre a legjobb, ha kész meghajtót veszel egy kínaitól.
(#) erik001 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Hálózati meghajtónak milyet ajánlasz?
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
A LED már megvan? Adatai?
(#) erik001 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
12V 10W power led. Hidegfehér, De ahogy rárakatam labortápra próbálgattam van ami 12 volton 500mA vesz fel van ami 700 van ami 900-1000 mA. Vegyes az egész pedig egy helyről vettem a 10 darabot.
(#) Csupasz válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ez a gyártási szórás.... De ne fordítva csináld. Nem a 12V-ra kell neki felvenni x áramot, hanem az áramot kell neked beállítanod. Ezek a ledek általában 960mA-t kérnek, és a nyitófeszültségük 12V.
A számolóprogival ki tudod számolni, hogy mekkora előtétellenállás kell neki.
(#) Kuni0169 hozzászólása Júl 15, 2015 /
 
Sziasztok, wan egy 2wattos ledem, amit 3,7V-ról szeretném hajtani, megoldható lenne? (egy zöld lézer meghajtó áramkörét lehetne rá használni, esetleg kis módosítással?)
(#) nedudgi válasza erik001 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
A 12V egy körülbelüli érték, csak az áramgenerátor tervezését könnyíti meg. A pontos érték sok mindentől függ, de leginkább az átfolyó áramtól és a réteghőmérséklettől.
Az átfolyó áram az, amit korlátozni kell. Előtétellenállás, áramgenerátor, áramkorlátos LED tápegység jöhet szóba.
Ekkora teljesítménynél áramnál csak kellően túlméretezett hűtőborda, és combos tápegység esetén illik előtétellenállásokat használni. Labortápról áramkorláttal engedsz a LEDre legfeljebb 700, de inkább 600mA áramot, és megméred a nyitófeszültséget. A fix táp, és a nyitófeszültség különbségének ismeretében mindent tudsz, ami az adott áramra korlátozó ellenállás méretezéséhez szükséges. Csak az Ohmtörvényt kell alkalmazni.
Egy áramgenerátort a rajta eső feszültség jellemez. Az üzemi áramhoz tartozó feszültségesést hozzáadod a LED nyitófeszültségéhez, és máris tudod a minimális tápfeszültséget.
Közvetlenül 230V feszültségről működő 6-700 mA áramgenerátort hirtelenjében nem tudok mutatni, de joggal feltételezem, hogy létezik, vásárolható - bár nem éppen olcsó.
Nem tudom, miért akkora titok, hogy honnan, milyen LED van a birtokodban.
(#) nedudgi válasza Kuni0169 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Valószínűleg megoldható, de nem vagyunk látnokok.
(#) erik001 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Nem titkolok semmit hogy honnan meg milyen. Szerintem 10w 12v nem sok féle lehet én csak 2 félét láttam meleg fehéret meg hideget. De megmutatom honnan vettem a Ledet.Ebayról amúgy.
Idézet:
„A fix táp, és a nyitófeszültség különbségének ismeretében mindent tudsz, ami az adott áramra korlátozó ellenállás méretezéséhez szükséges.”
Ezt jobban kifejted nem értem nagyon hogy kéne mérnem. Köszönöm a sok segítséget.
Következő: »»   87 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem