Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   224 / 254
(#) MrBrown válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Igen, a Z560M jó választás lehet helyette, találsz eladó példányokat aukciós oldalakon bőven.
(#) dolargaan válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Bőven? Hol?
(#) pjg válasza dolargaan hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Nekem van 6db +-ban. Írj, ha érdekel.
(#) horka001 hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok
Azt kérdezném, hogy a hobbielektronikán fen lévő Mule Nixie csöves óra forráskódja meg van e pic16f84-re esetleg?
(#) kisgeri válasza horka001 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szia, ha az első verziósra gondolsz és nem a mule v2-re, akkor az elsőhöz megvan: itt.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) horka001 válasza kisgeri hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Sajna nem! Én v2-re gondoltam.
Erre: Bővebben: Link
De semmi baj.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) Hp41C válasza horka001 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Nem fér bele a 16F84(A) -ba.
(#) horka001 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Köszönöm. Akkor értem.
(#) sooty hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
A DS3231MZ SO8 tokozású verziójához készítettem egy kis adaptert, amellyel a DS1307 vagy DS1337 DIP8 tokozású ic helyere berakhatóvá vált. Az ötletet a Spikkenzie Solder Time alapjaira épült karórám pontosítása adta, amelyben a DS1337-et sikeresen cseréltem DS3231Mz-re. (a külső kvarc pontossága eléggé esetleges , pláne a miniatűr tokozásúaké). Próbáltam a Mule V2 DS1307-es változatával, de sajnos valami nem működik. Nem tudom, hogy kapcsolásban kell-e valamit változtatni, vagy a program használ olyan funkciót, ami nem teszi lehetővé, hogy a másik rtc-t használjam? ( ha jól láttam a két rtc azonos címen érhető el és a regiszterei 00h-07h-ig azonosak )
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2015
(#) Kovidivi válasza sooty hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Szia!
Király az órád! Ha smd alkatrészeket használnál, akkor beférne egy töltő IC és egy Lithium ion akksi is (LIR2032), USB-n tudnád tölteni, ha kell. A fényerővel mennyire vagy megelégedve? Ha rásüt a nyári nap, látszik az idö?
(#) sooty válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Ugyanezzel a DS3231MZ -vel szeretnék majd egy smd változatot. A fényerő nem túl nagy, ha belesüt a nap nem látszik jól. A töltésen gondolkoztam, de sokáig elmegy egy cr2032-vel és inkább nem bontottam meg az óratokot. Nagyobb fényerejű kijelzővel is meg lehetne építeni, ha találnék megfelelőt.
(#) Kovidivi válasza sooty hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Akkumulátorról a fényerő is nagyobb lenne, mert annál a feszültség 4V-tól 3V-ig csökken, a sima cella pedig 3V-ról indul, 2.2V-nál pedig már a LED nem kap elég feszültséget. De legalább nincs soros ellenállás. Van ilyen kijelzőből is SMD tokozású, pár mm vastag csak!
Ha nagyon kevés a fényerő, használj sorban két cellát, így lesz maximum 6V-od, ami elvileg "Absolut maximum" feszültség, és akkor lehet még fényerőszabályzást is be kell építened az órába! A gyári LED-es órák is így mennek, amit eddig láttam. Volt amelyikben két db. CR1032-es volt egymáson, vagy hasonló vastagságú cella (CR1632?). Ez nem is annyira rossz, mert még merülten is 4V-ot szolgáltat, a PIC meg gondolom 2V-ig elketyeg.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2015
(#) suttyo100 hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Valaki megépítette már a mule v2 big led cuccot?
(#) Csupasz válasza suttyo100 hozzászólására (») Szept 8, 2015 / 1
 
Nem tudom, mire gondolsz, de én 1,8 inch kék led kijelzővel megépítettem.

DSC00480.jpg
    
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Sajnos a DS1307 és a PCF8583 rendelkezik még RAM területtel, amit a Mule-2 program ki is használ.
(#) suttyo100 hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
"Csupasz" talán a tiedre gondoltam. Melyik rajz alapján?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Közben rájöttem Esetleg ezt a memória részt a ds3231 modulon található ram-ba lehetne mozgatni? (24C32) A panelen van egy 4 pines header az i2c busz részére +táp, oda csatlakozhatna a modul. A pic eepromja is alkalmas lehetne rá, az ir beállítások mellett ha mardadt hely.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Az MCP7940, MCP79410, MCP79400 -ban van 64 byte RAM. Nem lenne jó?
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
A hangsúly a TCXO belső kvarcal szerelt olcsó rtc-n lenne (so8 tokozásban , de az kiesett mert a ds3231mz ben nincs memória). Az MCP-ben nincs kvarc, ha jól láttam.
(#) Csupasz válasza suttyo100 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Ezek sooty mester rajzai, én egyedi átalakítást csináltam.
Mindkettő jó, attól függően válassz, hogy milyen kijelződ ( CC, CA ) van.
(#) Directors hozzászólása Okt 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Bővebben: Link
Ebbe az órába bele lehet tenni a "Z570M" cső helyett az IN 8-2, IN-8 vagy az IN-14-es csövet?
Természetesen úgy gondoltam hogy az itt közzétett nyák rajz módosítása nélkül.
(#) Pali79 válasza Directors hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Szia!
Nem lehet.
(#) Directors válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Sokat kellene módosítani rajta?
(#) kaqkk válasza Directors hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Írj rá Atoszra lehet hogy van másfajta csőhöz is terve , már többféle csőhöz és többféle kapcsoláshoz is gyártottam neki nyákot
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2015
(#) Pali79 válasza Directors hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
A csövek lábkiosztása más. Igazából csak azt kell módosítani.
(#) Directors válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Rendben. Köszönöm.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, megépítettem építem a mule fajta nixie-t.
A nyák a cikk szerint kész, (z560m csövekkel)de csak most vettem észre hogy van ennek már sokkal újabb verziója is.
Mielőtt elkezdeném a beültetést, gondoltam rákérdezek van e olyan alkatrész ami módosult, és mást ültessek e be? Illetve a pic-be újabb szoftver?

Előre is köszönöm!!
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
- megépítettem
(#) Sanyesz5 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Elvagyok magamban, szóval
Valaki találkozott már azzal a problémával hogy az óra pöccre megy, de nem érzékel távirányítót, ha megszakadok akkor sem.
Vevő jó, kötöttem rá ledet, villogtatja ha bármilyen távirányítót használok.
(#) Hp41C válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Végülis melyiket építetted meg?
Következő: »»   224 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem