Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 110V/60Hz-es készüléket itthon hogyan lehet működtetni?
Lapozás: OK   4 / 11
(#) Massawa válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Igen gyujtani kétszer lehet , de csak egyszer kapsz 110V-t a kimeneten- és ez volt a kérdés. Nézd meg mégegyszer a rajzot. ( amugy te jöttél attal hogy 2x is bekapcsolhatod a triakot).
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Pontosan igy van és ezt mondom a kezdettöl. Kösz, hogy megszolaltál!

A travel adapternél a konstruktör dönti el, hogy mit ad ki; fél teljesitményt, akkor a 230V csucs után gyujt (kb. 200V szinten), mert ekkor kapod meg a 110V teljesitményét, de az amplitudo itt is kb 200V-ugrik ( a 110V kb 160V-s csucsa helyett).
Ha a 110V-s berendezés érzékeny a feszültség csucsokra akkor baj lehet, de a motoros gépek ki szokták birni - néhányszor a szürökondi durran el ( utoljára dec. 6.-án vertük ki egy drezdai szálloda biztositékait és boritottunk vagy 40 szobát mikulási sötétségbe a reptéren hirtelen vett travel adapterrel... ).
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Zoli neharagudj, de ilyen elektronikai elem csak az utobbi idöben jelent meg, és IGBT-nek hivják.

Sem a tirisztorral sem a triakkal nem lehet semilyen feszültséget kikapcsolni, ezek az elemek csak 0 V -n kapcsolnak ki maguktol. Te csak a bekapcsolást tudod kezelni ( késleltetni a pillanatot amikor a triak megkapja gyujto impulzust ( lásd a rajzomon a felsö részt) és ezt nevezik fázishasitásnak.
Ezért teljesen rossz a rajzod is. Jobb lenne ha törölnéd.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2015
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Nagyon is rossz az a rajz, az alább irtak miatt, mert a te rajzodon 110V- nál szakad meg az áram. Márpedig ez nem lehetséges!
Az áram csak a 0 átmenetnél szakadhat meg.
A többit is kitárgyaltuk, ha a 110V-s berendezés türi a 200V -nál nagyobb csucsokat, akkor meg lehet hajtani fázishasitással, ha nem birja ki, akkor marad az eredeti teljesitmény 1/4-e..
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2015
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Elektromos rajzokat mindig balrol jobbra olvassuk (még az arab viaĺgban is), akkor ugyanis nem kell magyarázkodni. Befejeztem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2015
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Kösz, igy rendben van a dolog.
(#) Busz hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
110V-os szobai ventilátort ha sorbakötök egy izzóval akkor lehet használni itthon a 230V-ról?

Vagy ha simán bedugom de pl a legalacsonyabb fokozatot kapcsolom rajta akkor kibírná mindenféle átalakítás nélkül is?
(#) Joe_001 válasza Busz hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Üdv! Nem ismervén a ventilátor teljesítményét, de 100W-os trafó visszább található, de a teljesítményt bíró 230V/110V trafót, vagy autótrafót szoktak használni. Másik megoldás a motor áttekercselése.
(#) Busz válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
De amennyiért trafót kapok, annyiért lenne új ventim is.
Ha 60hz-es a motor megy 50hz-ről is?

Mert tényleg csak valami sufnituning lehet a megoldás ami potom pénzért megoldja. Pl egy izzóval sorbakötés.
Vagy venni kell mégegy ventit és azzal sorbakötni.

50W-os lehet kb, 3 fokozata van, nem tudom valaki szedett-e már szét ilyet hogy mi módon szabályozza ez a teljesítményt, csak kíváncsi vagyok hogyha a legkisebb fokozatba kapcsolom, de ha bedugnám a 230V-ba akkor mi történne?
Menne vagy még úgy is kiégne?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2015
(#) pjg válasza Busz hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Az elektronikus készülékek füsttel működnek. Ha kijön a füst, akkor el lehet dobni.
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
1: Nem, mert az izzó és a motor tekercsének az ellenállása nem egyezik, pláne akkor, ha több fokozat is van a ventillátoron.
2: Lehetséges (attól függ, hogyan van megvalósítva a teljesítménylépegetés), de inkább füstölne.

Szobaventillátorról lévén szó kérdéses, hogy egyáltalán megéri-e akármit is venni/készíteni mellé.
(#) Joe_001 válasza Busz hozzászólására (») Jún 7, 2015 /
 
Az itt válaszolók többsége ne csak készüléket, van aki motort is szedett szét.A motor tekercsének +2 leágazása van ezek kapcsolásával változik a fordulat 3 lépésben. A korrekt megoldást mondtam, az előtét izzókat fokozatonként kéne kiválogatni. Ha anélkül dugod be addig oké, de bekapcsolása egyszer lehetséges A motor forog és rövid időn belül leég.
E módon használva egyszerhasználatos lesz, mellé elektromos tűzhöz használható oltóberendezés javallott.
Motorcsere. áttekercselés, trafó a megoldás, vagy marad dísznek. A fenti "kísérletet" lakáskörülmények közt itt senki nem javasolja, a leégett cuccok, életveszély, tűzoltók kiszállása nincs arányban a kísérlet eredményével!

Keress Vaterán, Alin, Ebayon megfelelő eszközt ha az itthoni árak nem megfelelőek!
(#) Busz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Ha esetleg 60 Hz-es a motor nem baj neki ha 50-et kap?
(#) ronin75 válasza Busz hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Nem baj, lassabban fog forogni.
(#) ferci válasza Busz hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Esetleg 50 Hz-en többet is fogyaszt, tehát úgy próbáld bekötni az említett módokon, hogy rögtön mérj rajta feszt is és az ne legyen az több 100 voltnál.
(#) lempi hozzászólása Szept 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Az USA-ban vásárolt szerszámgép akkumulátor töltőt szeretnék használni az itteni hálózaton. 230V/110V-os átalakítóhoz keresnék kapcsolási rajzot. Amit beépítenék a töltő házába, van benne hely ha nem túl sok is. A készülék adatai 120V 2.1A. Megbízható rajz kellene. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kaqkk válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
A töltőben van hálózati trafó ? Ha van akkor cseréld ki 230v os-ra
(#) didyman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Igaz, hogy rég volt, de azért hozzászólok. Az IGBT szerintem nem az, amire gondolsz. Az egy olyan eszköz, ami a FET és a bipoláris tranzisztor jórészt előnyeit egyesíti. Létezik olyan eszköz, ami teljesen vezérelhető, ezt hívják GTO-nak (gate turn off). Mozdonyokban már elég régóta használnak ilyet.
(#) Sebi válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Kevés derül ki az adatokból...
120V 2,1A az 240VA teljesítmény! Mekkora akkut tölt?
Esetleg a 2,1A nem a kimeneti (töltőáram) maximuma?
És lényeges még kaqkk kérdése is: 50Hz-es trafóval indul a bemenet, vagy kapcsolóüzemű tápról van szó?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2015
(#) lempi válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Szia nincs ez kapcsoló üzemű töltő.
(#) lempi válasza Sebi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Szia!

Az akkumulátor 5Ah-ás 90W-os. A 2.1A aprimer oldali áram erősség.A táp kapcsolóüzemű.
(#) pucuka válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Akkor szerezz egy 230 V/120 (110) V 200 W -os trafót, és arról menni fog. Léteznek direkt erre a célra gyártott trafók.
(#) lempi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Igen ezzel én is tisztában vagyok,de mint írtam bele szeretném szerelni, és ugyebár a trafó nem fér bele.
(#) Syn7h37ic válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Nem fog menni. Lehet kísérletezni fázishasításos triakos megoldással, de nagy valószínűséggel gallyra fogja a kapcsolóüzemű tápot vágni. Egyetlen és üzembiztos megoldás a 230/110V transzformátor.
Vagy veszel egy európai töltőt itt: Bővebben: Link
(#) pucuka válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
A másik járható út, ha átépíted. Ez azért elég nagy munka (dióda, tranzisztor kondenzátorok cseréje, trafó áttekerése, Gyakorlatilag egy új töltőt kellene épíítened. Kisméretű varázsáramkörről nem tudok, amit a korlátozott helyre beépíthetnél.
jobban jársz, ha szerzel egy 230 V -os, megfelelő töltőfeszültségű töltőt, pl. Wütrh, vagy Makita.
(#) pucuka válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
A fázishasításos igen nagy valószínűséggel nem lesz jó, mert üresjárásban az egyenirányító csúcsra fogja tölteni a pufferkondikat, amit sem a diódák, sem a kondenzátorok nem fognak kibírni.
(#) sunside válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Lehetne esetleg látni a panel másik oldalát? Én is kint vettem 2 gépet kompletten, aztán szétkaptam a töltőt és akkor láttam, hogy egy fólia-átvágással átalakult 230 Voltossá.
Az egyenirányító után ha 2 kondenzátor van benne akkor átalakitható.
(#) sunside válasza sunside hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Itt van 2 kép az *átalakitásról*
(#) lempi válasza sunside hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Szia!

Itt a kép, ha még kell küldök. Ráírtam az alkatrészek nevét.

Köszönöm hogy megnézed.
(#) sunside válasza lempi hozzászólására (») Szept 16, 2015 / 1
 
A C1-C2 a két nagy kondi? (220uF)
Ha igen, akkor a piros vonalnál kell vágni. De mielött megteszed, várj kicsit, hátha van valakinek ellenvetése.
Mindenesetre nálam már 2 éve így megy.

Szerk: feltétlen ellenőrizd a bemenetnél lévő varisztort, azt lehet, hogy cserélni kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2015

milki.jpg
    
Következő: »»   4 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem