Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   81 / 144
(#) reloop válasza Gj hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
A negatívhoz "közelebb lévő" tranyó vagy rossz, vagy nem belevaló, vagy rosszul ültetted be. A B-E feszültség 0,6V-tól nem térhet el lényegesen.
(#) Gj válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Most cseréltem őket, jónak kell lenniük.
Ezeket használtam oda és tuti jól vannak bekötve.
(#) reloop válasza Gj hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Így azonosítottad be a lábakat? A képeken mintha máshogy lenne.
(#) Gj válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Igen, jobbról balra BCE, az adatlapon is ott van. Mondd meg kérlek, hogy mi van pontosan azokkal a lábakkal, mert attól tartok, nem nagyon értem.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2015
(#) reloop válasza Gj hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Lehet, hogy tévedek, mert nagyon nehéz ezt a fajta panelt kép alapján lekövetni. Nekem úgy tűnik, a BD140 emitterét kötötted a negatív tápra a kollektor helyett. Ellenőrizd kérlek!
(#) Gj válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Úgy van kötve, igen. Akkor ezek szerit még van hova fejlődnöm kapcsrajz olvasás terén. Szerintem már csak holnap próbálom ki. Remélem működni fog.
(#) Gj hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
Megfordíottam, működik. A hangja is nagyon jó, nem érezhető a torzítás.

Egyedüli problémám, hogy amikor kicsi a bemenő jel, vagy nincs, akkor eléggé búg.
Ezt mi okozza? Hogy lehet megszüntetni?
(#) proli007 válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Hello! Vagy földhurok van (a két készülék GND vezetéke között áram folyik), vagy ha nem is volt rácsatlakoztatva semmi (GND vezeték sem), akkor a táp szűretlen. Avagy árnyékolatlan a bemenet vezetékezése.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) Gj válasza proli007 hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Hát igazából kábel nélkül is búg. Két 33Ohmos ellenállással földre húztam a bemeneteket, ez sokat segitett, de még mindig búg egy kicsit. (Illetve sistetgett is, azon nem segített)

[off][Mitől szűretlen egy táp?off]
(#) Gj válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Már nem tudtam módosítani az előző hsz.-t.

Az én tápom egy 2x9V-os trafo (2x13V-ot ad le valamiért), áganként 1-1 diódahíd, és áganként 1-1 2200µF-os elko.
(#) Gj válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Még hozzatennem, hogy az egyik ágon rögtön a diódahíd után van egy led, ket db 120Ohmos ellenállással sorbakotve. Nem tudom, ez mennyi vizet zavar.
(#) reloop válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Távolítsd el, máris meghallod.
(#) Gj válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Nem sokat zavart. Átraktam a híd elé, ott már nem venni észre.

De eszembe jutott még valam, úgyhogy rámértem a kimenetekre szkóppal és a búgás pont 50Hz-es volt. Nem gondolok hülyeséget, ha azt hiszem, hogy ezt a búgást a 230V-os hálózatból szedi össze az erősítő?
Jobban kéne simítani a feszt, igaz? Kevés a két elko.
Mivel tudnám jobban simítani?
(#) reloop válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Érintsd meg kézzel az áramkör testpontját. Ha mérséklődik a búgás, akkor a panel árnyékolásával érhetsz el eredményt.
A 2200µF puffer éppen elegendő, a tápot is megnézheted szkóppal.
(#) Gj válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Mérséklődik. És a trafó távolításával is mérséklődik egy bizonyos távolságig.

De hogyan árnyékoljam? (Azért kérdem, mert tegnap már megpróbáltam alufóliába burkolni a trafót, de az nem segített.)
(#) reloop válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Mágnesezhető anyagból, például vaslemezből készíts burkolatot. Az elekromágneses hullámok számára az alufólia nem képez ellenállást.
Próbáld a trafót elforgatni, az is számít.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) proli007 válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
"Két 33Ohmos ellenállással földre húztam a bemeneteket, ez sokat segített, de még mindig búg egy kicsit." Ez azt mutatja, hogy az erősítő bemenetére kerül a hálózati áram. Ez mágneses, vagy kapacitív úton kerülhet oda. Tehát az erősítő bemenetét kell a hálózati részek/trafó-tól távol tartani. A legérzékenyebb pont a műveleti erősítő két bementi pontja. Annak kell árnyékoltnak, és a legkisebb terjedelműnek lenni. Mellesleg ilyen huzalozás mellett, egyáltalán nem csoda hogy zúg..
(Egy táp attól szűretlen, hogy a terhelőáramoz képest kicsi a pufferkondi kapacitása. De nálad nem ez lehet gond, annál az egyszerű oknál fogva, hogy híd-egyenirányítót használsz. Annak brumm feszültsége (szűretlensége) 100Hz, a kétutas egyenirányítás miatt, nem 50Hz.)
(#) scooby_ válasza Gj hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Stabilizáld a tápot 7812-7912-vel, és rögtön jó lesz. Ez nem teljesítményerősítő, ide mehet a stabilizátor, sőt, kell is!
(#) Mócsing válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Rövidre zárt rézszalaggal is lehet .
A vasat is bele kell foglalni !
(#) vilamvili hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Bocs uraim, eben a témában többször le van írva hogy süket! én is nagyot hallok de én siketnek mondanám , vagy mondom magam. A siket az nagyot vagy egyátalán nem hall, a süket az értetlen vagy egyéb jelző is illik rá. Sok jó és értelmes bejegyzést olvastam, én is szeretnék egy olcsóbb és jobb készüléket építeni mert mivel ezeket a semmiket horibilís áron adják mivel GYÓGYÁSZITí segédeszköznek titulálják tisztelettel Öreg.
(#) proli007 válasza vilamvili hozzászólására (») Aug 19, 2015 / 1
 
Hello! A társadalmi konvenciókat igen nehéz megváltoztatni. Ez olyan, mint amikor valaki hamisan tanul meg valamit énekelni, utána már képtelen helyesen megtanulni. Régen emlékeim szerint nem volt, vagy nem volt ismert, a "siket" fogalom. Nagyon sok fogalom mellé párosul pejoratív értelem. De nem biztos, hogy harcolni kell, vagy érdemes ellene. Példa rá a cigány kontra roma elnevezés. Számtalan értelmetlen vita és értelmezés volt körülötte. Ma már nyugvópontra jutott a dolog, és nem sértő a pld. "cigányzene - cigánykerék" értelmezés. Számomra teljesen mindegy, hogy valaki paraszt, gazda, farmer, vagy mezőgazdasági földmunkás. Attól a zöldséget egyelni, a kukoricát kapálni kell, bárhogy nevezzük is a dolgot. De nem mindegy a szövegkörnyezet sem. Pld. Arany János Toldi versében a "„Hé, paraszt! melyik út megyen itt Budára?" Kimondottan sértő lehet..

Bízzál a hozzászólók jóindulatában, hogy akár siket akár süket kifejezést használják, nem az értelmi képességre gondolnak, hanem a halláscsökkenésre és a nyújtható segítségre..
De itt van szakemberek írása, ami gondolom nem a sértegetésre éleződött ki.
(#) kameleon2 válasza vilamvili hozzászólására (») Aug 20, 2015 /
 
Egyetértek a fogalommal kapcsolatban, de a hallássérült szó korrektebb elnevezés a mai terminológiában.
(#) vilamvili hozzászólása Aug 20, 2015 /
 
proli007 ajánlását el olvastam ás biztosan így történt és van . Köszönöm a felajánlást hogy elmehetnék vizsgálatra, de egy túl messze van, nagyon kevés a nyugdíjam, meg 79évesen van értelme.
(#) proli007 válasza vilamvili hozzászólására (») Aug 20, 2015 /
 
Nem ajánlásként írtam a linket, hanem kizárólag azért mer látható, hogy szakemberek akik ezzel foglalkoznak, sem félnek leírni hogy "süket". És nyilván semmi sértő szándék nincs benne, hiszen marketing szempontból sem lenne jó ötlet egy ügyfelet sértegetni..
De ha már itt tartunk, tudtommal számtalan rendelőintézet van, ahol elvégeznek egy audiometriai vizsgálatot. Ez nem biztos hogy szükségtelen, mert ebből megállapítható a mértéke, és a frekvencia menet torzulása is. Vagy is hogy milyen frekvencia korrekcióval lehet eredményt elérni. Mert egy nagyothalló készülék lehet akár meglehetősen komplikált dolog is. De ha csak egy mezei fejhallgató erősítő építésére vágysz, akkor az oldalon, vagy a hálón számtalan kapcsolást találni.
(#) keszeg01 hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Jó napot.
Ma volt egy kis időm és lendületem, és deszkán működő állapotba hoztam az "EARMAX" füleserősítőt.
A hangja már most nagyon tetszik.
(#) Primary hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Tudtok ajánlani valami viszonylag olcsó, és könnyen éleszthető fejhallgató erősítőt egy 150 ohmos fejhallgatóhoz? Pontos mélyek kiemelkedően fontosak.

A Szekeres-féle erősítőt ajánlották

Van egy félkész FH3B-m, ami nem nyerte el a tetszésem, de fennmaradt belőle egy 2x 9V, kb 10 VA-s trafó, amit jó lenne használni.

Olyan érdekelne, ami már bevált nektek, esetleg nyákterv is van hozzá.
(#) scooby_ válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szia!
Ezt én is megépítettem, igaz, 6N1P-vel, kicsit magasabb tápfeszültségről üzemeltetve, viszont nekem nem tetszett még visszacsatolással sem. Nekem összemossa a két csatorna terét.
Később kipróbálom E88CC-vel, az eredeti felállásban.
(#) Alkotó válasza Primary hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Az feltételként előírt jellemvonások tágan értelmezhetőek (olcsó, könnyen éleszthető, pontos mélyek?!)
Nekem ez tetszett.
(#) Primary válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Köszönöm. Van esetleg képed a NYÁK vezetősávos oldaláról (persze nem olyan nagy ördöngösség)?
(#) Alkotó válasza Primary hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Következő: »»   81 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem