Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rossz HDD javítás, mentés
 
Témaindító: deniel, idő: Jún 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 71
(#) Buvarruha válasza rozsdas111 hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Nem a táppal van a gond, az felpörgési hibákat eredményez. Inkább az adatkábellel amivel nem is értem, hogy miért nem kísérleteztél, pedig elég egyértelműen írja a program, hogy mi a gond! Ha a kábelcsere nem használ, a HDD vezérlője döglött meg és ments le róla minden fontos adatot mielőtt nem késő!
(#) pittti válasza xule hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Idézet:
„Van 1 beltéri által fat32-re formázott ide hdd-m...”

Az vele a gond, hogy nem szabványos FAT32, hanem ExFAT, vagy valami egyedi változat (beltériknél, merevlemezes DVD rögzítőknél gyakran használnak ilyet). A WinXP bizonyos engedményekkel tudja őket kezelni, az újabb OP-rendszerek sajnos nem.
(#) xule válasza pittti hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Az eredeti benne levő szabványos fat32 / 250GB. Azzal semmi baja. Csak a nemrég formázottal problémázott, de a particióklonozó is fat32nek ismeri fel !! Ezért rejtélyes. De nem baj az új külső formázással megy bele , hátha elfogadja és nem lesz kommunikációzavar.
(#) V1rusH hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Na ez az a topik ahova semmi hangulatom nem volt bekerűlni, de a technika ördöge ezt másként látta jónak!
Van egy 500GB Blue WD ostriga HDD-ém, ami olyat csinál, hogy a motor megy, de a PC nem tud boot-olni tőle.
Nem róla, tőle!
Azért érzem fontosnak ezt kiemelni, mert gyanítom a hibát kategórikusan máshova sorolja ez a jelenség.
Ha ez a vinyó van az alaplapra rádugva, akkor a boot screen addig jut, ahol feldobja a különböző bios beállítások billentyű parancsait. Pl: boot sorrend, bios setting, network boot... stb. Innen sehova nem megy tovább és nem is reagál semmire. Kikapcsolni is is csak úgy tudom, ha a tápegységet kikapcsolom. Alaplapról nem lehet leállítani.
Milyen reményeket fűzhetek még hozzá?
Amit remélni szeretnék: Adatokat kimenteni, aztán a fene bánja me lesz vele...
Ismerős valakinek a helyzet? Oldott már meg valaki ilyen problémát? anyagi vonzata volt-e és ha igen akkor mennyi?
Hivatalos céges adatmentés kizárva, mert annyira életbevágó adatok nem voltak, hogy több tízezreket álozzak rá!
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Idézet:
„...Nem róla, tőle!”

Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy a gépben van egy másik rendszerlemez amiről indulnia kellene, ezt a beteg 500-ast pedig másodlagos merevlemeznek kötötted be.

Azt írod a motor felpörög. Kattogni nem kattog? A biosban hogy jelentkezik be ez a merevlemez? Típusa, mérete rendben megvan? (az infó amit írtál, meglehetősen vérszegény!)

Ne aggódjál, ebbe a topikba senki sem kerül be szívesen - dehát ez nem kívánságműsor...
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Idézet:
„A biosban hogy jelentkezik be ez a merevlemez?”

Kedves pittti, nem jol olvastad.
Idézet:
„Ha ez a vinyó van az alaplapra rádugva, akkor a boot screen addig jut, ahol feldobja a különböző bios beállítások billentyű parancsait.”

Nincs masik HDD, csak ez. De ezzel nem is bootol a gep. All egyhelyben.
Nem kattog, csak hallom ahogy zug a motor.
Hez verszegeny info, nagy bajban vagyok ...
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Idézet:
„Nincs masik HDD, csak ez. De ezzel nem is bootol a gep...”

Rossz válasz. Tehát az a helyzet, hogy nincs egy másik, működő rendszered, viszont van egy haldokló HDD-d amiről semmit sem lehet tudni, annyira lefogja a gépet.

Most nem akarom részletezni, de ezzel a hibával ilyen feltételek mellett nem fogsz boldogulni. Egy HDD a bios-t akkor fogja meg, ha sérült a firmware, sérült az MBR, vagy annyi rajta a hibás szektor hogy már detektálni sem tudja. Ehhez nem elég egy másik rendszer (ez csak az alap), másik gép is kell hozzá célhardverrel, amivel a beteg merevlemezt át lehet tükrözni egy másikra (ha még egyáltalán lehet). Ezért kellene tudjam hogy mit lát a bios, csak ebből lehet következtetni mi a hibája. Lehetőleg minél kevesebb próbálkozással, ugyanis egy haldokló merevlemezből nagyon könnyen lehet halott merevlemez - arról meg mentsen, akinek hat anyja van!
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
MBR? Na látod az könnyen lehet, mert telepítésekkel vacakoltam.
Működő rendszerem van, Lett helyette 2db 250.
Legutóbb mikor néztem, HDD sentinel még 97%-ot mutatott, bad aligha van rajta, asztaligép, nem volt rugdosva, stb...
Egy ideje több egymásutnáni elindulgatásra lettem figyelmes, mint mikor készenlétből visszajön a vinyó, holott használtam a gépet! Ismerem ezt a hangot, 5 éve használtam ezt a vinyót, minden hangját ismerem, tudom mi miért van.
De mint írtam nem tölt be a gép vele! Azt hiszed nem próbáltam rögtön mellédugni egy másik vinyónak? Sőt. hátha így kifejezőbb vagyok: ugye lehet állítaani boot sorrendet. DVD, HDD, USB, kinek mi. Na ennek tök mindegy mi a boot sorrend, mert még a biosba sem tudok belépni.
De most megpróbálom, hátha valami csoda folytán összejönne!
Ha már a biost is fogja, reményvesztett?
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Idézet:
„Egy ideje több egymásutnáni elindulgatásra lettem figyelmes...”

Ez viszont kábelhibára, vagy bizonytalan, ingadozó tápellátásra utal. SATA kábelcsere, próba másik tápcsatlakozóval (esetleg másik tápegységgel). Bár ha a tápegység a problémás, könnyen lehet hogy elintézett valamit az elektronikán.
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Igen erre gondoltam, de most másik vinyók mennek ua a kábeleken.
Ha szerzek elektronikát van esély még rá, hogy életre kell? Elektronikára gyabakszok én is!
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Az elektronikacserének vannak fontos kritériumai, amiket szigorúan be kell tartani, mert jó esetben csak nem megy, rossz esetben a firmware eltérés miatt még kárt is okozhat. Sokszor nem elég egy elektronika, hanem többet is ki kell próbálni, - szóval lehet, hogy nem kifizetődő (és mindig fennáll az esély, hogy hiábavaló, mert mégsem ez a baja).

Nem az lenne a logikus, hogy először el kellene dönteni mi a hibája a winyónak?
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Az lenne a logikus, de az eddigi infók alapján látsz még esélyt arra, hogy akár csak adatkinyerés céljából feléleszthető?
Az elektronika cserét csak kizárólag tipus azonos vinyóról gondoltam. Azért is raktam fel képet róla.
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 19, 2015 / 1
 
Idézet:
„...látsz még esélyt arra, hogy akár csak adatkinyerés céljából feléleszthető?”

Látsz olyat az adatlapomon hogy jós, vagy látnok?
(ha a kezemben lenne megmondanám...)
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
De harapós vagy! Még az adatlapodat sem néztem! Bírom ezt a tipikus HE mentalitást, ugassuk le a hülye tudatlanokat! Én normálisan kérdeztelek!

Adj egy címet és elküldöm!
Az d meghajtó adatainak felét lemented, mondol egy árat, a vinyóval meg azt kezdel amit akarsz! Jó lesz papírnehezéknek.

Vagy ha nem tudsz rendesen válaszolni, majd csak ír még valaki, ha meg nem, van más fórum...
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 19, 2015 / 1
 
Idézet:
„Bírom ezt a tipikus HE mentalitást, ugassuk le a hülye tudatlanokat!”

Ebben nincsen egészen igazad. A körülményekhez képest a legjobb tippeket kaptad, csak sajnos a távsegítségnek vannak határai - ezt tudomásul kell venni. Találgatásokkal pedig nem akarlak bevinni az erdőbe...
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Akkor bocsánat!
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Olyat szabad, hogy a HDD süt?
Paraméterből tudom, hogy akár 40 fok fölé is mehet, de még így nem fogdostam.
Vagy a táp gyötri?
Most nézem, az adatkábel rajta sincs, csak megy magában.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Hát adatkábel nélkül nem is fogja a gép látni.
A 40 - 50 fok közötti hőmérséklet még normálisnak tekinthető (gyártótól is függ), ha ennél magasabb az már valamilyen problémára utal.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) V1rusH válasza pittti hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Neeem, ez nem az a vinyó! Csak nem tidtam, hogy ez normális-e?
(#) Temela hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Helló!

Van egy WD500BMVV vinyó, külső hdd-m. Azt gondolja magáról, hogy 2Tb-s (így látja a gép, rajta van az usb csatoló is). Mi lehet ennek az oka és javítható-e?

Köszönöm a segítő válaszokat
(#) V1rusH válasza Temela hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Ez mekkora kapacitású? google nem adott túl használható infót.
Ha nagyobb y 2T-nél, partíciós hiba, egy particionáló program lehet megoldja.
Ha kisebb, és ezna trükkös, -jártam már így sd kártyával mibilnál, és még csak nem is androidnál- valami temp fálj, vagy hasonló téves méret infót ad. Nekem egy mappa volt tele rengeteg azonos fájllal.
(#) pittti válasza Temela hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Idézet:
„Azt gondolja magáról, hogy 2Tb-s...”

Tipikus hibája ennek a szériának (és mindnek, amelyik direkt USB csatolóval rendelkezik), meghalt valamiért a merevlemez - nincsen felületről olvasott jel. Ilyen esetben az USB illesztő az általa kezelhető legnagyobb mérettel (ez általában 2Tb) jelentkezik be.

Nem javítható hiba.
(#) Temela válasza pittti hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Szétszedtem!

Azt állapítottam meg, hogy nem mozgatja a fejet.
(#) V1rusH hozzászólása Júl 24, 2015 /
 
Az nem teszi töbkre a hdd-t, ha nem steril körülmények közt van szétszedve?
(#) Temela válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Ennek már mndegy... (vírus nem így fertőzi meg:thumbup
(#) pittti válasza Temela hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Csak remélem, hogy nem volt rajta semmi fontos, pótolhatatlan adat. Ha már szét lett szedve (gondolom nem tisztatérben), akkor arról enyhén szólva is kétesélyes az adatvisszanyerés - és a mérleg inkább a nem felé billen...

Ha a fejszerelvény a tárcsák közepénél állt meg, akkor a fejek nagy valószínűséggel letapadtak. Speciális kiemelővillával parkolóhelyzetbe kell rakni a fejszerelvényt és úgy indítani (mondanom sem kell, fontossági sorrendben azonnal menteni mindent!)

Ha az arretáló szerkezet hibásodott meg, akkor egy vékony tűvel kell a fejszerelvényt kiszabadítani, és az első indítás után szintén azonnal mindent át kell menteni egy másik, hibátlan merevlemezre.

Kezdő „adatmentőknek” egy jó tanács, inkább kétszer gondolkozz, mielőtt egyszer cselekszel!
(#) V1rusH válasza Temela hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Ennek tudtában vagyok! De valahonnan valamikor belém égett a tudat, hogy üzemképes vinyónak nem gyógyszer, ha nem steril levegő éri! Egy időután olyan száp bronzosak tudnak lenni a tárcsák! Na és újlenyomat rögzítéste szuperül alkalmas!!
Természetdsen ha a szóban forgó készüléknek már amúgy is mindegy...

pittti: az nagyon rosz egy hdd-nél, ha a saját korát elfelejti? Valami hőkeringtetés is meg van hibásodva benne a teszt progrqm szerint, de forró is, mint egy grillsütő. Dad szektor meg mint égen a csillag...
Linux éppen még úgy ahogy lekezeli, de arról bootolva már meg sem nyikkan, a win talapítő meg nem is tud mit kezdeni vele...
Olyat hallottam, hogy formázással kizárható a bad szektor, de szimpla formázás erre nem képes. Hogyan tudom kizárni a hibás szektorokat?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) pittti válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A mai, modern merevlemezek már mind tartalmazzák a S.M.A.R.T. technológiát. Ez egy monitorozó (állapotfigyelő) és karbantartó rendszer. Egyrészt jelzi a merevlemez pillanatnyi állapotát, másrészt figyelemmel kíséri az adatáramlást, ha hibát észlel javítja (soft error, RAW error). Amennyiben a hiba szektorírás, vagy olvasás esetén lép fel, a szektor először a Pending List-be (megfigyelt szektorok listája) kerül, ha a hiba végleges akkor pedig a G List-be (Reallocated szektor list) helyeződik át, az adott cylinderen pedig kicserélődik a tartalék területről. Baj akkor van, ha ez elfogy - az ezek után keletkező hibák ugyanis az adatterületen maradnak.

Tehát a merevlemezek technológiája biztosítja egy adott határok között a hibamentes működést, ha erre már nem képes akkor semmilyen szoftveres beavatkozás sem segít. Vannak ugyan „csodaprogramok” (Flobo, HDDreg), használatukkal ugyan lehet bizonyos „eredményt” elérni, de ez inkább csak hamis biztonságérzetet ad - a gyakorlat az, hogy a hibák előbb utóbb újra jelentkeznek.
(#) Kohan hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy gyanúsan elektronika hibás samsung hdd-m. Igen én is olvastam, hogy nem mindig jön be és hogy vigyem rendes céghez és ők tutira mentik az adatokat, de nem olyan fontos dolgok vannak rajta, hogy 100ezreket érjen, maximum azt a pár ezer forintot amiért veszek egy ugyan ilyet jó elektronikával és ha bejön bejön ha nem nem. Az lenne a kérdésem, hogy van e valami tipp amivel életetlehet lehelni a régibe, vagyis, kell e bármit csinálnom azon kívül, hogy kicserélem az elektronikát ? Adatmentő szoftvereim vannak amik működnek is jól, csak, hogy addig eljussak hogy maga a bios lássa a csatlakoztatott merevlemez.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) pittti válasza Kohan hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Idézet:
„...Van egy gyanúsan elektronika hibás samsung hdd-m”

A Samsung kb. 2000 féle merevlemezt gyártott már. Ennyi leírás alapján még tippelni sem tudok (fénykép a tetejéről, elektronikájáról, pontos hibaleírás...)
Következő: »»   46 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem