Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   126 / 259
(#) stenglt hozzászólása Szept 20, 2015 /
 
Szervusztok !

A Whirlpool ADG 8300IX tesztprogram indításában kérnék segítséget.

Üdv...
(#) bernics hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok,

Van egy Zanussi ZDT110-s mosógatógépem a következő hibával: ha a bekapcsológombot folyamatosan nyomva tartom, akkor a kivánt program kiválasztható.
Viszont, a gombot elengedve a gép kikapcsol.
Ha megprobálom benyomni valamivel, akkor a program elindul, tehát, olyan, mintha csak ennek a gombnak lenne baja.

Ha jól emlékszem, a gomb fizikailag nem maradt korábban sem, a mikrokapcsolót a benyomás és felengedés után is hallom.

Persze, a gomb a vezérlőbe van integrálva..

Van tippetek, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?

Köszönöm,
Gábor
(#) Zsina hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Üdv Mindenki!
Van egy Whirlpool ADP 243 mosogatógép, aminek a program indítása után szinte azonnal elkezdett villogni a start gombja, visszaugrott az előmosásra, és mellé fura zörgő hangot ad ki. Folyamatosan nyomva tartottam a start gombot, a fény kialudt, de zörgött tovább, amíg ki nem kapcsoltam. A szűrő nincs eldugulva, megnéztem, a víz meg áll a gép aljában. Mi lehet a baj? Természetesen pont péntek este tud ez történni, pedig ma már napközben 2x is haználtam és tökéletesen működött. Köszi a választ előre is!
(#) philips100 hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Sziasztok,

Segítséget kérnék egy Whirlpool ADP 657 WH géppel kapcsolatban.A kiválasztott program elindulása után 1-2 másodpercre kialszanak a LED-ek (mintha kikapcsolna).Ezt megcsinálja 5-6 alkalommal ,utána végigfut a program vagy leáll a gép.Merre keressük a hibát?Milyen jellegű lehet:elektromos vagy valami dugulás?
(#) Dino71 válasza philips100 hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Táphiba a panelon.
(#) philips100 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Köszi a tippet,ellenőrzöm.
(#) LaciSupreme hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Sziasztok!

Következőben szeretnék ötletet: Bosch mosogatógép szivattyúja, amelyik a lefolyóba pumpálja a vizet, nagyjából harminc alkalomból egyszer nem indul el. Csak búg és remeg, ha ekkor meglököm a kereket, elkezd forogni jól, akárcsak a többi 29 alkalommal.
Ahhoz hasonlítható a jelenség, mint mikor a szénkefés motor már nagyon a végét járja, és retkes lesz a kommutátor; de meglepne, ha ebben ilyen lenne.
Mivel a szivattyú középen van, nem is látni, nem kis munka lebontani, inkább kérdezek.
(#) botesz válasza LaciSupreme hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Sima állandómágneses szivattyú van benne vagy ez már a pici inverteres?
(#) LaciSupreme válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
A motort (még) nem látom, annyira borzalmasan köré van építve minden, de mikor forgatom, akkor ugrik, szóval kell, hogy legyen benne állandó mágnes. Akkor pedig szénkefe is, ha nem tévedek. Mit gondolsz, tényleg csak az kopott el?
(#) Nemtudhatod válasza LaciSupreme hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Nem szénkefés, hanem indukciós a motor, vagyis van egy állótekercse amiben az 50 hz szaladgál és a forgórész maga az állandómágnes.
Ha akad, szét lehet szedni és megkeresni az okát.
(#) Dino71 válasza LaciSupreme hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Szia!
valószínű,hogy elkopott a szivattyú tengely +perselyek.és bele ér a forgórész az állórészbe.
Ha nem boldogulsz szívesen megnézem neked itt lakom melletted.
Írj privátot és megbeszéljük ha gondolod.
(#) LaciSupreme válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Megvan, a szivattyú tekercsén van egy bimetal termosztát, ami zárt állapotban is mutatott némi ellenállást, minden bizonnyal emiatt nem tudott megindulni, ha nem jó helyen kapta meg a fázist.
Szétszedve látszik, hogy már nem egyszer leoldott – gondolom a nem sűrűn tisztított gép miatt – és szikranyomok voltak az érintkezőpogácsán.

Már csak azt szeretném megtudni, hogy milyen értékű ez a termosztát?

A motor 30 Wattnak mondja magát, mérve elvileg 43 Watt, egyenáramú ellenállása 309 Ohm. Égett szaga nincs, százból száz alkalommal elindul úgy, hogy ki van iktatva a kapcsoló.

Dino71 köszi, de úgy látom, a motor oké. Szerencsére.
(#) Dino71 válasza LaciSupreme hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
megnézted amit mondtam????
Az állórészből ki lehet húzni a forgórészt. egyből látod hogy van e súrlódás nyom a forgórész mágnesén vagy az állórészbe ,vagy hogy kopott e a tengely ,vagy a persely. ha igen az a baja!
(#) LaciSupreme válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Szétszedtem, kopást, lötyögést nem láttam. Üzemel is látszólag hibátlanul, miután kivettem a hőkapcsolót. Azt kellene tudni, milyen névleges hőmérsékleten kapcsol, hogy cserélhessem.
(#) Nemtudhatod válasza LaciSupreme hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Logikusan követve, 120-130°C lehet.
Azokat a rejtélyes jeleket, nem tudtam megfejteni a képen.
(#) botesz válasza LaciSupreme hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Cseréld ki az egészet pár ezer ft-os tétel ez nem javítható.
(#) LaciSupreme válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Nem gondoltam volna, hogy ilyen magas hőmérsékleten kapcsol. Köszönöm a segítséget!

Botesz, az egész szivattyút vagy állórészt cseréljem ki, mert tönkrement rajta egy kétszáz forintos hőkapcsoló?
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
vagy iktassad ki
(#) granpa válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Már kiiktatta délben.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2015
(#) botesz válasza LaciSupreme hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Bocs de én azt értettem hogy csak remeg mert akkor az van hogy szétkopott a belseje.Mivel ezeket nem lehet javítani cserélni kell.Nyílván ha csak a védelem rossz akkor iktasd ki.
(#) LaciSupreme válasza botesz hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Persze, ha szétment volna, nyilván cserélném az egészet.


Egyébként azt néztem, hogy:

1. a nagy szivattyú, ami a tisztításhoz csinálja a nyomást, ahhoz 1 mm-es lukú szűrőn forgatja csak át a használt vizet. Teljesen tisztának, épnek látszik az egész rendszer, pedig van ott kanyar, cső, meg fúvóka bőven.

2. a szóban forgó, már szennyvizet eltávolító szivattyú előtt viszont ott van pluszban egy nagyon finom szűrő is, ami két mosogatás után teljesen el van tömődve.
-> Szivattyú szenved.
-> Úgyis a lefolyóba/csatornába mosom bele a szűrőt, ha esetleg azt védené az eltömődéstől.
Mi a fenének van ott akkor az a szűrő? Tessék-lássék környezettudatosság?
(#) teglascs hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Sziasztok,
pár évente le szoktam kezelni azt a kis rozsdásodást, ami a mosószer adagolónál felüti a fejét. Ehhez ki kell venni a mosószer adagolót.
Azt vettem észre, hogy az a gumi cső, amin keresztül a mosószer/öblítő a dobba jut, vízköves (ez nem zavarna) és meg van keményedve. Érthető módon csak ott ilyen, ahol az alakja miatt a víz/mosószer nem tud kifolyni belőle.
Ha jól láttam, az Orczynál kapható ez az alkatrész potom 4.000-ért (ott "belső cső" a frappáns neve), de megkérdezem tőletek:
- mennyire jellemző ennek a kilyukadása?
- próbáljam vízkőoldós áztatással kitakarítani?
- ne nyúljak hozzá, mert akkor kilyukad (a vízkő tarja össze)?

Köszi a válasz(oka)t! (Ja, amúgy egy 14 éves Zanussiról van szó.)
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
hopp, rossz topikba írtam: MOSÓGÉPről van szó, elnézést!
(#) tamasE hozzászólása Okt 12, 2015 /
 
Sziasztok!

BOSCH SGI53E25EU tip. mosogatógépem megadta magát, segítséget szeretnék kérni, mielőtt szerelőt hívnék (hátha meg tudom csinálni).

Hibajelenség: bármely programot választom, kiszivattyúzza a vizet, de nem indulnak el a programok, hanem folyamatosan a vizet próbálja kiszívni - és szépen ki is szívja, ha öntök bele. Szétszedtem az oldalát, belenéztem, nem áll víz benne. A biztonság kedvéért megmozgattam a hungarocell feletti kis műa. érzékelőt is, hátha az ragadt be. Lekötöttem a víz bemeneti csövét a labirintusról, hogy megnézzem, az aquastop jó-e. Folyt a víz a csőből bekapcsolás után, tehát ott nincs gond. A labirintusban jól láthatóan lerakódás van az egyik kanyarban, illetve egy részén irdatlan mocskos. Kérdés: miért nem szív vajon vizet be? Leszedném a labirintust, de nem tudom, hogyan kell (a gép belsejébe csatlakozó kerek műanyag rácsot sem tudom leszedni, az menetes, vagy csak el kell fordítani, hogy elengedje a labirintust a másik oldalon?)... a labirintus alső részén van 3 csatlakozó, amin elvileg a víz folyna át a gépbe, azok mik? Valami szelepprobléma lehet?

HELP pls!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2015
(#) zolika60 válasza tamasE hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Az oldalán a labirintus lehet koszos. A kerek műanyag rács menetes, de nehezen lehet kiszerelni, óvatosan próbálkozz, könnyű eltörni. Azt is nézd meg, hogy az üst alatti tálcában nincs-e víz.
(#) tamasE válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Köszi. Ha kiszedtem a menetes rácsot, akkor simán húzzam felfelé az egész labirintust? Az a három vízcsatlakozó az alján tömítéssel csatlakozik?
(#) tamasE válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
A műanyag rács meg sem mozdul... Semmilyen fogás nincs rajta, ha meg a lamellái közé tett fogóval próbálom elfordítani, akkor hajlik össze vissza. Alatta valami fém van. Elég hülyén van ez így megoldva menetesnek.
(#) zolika60 válasza tamasE hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Tudom, de nincs mit tenni, ez már ilyen. Befújkáltam csavarlazítóval, meg szilikon spray-vel és óvatosan mozgatva egy bele dugott fogóval végül sikerült kiszednem.
(#) tamasE válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
A műanyag rács a menetes és a fém karima már a labirintus része, amin a másik menet van?
(#) zolika60 válasza tamasE hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
A labirintusban van a menet. A fém karima az üst pereme. Legalább is az én gépemen, aminek a típusszámát nem tudom, de az is Bosch. A rács nyakán van egy tömítő gumi ami letömíti az üstön a lyukat. Legalább is így emlékszem. A tavasszal kellett szétszednem. A labirintusból egy hosszú hajlékony dróttal piszkáltam ki a trutyit. Valamint ecettel meg vízkőoldóval is áztatgattam. Elkínlódtam vele egy napot.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2015
Következő: »»   126 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem