Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1098 / 1268
(#) Mircsof válasza gabikabika hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Használd a Válasz gombot, mert így nem biztos, hogy a címzett tudja, hogy neki szolt az üzenet.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) vladcepes válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Szia(sztok)! Kicseréltem a Fet-et is. Ha már úgy látom hogy minden cserélve lett ami kell,ezt le lehet valahogy ellenőrizni ezt a panelt? gondolom csak élőbe a tv-be. (vagy pukkan megint vagy nem)?
(#) gabikabika válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
megnéztem, nem kapja meg, de nem ez a neve az ic-nek
(#) kadarist válasza gabikabika hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Mi a neve az IC-nek?
(#) spgabor válasza eyess hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Csináltam róla pár képet.
(#) spgabor hozzászólása Nov 19, 2015 /
 
Valamint egyik munkatársam kért meg, hogy kérdezzem meg tőletek, hogy a képeken látható LCD hiba javítható, mert akkor elviszi a tv-t valamelyik helyi szervizbe. Nekem is van egy Philips-em, ami ugyan ilyen fele kép jó, másik fele, meg zavaros. Ott COF baj van.
(#) kadarist válasza spgabor hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Szia!
T-con hiba.
(#) kormika hozzászólása Nov 20, 2015 /
 
Sziasztok! Adott egy LG LED TV a típusa: 24MT45D-PZ. A hibajelenség az, hogy este még működött, ki lett kapcsolva, és reggel már nem kapcsolt be, még a készenléti üzemet jelző LED sem világított. Mivel garancia már nincs rá, nekiálltam megjavítani. Elsőre tápegységgyanús volt, de megmértem az adapter csatlakozóját, és megvan a felirat szerinti 19V még 1,5A terhelés mellett is. Szétszedtem a TV-t, és a tápcsatlakozó melletti kondinál lévő szabad forrpontokon mérve zárlatot mérek táp és föld között. Gyanús kondi nincsen, eldurrant alkatrészt sem látok. Google nem segített sem kapcsolási rajz, sem szervíz doksi tekintetében. Valakinek van valami bevált módszere a zárlat helyének meghatározására? Teszek fel egy képet a panelról, hátha valaki találkozott már ilyennel.

DSC_0046.jpg
    
(#) kadarist válasza kormika hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Szia!
Kapcsold rá a tápegységét és figyeld meg, hogy melyik alkatrész melegszik.
(#) kormika válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Már próbáltam, és sajnos semmi... A gyári adapterét totál leülteti, szóval labortáppal próbálkoztam, a TV hátuljára az van írva, hogy max 1,5A-t vesz fel, szóval első körben 5V-al és 1,5A-ra beállított áramkorláttal próbálkoztam, 2 órán keresztül izzadt a tápom, de semmi melegedés. Hagytam lehűlni a tápomat, és gondoltam próbálok egy merészet, nekiengedem a tápom maximális 5A-ét. Megtettem szintén semmi melegedés Van helyette másik TV, szóval nem annyiran létfontosságú a megmentése, nem is most romlott el, csak pakoltunk és előkerült, gondoltam megnézem és ha sikerül megjavítani, akkor jó lessz monitornak a műhelybe a 17"-os CRT helyett. Most azon gondolkozom, hogy fogom a modellautó 2 cellás Li-Po akkuját, és nekiengedem, az biztosan "megmutatja" melyik alkatrész a hibás
(#) gabikabika válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
tda7266b
(#) kadarist válasza kormika hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Ha füstölni kezd a nyákfólia, akkor hagyd abba!
(#) kadarist válasza gabikabika hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Az a hang végerősítője, nem ez kell.
(#) kormika válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Megléptem az említett akkus hibakeresést, a hangvégfok IC mellett levő kerámiakondi szó szerint lerobbant a panelről, de szerencsére a NYÁK nem sérült Értéket nem tudtam, szóval kapott egy 100nF/50V kerámiakondit, rádugtam az adptert és gyönyörűen elindult a TV és tökéletesen működik minden. Nem gondoltam volna, hogy ilyen brutális hibakeresést túlél, távol is áll tőlem az ilyesmi, csak párom nyaggatott, hogy hagyjam a fenébe, ne kínlódjak vele, dobjuk ki, van már másik helyette, és ezért hamar a végére akartam járni a dolognak.
(#) kadarist válasza kormika hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Szép munka, örülök a sikernek!
(#) kormika válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Én is örülök neki, de ha valaki pár évvel ezelőtt azt mondja nekem, hogy valaha is így fogok hibás alkatrészt megkeresni, akkor az tuti körberöhögöm
(#) kadarist válasza kormika hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Van, hogy a "brute-force"-jellegű hibakeresés a legcélravezetőbb eljárás. A zárlatos alkatrész megkeresése pedig ez a kategória.
(#) gabikabika válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
tda8174 más tda nincs benne
(#) kadarist válasza gabikabika hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Na ez az, megkapja tápját a 2-es és a 10-es lábaira a bekapcsolás pillanatában? Bővebben: Link.
(#) BCsapu64 hozzászólása Nov 23, 2015 /
 
Sziasztok... PHILIPS 21PT1654-48 as TV, bekapcs minden OK, és 20-25 mp után magátol kikapcsol. Ha megnyomom a P+ vagy a P- gombot ujra elindul, és megint kikapcsol kb ugyanannyi idö után. Mindegy hogy van e antenna jel vagy nincs. Látszólag nincs pupos kondi vagy kontakt hiba.
Hol lehet a hiba?

Segitségeteket elöre is köszönöm... BCsapu64
(#) stevepapa válasza BCsapu64 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Milyen képcső van benne ???
(#) BCsapu64 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
PHILIPS A51 EER 133X72
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2015
(#) stevepapa válasza BCsapu64 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Fény bejön?
(#) BCsapu64 válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Igen Ugy kapcsol ki midha Standby. modba lenne és a p+ al ujraindul majd megint standby és igy körbe körbe. ha nyomom a p+-t akkor mindig ujraindul. Mintha két távirányitó lenne, és az egyikkel én bekapcsolnám a másikkal meg valaki kikapcsolná kb 20-30mp után.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2015
(#) Mircsof hozzászólása Nov 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy VIDEOTON TS-3354 TV készülék kapcsán szeretnék tanácsot kérni, hogy merre keressem a hiba okát.
Jelenség a következő: bekapcsoláskor a TV megpróbál elindulni, hallatszik a nagyfesz megléte, viszont rögtön ki is kapcsol. Sby led világit folyamatosan. Korrekt tápfeszültségeket nem tudtam mérni, mert csak akkor jelenik meg feszültség a tápon, mikor elindul arra a pár pillanatra, viszont így 113V 4V értékeket mértem.. bár gondolom arra a 2 másodpercre még a táp elindul nem igazán korrekt mérésnek számít.
Ha kivenném a sortáp tranzisztorát akkor a táp biztonsággal elindítható lenne?
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Kiszedtem a sortáp tranyoját, így kicsit tovább üzemel a táp, de így is leáll, de tudtam legalább értékeket mérni:
143V helyett 117V
13V helyett 9,5V
7V helyett 6V
Kicserélem a táp primer oldalán a kis elkókat, utána meglátom hogy alakulnak a feszültség értékek, viszont a táp leállás okát még mindég nem tudom.
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Kicseréltem a primer oldalon az összes kis elkót (a 400V-os maradt az eredeti) most ugy néz ki hogy nem kapcsol ki, hogy a táp nem kapcsol ki. Holnap visszarakom a sortáp tranzisztorát. Remélem csak ennyi baja volt a készüléknek.
(#) BarnaPili válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Ha egy 60W-os izzót a kollektor és a test közé kötsz,látod,hogy terhelehetlő-e a táp. De valószínűleg jó lesz a gép.
István
(#) Mircsof válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Szia!
Hát az a helyzet, hogy még valami nincs rendben, mert a helyére rakva a sortáp tranyoját kikapcsol kikapcsol a táp, ugyan úgy.
Idézet:
„Ha egy 60W-os izzót a kollektor és a test közé kötsz,látod,hogy terhelehetlő-e a táp”

A sortáp tranzisztor kollektor lábára gondolsz igaz?
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
A sorvégfokozat tranzisztorára gondolt a sortrafó (nagyfesz) mellett.
Következő: »»   1098 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem