Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   160 / 292
(#) Kovidivi válasza zoszka hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Ezt akkor mérte a kéményseprő mester, amikor csak melegvizet folyatott. Tehát nem akkor, amikor a fűtés bekapcsolt.
(#) zoszka válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Olyankor elég hideg tud lenni a visszatérője...
(#) Kovidivi válasza zoszka hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
De itt a kéményen kimenő füst hőmérsékletéről van szó, nem a visszatérő vízéről. Mikor folyik a csapból a melegvíz, lehet egyáltalán visszatérő vízről beszélni?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2015
(#) zoszka válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Igen keményen lehet róla beszélni. Mivel a hőcserélő igen csak lehűti a kazán által előállított vizet, amit aztán újra felmelegíthet a kazán. Tehát lehet visszatérő vízről beszélni. Csak mert nem a radiátorokból jön vissza, attól még visszatérő. Kazán, vagy primer hőcserélő visszatérő, nem pedig a fűtési csövek visszatérője ami mellesleg szintén a primer hőcserélőbe megy. Na ott érdekes ez a hőfok.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2015
(#) Kovidivi válasza zoszka hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Ez a füstgáz hőmérsékletes kérdés egyébként azért merült fel, mert a kéményseprő azt mondta, 15perc alatt be lehet állítani a hőfokot, míg a szerelő (nem válthatok másikra, nem az én lakásom) pedig azt mondta, ha kitakarítja, esetleg átmossa (ami nem történt meg), és még mindig rosszak a mért értékek, akkor nem lehet mást csinálni, le kell cserélni az egész kazánt. Szerencsére nem engem terhel a költsége, de butaság lenne amiatt több százeFt-nyi pénzt kidobni, mert egy "szerelő" nem tudja a kazánhőfokot beállítani.
(#) surfi válasza zolee7702 hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Igaz már késő,de azért mondom! A hiba oka nem más,mint az hogy beszorult a szivattyú tengelye.
Megoldás:FORGASD meg!
Csá!!!
(#) kisfer hozzászólása Nov 15, 2015 /
 
Üdv! A cirko égőtér mivel van szigetelve? Valami fehér porló anyag a fala belül(tizenéves készülék). Ugye nem azbeszt?
(#) zoszka válasza kisfer hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Samott, vagy kerámia...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
(#) Angiegina válasza zoszka hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Kedves Zoszka! A szerelő nem jött. A kazán kb. naponta áll le, közvetlenül akkor, mikor a meleg vizet sokáig engedjük fürdésnél. Gyanítom akkor, mikor a melegvíz tárolóból kifogy a megfelelő hőmérsékletű víz és melegítenie kell. Keddre ígérte a szerelő, hogy megnézi. Ön szerint égőfejet kell cserélni?
Angie
(#) zoszka válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Szerintem nem... az nem okozza ezt a hibát és általában túléli a készüléket is... De ha a szerelő azt álapította meg.... ő nézte, látta, mérte.... mindenesetre, ha mégis cseréli és az nem oldja meg a problémát, akkor keményen reklamálnék... (nem 20 Ft az égőcső)
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
(#) Angiegina válasza zoszka hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Tanácstalan vagyok! A Buderus szakértője is azt mondta telefonon, hogy nagyon kevesen értenek ehhez a kazánhoz. A szerelő csak kitakarította, nézte röpke 15eft-ért. Angie
(#) kalmi.kalmi válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
És mondja valaki, hogy az elektronikai szakik sokért dolgoznak.
Ezek a gázkészülék tisztítók elképesztő pénzeket kérnek el. Egyszer én is beengedtem a házamba egyet, de soha többé nem jön be az biztos.
Egy hét hitegetés után :Feliratos autó, kék overál, nagy duma, széles váll, nagy arc, nulla szakértelem, lomha mozgás, aztán ..."Nem is tudom...Hmmm ,gázömlés (nem vicc ! megnézte van e gáz a bejövő csőbe), szellőztetés minden helyiségben.
- Nem tudom öreg, ezzel jól befürödtetek. - mondta aztán elhúzott.
Aztán vettem bele egy gázszelepet mert le volt égve.
Nem mondom, hogy minden szerelő idióta, de ez az volt.
(#) sebokr válasza kisfer hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Jutottál már valamire a kazán hibával kapcsolatban?
Ha nem keress, segítek.
A hibája nyomás érzékelő kapcsoló, vagy víz áramlás érzékelő kapcsoló.
A kazánnak tipus hibája volt egy időben a kapcsoló oxidációja ami csak néha produkálta a hibát.
(#) Angiegina válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Kedves Zoszka! A Buderus szakértőjével újra beszéltem, a hiba elmondása alapján arra jutott, hogy a spirál hőcserélő el van kopva.( 6 éves készülék, az alkatrész ára 100.000.- . Ajánlott két céget, akiket felhívtam telefonon, de hozzánk egyik se jön el, nem éri meg nekik. )Valószínűleg szennyeződés került bele a rendszerből, mivel 5-8 évente át kellene mosatni géppel, 150.000.- ft-ért. Mi ezt nem csináltuk meg. Csak beletöltötték a vegyszert és hagytuk 1 napig működni a rendszert, majd átmostuk slaggal. A szerelőnk csinálta, nem mi.
Találkozott már ilyen problémával?
Ha nem engedjük a meleg vizet sokáig, nem áll le a kazán.
Angie
(#) zoszka válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Igen találkoztam. A szerelő szétbontotta a tűzteret? Mi kerül 150000-be egy renszermosáson? Kivel beszélt, ki a szakértő? (Privátba írja le a nevét)
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
(#) Zsombori Erno hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Adott egy Colibri KT-E indirekt tartályos parapettes
kazán piros led világit se fűtés, se meleg víz.
Szétszed átvizsgál termosztátcsere fűtés van.
Meleg víz bekapcsol megy 2 percig lámpa piros
indirekt tartályon termosztát kapilláris csere
melegít 2 perc kíkapcs led piros
Kapcsoló 45 fokról 30 fokra fűtés megy meleg víz nincs
mílehet a hiba

Válaszokat
Nagyon köszönöm
(#) sebokr válasza Zsombori Erno hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Kicsi gyújtás vezérlő panel csere. És nincs több piros hiba.
(#) joco75 hozzászólása Nov 19, 2015 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy junkers novaterm 23 ke cirko a melrgviz elzárása után miért szikráztat kb hármat négyet és hogy a hibaelháritó gomb milyen esetekben villog mit jelez? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) zoszka válasza joco75 hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Azért szikráztat tovább, mert szorul, vagy rosszul van beállítva a határoló az alsó tömszelencénél. A hibajelző reteszelt működési hibáknál jelez.
(#) randommania hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Ocean Luna 20p gáz cirkó van beszerelve a lakásunkba. Nem mai darab de nagyon meg vagyunk vele elégedve. A problémánk, hogy lement a nyomás benne és félünk attól, hogy komoly kár keletkezik benne, viszont nincs 15.000 forintom így hó végén főleg arra, hogy kihívjam a szerelőt (utoljára ennyi volt ugyanezzel a jelenséggel úgy 3 éve) és 10 perc alatt megcsinálja. Hála istennek megtaláltam a kezelési útmutatót, persze olaszul, így nem sokra megyek vele Megjegyzem, hogy fűt és van meleg víz is!
Tudna valaki segíteni ennek a problémának a megoldásában?
Előre is köszönöm!
(#) Dudus válasza randommania hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Ellenőrizni kell a tágulási tartályt és ha az rendben van fel kell tölteni vízzel.
(#) Kovidivi válasza Dudus hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Szerintem nem tudja, melyik csapot kell megnyitni.
(#) sebokr válasza randommania hozzászólására (») Nov 22, 2015 / 1
 
Üdv

Kazán alján jobb oldalt kék színű műanyag csap (hosszúkás kb 45' ban áll) azt ki kell nyitni mint egy rendes csapot és fel kell tölteni a víznyomást hideg állapotba 1-1,5bar nyomásig.
Ha ismét elmegy a víz akkor a tágulási tartályt kell mumpálni.
ha több segítségre van szükség írj privátot vagy itt. Márkaszervizes vagyok tudok segíteni, nem kerül pénzbe a segítség.

Pirossal be van karikázva. Az a feltöltőcsap.

Roland
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015

images.jpg
    
(#) toro válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Kedves Angiegina! Mi van elkopva? Ki mondta ezt a marhaságot?
(#) toro válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 22, 2015 / 1
 
Ez a kazán a buderus talán legjobb kazánja, mert nem a bosch fejlesztette ki.
Ez még eredeti NEFIT kazán. Könnyű javítani, átlátható és nagyon jó füstgátértékeket lehet mérni rajta.
1C Zavar: A füstgáz-STB (füstgázfelügyelet) olyan hõmérsékletet mért, amely magasabb, mint 105 °C. A füstgáz-STB nyitva van. " db érzékelő van rajta, egyik a füstgáz cső alján, ez sorba van kötve a ventillátort tartó alu. lapon lévő stemcoval (STB):
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) toro válasza Angiegina hozzászólására (») Nov 22, 2015 / 1
 
Szét kell szedetned a kazán hőcserélőjét - szakembernek 2-3 perc - és tisztességesen ki kell takarítani az oxidréteget a spirálcsőről.
(#) hegman hozzászólása Nov 23, 2015 /
 
Üdv!
Van egy Ferroli kombi turbó kazánom.
A vezérlőpanelre a kondenzvíz rácsöpögött és pár vezetősávot, meg 1-2 ellenállást lemart, így a kazán semmi életjelet nem adott.
Az ellenállásokat és a vezetősávot megpróbáltam pótolni addig eljutottam, hogy a kazán bekapcsol, lefut az önteszt (?) és elkezdi felfűteni a használati meleg vizet, de 1-2 s után kikapcsol, majd újra indul, és ezt ismétli. Cserélném a vezérlőpanelt (PMF09F Honeywell gyártmány) de állítólag tavasz óta hiánycikk és nem lehet beszerezni, legalábbis Ferroli alkatrész kereskedőn keresztül.
Tud valaki valamilyen alternatív beszerzési forrást, nem ebay-re gondoltam, mert ott 80-90 eFt (+VÁM +ÁFA) és nem tudom, nem vágnak át vele, vagy egyáltalán működőképes.
A legutolsó magyar ára ~45 eFt körül volt.
Vagy valaki tud olyat aki ilyen panelt javítana? Bár erre nem sok esélyt látok.
Köszönöm
(#) pözsó válasza hegman hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
(#) hegman válasza pözsó hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Ferroli New elite 60F24
vezérlőpanel PMF09F Honeywell
(#) randommania válasza sebokr hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Kedves Roland!

Nagyon szépen köszönjük a segítséget, az útmutatásod és a kép alapján minden működik!

Üdv.
Gábor és családja
Következő: »»   160 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem