Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1799 / 2486
(#) nagysasy hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Sziasztok !
Beag APT 100-as végfok helyére milyen végfokot lenne érdemes betenni?
(#) Massawa válasza midgardcoil hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szedd szét ujra, és rakd össze ujból, az esetek 90%-ban valamit valahol rosszul köt be az ember. Ugy maguktol nem mennek tönkre az áramkörök, ahhoz emberi agy és kéz kell....
(#) djcaveman válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Restaurálni az APX-100 at kell ha rossz (ami eléggé valószínűsíthető), illetve kicserélni (áttekercselni a kimenőtrafóját).
Az APT-100 at ha kis impedanciásan akarod hajtani, akkor csak a 100V-os illesztőt kell kikötni, és egy csatlakozóra kivezetni a végfok kimeneti jelét.
(#) djcaveman válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Ha hibás az eredeti végfok, olyan végerősítő kell, ami a 2X55V-os tápegységgel működni tud. Bár nem egy minőségi darab, de meg lehet javítani az eredeti végfokot is.
(#) vipera1997 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
ST151 például?
(#) nagysasy válasza djcaveman hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Mindenképpen új véget akarok beléjük ami sztereó.
(#) djratnova válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Köszönöm szépen! Megépítem holnap!
(#) djcaveman válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Értem....
(#) dani9228 hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Hello. Ez a hang jön a hangszóróból letestelt bemenetnél. Akármit csinálok vele nem szűnik meg, alkatrészeket is cserélgettem, de nem szűnt meg. Valami ötletetek?
(#) szaka válasza Trivium93 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szia!
Hát éppen ez volt a baj.
Az erősítőn a kapcsoló "lift" állásban volt és ha közösítettem ("ground" állás), akkor szólt rendesen.
De miért csak az egyik oldalnál jött ki ez?
Köszönöm szépen a segítséget!!!!!
(#) reloop válasza midgardcoil hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szia! Mérd meg a hibás IC 3-as és 5-ös lábát testhez képest, ott a ± táp.
A 4-es kimenet mérésed szerint a negatív tápon van, ezt is ellenőrizd le, tényleg ide van-e kötve a hangszóró.
A visszacsatolás a kimeneti feszültséget át kell vigye a 2-es lábra, ha mindeközben az 1-es, neminvertáló bemenet testen van (ez pár tíz mV-ot jelent) akkor az IC hibásnak minősíthető.
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szia! Valamely érintkezés, vagy forrasztás nem lazulhatott meg a szerelés során?
(#) kameleon2 válasza djratnova hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Lehet, hogy sikerült összehoznod egy földhurkot. Mindig egy ponthoz kell földelni, mint a fa-struktúránál. Egy árnyékolt kábel mindkét végén, ha bekötöd az árnyékot - az is tud ilyeneket okozni. De ez csak egy példa a sok közül. Nyilván ha letekered a hangerőt - akkor a bemenet a földre kerül a zajokkal együtt. Még jó, hogy eltűnik a zaj.
(#) djratnova válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Értem. Az árnyékolt vezetékek mindkét végét be szoktam kötni, mivel korábban kipróbáltam több erősítőnél is az egyik oldali jelföld elválasztást, de azzal nekem csak zajosabb lett vagy én csináltam esetleg rosszul.
Nem értem, hogy lehet a gyári erősítőkben, amivel eddig találkoztam, mindenhol bekötötték a jelföldet illetve szalagkábellel vezették a hangjelet, tulajdonképpen árnyékolás mentesen, mégsem szedtek össze zajokat.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szia!
Szemmel áttekintettem, de nem vettem észre semmit.
Eléggé macerás szerelgetni, mert csak akkor férsz hozzá a forrasztási oldalhoz, ha leszedet az összes tranzisztort a bordáról.
De így most működik. Vagy okozhat későbbiekben valami hibát?
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Nem ismerve a hiba forrását, nem tudok mit válaszolni a kérdésedre, idővel kiderül.
(#) Elektro Boy hozzászólása Dec 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Hozzám került javításra egy Genius sw g 3000 típusú 2.1-es hangrendszer. A hiba oka a tulaj szerint egy villám csapás. Panel lakásban lakik, az ő elmondása szerint villámcsapás után nem kapcsolt be. És valóban így is van, semmit sem csinál. Az végfok egyben van a táppal, kapcsoló üzemű táp gondoskodik a működéséről. A Graetz-híd után egyenáramot mérek, de onnan nem tudom hogyan tovább, ezek szerint a táp része jó lenne és utána halt meg valami? Várom az ötleteket és a segítségeket!
Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Szia! Nézd meg a PIC előtti feszültségstabilizátort!
(#) 13_Balu50 hozzászólása Dec 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy Denon erősitőt sikerült müködésre birni, jól szól, szép hangja van, vált bemeneteket is, csak a kijelzőt nem tudom beüzemelni. Nem tudom, hogy a meghajtó IC rossz-e vagy a kijelzője. Az IC egy 64 lábu TMP47C670n . Amennyiben az 1 lába megkapja a Vkk -24 V os feszültséget betilt a védelem. Itt a kapcsolási rajz ezen részlete, hogy jobban érthető legyen. Biztos hogy itt van a gubanc, mert az R424 (470R) ellenállást, a ZD 406 (HZS27-2 zéner diódát) , ilyen nem volt 24 V/1W ost raktam bele.és a TR416 (2SA1015) tranzisztort cserélnem kellett. Aztán beállt a -24 V feszültség csak azonnal füteni kezdett az R424 es ellenállás és pár másodperc után kattant a relé és betiltott. A fenti IC 1 lábához vezető részt egy átkötésnél elvágtam, azóta működik az erősitő, nem melegszik az ellenállás, csak nem megy a kijelző. A hiba az IC-ben lehet vagy inkább a kijelzőben vagy máshol is. Ja és a C603-C604 kondenzátort kiforasztottam újat kapott.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2015
(#) Massawa válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Sikerült ugy beraknod a rajzot, hogy az emlegetett zéner meg az R424 nincs rajta. Azt kellene kinyomoznod, hogy mire van a Vkk -24V. Erösen kétlem hogy csak a 64 lábu IC-re megy.
Ott meg ha jol nézem csak a VFT displayt ill a nyomogombok mátrixét hajtja. Miután a nyomogombok müködnek, szerintem a displaynek van valami kinja, vagy nem kapja meg amit kell.
(#) 13_Balu50 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Felrakom a másik felét is, és egyben.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2015
(#) Massawa válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 23, 2015 / 1
 
A Vkk a proci leirása szerint kizárolag a VFT display áramellátására szolgál, igy ha az megszünteted nem fog menni a kijelzö. Ha meg utánna melegszik az R424-s akkor a displayen van zárlat, ezt lehet, hogy ohmmérövel ki lehet mérni.
(#) 13_Balu50 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Pontosan úgy van ahogy írtad, én is a kijelzőre gyanakszom, az egyik sarkában, van egy kb 5mm átmérőjü tesznines fehér kör. Majd visszatérünk rá, hogy kell kimérni, de sajnos ma már nem érek rá.
Köszönöm a segítséget.
(#) Massawa válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Akkor annak löttek, levegöt kapott.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2015
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Köszönöm, megnézem!
(#) Elektro Boy válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
A panelon két tranzisztor van csupán, de azok jónak tűnnek. Csatolom a panel képét. Ne haragudj, amatőr vagyok még, csak mindig engem találnak meg ilyenekkel.
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Bejelöltem, 3,3V-os SMD stabilizátor, LDO.
A jack aljzatoknál találsz testet, mérd meg a stabilizátor lábait!
Szerk.: nekem is hoztak pár ilyet az ismerőseim, csudára nem szeretem ezt a hibát. Csak ötlábú SOT223 tokozásút tudok beszerezni, parányi segédpanelt készítek hozzá és úgy kábelezem be (:
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2015
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Szia! Az eBay -en van 3,3V -os 3 lábú LDO, kb fél $ -ért adják.
(#) djratnova válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Megépítettem a keverő áramkört, igaz tapétavágóval készítettem a kétoldalas nyákot , de tökéletesen üzemel és megszűntek a zajok!

Tesztvideó

Köszönöm reloop!
Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
(#) reloop válasza djratnova hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Ügyes vagy
Következő: »»   1799 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem