Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es féklámpa
Lapozás: OK   16 / 17
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia! Linkeld be a moser-bs oldalról a vonatkozó kapcsolási rajzot!
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Szia! Nincs neki olyanja. De talán ez lehetett valamikor. Elég hülyén néz ki. Csak a kürt megy az akkuról.
Valaki lecsupaszította teljesen, csak az első, hátsó világítás és a gyújtás van. Én fogom újrakábelezni, de nem teljesen a gyári rendszert, mert a gyújtáskapcsolót a műszerfalra szeretném tenni.
(#) Pali79 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
De akkor ha nincs a világítás felkapcsolva, nem működik a féklámpa sem.
(#) Pali79 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Nagyon köszönöm! Jól hangzik, este kipróbálom.
(#) eyess válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
De működik mert a gyújtás kapcsolóról kap egy pozitív szálat , ha meg tovább kapcsolod a gyújtáskapcsolót , akkor meg egy másik érintkezőről, megint megy egy másik pozitív szál a hátsó világításhoz is . Vagy ha nincs annyi szabad érintkező a gyújtáskapcsolón , akkor meg az állandó pozitív legyen a féklámpáé a gyújtás kapcsolóról pedig egy kapcsolt pozitív a hátsó világításhoz. Nem tudom érthető e . De ez nyilván csak , akkor fog működni , és nem jár a motor , ha van akkumulátor a motorban , mert ha nincs , akkor áll fenn az a jelenség , amit írtál , hogy ha nincs felkapcsolva a világítás nem fog világítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Ilyesmire gondoltam, ezért is tettem fel a kérdést. A világítás-kapcsoló a generátor AC feszültségét kapcsolja, ami így közvetlenül nem jó a LED-hez! A kapcsolóbetéted újabb fajta? Annál találsz szabad érintkezőpárt amivel a hátsó világítást a fékhez hasonlóan testre kötéssel aktivizálhatod.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Semmilyen kapcsoló nincs rajta jelenleg. A kürt-, index-, tompított-refi kapcsoló és az indexek is úton vannak Kínából jelenleg, csak a hátsó lámpa van a kezemben, ezért is foglalkozom ezzel.
(#) eyess válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Ja azt nem mondtad , hogy kosárban a motor .
(#) Pali79 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Azért kosárba nincs, csak picit hiányos, de azért megy. Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Igen, de ha egy LED-et használsz csak különböző fényerővel akkor nem tudo függetleníteni egymástól. Ha úgy csinálnám, ahogy a rajzodon van fentebb akkor nem lenne gond, mert akkor két teljesen külön rendszer lenne, de nem az. Kipróbálom este proli007 kapcsolását, ha találok hozzá mindent.
(#) eyess válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
A két külön rendszeren azt érted , hogy te egy azon ledeket szeretnéd használni féklámpának is , meg hátsó világításnak is .Csak mikor fékezel , akkor valamivel erőseben világítsanak ?
(#) Pali79 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Pontosan. Ezt is írtam fentebb:
Idézet:
„Az elgondolás az lenne, hogy kb 1/3 fénnyel világítanának a LED-ek, ez lenne a helyzetjelző és fékezésnél világítanának teljes fénnyel.”
(#) eyess válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Igy most már érthetőbb.Akkor neked ez bőven elegendő .Szerintem nem kell annyira túl bonyolítani elektronikával stn.Minél egyszerűbb annál megbízhatóbb.

fék.PNG
    
(#) Pali79 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Igen, csak így már megint ott vagyunk, hogy vagy a helyzetjelző állandóan világít és akkor van féklámpa is vagy egyik sem világít.
(#) eyess válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Akkor vagy mégis külön két szál kell a gyújtás kapcsolótól , vagy esetleg , így tudod megoldani.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015

fék.PNG
    
(#) eyess válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Viszont ez így annyiban nem jó , mert ugye a világító tekercs váltó áramot csinál .így előbb egyen irányítani kell aztán jöhet ez a megoldás.És még így sem biztos , hogy nem fog a fény vibrálni egy kicsit.De majd kiderül.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015

fék.PNG
    
(#) Pali79 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
De a féklámpa kapcsoló nem így kapcsol...
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Az akksi akkor 6V-os? A töltését hogyan oldod meg? Ezekhez igazítanám majd a javaslatomat.
(#) eyess válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Á neked még a régi fajta van, ami a fék dobban egy érintkező zárt testet ugye ?

Nagy gond nincs a fékpálcára fel kell fogatni egy nyomó lemezt , ami a vázhoz rögzített kapcsolót működteti .Ezt a kapcsolót a hátsó villa jobb oldalán rögzítheted ahol éppen jó.Anno sokan alakították , így át mivel a fékdobban lévő lemez , ami a féklámpát kapcsolta sokszor már nem érintkezett , mert elkopott , vagy már túl zárt a fékbetétek kopása miatt, mert a fékkulcsnak jobban nyitni kellet , hogy legyen fék ezáltal a lemez ha nem volt utánállítva , akkor bizonytalan volt a működése.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2015
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Jelenleg semmilyen, de 12V-osra szeretném majd alakítani a tekercsek cseréjével.
(#) Pali79 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Igen az a fajta. Ezen én is gondolkodtam már, de még nem jutottam megoldásra.
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Ha ennyire kötetlenül tervezhetsz nézd meg ezt az áramgenerátoros rajzot.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
A jelenlegi féklámpa kapcsolással sajnos ez sem működőképes, de jól jöhet ha a kapcsolót átépítem. Meglátom mi lesz a végeredmény. Addig is köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Jana82 hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sziasztok.
Ha ezt a panelt elvágom, akkor működni fog?
(#) Pali79 válasza Jana82 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
A fehér biztosan. A másikban annyira nem vagyok biztos, nem látni, hogy melyik vezetősáv merre megy.
(#) Tomi111 válasza Jana82 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Üdv! Az alsó szerintem nem fog működni. Ahogy látom a ledek négyesével párhuzamosan, majd ezek sorba vannak kötve. Ha levágod, akkor ellenállással kell helyettesíteni a hiányzó ledeket, különben nem világít. A másikat nem látni, de gondolom hasonló a kötése.
(#) Jana82 hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Rendben, köszi
(#) Jana82 hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Ilyen Ledet szeretnék rendszámtábla világításnak. Jó lesz, vagy tudtok mást? Köszi.
(#) Pali79 válasza Jana82 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Azért ezzel vigyázz, az a minimum, hogy egy normális helyen nem megy át a műszakin, de ha útközben elkapnak vele, leveszik a rendszámod.
(#) Jana82 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Már egy ideje ilyen a világítása, és eddig nem szóltak a rendőrök. Csak most a hat ledből 3 nem világít, remélem ezek jobbak lesznek.
Következő: »»   16 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem