Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1347 / 1674
(#) lajos1969 hozzászólása Jan 2, 2016 / 2
 
Itt egy kis videó a keverőről!
Bocsi de a telóm nem tudta jobb minőségben! A lényeg, hogy kifogástalanul működik.
Bővebben: Link
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Jó lett ez Lajos. A kisfiad használja egészséggel. Még egyszer:
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Köszönöm szépen Zsolti!
(#) kalmi.kalmi válasza siletto hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
siletto kaptál egy pontot, mert annyira barkács a forrasztóállomásod, hogy szinte szép.
(#) lajos1969 hozzászólása Jan 2, 2016 / 1
 
Itt a keverő tápegysége!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 3, 2016 / 29
 
Fejlesztettem a forrasztóállomást. Elkészítettem a JLT-II digitális kijelzésű változatát. Teljesen jól üzemel. Egy alkatrész, aminek az értékét benéztem, megtréfált, de miután cserélve lett a helyes értékre, kitűnően működik.
(#) zenetom válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 / 1
 
Jesszusom, ez gyönyörű lett!
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Ez igen
Egyedül a nyákba ültethető sorkapocs nem illik a képbe, de praktikus, egyszerű szerelni vele.
Amúgy hol vetted ezt a szerkezetet?
(#) Szammer válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Gratulálok Zoltán (Zoli_bácsi)!
"zoly15-nek":
A NYÁK-ba ültetett sorkapocs miért is nem illik oda? A második kérdésed meg gondolom vicc volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) mrobi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szerintem nagyon hasznos a sorkapocs. Nem is értem miért nem használják. Sokkal egyszerűbb vele, mint beforrasztgatni a vezetéket. Csak nem kell állatmódjára meghúzni, mert könnyen ki tud szakadni a panelből, ha nincs neki kellően nagy forszem.

Amúgy gratulálok a forrasztó állomáshoz. Egyszerű, letisztult. Hobbi, de mégis iparos.
(#) zoly15 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
A második valóban vicc
A sorkapcsot azért nem szoktam preferálni mert kontaktiális probléma melegágya, számtalanszor volt már vele problémám, látszólag jónak tűnt, mégis hosszú órák szenvedése után bukkant ki a probléma...
(#) mrobi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 3, 2016 / 3
 
Irányítástechnikával foglalkozok munkaidőben. Ott az összes műszer sorkapcsos. Sosem volt még velük gond. Talán egyszer, mikor úgy meghúzták, hogy leszakadt a nyákról, de azt inkább a hozzá nem értésnek tudtam be.
(#) Johnny0004 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Üdv! Gratulálok nagyon szép és gyári! Praktikus mert aki tud angolul az is érti mi is van ráírva . Nekem egy dolog fura, hogy a hőfok állító poti körüli szám sor 1-10-ig nem passzol a hőfokhoz. Mivel készült ez a felirat?
(#) csatti2 válasza mrobi hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Néha erősebbek, mint amilyen okosak.

Az ipari kapcsolószekrények is tele vannak sorkapcsokkal. A csavaros verziókat illik éves karbantartáskor újrahúzni, hogy a vibrációktól esetleg meglazult kontaktok újra rendben legyenek, de általában ez sem probléma (van ahol 20 év után sincs velük semmi gond). A legtöbb kisebb elektronikai berendezésnél viszont nincsenek olyan rezgések, hogy valaha gond legyen a sorkapcsokkal.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) Zoli_bácsi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Köszönöm Johnny0004. A helyzet az, hogy nem akartam duplán feliratozni a hőfokot. Semmi értelme nem lenne. Az 1-10 skála egyébként is csak viszonyszám, a tényleges hőfok már a kijelzőn olvasható. Ezért döntöttem eme megoldás mellett. A felirat gyakorlatilag egy 3mm-es plexi díszelőlap. Festve, hátulról gravírozva, majd ismét festve. (Nem olcsó és nem egyszerű megoldás.)
(#) Zoli_bácsi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
No, Zolikám megkaptad a sorkapcsodat... Köszönöm szavaidat!
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Erre nem is lehet mást, mondani mint, hogy szép! Használd jó sokáig! Szerintem megérne egy cikket.
(#) ktamas66 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Nagyon jól néz ki! Ezt a festett plexi díszelőlapos dolgot el kellene tanulni.
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Idézet:
„A helyzet az, hogy nem akartam duplán feliratozni a hőfokot. Semmi értelme nem lenne.”
Én a cnc tápomnál voltam dilemmába (V1.0). A végén kapott egy sima vonalkázást és egy 0-át az elején egy 100%-ot a végén. Pontos fordulatot most a külső lézeres mérővel állítom be úgyis. V2 kap majd egy nyomógombos LCD-t.
(#) Zoli_bácsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szia Barátom!

Kérlek tisztelettel, itt van fent a cikk. "Forrasztóállomás II" Köszönöm, használom is. Nagyon megbízható szerkezet lett.
(#) Zoli_bácsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Pontosan erről van szó. Fölösleges duplán megjeleníteni ugyanazt az értéket. Szerintem jól csináltad.
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Igaz, de szebb lett, mint a cikkben szereplő
(#) gajdossmd hozzászólása Jan 3, 2016 / 8
 
Sziasztok!

Ezt a két effekt pedált sikerült összedobnom az ünnepek között és jól végzik dolgukat!
(#) kameleon2 válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szia! Nagyon tetszetősek lettek. A sárga pedálban az két darab OC tranzisztor, ami foglalatba van tűzve? Majdnem összeérnek és egy pedálban nem szerencsés foglalatba tűzni ilyesmit. Jobb lenne forrasztva.
(#) gajdossmd válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Helló!

Köszi szépen!

A foglalatokban 2db AC128 tranyó van igen jobb lenne forrasztva csak akkor nem lehetne cserélgetni őket olyan gyorsan! Ezeknél a pedáloknál meg ez a lényeg elég nagy különbségek vannak más és más hfe-el teljesen másképpen szól! Azért meg van az oldva, hogy ne pottyanjanak ki a helyükről. Ki van bélelve szivaccsal.
(#) kameleon2 válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 3, 2016 / 1
 
Ezt nem teljesen értem... Viszel magaddal zenélni egy marék tranzisztort? Miért nem csinálsz egy átkapcsolót mondjuk?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) gajdossmd válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Nem viszek magammal tranyókat! Amikor újból betudok szerezni majd egy marék kb.100db AC128-at akkor majd egyszerűen cserélgethetem őket, sajnos ezeket mostanság nem gyártják már és így nem mindenhol lehet hozzájutni pedig vagy 25 éve ezrével dobáltuk ki a munkahelyen őket! Van olyan is mikor átkapcsolóval oldom meg a tranyó cseréket, de azt inkább típus váltásra szoktam használni. Egyébként meg tényleg nem okozott problémát a foglalat pedig van olyan pedálom amiben már 10 éve így vannak tranzisztorok.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2016 1 /
 
A feliratot miért nem "honosítottad"?
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2016 / 8
 
Arra gondolsz, hogy miért nem magyar a felirat? Mert a műszereknek az angolt tartom az odaillő feliratnak. Természetesen ez mindenkinek a saját szubjektív megítélése.
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 4, 2016 / 7
 
Ez a feliratos dolog nem lerágott csont egy kicsit? (Elnézést!)
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
Következő: »»   1347 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem