Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1814 / 2488
(#) Edinalaci hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Sziasztok tun vaki nekem segiteni egy erősitőben mer amint a vezèrlő ic ès az ic száma kellene ha vakinek ilyene van ès megtudná nekem mondani az nagyon jò lenne !
(#) Buvarruha válasza Edinalaci hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nézd meg a számot az IC-n, vagy legalább az erősítő pontos típusa kellene.
(#) djcaveman válasza Edinalaci hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Melyik vezérkő ic-re gondolsz? A tápegységben lévőre?
(#) trickentrack hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Üdv!

Egyik ismerősöm vett egy erősítőt, hangfalakat. A a hangszórók tekercsei le voltak szakadva amit nem tudott. Rádugta az erősítőt és meghalt. Az egyik oldal egyáltalán nem szól a másik oldal pedig max hangerőn is éppen hogy megszólal és nagyon torz.Elhozta nekem, néhány kodenzátor púpos volt, kicseréltem, nem változott semmi amit sejtettem is. Gondolom a végfok ic ment tönkre ami egy STK4171 II, kiforrasztottam leszedtem a burkolatát és nem látszik rajta semmi égés,sérülés. A kérdésem az lenne, hogy akkor más baja lehet vagy olyan hely sérült ami nem látszik? Egyébként még mit kell mérni? Mi lehet a hibás?

Előre is köszönöm!
(#) djloui válasza Edinalaci hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Gondolom a táp vezérlő IC-re gondolsz. TL494
(#) krisz69 válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Igen van ! Nem is kevés nagyon jó a hangja. De a nyugalmi áramkőrt át kellbépiteni . És80+- v felé nem ajánlok menni.
(#) trickentrack válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Szóval akkor megéri?
(#) gyuszo válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Így néz ki egy STK4171 belűről. Jól látható benne a meghajtó és végtranzisztorok is.
Sajnos ennek olyan "melege" lett, hogy az egyik ki is mozdult a helyéről.
Nem elég ennek a cseréje, hanem az ezt az IC-t körülvevő panelen is több alkatrészt meg kell mérni. Ennél szemmel láthatóan egy-két ellenállás is meg volt égve. Cserélni kellett.
Javítás után már szép lett a hangja, a kérdésedre megérte.
(#) alberton hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Ebay-en kapható OEP20W erősítő.
Szerintetek mit tud?
Hűtés sem kell?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) gyuszo válasza alberton hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A TBA810as , a TDA2003 felhasználási területéhez hasonlóan egy újabb fejlesztésű D osztályú erősítő "instant" változata. Előnye a kisebb helyigény és energiafelhasználás, ezért elsősorban hordozható elemes akkumulátoros készülékekbe lett tervezve . Autórádiókba is megfelel.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) zotya1983 válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Nekem van,ajánlom,szép hangja van.400w ra azonban nem lehet kényszeríteni és +- 75v fölé emelni sem.300-350w kényelmesen kivehető belőle 4 ohmon +-75 v on.
Kb 300 w ra jó 8 ohmon.Ebben a formában,ha átépíted a nyugalmi áramkör hálót egy bd 139 el akkor nem mászkál el a nyugalmija.Ekkor elmehetsz +-80-85 v ig is. 85 mA nál nagyobb nyugalmi áramot ne állíts be +-85 v nál.Ekkor 350w lejön 8 ohmra és 4 ohmra pedíg a 380watt környéke.
D2 Dióda ekkor elhagyható.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) steelbird válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 1
 
Hihetetlen, hogy egy tranzisztor megspórolása miatt inkább instabilra gyártják és árulják...
(#) zotya1983 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Rossz volt nézni ahogy mászik föl (terheletlenül) majd vissza..Itt előrébb ajánlották az átépítést nekem is,meg reloop segített benne sokat.Amúgy ez a panel eredetileg audió fetekhez lett kitalálva ahol a 2 diódával még ki ki lehet hajtani a maradék feszt a fetekből.Power fetesnél már kevés az a 2 diódányi fesz,sok benn marad a fetekben,ez egy pici igényesség lett volna tervező (átépítő)(Baji Dénes) részéről semmi más...
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) Edinalaci válasza djcaveman hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Kösz de már van rola rajzom am igen de mátom a számát má elküldtèk a rajzot

Ejnye! Legyünk már egy kicsit igényesebbek az írásunkra! (szam)
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) Edinalaci válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Jo kösz demá megvan am nem voltbenne igy kaptam
(#) T46KO2 hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Építettem egy erősíőt STK 4050-el, +-90V tápfesz, és mint gondoljátok eléggé melegedik is. A hűtőborda az okés csak az a bajom, hogy a ventilátor egy 220 voltos dög, ami jól megy, csak akkor is mikor nem kellene(hangos). Azt szeretném csinálni, hogy a hőmérséklet függvényében kapcsoljon ki meg be a venti, hogy ha kell ha nem ne menjen. Ebbe esetleg ha tudnátok segíteni. Köszönöm.
(#) BEMcorp válasza T46KO2 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Ebben az áramkörben kicseréled a ventilátort egy relére (ami a 230V-os ventidet kapcsolja), és kész is a hőkapcsolód.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) T46KO2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Köszi szépen. És azt az MBR10100 mivel tudnám esetleg helyettesíteni?, lehet, hogy nem lesz olyanom.
(#) BEMcorp válasza T46KO2 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Én valami hasonló diódát PC tápokból bontottam.
Dupla dióda, de csak egyik fele kell.
(#) reloop válasza T46KO2 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Szia! A Schottky diódák visszárama erősen hőfokfüggő. Bármelyik jó, csak létesíts vele jó hőkontaktust.
(#) djloui hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Sziasztok. Valakinek nincs kapcsolási rajza a képen látható erősítőhöz: Q SOUND QSA 600
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) krisz69 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Sziasztok meg épitettem a baji féle fetes végfok átrajzolatának a 600w os verzioját.élesztés során ki űlt a tápfesz a kimenetre. Arra gyanakodom alacson táp fesz miatt nem nyitottak ki rendesen a fetek. Teszt tápom 2x27,5 v Dc.Valakinek valami észerevétele esetleg van ? Tedzek fel képeket.
(#) latyakosa válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Hello, a kapcsolási rajzra ráírhatnád melyik tranyón, illetve a zénerek után, hogy alakulnak a feszültségek. Hatékonyabban lehetne a hibát keresni véleményem szerint, bár lehet tényleg kevés a tápfesz.
(#) steelbird válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Szia. Épp határeset, mert 37V körül van a tápod, a végfok meg elvileg 40V -ról már megy.
Ha nincs benne elkötés, vagy rosszul /rossz helyre beültetett alkatrész, akkor valószínűleg már kevés a bemeneti diff. erősítőnek az árama és nem nyit ki rendesen a következő fokozat.
Próbáld meg csökkenteni az emitter ellenállását. Eredetileg 62kOhm ha jól láttam a rajzon, tegyél be próbára egy 47kOhm -ot helyette.
(#) steelbird válasza steelbird hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Vagy párhuzamosan egy 220kOhm -ot a 62kOhm -ra.
(#) krisz69 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Találtam egy 2x 62v kőrűli tápot megprobálom aval.
(#) siletto hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Üdv!
Szeretnék sztereó erősítőt építeni egy OPA2544T műveleti erősítő köré. Az lenne a kérdésem, hogy az alapkapcsoláson túl mit kellene még bele terveznem, hogy audió erősítőként is jól működjön? Hangerőszabályzáshoz elegendő a műveleti erősítő visszacsatoló ellenállásait egy potis rendszerre cserélni?

Köszi előre is
(#) steelbird válasza siletto hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Szia.
Nem szeretnélek mindenképpen lebeszélni erről az IC -ről, de ez nem kifejezetten audio végfok céljára fejlesztett áramkör, hanem egy nagyáramú műveleti erősítő. Jó arra is, de vannak ettől klasszisokkal jobb, kifejezetten audio végfok céljára fejlesztett IC -k, például az LM3886.
Az OPA2544 -nek a torzítása nem valami bizalomgerjesztő, sőt, kifejezetten nagy, főleg kis teljesítményeknél.
2W kimenő teljesítmény alatt 500Hz fölötti frekvenciákon (ahol pont legérzékenyebb a fül a torzításokra) jóval 0,1% fölött van. Oka valószínűleg a fet végtranzisztorok gyárilag kicsire trimmerelt nyugalmi árama, de ez be van drótozva, kívülről nem állítható.
A hangszín szabályzást én külön fokozatra bíznám mindenképpen és hogy legyen tartaléka a végfoknak, még egy kis erősítésű előerősítő fokozatot tennék bele.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) siletto válasza steelbird hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Okés, köszi
Csak van néhány ilyen itthon, és az első ötletem az volt, hogy építek belőle valami kis erősítőt, de akkor nem működik ilyen egyszerűen
(#) steelbird válasza siletto hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Van gyári ajánlott rajz az adatlapján, építsd meg próbára, aztán kiderül. Addig, míg megfüleled, nem kell semmi mást építeni hozzá, sem hangszínt, sem előfokot. Én magamnak pl. hangszínt nem is tennék bele, sosem használom, semmilyen készüléken.
Következő: »»   1814 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem