Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   196 / 288
(#) Mircsof válasza djuri hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Juj azok a nyúlfarknyi ellenállások bírják majd a kiképzést?
(#) djuri válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Gondolom valaki kipróbálta aki a rajzot csinálta, szerintem a gyári lett lekoppintva.
(#) kadarist válasza djuri hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Az a két soros zöld ellenállás van fél wattos?
(#) kila válasza djuri hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Jól néz ki, de a két 1/2 W-os ellenálás ha összecsukod, nem kerül túl közel a feszültségosztó többi részéhez?Lehet hogy csőbe kellene húzni őket...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) erdgab válasza djuri hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Jól néz ki,de lehet balhés lesz az a két soros ellenállás.Én ennél sokkal nagyobbakat tettem be,de már azokat is cserélnem kellett mert átütöttek.Most 4 darabból van megoldva,szintén méretes darabok,ezek most bírják.Az eredeti általam kreált képe mellékelve.Egy bolti "mérőt" egyszer próbáltam ki a pásztoromon,utána javíthattam,abban is ilyen kicsi méretű ellenállások voltak.
(#) djuri válasza kadarist hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
0,6W-os
(#) djuri válasza kila hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
összecsukásnál figyeltem rá, kb 15mm-re van
(#) djuri válasza erdgab hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
úgy látom az előtét ellenállások nálad rövidek, én azért hagytam hosszúra mert így volt a rajzon írva. ha rövidre venném akkor biztos nem kerülne túl közel a többihez.
(#) DJanosi válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Szia! Nagyon hasznos amit irtál, viszont az EI66 mekkora energia átadásra képes ?
A másik kérdés , hogyan oldják meg a primer szekunder közti megbizható elszigetelést ?
A menetáttételről van információd ?
Tisztelettel, Levente!
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Cavalier válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 6, 2016 / 1
 
Passzolom, nem emlékszem már, miben volt, szerintem olyan 2-4J-osnak mondott készülék, pár kilométer madzagot elvisz bőven, nagy fűben is.
Szerintem olyan párszor tíz menet primer, párszor száz menet szekunder, soronként szigetelve, aztán az egész vákuumimpregnálva. Primernek kb. 0,8-as 1-es huzalt raknék, szekundernek 0,25 körülit. De időm, kedvem nem volt kikísérletezni pontosan.
Ja, és légrésesre kell lemezelni, kell bele vagy fél mm légrés. Kiszámolni nagyon nem tudom, ez nagyon nem a trafóknak kitalált üzemi körülmények között van járatva. Kéne tekerni pár fajtát aztán méregetni. Bőven túl vannak gerjesztve, ezért jobb a szilícium lemezvas, a ferrit azt nem bírná olyan jól.
(#) DJanosi válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Idézet:
„Ja, és légrésesre kell lemezelni, kell bele vagy fél mm légrés.”
Ezt nem tudom értelmezni , körülirnád hogy mit is jelent ez a folyamat ?
(#) Cavalier válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 7, 2016 / 1
 
Az EI vasat lehet kétféleképpen lemezelni, ha ugyanazon az oldalon vannak az I-k akkor lehet légrést tenni bele, pl. pár réteg papírt az E-k és az I-k közé, és úgy összeszerelni.
(#) DJanosi válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
Köszönöm ismét. Másik kérdésem, hogy a szilicium koncetrációról a vasmagban van-e valami információd ?
(#) Cavalier válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 8, 2016 / 1
 
Teljesen kommersz hálózati trafónak való 0,5mm-es lemezekből volt, amit néztem.
(#) erdgab hozzászólása Feb 8, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Felteszek ide egy PDF doksit,egy pásztor építés leírása van benne,a régi linken már nem elérhető.
Egy fórumtársam kérésének teszek eleget,de hátha másokat is érdekel.
(#) DJanosi válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Esetleg lehetne vásárolni teljesen elkészitett transzformátort ?
Például Magyaroszág határán belül vagy akár nagykereskedő cégeknél ?
Találtam Ausztráliában például meg távoli helyeken de nem éri meg.
(#) Cavalier válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Kizártnak tartom... próbáltam anno megkeresni pár tekercselő céget, pontos spec. alapján legyártatni, egy megcsinálta rosszul, a többi vagy el se vállalta, vagy 30ezret mondott rá.

Kínaitól lehetne rendelni esetleg, ilyen 100-as nagyságrendben, az elég olcsó tudna lenni. De egyébként nem éri meg, ha hivatalosan akarod csinálni, min. egy TÜV vizsgálat, kb. 1,5 milla. És tele a piac a tákolt vackokkal, nem lesz itthon akkora piac, hogy megérje. A gyáriak ára is lejjebb ment, egy új, ismeretlen márkát bevezetni egyszerűen nem érné meg.
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
üdv, sikerült megmérnem a feszt, 2kV. nem tudom hogy ez jónak számít-e ? Viszont alkalmam volt belenézni egy EF001-es pásztorba amin 10kV-ot mértem. Ledöbbentem a belsején, a panel ami meghajtja a simson trafót nem nagyobb mint 5x2cm, van rajta 2db NE555, pár ellenállás és egy tranzisztor. Mitől lehet hogy ez akkorát üt. az egész panel kijön kb 300ft-ból.
(#) djuri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Nincs véletlenül meg valakinek ehhz a két IC-s (NE555)vezérlőhöz nyák terve? SOS-ben ki kéne cserénem . Meglépnek a kecskék
(#) djuri válasza erdgab hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Kipróbáltam a feszmérőt 10kV nál egy percig a 0,6W os ellenállások jól tűrték a kínzást

IMG_0726.jpg
    
(#) deak francis válasza djuri hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Bővebben: Link Szia,lapozz vissza ,lehet találsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
(#) LG hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy egy villanypásztort kellene valamivel figyelnem szakadásra vagy letestelésre, és egy riasztó kontaktusára adna jelzést. Láttam több rajzot és nem tudom, hogy ezek közül melyik lenne a legmegbízhatóbb és egyszerűbb.
Az utolsó képen látható pásztorhoz kellene (Lada Samara gytrafó).
Nem nagyon vagyok otthon ilyen témában.
A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv
(#) Dr Endugu válasza erdgab hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szeretnék ilyen villanypásztort építeni! Olvasgattam, egy dolog nem világos, hogy az L1 tekercs mekkora átmérőjű huzalból kell, hogy készüljön?
(#) erdgab válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Sajnos nem tudom,nincs rá utalás,semmi jelölés a doksiban.
(#) djuri hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Ha a 17mm-es szikraköz kb.17kV akkor ez jól sikerült.

IMG_0875.jpg
    
(#) djuri válasza djuri hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
...folyt

IMG_0841.jpg
    
(#) djuri hozzászólása Feb 27, 2016 /
 
Segítséget kérnék. Földelés nélkül próbáltam és néha gyorsan köpte a szikrákat (5-6szikra/mp) ugyanezt csinálta a szikraköz nélkül is. Ez megszűnik ha leföldelem????
(#) erdgab válasza djuri hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Nem,annak semmi köze a szikra gyorsasághoz.
Melyik rajz alapján van megépítve?
(#) djuri válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Üdv, megépítettem az inverteres (v2) pásztort és valamiért a glimm csak világít, a két db 10nf-es fóliakondi helyett kerámiát raktam mert csak ez volt itthon, és a kimeneti oldalon a 22mikros elco helyére 22uf/400v-ost mert nem tudom mekkorát tettél. kicsit átvariáltam a nyákot hogy kevesebb smd legyen. mi lehet vele a bibi ?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
(#) zosza18 válasza djuri hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Szia!
Vedd ki azt a 400V-os 22µF-os kondit és tegyél helyette egy 50-63-80V-osat. A fesz. megvan, mivel világít, de nem akar beindulni a tirisztorod, ami nagy valószínűséggel emiatt. Próbáld ki.
Következő: »»   196 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem