Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   552 / 607
(#) olahtamas válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Alul áteresztő szűrőt hangfrekvenciára.
(#) Alkotó válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Ez még mindig nem konkrét.
Ha feltételezzük, hogy SUB szűrőt akarsz, ami kb. 100 Hz körüli vágást jelent, akkor oda nem elég egy RC tag. Ezek a szűrők összetettebbek, és több változatot is találsz a fórumban.
(#) olahtamas válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Igen SUB szűrőre gondolok. Tanultam róla ezekről anno, csak gondoltam ki lehet hagyni a műveleti erősítőt.
(#) Alkotó válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Nem kell kihagyni, sőt több is kell belőle. Olcsó alkatrész, és ritkán van baj vele.
Relooptól találsz itt e támában egy SUB-4 névre keresztelt komplex áramkört, ami kiszolgálja a frontokat, a SUB-ot is megvágja, és még ellenfázisú kimenetei is vannak ha hídba kötnéd a mélyek erősítőit.
Nálam remekül bevült, most már két példányban is.
(#) nagysasy hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Sziasztok !

Mekkora trafó kellene az E2-höz teljesítményben? Köszi.
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Szia! Mekkora lesz a tápfeszültség és hány Ω-os hangszóró fogja terhelni? Ez a két adat nélkülözhetetlen a méretezéshez.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
8 Ohm-ra tervezve és 2x24VAc.
(#) reloop válasza nagysasy hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ilyen értékkel csatornánként 70VA terhelhetőségű trafót javaslok.
(#) nagysasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Köszönöm. Mert van 300W-os toroidom akkor az elég lesz neki.
(#) tamastar hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy ez a hangszóró ideális lenne gy TDA7294 hidalt erősitőhöz?
10 inch ,250W ,papir membrános?
(#) reloop válasza tamastar hozzászólására (») Márc 19, 2016 / 1
 
Szia! Jó, de legyen 8ohm-os!
(#) tamastar válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
8ohm-os köszönöm
(#) trickentrack hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Üdv!

Egy jó pár oldallal hátrébb találtam egy nyáktervet!Bővebben: Link
Meg fogom építeni, az lenne a kérdésem,hogy 12v-ról működni fog-e ez a kapcsolás(csak kipróbálni) mivel nincs még meg a 40v-os trafó? A másik kérdésem, hogy hova és mekkora potmétert kössek be a hangerő szabályzáshoz?

Előre is köszönöm!
(#) rokko99 hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Kedves fórumozók! Nagyon szépen szeretnék valakit megkérni, hogy aki már megépítette a végerősítőt ezzel az IC-vel, és minden rendben működik, akkor kérem küldje el a kapcsolási rajzot. Ami legfőképp érdekelne az a mute, és a stand by, mert nem tudok vele mit kezdeni . Egy IC-t már kinyírtam, nem szeretnék a többivel is így járni. Nem szeretném ezeket a funkciókat használni, csak azt szeretném, hogy szóljon.

Ja igen. 100%-osan megépítettem a bss elektronikán talált rajzot, de semmit nem csinált. A stand by, és a mute lábakat sorba kellett kötni egy 20, illetve 10kOhmos ellenállással. Miután a 10 kohmosat csökkentettem 680 ohmosra akkor szólt, de torz volt , és kb 5 wattot adott le. Az ellenállás forrósodott, majd ezt követően az ic 1 perc múlva már csak búgott.


A segítséget előre is köszönöm.
(#) reloop válasza rokko99 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Parancsolj, megépítve pedig ilyen.
(#) rokko99 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat! Abban reménykedem, hogy a halottnak hitt IC életre kel.

(#) reloop válasza rokko99 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Linkeld be a BSS rajzot, megbecsülhetem az esélyeket.
A TDA7294 élesztési szabályait betartottad?
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Mik a szabályok?
(#) rokko99 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Bővebben: Link

Erről lenne szó. Az élesztési szabályokról nem is hallottam Most építem át a panelt a te kapcsolásod alapján.
(#) reloop válasza rokko99 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Itt egy általános élesztési útmutató. Visszább olvasva megtalálod a tipikus hibákat és sok hasznos kivitelezési tanácsot.
A BSS rajz ha nem is jó, de végzetes hibát nem tartalmaz - van remény
(#) rokko99 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
A végzetes hiba én vagyok Csinálom, ahogy kell és meglátjuk mi lesz Mindent köszönök, és jelentkezem az eredményekkel.
(#) reloop válasza rokko99 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Tekintsük meg a művedet mielőtt áram alá helyeznéd, ha nem vagy biztos magadban.
(#) rokko99 válasza rokko99 hozzászólására (») Márc 22, 2016 / 1
 
Felrobbant az ic, és szana-széjjel repültek a repeszek. Szerencse, hogy fejjel lefele volt a panel, különben most az új szemeimet is beszerezhetném
(#) Alkotó válasza rokko99 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Talán megfogadhattad volna Reloop tanácsát, ami az indítás előtti bemutatásra biztatott.
(#) rokko99 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
A második (jobb oldali) végfok megépítése során megfogadtam a tanácsokat, de viszont halkan szól. kb 10-15 watt jöhet ki belőle. Ez a végfok egy driver ic, és végfok hibás Sony TA-F120-ba került bele. Ez az erősítő alapvetően 4Ohmon tudott 40 wattot, ezért arra gondoltam, hogy egy trimerrel majd leszabályozom a max hangerőt kb az ic végkihajtásának felére. Gyakorlatilag ezt úgy kivitelezném, hogy a bemenő jellel sorba kötök egy trimert.

De mint előbb említettem: elég halkan szól, maxra csavarva a potit kb 10-15 watt jön ki belőle, ennél azért többet szeretnék. Én a hangerő gondokat arra vezetem vissza, hogy az erősítő eredeti hangszín, és hangerő szabályzó panelje van benn, ami szerintem jócskán visszafog a jelen. Csak az üzemi feszültségüket nem tudom

Arra gondoltam, hogy építek valami jó kis előerősítőt, csak szerintem nincs olyan, ami megy 40 v-ról

Van egy pár bontott JRC 4558DD IC-m, ebből gondoltam összehozni valamit. Mit gondoltok róla?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) Alkotó válasza rokko99 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Én nem láttam a másik panelt, amit bemutattál. Hol van? Mi kerülte el a figyelmem?
(#) rokko99 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Mármint az a panel, amin a hangszínszabályzó, és a potik, meg a bemenetválasztó van? z kérlek szépen az elejében van, egész pontosan az előlapban. Pár ellenállást már kiiktattam ami a jellel sorba volt kötve, de még igyekszem tovább nézni a dolgot, mert ez az előerősítő dolog mégsem túl szimpatikus nekem a feszültségek miatt.
(#) kissattila88 hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
(#) krisz69 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Bss elektronikás kapcsolások általában nem szoktak műkődni. Személyes tapasztalatom ez. De proba szerencse.
(#) tamastar hozzászólása Márc 25, 2016 /
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy a TDA7294-es hid erősitőhöz mi alapján válasszuk meg a toroid transzformátor teljesitményét? Vagy a hangszóró teljesitményét kell figyelmbe venni ehez?
Én a TDA7294 es hid kapcsolású erősitőt egy 250w-os hangszóróval használnám és egy kb 60w-os
magassugárzóval.Ehez elég lenne egy 250VA toroid transzformátor vagy inkább ajánlott egy 300VA-s?
Következő: »»   552 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem