Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   242 / 373
(#) verwolf9999 válasza Zozi85 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Orsóban gondolkodom . Brutális teljesítményre nincs nagy szükségem . Abból ami itthon van körülbelül egy 60x40 es dolgozó felületet tudok megvalósítani . Nagy beruházásra meg nincs sajnos keret . Még rá kell szabadulnom egy cnc esztergára is hogy elkészítsem az orsókat
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Gondold át.... Ha mm ben írtad akkor nagyon pici, ha centiben akkor az már nem olyan kis egyszerű gépváz és kell bele az anyag. A 200x200x200 munkaterű gépembe is belement majd 30 kiló alumínium... Persze gravírozni kevesebb is elég...
(#) verwolf9999 hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Cm ben írtam. Persze a tanáraim mindíg elmondták hogy a jó cnc-s sohasem beszél abban
Hát igen a merev szerkezettel lesznek problémák , de erre van a családban szerkezetlakatos is. Ő majd segédkezik . Rá állok majd a bontás témára csak az a baj vele hogy problémás mivel a bontott cuccokat már igencsak elnyűtte az idő meg a használat bontottam már olyan profilt ami messze állt az egyenestől
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Attól ne várj sokat, az illeszkedő felületeket úgyis fel kell marnod vagy hézagolgathatsz a végtelenségig. Én teljesen egyenes erősített profilokat fogtam ki, mégis a sínek egy alu vastaglemezbe vannak ágyazva hogy fussanak és masszív legyen. Bár nekem z ben az asztal mozog, így egyszerű volt lapba marni mindent.
(#) verwolf9999 válasza Zozi85 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Hát lesz vele dolog az biztos ezért húzom halasztom de mostmár 1 év után ideje lenne neki állni
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Akkor is tervezz. Pld ha léptetővezérlőt veszel akkor tudnod kell egész vagy mikrolépésekben kell kezelned a motorokat, kell e áttétel, mekkora az orsó emelkedés és egyáltalán mekkora lesz a léptetési frekvencia pld gyorsjáratban. alap vezérlő Lehet olcsó, de lehet neked ettől jobb kell vagy épp más irányban kell változtatni / kompromisszumot kötni.
(#) verwolf9999 válasza Zozi85 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Hogy őszinte legyek az ebay nekem nem a barátom Azért keresgéltem kis hazánkban , persze tudom hogy itt azért szeretnek rákontrázni az árakra
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Sajnos érdemes barátkozni... Skiccelj egy terv vázlatot, pipálgasd ami már megvan és számolj mi a leg jobb bele. Semmiképp ne kapkodd el. Én hónapokig csak a forgácsgyűjtőt álmodtam meg, a többi rész pedig még tovább tartott. Munka mellett lassan megy, de sok halva született ötletet ki lehet húzni. És jönnek jobbak. Aztán ha megvan a gép, az új alkatrészek sokkal könnyebben születnek...
alulemez
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2016
(#) beginerenginer hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Sziasztok! Én még új vagyok itt és azért regisztráltam mert szeretnék készíteni egy marót házilag és ehhez szeretnék tanácsokat és ötleteket használható dokumentumokat kérni Ami már bevált és működik azokat a tippeket szívesen fogadnám. Előre is köszönöm! Üdv!
(#) trickentrack hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Üdv!

Szeretnék építeni egy kis "robotot" ami tud rajzolni. Ha az beválik akkor esetleg valami apró cnc sem lenne rossz. Viszont nem tudom, hogy kezdem el. Igazából valami léptetőmotor vezérlés számítógépről kéne. Sajnos csak egy Usb asp vagy isp (ebayről vettem párszáz forintért) programozóm van. Ezzel valahogyan kivitelezhető lenne valami ilyesmi?

Előre is köszönöm!
(#) kameleon2 válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Minden a hardverrel, a mechanikával kezdődik. Nézz meg pár - már elkészült megoldást. Egyik sem egyszerű. Rajzoló robot, DIY color plotter, Arduinós rajzoló kar...
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 23, 2016 / 4
 
Az én picikém is készül , ma hegesztettük össze a vázat,kb130-140kg lehet
jövő héten megy a szinterezőhöz aztán nekiugrok az összeszerelésnek .
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) Temela válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Hajrá!
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Reggel 8 tól délután 3 ig tartott a váz összeállítása hegesztése , remélem a "felöltöztetése " is ilyen gyorsan megy majd .
(#) Stewe válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2016 / 1
 
Csak egy észrevétel:
Egy CNC gép esetén két dolog van amivel nem szabad spórolni,ez a merevség, és a tömeg.
A gépváz teherbírása nem statikai hanem szilárdságtani probléma, arra kell törekedni, hogy a fellépő legnagyobb erők esetén is kisebb legyen az alakváltozás, mint a megmunkálás megkívánt pontossága. A vázad masszívnak és erősnek látszik, de elég magas, és nem látok benne átlós merevítőket, ami okozhat meglepetést, ha beindul a nagyüzem. Ezeket még a festés előtt kellene pótolni.
Acélból épült, ami rugalmas, a rezonancia-frekvenciája könnyen kerülhet közel a megmunkáláskor keletkező rezgések frekvenciájához, ilyenkor a megmunkált felület minősége lehet vállalhatatlan. Ha előre felhegesztesz 4 fület amire később egy nagy csillapító tömeget felszerelhetsz, akkor sok kellemetlenségtől kíméled meg magad. Aztán ha mégsem kell, hát nem nagy a felesleges ráfordítás.
(#) kaqkk válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Már "elment" a porfestöbe nincs lehetőség a további hegesztésre , de az aljába tervezek polcot-fiókokat rakni , a kerszt irányú merevítést a felcsavarozott bútorlapok fogják megadni . Ha szükség lesz a súlyra megoldom , köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem .
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szia! Ki is öntheted utólag a lábait például esztricht betonnal - az is ad neki némi plusz súlyt !
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Akkor már biztosan nem tudom elvinni a hobbielektronika találkozóra
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Lefényképezheted Én a 37kg-os gépemet sem cipelném ki...
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Pár képet természetesen látni fogtok róla de az" nem az igazi"
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Egye fene, ha hozol egy 1m2-es nyáklapot, amit ezzel készítettél - az is megteszi
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Faipari gépnek terveztem , de ha olyan precízre sikeredik mint a kistesó akár még a nyákfúrást is megpróbálom rajta (egyébként 1605 ös golyós orsók lesznek rajta , a kicsi gép még trapézorsós...) tehát ha nem lesz nagy rezonancia akkor még pontosabb is lehet mint az elődje
(#) guliver83 hozzászólása Ápr 28, 2016 / 2
 
És is építkezem lassan.
Egy pár napja csináltam.
Négy tengelyes 400 Wattos AC szervó vezérlő .
A fotó még akkor készült amikor a szerelő lapon volt, de már a gépre is felkerült nemsokára jönnek a többi képek is.
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szekrényajtó is megteszi Kíváncsi leszek a végeredményre. Akkor erre nem kis főorsómotor kerül, gondolom valami Kress, Makita vagy hasonló... Esetleg valami jófajta faipar felsőmaró.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Én ilyen főorsót ajánlanák hozzá.
Kimondottan faiparban használják.

Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Hát igen. A szakember az szakember
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
700W os makita élmaró kerül rá főorsónak
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Sajnos későn jött az ajánlat ...
(#) guliver83 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Köszi!
Csak próbálom a Maxot kihozni egy ilyen vezérlőből, mert ez már megérdemli a szép és igényes kivitelezést.
Így utólag még lenne vele egy kis meló, de majd a következő jobb lesz.
(#) kameleon2 válasza guliver83 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Mi lesz a végeredmény? Valami autófaragó gép?
Következő: »»   242 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem