Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2800 / 3946
(#) vargaf válasza nagper hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
A 7. láb és a Vcc közé tegyél egy 1 kΩ ellenállást és mérj úgy áramfelvételt.
(#) nagper válasza vargaf hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Köszi, próbáltam úgy is, sőt úgy is hogy az inverting ill. non-inverting inputjaira is kapcsoltam feszültséget. Én abból a burtál soknak tűnő 300mA-ből gondolom hogy valami összeolvasztottam a chip-ben és zárlatos lett.
Nem tudom az LTSpice mennyire hiteles de ha ott emulálom 0.8 mA-t kéne felvennie ha nincs rákötve semmi.
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Valamilyen módon kideríteni, hogy milyen a kimeneti jelalak, de nagy valószínűséggel egyszerű négyszög. Egyébként kb. az az eset lép be, amit írtál.
(#) cupika97 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Lemérni nem tudom. Ha négyszögjel akkor nem lehet vele semmit sem kezdeni ugye? Mondjuk kondenzátor nagyobbra cserélésével? Vagy a TIP41C cserélésével?
(#) moderboy válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 8, 2016 / 1
 
Ha van kéznél hálózati zavarszűrő szerintem egy próbát megérne az is.
(#) Bakman válasza moderboy hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Valóban, talán segít a dolgon, ez eszembe sem jutott.
(#) erbe válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
A trafón kívül egyáltalán semmi fojtó-induktivitás nincs benne. Zavarszűrésre nem csak közvetlen hálózati táplálásnál van szükség. Egy kapcsolóüzemű tápnál is meg kell akadályozni, hogy a kapcsolófrekvencia tovább menjen a táplált eszköz felé. Szemre "Minimál Art" kivitelű a készülék. A panel alsó felén gondolom, semmi nincsen?
(#) Kovidivi válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Ez az, ami 12V-ról 230V-ot állít elő? Ezt olyan 5W-osra saccolnám. A boxod pedig ennél többet kérne, ezért resetel.
(#) cupika97 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Igen ez az ami 12V ról csinálna 230V-ot. Csinál is. A boxra azthiszem 7 watt van írva.
@erbe: Eltaláltad, nincsen. Nagyon minimalistára tervezték. Megörültem pedig hogy műkodik, mert megyen szépen, menűben is tudok lépkedni, csak mikor bedugom az antennát akkor 2 másodpercig van kép-hang, aztán reset. Megpróbáltam kikapcsolni a box antenna erősítését ami 5V 500mA, és külsőleg megtápláltam, ugyan ez a helyzet sajnos. Pedig már örültem.
@moderboy Milyen zavarszűrőre gondolsz?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2016
(#) moderboy válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Pont ma láttam hasonló problémát a műhelyben ahol jártam, egy közepes méretű szünetmentes tápegység kimenetét szinuszosították keringető szivattyú meghajtásához. Nem tudom a paramétereket, de egy igencsak méretes fojtótrafó és egy vele párhuzamos kondenzátorral lett megoldva (ezt gondolom terhelésre meg frekvenciára kell méretezni). Nem láttam a szünetmentes kimeneti jelét, azt mondták négyszöges. Viszont láttam szkópon egy átkapcsolást hálózatról a kimenő jelre és meglepően jól mutatott.
Szerintem ebben az irányban kezdj keresgélni, talán ha szerencséd van párszáz forintból megoldható. Ha többe kerülne hozzá az alkatrész akkor szerintem már az inverter lesz a szűk keresztmetszet.
(#) cupika97 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Azlesz az. Ha a szűréssel lenne a gond akkor nem lenne tüköréles a kép a tévén.
(#) Sanitatum hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Üdvözletem! A kérdésem az lenne, hogy a 3 fázisú konnektorokba a fázist mindegy hogy milyen sorrendbe kötöm be? 5 eres vezetéknél 2fekete és egy barna van. Esztergapad lesz rákapcsolva de nem volna jó ha netán véletlen visszafelé forog. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) pont válasza Sanitatum hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Nem mindegy, hogy milyen sorrendben kötöd be, de ezt kideríteni csak ott lehet helyben. Ha nem jó a forgásirány, kettőt fel kell cserélni.
(#) sardi_hunor hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem! Adott egy 40 voltos tapegyseg amit le szeretnek csokkenteni 12 voltra! Gondoltam mar az LM7812 stabkockara de annak a bemeneti max feszultsege 35 volt, es az ugy nem jo, valami megoldas a stabkocka elott ami egy kicsit csokkentene a feszultsegbol? Az amper nem fontos, mert a fogyasztonak kicsi az aramfelvetele. Gondolok valami jo nagy ellenallasra vagy ilyesmi! Kerlek irjatok valami otletet, fontos nagyon!
(#) pont válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Az LM317 tud 40v-ról redukálni, ha érdekel mondom milyen ellenállásokkal.
(#) nedudgi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
A kicsi áramfelvétel relatív fogalom. Pár mA esetén egy Zener dióda elég sokat ejthet. 40V tápból egy 12-22V Zener megoldhatja a problémát?
(#) granpa válasza Sanitatum hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Az esztergapad két irányban forog, többnyire motor forgásirány váltással (én csak ilyennel találkoztam >50 év alatt); tehát, ha "visszafelé" indul, akkor megcserélsz 2 fázist a bekötésnél. Ha van forgásirány-jelződ (és tudod, melyik irány-melyik), akkor előre ellenőrizheted, de nincs jelentősége.
(#) Gas Monkey hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Sziasztok! Valaki tudna írni nekem a wattmérő felépítéséről?
(#) trickentrack hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Üdv!

Hogyan tudnám megmérni, hogy egy erősítő mekkora teljesítményt(hány wattot) ad le?

Előre is köszönöm!
(#) RoliNyh válasza Gas Monkey hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Nagyvonalakban van benne egy feszültség és egy árammérő aminek az értékeit egy processzor gyüjti folyamatosan, majd összeszorozza a két értéket, így megkapod a teljesítményt...
(#) vargaf válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
A mikroprocesszorok előtt is volt élet, létezik elektrodinamikus elven működő műszer is. Lehet, hogy a kérdező is erre gondolt:
Wattmérő
(#) RoliNyh válasza vargaf hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Igen van olyan is...
(#) tankovicsg hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Adott egy EK-04-es vezérlővel ellátott 8 funkciós karácsonyfa ledsor.

Meg szeretném szüntetni a funkciókat benne, elég lenne ha folyamatosan világítana, esetleg egy kapcsolóval lehetne kapcsolni, de ez nem feltétel.


Előre is köszönöm!
(#) Kutyahus hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Van ebben olyan program, ami állandóan világit. Ha meg nincs, megméred a kimeneteket valószínüleg 230 volt lesz rajta és kiiktatod az egészet. Vigyázz nagyon üt, mert nincs benne leválasztó trafó.
(#) Hp41C válasza tankovicsg hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Az IMG_2025 képen a két TO92 tokban két tirisztor kapcsolja az égősorokat, a kis panelen van a vezérlő. Az izzósor közös vezetéke a legalsó dióda (amelyik nincs a sorban) katódjára megy. A négy dióda egy Greatz hidat alkot. Az izzók vezérlése a tirisztor megfelelő időben való bekapcsolásával történik, a "ferde" ellenállás szolgáltatja a hálózati szinkron jelet.
Mivel a tirisztoros meghajtással a fényerő szabályzó csökkentheti az égősorra jutó feszültség effektív értékét, a kiiktatása megemelheti azt, ami az égő élettartamát csökkentheti.
(#) kadarist válasza tankovicsg hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ez inkább izzósor lesz, nem LED-sor.
(#) nedudgi hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Valahol láttam hasonlóra megoldást, ott a tirisztorokat egy 1N4007-el kötötték át.
(#) lajos1969 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy ilyen szerkezet! Jelszót kér bekapcsoláskor, /persze nem tudom/ van szerintetek valami megoldás, hogy életre keljen?
(#) Bakman válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ha minde igaz, Hard Reset-tel alaphelyzetbe állítható (minden adat törlődik róla). Keress hozzá használati utasítást.
(#) lajos1969 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Köszi!
Keresgéltem de még nem találtam!
Következő: »»   2800 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem