Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   428 / 580
(#) Duciszellem hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki tud ajánlani rendes, megbízható mosógép szerelőt Budapesten?
A javítandó mosógép a XVII. kerületben van.

Előre is köszönöm!
(#) lukovicsek hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Sziasztok.

Valaki nem tudja milyen kapcsoló ic megy ebbe a panelbe ?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Tápegység vezérlőre gondolsz, vagy miféle kapcsoló ic-re!? Nincs benne az eredeti vagy szétdurrant? Jól látom, hogy miele panel!?
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Igen a táp-é kellene, szét pukkant de nem mille hanem matura duó a csodás neve a gépnek.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Ha matura akkor próbálj meg AEG vagy régi bauknecht gépet keresni abba is ilyen elektronika van.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Amúgy ez mosó szárító nem?Lehet hogy hülyeség de ennek nem trafós tápja van?
(#) botesz válasza tündér hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Felejtsd el nem fogsz találni hozzá.Mi a baja a gépnek?
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Az. Amugy egy panelbe sem találtam hasonló ic-t
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
felültöltős?Fotózd már le hogy hol volt.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Elöltöltős, de mit fotózzak le ?
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
hogy hol van rajta az Ic meg persze ami megmaradt belőle.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
De azt sem lenne rossz látni hogy mi van a hűtőborda alatt.
(#) tündér válasza botesz hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Elindul a program, tölt, mos, ürít, majd amikor a gomb váltja a programot, megáll a gép. Olyan, mintha az ajtaja, nyitva lenne. Szétkaptam, "megbirizgáltam" az ajtó kapcsolóját, akkor elindult, de ugyan az a hiba jelentkezett. Megállt váltásnál.
A panelban egy-két ellenállás, meg dióda mintha meg lenne pörkölődve. ...
Most szétkapom a gépet, a motort egy kicsit ráncba szedem, csapágy, szénkefe... stb. Gondolom ki kell cserélni az ajtó kapcsolót. Hát a panelt nem tudom... Megpróbálom kiforrasztgatni az odaégett alkatrészeket, megmérem, kicserélem. A diódák száma talán még látszik. (a rajz azért is kellett volna).
Vélemény...? Javallat..?
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2016
(#) botesz válasza tündér hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Lehet hogy meg van kopva a kapcsoló.Az ajtókapcsoló ha nem jó akkor meg sem nyikkan szóval az tuti jó.Lehet paneltáp fűtőtest stb...minden.
(#) gaga1 hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Hajdu energomat mosógépen a nyíllal jelölt lukon csordogál a víz mosás közben,de főleg az elején amikor tölti fel vízzel. Tudtok rá megoldást?
Köszi előre is!

hajdu.JPG
    
(#) zolika60 válasza gaga1 hozzászólására (») Aug 3, 2016 / 1
 
Vízszint szabályozó hiba lehet szerintem.
(#) yulo5310 válasza gaga1 hozzászólására (») Aug 4, 2016 / 1
 
A víz-átköpő van elkövesedve. Le kell szerelni,és sósavban kitisztítani a lyukakat. Macerás,mert kell venni 6 db 10-17 awab bilincset,ui. a régi szalagost már nem lehet vissza varázsolni! A víz-átköpő az a műanyag alkatrész,amibe 3 cső megy be,és jön ki,úgy működik,hogy az alsó csövön bejövő vizet a felső csőbe lövi át,a felső meg az alsóba,ha mindkét mágnesszelep nyit akkor a sugarak találkoznak és egyenesen spriccelnek át a középső csőbe,ez az öblítő cső,a másik kettő a mosószer,illetve üst töltő.
(#) mezgaleo1 hozzászólása Aug 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy közel 20 éves, de még nagyon jó általános állapotban lévő Whirlpool AWG 650 tipusú mosógépünk, aminek a képeken látható módon az üst felfüggesztése letörött.
Szerintetek van-e esélye normális áron beszerezni egy egy új műanyag konzolt, tudtok-e esetleg boltot, ahol árulnak ilyet, vagy van-e olyan ragasztó, amivel vissza lehetne ragasztani a letörött darabot, vagy bármilyen megoldás, amivel használhatóvá lehetne még tenni "Rozikát".
Előre is köszönöm:
Laci
(#) zolika60 válasza mezgaleo1 hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Megfúrni és odacsavarozni nem tudod?
(#) patrick97 válasza mezgaleo1 hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Szerintem olyan üstöt nem fogsz olyan árban kapni ami megéri, szerintem is csavarozd oda egy metrikus csavarral M4-es (6-os vill kulcs)szerintem bőven elég de ha elég nehéz akkor legyen M6-os (8-as vill kulcs),Feltétlen nézd meg mi van a műanyag lemez másik oldalán hogy átfúrhatod e nézd meg nem e szivárogna a víz stb.
(#) mezgaleo1 válasza patrick97 hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Tegnap esti mosás/centrifugázás közben adta meg magát, akkor annyi időm volt, hogy megnézzem mi történt a mosógéppel. Mire kézzel kicsavartuk a ruhákat és kitregettünk, már eléggé késő este lett, akkor már nem akartam tovább bontani.
Ma már lassan végzek a munkahelyen, megpróbálom tovább bontani a dobozt, a csavarozás jó ötletnek tűnik. Vízzel nem lehet gond, mert az üsttel nincs baj, a mosógép keretéhez történő felfogatása adta meg magát, a kezelőszervek vannak a műanyag rész alatt, szerintem azoktól elférek egy 5-6-os metrikus csavarral.
(#) zolika60 válasza mezgaleo1 hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Használj fakötésű alátétet hozzá, nehogy a csavar feje kitörje a műanyagot.
(#) johncutter hozzászólása Aug 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekünk egy Whirlpool FL5085/A elöltöltős mosógépünk.
Olyan problémája van, hogy néha gondol egyet és nem indul el rajta semmilyen program a vízleeresztésen kívül, valamilyen öntesztje elbukik a program elején.
Nemrég lettek a szénkeféi kicserélve a motornak, utána egy jó darabig nem volt semmi probléma, utána megint kezdte elölről.
Megnéztem a szénkeféket szemmel, jónak tűntek, megmozgattam a sarukat rajta, és megjavult, egy mosóprogram elindult, majd centi programmal leengedtem róla a vizet, viszonylag hiba nélkül lefutott, centrizésnél a fordulatot mintha nehezen találta volna, bár ez lehet azért volt, mert üresen ment. Annyi hibája van még, hogy van amikor a a motor normál mosás programnál mikor elindulna a villanymotorja, túlpörög, majd visszaáll a normál fordulatra.
Létezhet, hogy ezeket a hibákat csak egy rossz kontakt adná, vagy lehet valami komolyabb hiba is, pl. triak, stb.?
Köszönettel: johncutter
Létezhet, hogy ezek mind a szénkefe
(#) yulo5310 válasza johncutter hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
A tacho generátor környékén kutakodj! Lelazul,v.letörött a mágnes,sérült a tekercs.
(#) mezgaleo1 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Sikerült átfúrni és megcsavarozni a felfüggesztést. Először pillanatragasztóval megragasztottam, annyit kibírt amíg átfúrtam egy 5-ös fúróval, és a csvarart átdugtam, aztán egy jó nagy alátéttel együtt sikerült megcsavarozni. Még egy önzáró kontra anyán gondolkodok, hogy a centrifugáláskor a rezgés miatt le ne lazuljon az anya.
Köszönöm a tippet, működni látszik a dolog, most egy ruhatöltet nélküli programmal tesztelem
(#) zolika60 válasza mezgaleo1 hozzászólására (») Aug 9, 2016 / 1
 
Gratulálok hozzá. Szerintem megépítetted a gép legtartósabb részét. Az önzáró anya jó ötlet, de a menetrögzítő ragasztó is jó.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2016
(#) takitibi válasza moncsi86 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Egy az egyben ugyanez a problémám. Szegeden az ELSZO-nál elhajtottak, mert "régi" a mosógép. Dobjam ki és vegyek náluk egy újat. Voltam a Gorenje háztartási gép alkatrész boltban is, ami minden márkával foglalkozik. Megvan a katalógusunkban az alkatrész (alsó szűrő) de nem tud rendelni. Ma bedurrant az agyam, és beszilóplasztolom az anyjába az egészet. Azt ott rohadjon meg!
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) zolika60 válasza takitibi hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Egy 2010-es hozzászólásra válaszoltál valakinek, aki azóta sem volt fent az oldalon.
(#) olahl hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Whirlpool AWE 7519 mosógép meghibásodása (mosás után se kép, se hang) kapcsán érdeklődnék, hogy valaki foglalkozik-e táppanel javításával. Mivel valószínűleg a gyári táppanelben továbbra is alulméretezett az IC, így csere helyett első körben inkább kijavíttatnám. Köszönöm, Lackó
(#) Feco30 hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok!Ha leveszem az ékszíjat akkor végig megy a centrifugálás de ha fel teszem a ékszíjat akkor egy párat forgat a dobon és vége!Mi lehet a baj?Köszönöm előre is a válaszokat!
Következő: »»   428 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem