Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kék lézer
 
Témaindító: Djatis, idő: Dec 31, 2007
Lapozás: OK   11 / 12
(#) sny válasza kasas hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Szia! Hullámhossztól is függ, pontosabban az alkalmazott félvezető kristálytól. 25-50% között is lehet.
(#) kasas válasza epyn hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Ezekről nem hallottam csak hogy van sárgászöld 580 vagy ilyesmi na nekem olyan kéne.

Ezek szerint ez a multiline egyfajta fehér lézer? Én annak a napját várom amikor kitalálják az rgb diódát .

Visszatérve ezekre a brutális wattokra én leszabályoznám a pointereket a három alapszínre 10mW ban azt azzal mutogassál gyerek ,meglepő de ha egy pontba világítod a szabályos kék piros zöldet 30mW csak úgy vakít hogy majd kiszúrja a szemem a fehér falon . Ezér kéne egy rgb dióda ,a fénye meg van de mégsem közveszélyes.
(#) sny válasza kasas hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
A multiline nem feltétlenül fehér lézer. Arról van szó, hogy több hullámhosszon sugároz.
Az argon-krypton lézert fehér lézernek is nevezik, mert tartalmaz vörös , kék és zöld hullámhosszú fényt is.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2014
(#) epyn válasza kasas hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Sárga-narancssárga diódalézerről egyelőre nem tudok.
DPSS-L v. OPSL -vel állítják elő.
Illetve gondolom ionlézerben és festékben is van 580nm környéki.

Sajnos amint megjelennek a nagyteljesítményű kisméretű lézer diódák,a nyerészkedők azonnal lecsapnak rá.Olyan is mindig lesz,aki az ára ellenére megveszi,"tudományos" célból,vagy csak felvágásból.Az előbbire a lézerekkel foglalkozó,felelősség tudattal is rendelkezőkre gondoltam,mint jómagam és pl SNY ,collector kollegák
Lásd:a DI 445nm-es 0.5-3.5W diódák.

Mo-on jelenleg nem tudok semmiféle korlátozásról,nemzetközi lézerbiztonsági szabályozások érvényesek.Annak ellenére azonban,hogy magam is dolgozok lézerrel -a szórakoztató iparban- támogatnám az ötlet
Költözz el usa-ba,majd vegyél egy 500mW pointert.Csak a helyi rendőröket kerüld el....

Kérek elnézést az offért!

Más.
Már megvásárolható a csodás égkék színű lézerdióda,hobbi árban.
Alap adatai:
462nm-kék szín(fényesebb,jobban látható,mint a 445nm)
9mm zárt tok
1.4W optikai kimenő teljesítmény
Multimode-csíksugárzó dióda:
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2014
(#) epyn válasza sny hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
A vörös színt pedig a krypton töltő gáz adja.
Létezik tisztán vörös krypton lézer is(647 nm) ,hatalmas több W-os teljesítményekben,igy nem csak He-Ne lézerek adnak vöröset.(tipikusan 633nm és max pár 10mW)
A tájékoztatás kiegészítéséhez
(#) kasas válasza epyn hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
És mennyibe kerül hobbi áron?
(#) epyn válasza kasas hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Idézet:
„megvásárolható a csodás égkék színű lézerdióda,hobbi árban.”

Link

Hobbi ár,na igen,
kattints!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) vargusz51 hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Üdv! Az lenne a kérdésem hogy a Jetlasers-nek a Pl-e pro 4 w-os kék lézerének, milyen hosszú a lézer csík teljes sötétségben, hány KM, a gerenda hossz? És a 10 %-os Beam expandert rászerelve, milyen messzire visz a sugár? Köszi a választ. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) vargusz51 válasza vargusz51 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
bocsi a 10 % helyett, 10X-est akartam írni.
(#) sny válasza vargusz51 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A kérdés sem jó...

Több kilométerre is lehet a nyaláb hossza. 1.8mrad a sugárszéttartás, ebből ki lehet számolni, hogy 10km után mekkora foltot vetít.

A "Beam Expander"-t többféleképpen be lehet állítani, a sugárszéttartás /divergencia függ az adott expander fókuszpontjától, átmérőjétől, valamint a sugárforrástól való távolságától is...

Szóval ennyiből kb. lehetetlen megmondani.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) vargusz51 válasza sny hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A wickedlasers arctic 2000 mw-os lézernél például 55000 métert írnak (Beam Distance 0.25 Lux ).
Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) sny válasza vargusz51 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Lényegtelen milyen hülyeséget írnak. A lézereknek, főleg a félvezetőlézereknek a technológiából kifolyólag viszonylag nagy a divergenciájuk.

Minél távolabb lézerezel, annál nagyobb lesz a folt!
55km után nem borsónyi pontot fogsz látni, hanem egy méteres foltot, ami ráadásul még nem is kör alakú.

Gázlézereknél sokkal jobb a helyzet a hosszú rezonátorüreg miatt.

A 0.25lux meg éppen lóf*sz kategória.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) vargusz51 válasza vargusz51 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Viszont ennél a 2000 mw-os lézernél meg 15 KM-t írnak:
Bővebben: Link

Ahány dióda annyiféle paraméter.
Csak érdeklődtem hogy kb. a jetlasersnél mennyi lehet a nyalábhossza.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) sny válasza vargusz51 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Csak az összefüggést, meg a Pitagorasz tételt kellene megértened.
(#) epyn válasza sny hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Meg LEGO-t venni,nem lézert.Szánalmas.
(#) sny válasza epyn hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Mindegy, úgyis olyan áron van, hogy védőszemüvegre már nem futja...
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen lézert 3V-ot adok neki de csak halványan világít nagyobb lenne a feszültsége mint 3 volt?
(#) KBal76 válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Lézerdiódát nem feszültségre kötünk hanem áramgenerátorra. Talán szerencséd van, mert amúgy valahol 3.8-4V körül van az ilyeneknek a munkafeszültsége, de persze ha ezt ráadod azonnal le is égeted.
Elsônek kell egy tokozás ami a hûtést megoldja, amiben az optikát is illik rögzíteni.
Másodiknak kell egy áramgenerátor ami az adatlapja szerinti mA -t áthajtja a diódán.
Nagyon óvatosan kell kezelni, mivel ESD érzékenyek.
Ha leégeted akkor is már csak halványan fog világítani, tehát lehet hogy kuka, innen mi nem tudhatjuk.
(#) morzsa15 válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
És milyen áram generátort javasolsz hozzá?
(#) KBal76 válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Sima LM317-es szab IC-vel felépített kezdetnek megteszi. Keress rá, azért van a kereső. Dvd lézeres topikban biztos találsz.
(#) morzsa15 hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Szerintetek ez mennyire tudja az 500mW-ot?

Üdv Peti!
(#) Szebence válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Erről az oldalról sem vennék lézert
Kék lézer, ami zöld : )
(#) kasas válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ilyen hülyéktől én sem vennék semmit ,amúgy elképzelhető hogy belevernek egy ilyen tollba egy 445nm 500mW diódát de a 3V nem is elég neki másik hogy egyből fölforr és kiég.

Én vettem annó egy 1000mw os 3,7V ilyen toll felépítésű lézert de azon nyomban átszereltem egy cpu hűtőre amihez csináltattam réz dióda foglalatot és az egész egy pc tápról megy 5V ról .

Viszont az ára nagyon kevésnek tűnik ,ez a lézer se kék se zöld inkább lila 5mw os lehet .Azok szoktak ilyen árban lenni.
(#) morzsa15 válasza kasas hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
És ha kérek tőlük képet mi van rá írva vagy az csak egy dolog? Én is át akarom szerelni feltétlenül csak hogy ilyen olcsó és viszonylag nagy teljesítményű is.
(#) kasas válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Ezektől ne kérj semmit ,az oldaluk többet ér ezer szónál. Fogalmuk sincs mit árulnak de azt drágán.

Ilyen gagyi ceruzaelemes tollból elvileg 100mw zöldet ki lehet sajtolni ha szerencsés vagy ,de ez egy lutri . Beállítva biztos hogy nem adhatják el 5mw nál nagyobbal akármilyen színű . De az ebayen is körbenéztem és úgy látom rájuk cinkeltek mert minden kézi pointerhez az van írva hogy 1mw még a százezer forintos nyilvánvalóan 1W os kék hez is . Nem tudom mit akarsz csinálni de fél wattos zöldet sehol nem fogsz kapni 100e alatt . csak 445,405 nm eket kapsz ilyen vagy nagyobb teljesítményben kínából pointer formában . Én dinodirectről vettem kb 8 éve 25e ft ért az 1W os 445 pointert aksival töltővel és azt szereltem át . Modul formájában olyan 50e lett volna ,ezt spóroltam meg. Még régebben vettem 20e ért egy ilyen ceruzaelemes gagyi zöldet 5mw al de az annyira volt gagyi hogy volt benne egy csavar és felcsavartam vagy 100mw ra .

Ezekkel már nem biztos hogy ezt meg lehet csinálni ,ezért lutri. Vagyis teljesen fölösleges egy ilyet átszerelned hűtőre mert 5mW nem fog tönkremenni így se.

Bővebben: Link

Ha félsz kínától akkor keress csak uniós eladót ebayen és eleve vegyél modult ,a pointernek semmi értelme. Egyik haverom rendelt kínából ilyen gagyi tollakat pár ezer ft ért de mai napig nem jöttek meg . És ha meg is jönnek lehet hogy a magyar vám elrakja magának mert hiányos a papírja vagy veszélyes az emberekre ürügyén.
(#) Koncsar hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Sziasztok! Ilyen lézert használt már valaki?
Bővebben: Link
Vagy ez kamu?
(#) Djatis hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok!

Adott egy 1w 445 nm lézerdiódám.

Fókuszálni jól lehet de az a baj hogy a fókusz pontból kiugorva egy négyzet alakú árnyékot sehogy nem tudok eltüntetni. csatolom a képeket.
Jártam már így másik diódával is és gyári 445 re való lencsét használok.
Forditgattam már meg billentettem a lencsét is a diódához képest de semmi .
Ráadásul már több diódánál észleltem.
(#) Szebence válasza Djatis hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
A 445-ös diódák sugara ilyen. Nagyon drága lencsékkel össze lehet húzni majdnem egy pontra. Ha nem akarsz sokat rákölteni, házilag csinálhatsz egy maszkot műanyagból, amit középen kifúrsz és jól beállítva a fókuszáló lencse elé helyezed. Akkor már csak egy pont lesz a vetített kép.
Szerk.: Ha pedig olyan modult használsz, mint amilyen a képen van, talán kettő darabból össze is lehet hozni az egészet.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) Djatis válasza Szebence hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Köszi a válaszod már ilyen modul is van annyi hogy a pont tökéletes volt de a nyaláb lapos pl fűrészlap ként lépett ki a lencséből. az meg színkeveréskor nem volt túl jó.
Persze én is erre a következtetésre jutottam hogy kitakarom az árnyékot
De az az érdekes hogy kt ismerősöm aki osram ot vett ilyen kékbe azok nem jeleztek hogy iprobléma lenne vele
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) Szebence hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Mennyi lehet a valós optikai teljesítménye? 200W-ot sokallom.
Bővebben: Link
Következő: »»   11 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem