Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BD-s Erősítő
 
Témaindító: Mikey051104, idő: Márc 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) kadarist válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Indítsd lámpán keresztül. Ha tényleg állandó zárlat van ott, akkor a lámpa jól mutatja azt.
(#) magery válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Nem érted a lényeget. Nincs állandó zárlat. Ha bekapcsolom és rádugom a hangszórót, akkor nincs baj. Működik rendesen. Viszont ha úgy kapcsolom be hogy rá van dugva a hangszóró is, akkor zárlat van.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Szia! Azért van a koppanásgátló, hogy áthidalja ezt a problémát. Hány amperes az áramkorlátod?
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
kb. 200mA. Szerintem ez elég induló áramot ad neki.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
A bekapcsolási tranziens kis túlzással akkora áramot is jelenthet, mint a féltáp és a hangszóróimpedancia hányadosa. Ez csak egy pillanatig tart, míg a kimeneti egyenfeszültséget érintő kondenzátorok feltöltődnek. A hangszóróval soros 220ohm-ot behelyezve vizsgálhatod a jelenséget.
Az erősítőt amúgy is érdemes kiegészítened hangszóróvédő áramkörrel, ettől az említett probléma is megszűnik.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Egy kérdés. Miután lefolyik a bekapcsolási tranziens, nem kellene visszaállnia a tápnak?
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Nem tudható áramgenerátorként határol a tápod, vagy egyszerűen lekapcsol a túlterhelés érzékelve. Az előbbi esetben fel kéne állnia, hacsak nem egy szép gerjedésed is van induláskor. Tedd be az ellenállást!
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Ha bent van a 220ohm, akkor nem jelentkezik a probléma. Ezt az erősítőt egy STK-s Sanyo készülékbe szeretném beépíteni, kiváltva az STK-t. Ebben gyárilag nincs koppanásgátló és én sem szeretnék beletenni mert már így is mínuszba vagyok vele. Szóval úgy kellene megcsinálnom hogy ne kelljen a hangszórókat ki-be kötözgetni bekapcsoláskor. Mit lehetne még rajta alakítani?
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Az is lehet hogy a táp miatt van ez a jelenség, és ha már elbillen az erősítő akkor ott is marad.
(#) kadarist válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Erre akartam utalni az előzőekben. Tessék 1-2A-es áramkorláttal indítani, izzólámpákkal a tápágakban.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 / 1
 
A visszacsatolásban van egy 100µF elkó, mely 1k5 ellenállással soros. Azt a kondit cseréld 10µF-re, meglásd barátságosabb lesz az indulás!
Gondolom észlelted a hangszóró koppanását a soros ellenálláson keresztül is.
(#) magery válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Nincs lámpám sajnos, de tettem 10ohm-okat a tápágba és most is ugyan az a helyzet.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Sajnos nem jött be.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Nem tudod az áramkorlátot feljebb emelni?
A bekapcsolási koppanás az áramkörbe való komolyabb beavatkozás nélkül, félek nem jön össze. A differenciál erősítő közös emitteráramát és a nagyjelű erősítő áramgenerátorát szépen fokozatosan kéne ráengedned.
Ha a tápági 10ohm-okkal és 2A-es biztosítékokkal éleszted a végleges tápjáról, nem vállalsz komoly kockázatot. Tapasztalsz majd koppanást a hangszórón és azzal annyi, számításom szerint rendben működnie kell.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Most már nincs áramkorlát, csak a 10ohm van benne. A nyugalmi áram beállító trimmer a minimum állásban van. Vagyis nem rövidre zárt állásban.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Mit tapasztalsz ekkor?
Ezzel találkoztál már?
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Az élesztéssel nincs semmi gond, minden a helyén van. Egyedüli probléma a terhelés alatti bekapcsoláskor van. Nincs több ötletem. Minden jó és mégsem.
(#) szilva válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Ez pontosan melyik kapcsolás?
(#) magery válasza szilva hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Saját tápjával, soros tápági 10ohm-mal mi is történik bekapcsoláskor?
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Ugyan az. A negatív oldali 10ohm felforrósodik. Terhelés nélkül viszont semmi gond.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Mekkora a kimenti egyenfeszültséged jel nélkül?
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Azzal nincs probléma. +-10mV körül van.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Elég szokatlan problémával állunk szemben. Az eddigi beszámolódból az következik, hogy hangszóróval terhelve, az erősítő negatív tápoldali végtranzisztora bekapcsoláskor nyitott állapotba kerül és úgy is marad. Mielőtt kiméregetnék a hiba forrását, készíts képet a panel mindkét oldaláról, hátha egyszerű kivitelezési probléma a forrása.
(#) didyman válasza KD mester hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Gyártott, csak nagyon régen: http://www.skory.gylcomp.hu/egyeb/melyik_ok2.jpg A legelső, diszkrét végfokomat építettem ilyenekkel és nagyon nem tudtam hova rakni akkoriban a "Morocco" kifejezést.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ezeket tudom most elküldeni. A BC tranyók 180°-kal elfordítva vannak beültetve.
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
8ohm-os hangszóróval teljesen jól működik. Akkor most mi van?
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Két csatornát építettél és mindkettő egyformán viselkedik?
(#) magery válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Pontosan ugyan úgy.
(#) reloop válasza magery hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Gyanús az a hangszóró.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem